Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 22:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Celeron píše:

Určitě POM. Je to průmyslovej "samomaznej" plast na vedení a ozubený kolečka.


ako sa to tlaci? teploty? podklady?

slo by to pouzit namiesto silonu? rozmyslam nad vodiacimi ockami pre lanka, len som sa este nerozhupal


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 23:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... do průvlaku dej teflonovou hadičku ...

Jojo, ta je už na cestě z Číny, 2m za 50,- včetně svezení 20.000km :mrgreen:

Ale ten Polyoxymetylen by neuškodil; frézka mi na POM-kových pouzdrech na Y a Z jezdí už hooodně dlouho...
Jsou to totožná pouzdra co jsou v uložení brzdovýho pedálu platformy Fabie a spol. :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 23:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
igorb píše:
... ako sa to tlaci? teploty? podklady? ...

https://www.matterhackers.com/store/3d- ... ent-1.75mm :?

To bych možná koupil desku a frézoval...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
To bych možná koupil desku a frézoval...

Bílá? Radši ne, v Tribonu Brno mě doporučovali černou, ta bílá má nějakej problém s UV a ještě něco dalšího. Už nevím přesně, bral jsem POM naposled před 10 lety.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
igorb píše:
ako sa to tlaci? teploty? podklady?l

Já jsem vyčetl, že POM na ničem nedrží a tak se musí pod něj natisknout PLA Raft s přesahem 3-4 mm. Pak dát výměnu filamentu a tisknout POM.
Tryska 240-250, jedině celokov hotend. Hrozně se to smršťuje a doporučuje se tisk ve vytápěným boxu na cca 40-50 stupňů. Vyzkoušet to nemůžu
nemám vzorek a taky box nevyženu tak vysoko, jen asi na 33-35 st.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 7:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
notyole bed 130 stupnov? mne sa pol dna hreje na 100, na tych 130 by nabehol asi az v lete ked udru 30ciatky a este na to zasvieti slnko :- ))))

tak nic no ... zase som usetril :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 7:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
arachna píše:
Plastovy motory zkousel s velkym humbukem asi pred 2 lety E-MAX a zadnej uspech to teda nebyl.
Ja myslim, ze odstrediva sila na magnetech rozstreli kdejakej plast ...


Jak jsem psal výše - na stíhačkách od 3Dlabprint tištěné vrtulové kužely mám a absolutně v pohodě. Odstředivá síla na kuželu je přitom minimálně stejná jako na plášti motoru, jelikož tam není převodovka, tak jsou otáčky stejné. To je i reakce pro jyrryho - mrkni na ME109T, tam ti bude velikost jasná. Otáčky jsem neměřil, ale je to na 3s s motorem s kV1400, tak to může mít se zátěží maximum někde u 10 tisíc.

Problém toho e-maxu (jednu sadu PM1306 doma mám) je podle mě spíš v celkové praktičnosti - určitě se to hůř chladí (vyzařování přímo z pláště bude horší), výroba asi zas tak řádově levnější nebude (počínaje formami a konče třeba tím, že pro šrouby jsou v motoru stejně zalisované kovové díly, což jsou další kroky výroby). Když se připočte to uzavření magnetického obvodu, jak popisoval Igor, tak je asi jasné, že to ideální není a primární důvod, proč plastový motor nedělat, bych viděl zde, pevnost je až druhotný problém...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 14:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Ja mam v planu zkusit tisknout motory na gimbal, tam nejsou velke rychlosti a dalo by se dosahnout zajimave konstrukce gimbalu s integrovanymi motory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 14:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tomashr píše:

Jak jsem psal výše - na stíhačkách od 3Dlabprint tištěné vrtulové kužely mám a absolutně v pohodě. Odstředivá síla na kuželu je přitom minimálně stejná jako na plášti motoru, jelikož tam není převodovka, tak jsou otáčky stejné....


no yo, ale v plasti motoru mas vrazene tie magnety, takze odstredive ZRYCHLENIE je sice rovnake, ale SILY su tam o dost vecsie, lebo hmota je niekde uplne inde, nasobne vecsia ... keby tam bol ten ocelovy prsten, tak by to 1/ vydrzalo daleko viac na otackach a 2/ malo lepsie elektricke parametre :- )) ... len ten plast by to musel udrzat v ose, lebo ked sa ovela tazsi prstenec rozvazi, zase to len uleti ... ten plast ked sa trochu zohreje nema velku sancu to udrzat v ose ak je ten rotor trochu dlhsi, skor by som veril rieseniu s vecsim priemerom a mensou dlzkou (s prstenom)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Je tu nekdo z ostravy nebo blizkeho okoli? Pridil jsem si klon 3D tiskany Prusa i3... hokotezko sem seridil cinanovy mechanicke chyby na Z ose, ale nastaveni podle manualu je na kopanec do k.... zkousel jsem par hodin ale na muj vkus jde z trysky nejak moc malo "vlakana" a spise musim na nej malem mechanicky tlacit aby lezlo samo - teplota trysky hlasi 250 zkousel sem ABS. Pokud jsme zkusil tisk tak se mi zdal pojezd nejaky extremne divoky vuci tomu co dokaze projit tryskou. Netusim jestli je problem v nastaveni rychlosti pohybu nebo je vadna tryska/podavac. Potreboval bych pomoct s nastavenim a nebo ze je neco v haji a omlatit to cinanovi o palici.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 20:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
tomashr píše:

Jak jsem psal výše - na stíhačkách od 3Dlabprint tištěné vrtulové kužely mám a absolutně v pohodě. Odstředivá síla na kuželu je přitom minimálně stejná jako na plášti motoru, jelikož tam není převodovka, tak jsou otáčky stejné. To je i reakce pro jyrryho - mrkni na ME109T, tam ti bude velikost jasná. Otáčky jsem neměřil, ale je to na 3s s motorem s kV1400, tak to může mít se zátěží maximum někde u 10 tisíc.

Problém toho e-maxu (jednu sadu PM1306 doma mám) je podle mě spíš v celkové praktičnosti - určitě se to hůř chladí (vyzařování přímo z pláště bude horší), výroba asi zas tak řádově levnější nebude (počínaje formami a konče třeba tím, že pro šrouby jsou v motoru stejně zalisované kovové díly, což jsou další kroky výroby). Když se připočte to uzavření magnetického obvodu, jak popisoval Igor, tak je asi jasné, že to ideální není a primární důvod, proč plastový motor nedělat, bych viděl zde, pevnost je až druhotný problém...



...zapomel si na jednu HODNE PODSTATNOU VEC kvuli ktery to rozhodne srovnavat nemuzes !!! a ja to psal dost jasne ... odstrediva sila na MAGNETECH ne na plastu :!: :!: :!: :roll:
Ty magnety vazej mnohonasobne vic nez celej plast nejen na hrnicku nebo na nejakym podelanym kuzelu - to je celkem jedno ! Je to hromada "neodymu" a pokud na tom nekdo pomalejsi bude trvat, tak mu muzu i zhruba spocitat kolika-nasobne se odstredivou silou pri tech tockach zvysi jeho hmotnost .... :lol: :idea:

... uz chapes, proc to s nakym kuzelem proste srovnavat nejde ... :wink: :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 20:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
arachna píše:
pokud na tom nekdo pomalejsi bude trvat, tak mu muzu i zhruba spocitat kolika-nasobne se odstredivou silou pri tech tockach zvysi jeho hmotnost


nemusis, teda hovorim aspon za seba ... ja som strasne rychly, mysim ze priblizne asi tak 1x :mrgreen:

bol to nejay quiiiz? co som vyhral? 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
:lol: :lol: :lol: HUJÁÁÁÁ ... :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 21:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
3d tisk má nevýhodu v tom, že se nedá současně při tisku zatavit do objektu třeba ocelová trubička.
Nicméně asi není problém ve válci rotoru nechat kousek štěrbiny, do které lze natlačit prosycené uhlíkové vlákno.
Vcelku roztržení rotoru lze lehce zabránit asi více způsoby.
Nakonec lepené magnety v inrunneru jsou bandážovány kevlarem - pokud mají přežít nějaké otáčky.
Jako větší problém vidím tepelnou roztažnost některých plastů - to bych řekl, že konkrétně u elektromotorů je dost velká nevýhoda.
Prostě vše má své použití a je na člověku , aby volil při výrobě odpovídající technologie.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
dudaj píše:
3d tisk má nevýhodu v tom, že se nedá současně při tisku zatavit do objektu třeba ocelová trubička.....


Když jde při tisku vložit do píšťalky kulička, proč by nešla ta trubička vložit do pláště?
Jen by to bylo pracné, ale jednoduše proveditelné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz