Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Kolik cyklů(zhruba),za jak dlouhé období,Jak moc brutálně lítáš a jak moc brutálně nabíjíš? Ptám se jen ze zvědavosti.Nemám 600 ale 550 takže trochu rozdíl v náročnosti pohonu,Lítám akro ale nenáročné na odběr,nabíjím pomalu(1C i méně) a kupuju "levné" modré turnigy.Kromě jednoho ,dvou kusů špatných už od začátku drží baterky 4 roky mého lítání.Každý rok koupím novou a nejstarší dávám např do rc auta ale lítala by dál.Jak říkám jen zvědavost jak se na tom podílí styl lítání a provozu.

Mají maximálně 90 cyklů za 14 měsíců , odběr maximálně 78 A ve špičkách , jinak kolem 50 A , nabíjím 1C , nebyly nikdy vybité pod 22 % , postupně stoupal vnitřní odpor a když jsem je narval do T REX 500 tak po dalších 6 cyklech je po nich ( výkon není ani na létání osmiček ) . Nafouklé nejsou ale proud nedají . Kupoval jsem Gens jako kvalitu ale je to bída. Jinak stejně staré červené nVision stále drží .

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Taky už jsem přemýšlel o graphene baterkách ale z mého pohledu je to stále neprověřená novinka.Zkoušel jsem gens ace,kypom a další( v různých heli) ale nakonec se vždy vrátil k modrým turnigy.Nevím jak by obstály u někoho kdo točí jednu dvě baterky několikrát denně na letišti.Já z několika důvodů zvolil cestu víc baterek,venku vylítat,večer nabít.Nevím jestli i tohle má vliv,každopádně žádné jiné baterky nebyly schopné vyhovovat mým požadavkům ani polovinu doby(rok,dva).Nevyžaduju extra výkon ale extra životnost a to mi ty "modráci" dlouhodobě splňují :wink:

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.03.2017 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
3Ah, to máš 12s?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.03.2017 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Ano mám 12s

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2017 20:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
frantas píše:
... odběr maximálně 78 A ve špičkách , jinak kolem 50 A ....

Len pre upresnenie: z 3000mAh/ 12S berieš priemerne 50A? To je priemerný odber 17C, t.j. za 3.5 minúty lietania je baterka na nule. Naozaj lietaš len 3.5 minúty?
Ja mám natiahnutú Innovu 550 so 600mm listami a berie mi to zo 6S priemerne 35A, čo je tak 7-8 minút lietania. Aj keď by si nelietal tak začiatočnícky ako ja, 50A z 12S baterky sa mi zdá hodne...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2017 22:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Uváděl jsemjsem schválně pouze vyšší hodnoty odběru , letam 4,30 minuty včetně roztáčeni a pristani , takze letovy čas cca 4,10 minuty . Netaham z baterek více aby meli skutečně s malou rezervou 22% zustatek kapacity. Jedinou chybu dělam ze nabijim lipol ihned a skladuji je plne nabité , protoze létam často . Uvidim jak bude životnost u graphene .

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 7:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
frantas píše:
... letam 4,30 minuty včetně roztáčeni a pristani , takze letovy čas cca 4,10 minuty . Netaham z baterek více aby meli skutečně s malou rezervou 22% zustatek kapacity. Jedinou chybu dělam ze nabijim lipol ihned a skladuji je plne nabité , protoze létam často . Uvidim jak bude životnost u graphene .

Tak to berieš v priemere 34A, dobrá akrobačka, klobúk dole. Tiež som doteraz hneď baterky nabil a tak ich skladoval, vydržali max 2 roky, dokonca Gensky výrazne menej :( Sčúleky som kúpil modré Turnigy, baterky po lietaní hodím do storage, uvidím, koľko vydržia ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2017 6:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
s bateriemi mám jasno a myslím že i Lukáš Vacek který je lítá
Dinogy High Power 5000mAh 6S 65C
a to lítám 6s a ty baterie teď mají rok a něco a přes 180 nabití a neznají konce
https://emotors.cz/dinogy/11792-dinogy- ... s-65c.html

a nebo
Dinogy Graphene 2.0 5000mAh 6S 70C
https://emotors.cz/baterie/13741-dinogy ... s-30c.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2017 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Zdravim, mam T-rex 600 ESP super combo, podarilo sa mi zohnut padlo pri manipulacii .( utieranie prachu na poličke
kde sa da kupit novy nahradny diel? alebo zostali niekomu diely po prestavbe na bezpadlo? a už ich nepotrebuje?
T-rex 600 mam uplne nový a nedoskladany aj ked je to niekolkoročny vrtas kupeny asi v r2011.
dufam že sa ohol iba drziak padla a hlava s hriadelou budu v poriadku
budete sa mi smiat, nemal som priskrutkovanu chvostovu trubku a ako som za nu drzal tak sa mi vrtas prevažil
trupom dole, trubka sa vysunula a ram bez kabiny padol na zem asi si z 50-60cm rovno na padlo
Pripadne našiel by sa niekto z Ba kto by mi ho pomohol dokončiť?


Přílohy:
DSC_1558.JPG
DSC_1558.JPG
[ 59.92 KiB | Zobrazeno 11200 krát ]


_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2017 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Zkus například webshop Benovo letadýlka. Prodává nahradní díly i na 600 a dráty pádel jsou skladem.

Ale jinak gratuluju k rekordu: havárka vyžadující náhradní díl ještě PŘED prvním startem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.07.2017 19:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 0
Obracím se na kolegy s dotazem. Po 2 letech lítání s T REX-600 ESP se mi podařilo s ní pěkně fláknout o zem, že jsem měl trubku ocasu do pravého úhlu... O to nejde. Jde o VETERÁNA, který má servo vrtulky uchycené jako T-REX 500 na trubce ocasu a drátové táhlo k vrtulce...
Když jsem vyměnil trubku, kardan zadek atd. jistil jsem, že drát by měl být dlouhý cca 56 cm a u trubek byl 62,7. Chtěl jsem jej zkrátit ale je tak tvrdým, že a něj nepůjde vytočit závit na očko.
Hledal jsem na různých fórech a prodejcích ND zda se nedá někde ještě koupit ocelové táhlo a nic jsem nenašel, nechci vzhledem ke stáří vrtulníku investovat do předělávání uložení serva vrtulky (nové bočnice, domek serva, uhlíkové tyčka ovládání atd...) neporadíte někdo kde sehnat drát či z čeho jej nahradit, zkoušel jsem 2mm ocelý drát, ale je tak tvrdý, že se na něj nedá vytočit na konci závit. Napadla mě ještě mosaz, ale ta zase není tak tuhá.
Přeci nedám kvůli takové maličkosti vrtulník jen na skříň, ještě mám nějaké ND pro případnou havárku...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.07.2017 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Přiletuj na konec ocelového táhla mosaznou koncovku se závitem.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 17:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nebo to rovnou predelat na system co se pouziva dneska. Uhlikova trubka na na koncich epoxydem zalepene kousky zavitove tyce. Zavitovka M2 se da sehnat. Sice ji nemaji uplne vsude, ale existuje. Pak jeste upravit voditko pro vetsi prumer, ale to uz neni takovy problem. Vyhodou bude tahlo ktere nebude pruzit a vrtulka se zacne chovat malinko lepe.
Na origo tahlu nejsou zavity rezane ale valcovane. Prumer zavitu je o neco vetsi nez prumer samotneho tahla. Valcovani takovychto zavitu obcas umi lepsi cykloservisy. Takze mas druhou moznost.
No a treti uz ti tu byla navrzena vyse.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Já bych pro tento případ ani závit sám neřezal, ale použil již hotový profi válcovaný.

Ty samo-domo řezané nemají IMHO potřebnou mechanickou odolnost a mohly by se ulomit.

Odesláno z mého PLK-L01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2019 21:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj všetkým, po dvoch rokoch.....
Mám Trex600EFL, Počas letu sa zlomil čap na bočnom serve.

Originál je tam čap M2x3-4,75x13,5mm. Ja som kúpil čapy M2,5x3-4,75x12,5mm. Teda sú o 1 mm kratšie, tiahla sú šikmejšie k doske cykliky. Má s tým niekto skúsenosť?

Servá sú uchytené cez gumové lôžka. Sú naozaj nutné? Má niekto skúsenosti s prevádzkou bez nich?
Odobratie vložiek by priblížilo servo k rámu a získal by som naspäť 1-2 mm. Tým by boli tiahla kolmejšie na čapy.

Návod uvádza inštaláciu čapov do pák serv v poslednej diere. Ale na mnohých fotografiách a videách ich majú nainštalované v diere bližšie k stredu páky. V takej polohe je tiahlo kolmo na dosku cykliky, a ovládanie je jemnejšie. Prečo teda až na vonkajšiu dieru?

Ďakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz