Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 21:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jio píše:
. Tam se taky určitá skupina lidí poklepávala po ramenou a začátečníky s primitivními dotazy rychle umravnili, až je tak odradili a oni odešli a MH je dnes tam kde je.


Nejsem člověk, co by si mohl poklepávat po ramenou. To ani náhodou. Jsem stavěč a tady něco vím. U elektro mi musí stačit, že po zapojení baterky to chodí. Diskuse co tu proběhla o motorech už je na mě moc. A ani to pro svý potřeby nepotřebuju.
Ale myslet za druhý v primitivních dotazech??? Promiň, ale tohle už není ani primitivní dotaz. To je - udělejte to za mě.
Tady není ani náznak snahy něco udělat sám. A třeba blbě. A pak se zeptá a nikdo ho nebude kamenovat, ale poradí, co má blbě. A v tom je ten rozdíl. A když mu někdo vytkne, že se má trochu snažit, tak se rozčiluje.
Ona taky může diskuze usnout i z jinýho důvodu. A to ,že nikdo už nemá chuť se namáhat.
Viz: viewtopic.php?f=16&t=79361

Přečti si to důkladně až do konce. Možná pochopíš proč není moc ochota se namáhat.
Tady máš další viewtopic.php?f=7&t=78508
viewtopic.php?f=7&t=77656

Taky jsme je odradili, že už se neozvali 8O .

A hlavně, když už je tak nedůvtipnej ( spíš línej), měl začít hledáním někoho v okolí. Tím naopak skončil.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 22:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
... MH je dnes tam kde je.

Vřele potvrzuji.
Bývalo to přínosné i zábavné fórum. Teď nejvíce příspěvků (řádově oproti "odborným" oddělením) přibývá v subfórech "chat" a "ostatní". Přispívá odhadem do 30-ti lidí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 22:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
MH pro me skoncilo okamžikem kdy se zacli lidi navážet jeden do druhého osobně. Tak jsem to zavřel a od té doby tam nevlezl.

Proti tomu je tadle diskuse úplná pohodička ale je fakt ze poslední dobou začínám pozorovat určitou lenost dotazujících a zároveň "prudkou" reakci v případě když odpověď není rychle a důkladně. Coz je občas sranda v kontextu dotazu která se musí pomalu dekódovat. Chápu ze je obcas problem pro začátečníka položit dotaz a pro zkušenějšího je opruz vidět stále stejné dotazy.

Ale nikdo nenuti nikoho odpovídat a nebo se da odpovědět jen linkem na to správné hledani ;)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
kolegové, když jsem před 14. lety bohužel začal vlastnit první PC, byl jsem jak Alenka v říši divů..... sice jsem zvládal své ověřené metody modelaření, ale informací z netu i když tehdy jen vytáčeným připojením bylo tolik , že jsem nevěděl kam se dívat dříve....
od té doby se leccos změnilo , ale co se rozhodně nezmění je to , že si moc dobře pamatuji jak jsem tenkrát byl rád za to co mi kolegové-tenkrát ještě bez protivného zvyku mentorování poskytli jako začátečníku bez orientace v odkazech na netu.
Mám pocit , že uvědomit si , že kdokoli na druhé straně drátu či bezdrátu nemusí být tak uplně zdatný ve vyhledávání , není tak uplně naškodu.....
Momentálně se spíše projevuje to, co se tu už probíralo , a to je jistý druh opovržení těmi kdo nejsou tak zdatní jak ve vzdělání tak ve vyhledávání.
Což takhle zmírnit své ambice na genialitu a prostě na pro někoho uplně ,,blbej,, dotaz prostě jen normálně odpovědět , protože to pro toho tazatele může být dotaz rozhodující o tom zda modelařit či jít do hospody?????

Docela dobře si pamatuju jak na mě koukali soudruzi ve svazarmu v roce 89 když jsem jim přinesl nějaké své plánky..... vubec je nezajímalo co jsem postavil a že to na papíře jsem sám vytvořil.... zajímalo je jen zda mám základy z jejich kroužků..... když jsem řekl že né byl konec povídání..... nebyl jsi soudruhu členem, takže nic neumíš a neznáš....jen my víme a od nás se to dozvíš pouze jako člen...........
TAK NĚJAK mi to to něco připomíná......

Prostě řečeno ať se kdokoli optá na cokoli, byla by základní slušnost odpovědět konkrétně a bez nadřazeného tónu.
Zapátrejte pánové v paměti, kde byste byli, kdybyste se také dříve neptali a ochotní vám neodpovídali, tolik času navíc, to nezabere, obzvláště v porovnání s tím, co někteří strávíte jiným tlacháním na jiných místech a soc. sítích


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A má tedy vůbec cenu archivovat toto diskuzní fórum x let, když se má znovu na každou "tisíckrát" zodpovězenou otázku poslušně odpovídat znovu?
Jasně, že nikdo učený z nebe nespadl, ale základem každé diskuze je alespoň určitá znalost problému. Jinak není o čem diskutovat. A za znalost nepovažuji to, že ničemu nerozumím, nikdy jsem nic takového neviděl, jakékoliv samostudium je pro mě ztráta času, ale chci to, chci to, chci to... A vy mi neraďte, že si to mám někde přečíst, vy mi přesně napište, který drát mám připojit sem, který tam, a opovažte se, aby to nefungovalo na první pokus. A rychle, nemám čas.
A proč to zrovna tady píšu tak radikálně? Protože hned první reakce na dobře míněnou radu byla:
Dzon píše:
Hmm, takže to je odpověď ano?


A pokud je tedy otázka "Radit či poučovat", je moje odpověď: Nepoučovat, neradit, na všechno se vyspat. Radil jsem vždycky rád, ale právě mě to nějak přešlo :roll: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
já volím boj s ,,větrnými mlýny,, zažraných reakcí většiny, už jako životní filozofii......
nikomu to nevnucuji a ani jako následování hodný přístup nedoporučuji.... nicméně když nic jiného, budu mít jednou opravdu čisté svědomí, až se mě příroda optá, cos dělal v životě, aby po tobě něco dobrého pro druhé zbylo........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 1:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
dudaj píše:
Modelařilo pár lidí a neměl ses koho na cokoli zeptat.
...
Ty máš desítky obrázků na síti jak se připevňuje vrtule gumičkou a přesto se na takovou ptákovinu ptáš.

Smutným aspektem dnešní doby je "digitální demence" (oficiální pojem, nikoliv nadávka :) ). Jedním z hlavních projevů je povrchnost. (Pak také např. to, že dnešní posluchač prezentace udrží pozornost maximálně 3 hesla a to nejvýše po dobu jedné minuty, protože se neumí déle soustředit na určitý problém - takové jsou výsledky seriózních výzkumů.)

Dovoluji si s podporou 35 let pedagogické praxe tvrdit, že 80-90% mladé generace je přesvědčeno o všeobjímající moudrosti digitálních a zejména internetových zdrojů. Není potřeba ničemu rozumět a nic vědět, protože "si to přece někde najdu" nebo "určitě je na to nějaký software". Potíž je v tom, že když věci vůbec nerozumím, nechápu příčiny a souvislosti, neznám ani názvosloví, najdu tak akorát prd (viz výše uvedené příklady hledání odkazů).

Samozřejmě pro mnohé odborníky, kteří zde pořád dokola odpovídají, je to jako boj s větrnými mlýny. Ale nenechte prosím zahynou ty, kteří se ještě vůbec o něco zajímají, kteří se ještě na něco ptají a snaží se problém (po svém způsobu) rozmotat. Ono i těch bude ubývat :cry:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat... UTFG
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 3:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud by "Radit či poučovat..." nevyskočilo v "Nejnovější vlákna" asi bych o jej nikdy neotevřel.
Dost dlouho jsem váhal, zda k tak obecně a notoricky známému problému, mám vůbec něco psát.
Moc se mi nechtělo. To že jsem se nakonec přemohl, byla potřeba si téma pro sebe shrnout.
Ono takové shrnutí je nejčistší když se napíše. Když už je napsáno, tak je škoda se o ně nepodělit.
UTFG + UTFM + MH chatovací zkratky nejsou moje parketa. Naštěstí jsem utrpěl nějakou tou průpravou
ve světě ICT (z anglického Information and Communication Technologies), jak je dnes počítačová
gramotnost označována. Takže s použitím TF Google jsem se dozvěděl o čem je řeč, a nebyl mimo mísu.
(Tak trochu mi vrtá hlavou proč TF je Google a Manuál a ne tazatel co jej měl použít, leč nepoužil.)
Když o takové a jim podobné výlupky zakopnu, vždy se snažím si v jejich kůži představit sám sebe.
Podle toho (a stavu svých vědomostí-zkušeností) zkusím odpovědět. Dál to záleží na reakcích tazatele.
Ne vždy musí jít o osoby co je "myšlení bolí" nebo mají "digitální ručičky". Třeba autismus se moc nepozná.
Ostatně takový trol TROLL může být taky zážitek.
A někdy zase máte pocit, že s vámi komunikuje BOT,
jehož umělá inteligence ještě trochu pokulhává.
- Spoléhat slepě jen na web a Google je taky dost ošidné. Bez solidních základů oboru lze snadno naletět.
- Ten slíbený závěr: Lidi hlavně vždy myslete. (A užívejte svůj "selský rozum".)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat... UTFG
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 6:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
guchar píše:
... MH chatovací zkratky nejsou moje parketa. ...
Moje taky ne.
MH = MH

guchar píše:
... užívejte svůj "selský rozum"...
Ano. Před otázkou. Také před odpovědí. Mnohé to vyřeší. 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 7:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
zelkar píše:
Dovoluji si s podporou 35 let pedagogické praxe tvrdit, že 80-90% mladé generace je přesvědčeno o všeobjímající moudrosti digitálních a zejména internetových zdrojů. Není potřeba ničemu rozumět a nic vědět, protože "si to přece někde najdu" nebo "určitě je na to nějaký software". Potíž je v tom, že když věci vůbec nerozumím, nechápu příčiny a souvislosti, neznám ani názvosloví, najdu tak akorát prd (viz výše uvedené příklady hledání odkazů).:

A to je můj případ. PC, tablet, mobil, apod., umím jen používat a to v základu. Z nastavováním mi pomáhají druzí, včetně mé ženy. Postavit akrobata 1700mm je pro mne jednodušší, než instalace Windowsu. A to co já hledám na netu hodinu, kolega mi najde do 5min. Když jsem tady žádal o radu na copterku 250, byl jsem poslán se to naučit sám a pak až tu řešit detaily co nepochopím. Nebylo bráno v potaz, že to stejně nepochopím co a jak v ní funguje na těch deskách. Copterku chci jen na poletování kolem sebe a aby vozila kamerku, ne se tomu věnovat hlouběji. Takže jejich přístup mne odradil a dosud copterku nemám ....
Jasně, neříkám že tu musím odpovídat na každou blbost, nemusím přec reagovat vůbec. Ale vždyť nevím kdo sedí na druhý straně, třeba takový digitální jouda jako já. I na place se potkávám s piloty, co neví, že i vrtule se může nasadit špatně a nebo že model by měl startovat proti větru .....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 9:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha 10
Ono to je asi o podstatě každého z nás.
Někdo si koupí bubliny od Pelikána a poletuje za barákem. A vůbec ho nezajímá proč to letí a proč to vrčí. A potom i vypadlý konektor je strašný a hlavně nadmíru odborný problém, se kterým by mi mohli pomoct snad jenom ve výzkumném ústavu, nebo možná na nějaké odborné diskusi. On chce jenom řešit ten svůj problém. Nechce se vzdělat o širší problematice!
No a potom jsou na světě jiní, kteří když něco dělají,tak do hloubky. Všechny zákonitosti a problémy si pracně a většinou sami zjistili. A to dost často cestou pokus- omyl...
Tyhle vědomosti často bolely.
A teď tu je někdo, kdo se ptá na úplné základy-co s ním. Já si pamatuji,že už za komunistů bývalo v kancelářích někde na zdi heslo- nezdržujte nás hloupými dotazy! Takže ten boj je tu odjakživa. Proto prosím ty co znají- mějte s těmi co se hloupě ptají trpělivost. Oni to nemyslí zle (doufám). Jenom je to netáhne natolik, aby se vzdělávali sami.
Ale v něčem jiném jsou třeba dobří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Už jsem nechtěl reagovat, ale přidám poslední poznámku. Klidně v nastaveném směru pokračujte. http://www.mojehobby.cz je vzor, jak to může dopadnout. Tam se taky určitá skupina lidí poklepávala po ramenou a začátečníky s primitivními dotazy rychle umravnili, až je tak odradili a oni odešli a MH je dnes tam kde je.


To srovnání s MH je hodně zjednodušené až zavádějící. U MH byl problém v příliš jednoduché struktuře fóra, kde pro prvotní zobrazení bylo vlastně vše v jednom, to vedlo ke skutečně šílenému bordelu. Podle mne by to bez "okřikovačů" došlo k úplně stejnému konci, jen jinou cestou. MH ale zejména mělo problémů daleko více a ta tebou zmíněná "určitá skupina lidí" byla spíše důsledkem než příčinou. Začalo to už v době, kterou ze zde přítomných pamatuje jen pár jedinců, kdy to spadalo pod prodejnu Modelcentrum, tehdy bylo relativně často kolem věcí souvisejících s nákupy, protože Roman měl do jisté míry oprávněný pocit, že mu to kazí kšefty, což mimo vedlo k odehnání pěkných pár lidí, kteří byli tak či onak spojeni s tehdejší konkurencí. Další problém byl hack a ztráta domény, pak se měnil provozovatel, sponzoři a leccos z toho vždy vliv mělo a ne že ne. Bohužel ale základní pojetí fóra bylo stále fixní a důsledkem byl pomalý, ale stálý, přesun na perspektivněji řešenou Rcmanii. Z mého pohledu šlo spíše o porážku v konkurenčním boji už před pěknými pár roky, že tam pak zbylo jen "tvrdé jádro" je opravdu spíše důsledek než příčina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat... UTFG
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 9:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ano. Před otázkou. Také před odpovědí. Mnohé to vyřeší. 8)


Myslim ze timdle by se dala tato plodna diskuse uplne krasne uzavrit a Tomas by to mel dat jako motto zobrazene vsem hned po radkem s logem :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 10:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... že tam pak zbylo jen "tvrdé jádro" je opravdu spíše důsledek než příčina.

Já to spíš vidím jako jednu z příčin.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 10:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
No příčinu toho definitivního konce ano - že je dnes MH opravdu mimo se asi shodne většina... Ale to "tvrdé jádro" logicky sílilo vlivem těch dalších okolností, odlivu ke konkurenci, atd., nevzniklo samo od sebe (resp. by bez těchto vlivů nedosáhlo podobného vlivu).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz