Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 13:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To netuším. Ale jednak je tam poučení, které dodržíš, jednak celý sken je přece už dlouho veřejně přístupný - akorát je v blbé kvalitě :(

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Nebo uvaž, že bys to "pro sebe" někam pod klíčem = neveřejně uložil.

Mně ta nečitelnost staré zveřejněné verze opravdu mrzí, je to jeden z nejlepších komplexně pojatých modelářských textů.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já už jsem část z toho četl v tom nekvalitním skenu. Jako informačně dobré, na dnešní dobu dost ukecané a málo k věci. Přece někde musí existovat něco podobného, akorát udělaného dnešními prostředky jako HTML s barvama, obrázkama, animacema. Aspoň v angličtině. Víte o něčem podobném? Samozřejmě i dnes těch špatných materiálů a youtube videí s ukecanými autory a téměř neviditelným modelem někde v dálce je taky víc než dost.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Vážení, udělal jsem nové vlákno o ModListech v Začátečnících, tak se tam s tímto tématem pojďme přesunout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
PremSvo píše:
Existuje nějaký právní nástupce Modely?
Modela byl podnik ÚV Svazarmu. Našel jsem, že právním nástupce Svazarmu je Sdružení technických sportů a činností (STSČ).
Skenů se na netu pár dalších nalézá, např. zde
http://www.rc-plachtak.cz/index.php/download/17-modelarske-listy-svazarm,
ale kvalita taky nic moc.

Edit: Byl jsi rychlejší, třeba admin pomůže.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Mám ještě nové poznatky k nastavení mixů pro SkySurfera na FlySky/Turnigy i6:
YenyaKas píše:
Kterak sobě na FlySky/Turnigy i6 flaperony/spoilerony nastaviti (je to trochu delší, diskutuju i možné varianty):

Konfigurace: dvě opačně orientovaná serva v křídlech (tak aby jako křidélka šla ovládat jedním kanálem na Y-rozdvojce). Moje serva jsou ještě navíc umístěna tak, že při použití jednoho kanálu a Y-rozdvojky musím nastavit reverzování toho kanálu. Nevím ve které fázi dělá i6 reverz, takže nevím, jestli při jiné konfiguraci nebude třeba použít u hodnot opačná znaménka. Servo pravého křídla připojeno na Rx na Ch1, levého na Ch5 a na obou mám zapnutý reverz.

Varianta 1: řízení potenciometrem VrB
Varianta 2: řízení přepínačem SwC

Varianta 2 je mírně v konfliktu s tím, když si pomocí nastavení endpointů chcete udělat diferenciaci křidélek - pak se zřejmě ty procenta v mixech počítají jinak, a u mě to vycházelo nesymetricky. Moje aktuální nastavení je toto:

Varianta 3: řízení přepínačem SwC + diferenciace křidélek

Kód:
Aux Channels → Channel 5: nastavit SwC
End points:
  Ch1   75 %  100 %
  ...
  Ch5  100 %   75 %
Mix → Mix #1 nastavit stejně jako výše
Mix → Mix #2 nastavit
  Mix 2 is On
  Master Ch5
  Slave Ch1
  Pos mix -66 %
  Neg mix -50 %
  Offset 0 %
Mix → Mix #3 nastavit
  Mix 3 is On
  Master Ch5
  Slave Ch5
  Pos mix -33 %
  Neg mix -50 %
  Offset 0 %


Takto jsou křidélka ovládaná přes SwC (od sebe spoilerony, střed normální, k sobě flaperony), rozsah pohybu mají omezený na 75 % dolů a neomezený na 100 % nahoru, poloha spoileronů i flaperonů je 50% výchylka tak, aby ještě zůstal kus prostoru pro pohyb oběma směry a tedy pro řízení oběma stranami.

Ještě mi teda vysvětlete, jak je to s těmi spoilerony: úlohou klapek nebo flaperonů je zajistit větší vztlak křídla, tedy nižší pádovou rychlost. Znamená to tedy, že naopak zapnuté spoilerony znamenají vyšší pádovou rychlost, než s křidélky rovně? Co jsem vypozoroval je, že pádovou rychlost Sky surfera asi od oka neposoudím, ale se spoilerony je možné/nutné víc zatáhnout za výškovku, čímž letadlo při menší dopředné rychlosti ztrácí výšku rychleji, a tedy to nejspíš umožní přistát na menším prostoru. Mám se obávat, že mi se spoilerony víc hrozí spadnutí po křídle kvůli ztrátě rychlosti?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zmenšení pylonu?
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Pylon motoru na Sky Surferovi vypadá takto:

http://www.fi.muni.cz/~kas/fotky/sky-su ... C00654.JPG

Pylon směrem dozadu přesahuje motor o dobrého půl centimetru. Myslíte, že by něčemu pomohlo ten pylon trochu seříznout, aby třeba končil zároveň se zadní stranou motoru nebo i dřív? Přijde mi, že to může zhoršovat účinnost vrtule, pokud se točí příliš blízko pylonu, a taky pokud nejvnitřnější část vrtule skoro nenasává vzduch, protože před ní je pylon a motor. Na druhou stranu možná to tím přispívá ke chlazení motoru, a taky se mi nechce zdát, že by to konstruktéři navrhli schválně o kus delší. Máte na to nějaký názor?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Můj názor a pohled na věc je: Nevymejšlej furt kraviny a lítej :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
rampa_mckvak píše:
Můj názor a pohled na věc je: Nevymejšlej furt kraviny a lítej :wink:

Tak teď je venku tma, lítat nejde, tak můžu vymýšlet kraviny, no nééé?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
ale se spoilerony je možné/nutné víc zatáhnout za výškovku, čímž letadlo při menší dopředné rychlosti ztrácí výšku rychleji, a tedy to nejspíš umožní přistát na menším prostoru. Mám se obávat, že mi se spoilerony víc hrozí spadnutí po křídle kvůli ztrátě rychlosti?

Od toho se to používá abys s tím plesknul na menším prostoru.
Při Tvém pitvání bych čekal že víš něco o negativech na konci křídel kreré jsi tímto vytvořil :wink:

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
kornutek píše:
Od toho se to používá abys s tím plesknul na menším prostoru.
Při Tvém pitvání bych čekal že víš něco o negativech na konci křídel kreré jsi tímto vytvořil :wink:

No, něco vím. Těžko říct, jestli to stejné co máš na mysli ty. Třeba to, že zřejmě kvůli vyššímu náběhovému úhlu zbytku křídla se budou proudnice trhat nejdřív u trupu, kde ty přizvednutá křidélka nejsou. Co jsem vyhrál? :-)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 11:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Že zmenšíš tendenci při přetahnutí padnout po křídle což je celkem vhodné.
Zrovna včera jsem sundal turbulatory před křidélky taky se to trhalo první u trupu, na rychlosti lepší a na přistání zvrtnuti na křídlo a ukázková hvězda.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 20:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 22
Mam tiez sky surfer s taziskom 50mm za nabeznou hranou, 1300 baterku, 150g zavazia uplne v predu na baterke a stale taha smerom hore asi 10-15 stupnov. Mam to este viac dovazit?

edit: chyba bola v tazisku


Naposledy upravil niio dne pát 31.03.2017 12:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 23:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Pokud je to na motor je to v pořádku.
Pod plynem stoupá po vypnutí klouže,kluz se dovažuje motorový let se vyosuje motor.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak nejnovější zkušenost se spoilerony (musím se pochlubit, co jsem za trubku :-) - spoilerony pomáhají při přistání, ale pak je nesmíte zapomenout vypnout, protože start se zapnutými spoilerony je téměř nemožný, zvlášť když to nečekáte.

Můj Sky Surfer udělal na pár metrech 2x za sebou touchdown, a třetí touchdown byl už tvrdší. Naštěstí jsem stihl vypnout motor včas. Když jsem se pak přišel podívat co se děje, chytal jsem se za hlavu - obě křidélka nahoře. No trapas.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz