Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 8:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
mior píše:
Zdá sa mi, že to predtým to lietalo na spalovak a teraz je to prerobené na elektru.
Z toho vyplýva, že to bude zbytočne ťažké a tým pádom aj dosť rychlé...
Nehovoriac, že na opravy náročné...
Nič pre začiatočníka!!!


Zase ale pokud to úspěšně vydrželo spalovák, tak to s elektrou bude úplně v klidu... Viz ta moje poznámka o kvalitě čínských stavebnic, když si vzpomenu na jeden na pohled krásný model (dokonce papírově na spalovák), který měl bočnice z vyloženě měkké balsy 3mm bez jakékoli výztuhy a při trochu tvrdším přistání (ne havárii!) se to doslova rozsypalo, tak pak na to koukám trochu jinak. Zmíněný model jsem opravil a po opravě s navázáním bočnic vypadal taky všelijak a při pohledu na fotky by kdejaký chytrák taky možná psal o "vraku držícím silou vůle", jenže ve skutečnosti byl po této divoké opravě model naopak propastně (to není nadsázka) lepší než nový...

Jinak hmotnost tu nepadla, tak nelze hodnotit, ale tu úměru "spalovák je těžký a rychlý" bych neviděl zas tak jednoznačně. Já měl třeba Adama podle plánu Modelář ( http://www.fotozona.net/modelweb/hangar/adam.htm ), což by někomu připadlo jako šutr, ale v reálu to bylo naprosto hodné a pohodové letadlo


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 9:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
1) Ze slušnosti bych se hned nehrnul do nějakýho ukecávání ceny. Nejvíc mě vždycky "potěší", když prodáváš něco poměrně dost levně (nebo si to aspoň myslíš) a nějakej "chytrák" mi za ti v mailu nabídne třetinu, že vyšší cenu to nemá. Pokud to nechce, tak si to kupovat nemusí. Nejlepší jsou argumenty typu "stavebnice za 200 + 120 pošta" - tak já ti za to dám 300kč včetně pošty aby to bylo kulatý. Řeknu ne, a dostanu vynadáno že bych se "o dvacku nejraději serval". Když jdu do kina, tak taky mám ukecávat týpka za pultem, že 120 korun za xxl popcorn je nereálná cena a dám mu kilo, protože dole v tescu si ho můžu koupit za 15 korun a nabublat v mikrovlnce? Bacha na to, nějaká nevhodně vyslovená snaha o korekci ceny může ze "známého" udělat "ex-známého".

(samozřejmě, když by email zněl "sorry že otravuju, jsem student/důchodce/..., nemám prachy, schánim letadlo, nešlo by s tou cenou prosím trochu hnout?" tak se k tomu rozhodně postavím pozitivněji)

2) Jak psal Tomáš, ujasni si, co chceš. Osobně bych do ničeho takovýho nešel. Je to oldschool koncepce, kterou sice spoustu lidí k plný spokojenosti lítá, ale nebývá to extra požitek.

Pokud chceš něco co vypadá trochu jako letadlo, mrkni se po nějakým elaporu na model bazaru. Pokud ti stačí něco co lítá fakt dobře, tak třeba rcfactory, pokud je to moc drahý, tak rcfactory na modelbazaru.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 11:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Za 5000 můžeš mít nový komplet
http://www.elcar.cz/rc-sety-pro-zacatec ... 49540.html

Já jsem se na něm kdysi učil se spalovákem a lítal suprově. Dokoupíš jen baterku a nabíječ, oboje na Hobbykingu za pár korun a lítáš s novým érem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 13:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 354
Tisicovka je strop...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,
Opravdu je to vrak. Cenu posuzovat nebudu, ta je věcí dohody.
Výdrž a radši zapatrej po bazarech, nebo jdi do bublin.
Zdravím.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 14:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2011
Příspěvky: 143
Bydliště: Hradec Králové
1.4.2017 výprodej starších modelů - https://www.facebook.com/events/1649719478654938/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 14:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
model v tomto stavu zadarmo, elektroniku za polovinu pořizovací ceny.
Nicméně dobrýmu známýmu asi taky za dara :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Známému bych model v takovém stavu daroval k naučení se létat s rc modelem.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 18:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
dudaj píše:
model v tomto stavu zadarmo, elektroniku za polovinu pořizovací ceny.


Což je mimochodem ta cca tisícovka u elektroniky, za model bych si řekl nějakou symbolickou částku v relaci 200 a jsme plusminus tam, co jsem psal. Holt ale některé představy jsou ještě extrémnější - to je jediné, co mne v této diskusi zarazilo :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 5:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Kolega ti napsal,je to spalovák předělaný na elektriku,takže baterky kolego,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Trošku mi to připomíná situaci, kdy s novým autem dorazíte do hospody a všichni chlapi vědí, že jste koupili draho a špatně (bude se to kazit apod.). A každý má historku, jak nělkdo dovezl-usmlouval auto za minimum ceny. No a to celé až do okamžiku, než dojdete bez auta a chcete radu, kde pořídit to výhodné - pak už je ticho. :)
Můj subjektivní pohled na věc:
- Na modelbazaru jsem toho moc o rozpětí 1400 mm a ceně 2000 Kč nenašel (O možné dopravě, vzdálenosti od bydliště, jistotě, že tam není nic špatného, čeho se chce prodávající zbavit ..)
- Známého, který dá podobný model zdarma nebo levně nem každý - koneckonců nikde jsem si nevšimnul, že by třeba tady někdo nabídnul stejný model třeba za 1000 Kč
- Model za 4300 Kč je sice nový a jen o 2000 dražší - ale taky to je o více než 100 procent dražší. Při té ceně už opravdu jízda pro model např. 50 km má vliv na cenu
- Elektronika mohla být kupovaná v CR (byť ten Plush svádí spíše k HK)
- I když to má asi něco za sebou, taky to před sebou může mít 1-2 lety končící havárii. A 2000 Kč zabořených v zemi je lepší než 5000 zabořených v zemi.
- Bublinky jsou opravitelné rychleji. Mnohem rychleji. A mnohdy přímo na letišti, rozhodně je to pro první éro lepší volba.
- Osobně bych si to taky nepořídil - na světě je mnoho letadel, které vypadají lépe (a stojí bohužel více), na druhou stranu, pokud kupující chce tento typ modelu (i přes varování ohledně vhodnosti prvního modelu), pak je to lepší než jiné typy letadla (např. stihačka).

A pokud by model náhodou vydržel celou sezón u a létání kupujícího bavilo, pak vždy jde lehce koupit jenom drak a použít elektroniku nebo investovat větší částku.
Takže za mne - pokud to v reálu vypadá rozumně (=kupujícímu se to líbí) a nejsou odpadlé vzpěry nebo rozlepené přepážky a je to možné vidět v letu, pak proč ne. Žádné cenové terno to není, ale úplným odrbem bych to taky nenazval.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 15:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jindra_S píše:
- I když to má asi něco za sebou, taky to před sebou může mít 1-2 lety končící havárii. A 2000 Kč zabořených v zemi je lepší než 5000 zabořených v zemi.
- Bublinky jsou opravitelné rychleji. Mnohem rychleji. A mnohdy přímo na letišti, rozhodně je to pro první éro lepší volba.
- Osobně bych si to taky nepořídil - na světě je mnoho letadel, které vypadají lépe (a stojí bohužel více), na druhou stranu, pokud kupující chce tento typ modelu (i přes varování ohledně vhodnosti prvního modelu), Žádné cenové terno to není, ale úplným odrbem bych to taky nenazval.


Jenom bych poznamenal, že kupující létat umí a s daným modelem letěl.
Jde mu pouze o cenu - jak píše ve svém dotazu .
Jinak pochopitelně čím horší stav modelu a čím starší a používanější elektronika, tím větší pravděpodobnost pádu .
Nicméně nikdo z nás model na živo neviděl a stav a stáří elektroniky taky nezná .
No a dva litry jsem nechal dnes v Makru za trochu jídla :( .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
dudaj píše:
Jenom bych poznamenal, že kupující létat umí a s daným modelem letěl.
...
No a dva litry jsem nechal dnes v Makru za trochu jídla :( .


Pod proletět jsem si představil takové chvilkové půjčení modelu, když je vysoko, ale uznávám, že to mohlo být třeba celé odpoledne.
A cena koníčku začíná být, ve srovnání s mandatorními výdaji na jídlo a spol. méně a méně kritická (Filozofická otázka, zda je to dobře nebo špatně).

Pokud ještě mohu kupujícímu poradit - pokud by na modelu byl nějaký detail, který by bylo potřeba dokoupit, rozhodně bych si jeho cenu zjistil - takový unašeč vrtule, nová kola nejsou tak kritická u nového modelu, ale u staršího levného mohou být rozhodující.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo od známého - odhad ceny
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 20:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
jak ti už tady kolegové psali, je to letadlo na dolétání. Podle mě to má hodnotu pouze ceny starších součástek. Navrhovaná cena ani omylem.
Ale, protože jak píšeš, že jsi s ním letěl, tak bych doporučil za celé osazené letadlo max. 800, poopravit a létat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz