Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 7:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Ahoj.
Laminoval jsem teď malé samokřídlo Swift pro FPV, laminát jsem dával na vyztužení náběžky, čumáku, vzadu u motorového lože a uprostřed na spodku kvůli přistávání.
Mám doma Epoxid- na lepení a Letoxid na laminování, jsou ale ve stejných krabičkách a jak jsem to dlouho nedělal nenapadlo mě si přečíst název. :cry: Letoxid má poměr namíchání 10:4 a podle toho jsem míchal prohozený Epoxid- takže vlastně úplně špatný poměr, byl řídký takže mě nedošlo že to není chtěný Letoxid protože se choval stejně, došlo mi to až když byl za půl hodiny tuhý a letadlo olaminované.
Už jsem s tím nic nedělal (asi jsem to měl strhnout) a nechal jsem to vytvrdnout. Už to tvrdne asi 3 dny, na EPP to drží strhnout by to bez materiálu určitě nešlo, ale je na povrchu takový "mastný" zkrátka je to cítit na rukou. Jemně to lepká, jako by to byla nějaká hoodně zředěná pryskyřice.
S kamarádem modelářem a s tátou jsem to probíral a nenapadlo nás řešení, tak to zkusím tady jestli někdo nemáte nápad.
Chtěl jsem to setřít hadříkem s nitroředidlem ale to by se prý objevilo znovu, když to přebrousím tak si asi nepomůžu.
Jediné co mě napadlo by bylo to přelaminovat ještě jednou vrstvou padesátky tkaniny a samozřejmě správně namíchaným Letoxidem. Jestli se to chytne už by povrch měl být ok a nemělo by to prosakovat, ale je to váha navíc a práce, kdyby někoho napadla nějaká jednodušší finta jak se toho zbavit budu rád.
Je to fakt nepříjemný to brát do ruky a nechtěl bych se s tím tahat na nějaký výlety. Docela jsem si svou blbostí zničil éro, ale věřím že nějaká možnost to vylepšit je. I kdybych to měl v nejhorším případě přelaminovat. Nebo třeba přestříkat nějaký sprejem/barvou přes kterou by to neprosáklo???
Díky za rady.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Keby si to skúsil zohriať na nejakých 45-50 stupňov, ale tak aby EPP vydržalo, možno by si urýchlil vytvrdenie. Mne to kedysi pomohlo na zlý pomer (ale mal som správne tvrdidlo)
Alebo možno len "nalakovať" epoxidom správne namiešaným, ale tým, ktorá bola živica, s jej správnym tužidlom (a v správnom pomere, nie prehnane lebo tvrdidlo často leptá..) a nie letoxitom.. ale to by praskalo keby to bola skutočná vrstva takže len "dosucha" vyvalčekovať moltoprénom..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 8:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
dej to na pár dní na topení.
mohlo by to pomoci.klidně kolem toho postav polystyren aby se tam držela teplota.
jen to zahřát na chvíli je k ničemu.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 9:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.7.2012
Příspěvky: 73
Podle mě je to zbytek tužidla ,který se nevešel do reakce,
zkusil bych to otřít lihem nebo metylem (čistým),
pokud je epoxid pod tím sajrajtem opravdu vytvrzený mělo by to jít.Teplo nepomůže mžná na chvilku až to vystydne zase to bude lepit.Po umytí bych to přetáhnul jak píšeš,
ale bacha na poměr.
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Díky, zkusím to dát k topení a potom umyju lihem a přebrousím.
Teď to musím nějak zachránit, pro příště budu mít ponaučení..

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 0:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10495
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nepomůže nic. Taky jsem omylem přetužil epoxyd 110BG15 a brečí tužidlo ještě po 10 letech. Naštestí to bylo na venkovním povrchu formy, tam to ničemu nevadí. Leželo to půl roku v kotelně na trubkách, přes 50 stupňů a žádná změna.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 19:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Celeron píše:
Nepomůže nic. Taky jsem omylem přetužil epoxyd 110BG15 a brečí tužidlo ještě po 10 letech. Naštestí to bylo na venkovním povrchu formy, tam to ničemu nevadí. Leželo to půl roku v kotelně na trubkách, přes 50 stupňů a žádná změna.

To nerad slyším.. Jo s kámošem jsme probírali že přelaminovat to nepomůže, takže pokud to u topení za pár dní nevyschne tak se nedá nic dělat a budu lítat s tím, pevnost to trochu má.
Napadlo mě to teplem stáhnout, je to jen pár vrstev a u topení to trochu změklo, ale nechci poškodit povrch pod tím...

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Pokud to pujde za tepla stahnout dej to pryč a olaminuj znova. Udělal bych to tak i za cenu drobného poškození křídla.

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 18:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Pokud to nepujde dostat mechanicky dolu, zkus lehce ofukovat horkovzduškou a stírat hadríkem navlhčeným lihem. Epoxy jsou uředitelný acetonem , toluenem , bezvodým lihem, tak to můžeš postupně zkusit, ale začal bych tim lihem.
Sám jsem uspěl horkovzduškou a suchým hadříkem, ale tady Tě bude asi limitovat to epp.

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatně namíchaný Epoxid
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
dá sa zistiť, či to potí živicu alebo tužidlo? Alebo nebodaj oboje len nekompatibilné?
Mne sa zdá že ak je veľa živice, ona by časom a možno s pomocou tepla mala polymerizovať aj keď je tužidla málo, len ak je to tužidlo čo zostalo nevyužité tak je to asi problém..
Teda ak to bolo tužidlo k letoxitu, čo tak napatlať letoxitom bez tužidla, a po čase ho umyť liehom (ak nevytvrdne, inak obrúsiť?)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz