Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 8:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Hoki píše:
fa snad někde seženu EPP na trup, neumím házet za křídlo. /


A co na tom lze neumet? Proste vezmes a hodis a ono to leti, absolutne nezaludne... Tohle nezlehcuji, je to opravdu snadne, mel by zvladnout i zacatecnik.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
A ak je protivietor, tak to stačí iba vypustiť z ruky pod správnym uhlom.
Tiež som sa pri prvom samokrídle bál, ale je to ten najjednoduhší spôsob.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 11:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Odhod za křídlo ala "Odhazuji svůj širák v dál..." (pravou rukou za pravé křídlo ale z levé strrany) je to nejjednodušší a i bezpečnější než odhod za trup.
Vlastně to křídlo spíš jen posadíš do vzduchu, nehází se to v pravém smyslu slova, jen vede do správné roviny o rychlost si to řekne samo.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Naposledy upravil kroxigor dne úte 21.03.2017 11:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 11:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
tomashr píše:
A co na tom lze neumet? Proste vezmes a hodis a ono to leti, absolutne nezaludne... Tohle nezlehcuji, je to opravdu snadne, mel by zvladnout i zacatecnik.

No právě, ti se toho nebojí ... :D :D :D
Jinak díky všem za důvěru a podporu. 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 11:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Pravou rukou za pravé křídlo, ale z levé strrany. Je to nejjednodušší a i bezpečnější než odhod za trup.

Čeče, toto nezní zas tak zle ... 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 12:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Muzu vedet, proc bych to mel hazet tak nesmyslne slozite jak popisuje kroxigor??? Proste vezmu levou za prave kridlo (ci naopak), mavnu a zahodim. Rozhodne jednodussi nez uvedeny "backhand" a mimochodem se takto krasne hodi i MaxiSwift, coz by kroxigorovym postupem v podstate neslo vubec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Proč nesmyslně složitě? Proč rozhodně jednodušší? To si každý asi vyzkouší, jak mu to vyhovuje. Každý to má jinak. Mně třeba taky líp sedí ten backhand (i v ping-pongu) :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 12:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Tak je mimo diskusi, ze MaxiSwifta takto nehodis...
U normalni velikosti to pujde, ale opet se moc neda okecat, ze to je komplikovanejsi, motor se ti bude tocit bliz k telu atd. Podle mne to je to spis o psychologii, kdy ma clovek pri backhandu pocit, ze to hodi rovneji. Dost mozna to je pravda, jenze v realu zjistis, ze to samokridlo muzes zahodit za kridlo doslova jak prase a stejne leti :-) A pak najednou opravdu zacne byt "forehand" volbou zcela jasnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 13:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Naprosto zbytečná diskuze. Stejně jako ta, který mode na vysílačce je ten správný a nejlepší. Já, když hážu forehandem, tak mám pocit, že si vykloubím ruku. Backhandem v pohodě hodím i swifta. Měl by sis uvědomit, že nejsi etalonem lidstva, každému vyhovuje něco jiného. A nemotejme do toho fyziku, ta s tím fakt nemá nic společného. Mimochodem, u obou způsobů hodu se háže spíš do boku než přímo dopředu.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 14:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
90 cm taky hážu vnitřkem jako frisbee a 120 cm samokřídlo venkem (je na hod vnitřkem těžké). Výhodou hodu vnitřkem je, že model letí po hodu hned naplocho. U hodu venkem (např. MPX Xeno ) to tak není a je třeba poměrně rychle korigovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 15:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Házejte jak házíte, ale hoďte sem teda nějaký video házení samokřídel. :?
Já teda vždy házel za trup, neb jinší než Tora a jedno Zorro, jsem nelítal nezalítával, a nikdy nebyl problém s vrtulí, jak se tu někdo bojí o ruce ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
jio píše:
90 cm taky hážu vnitřkem jako frisbee a 120 cm samokřídlo venkem (je na hod vnitřkem těžké). Výhodou hodu vnitřkem je, že model letí po hodu hned naplocho. U hodu venkem (např. MPX Xeno ) to tak není a je třeba poměrně rychle korigovat.


Tak k tomuto se přidávám. Od začátku až do konce. Měl jsem s Divinity2, která měla rozpětí také kolem 1,3m, při odhodu zatracený problémy.
Za trup se to házet nedalo. Předně proto, že to trup nemělo a druhak proto, že APC 10" vrtule na 3536 motoru vzbuzovala hrůzu i když se netočila ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 16:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Hoki píše:
Házejte jak házíte, ale hoďte sem teda nějaký video házení samokřídel. :?
Já teda vždy házel za trup, neb jinší než Tora a jedno Zorro, jsem nelítal nezalítával, a nikdy nebyl problém s vrtulí, jak se tu někdo bojí o ruce ... :wink:

malé


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
velké


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Plus můžeš čerpat další inspiraci na YT https://www.youtube.com/results?search_ ... ying+wing+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 16:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
Muzu vedet, proc bych to mel hazet tak nesmyslne slozite jak popisuje kroxigor??? Proste vezmu levou za prave kridlo (ci naopak), mavnu a zahodim. Rozhodne jednodussi nez uvedeny "backhand" a mimochodem se takto krasne hodi i MaxiSwift, coz by kroxigorovym postupem v podstate neslo vubec.


Jsou lidé co jsou starší, nebo jako já invalidní a odhod jak jsem ho popsal je pro mě jakožto osobu stabilnější, nehledě na to, že mám na levé ruce výškovku takže si můžu usměrňovat let od začátku. No a taky mi pravá ruka tímto způsobem nějak líp padne na pravej knipl ... Jinak jsem stejně odhodil i maxika a nebyl problém ...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 17:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
... nehledě na to, že mám na levé ruce výškovku takže si můžu usměrňovat let od začátku. No a taky mi pravá ruka tímto způsobem nějak líp padne na pravej knipl ...

Jojo, to je ono taky pro mne - levá ruka na výškovce, pravá si najde knipl lehce. A proto raději bych i házel model vodorovněji, ať nemusím rychle reagovat křidélkama.
Ale asi to chce se nebát, vyzkoušet a ujasnit si co mi bude vyhovovat. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz