Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Dron ...

mohu se pozeptat proč se "vtipný" komentář k tomuto slovu objevuje i v tom když si s někým píši SZ?

Navíc ten popis je až urážlivý a navíc dle mého již dlouhou dobu zavádějící. Dron je aktuálně užívaný termín i při jednání s ÚCL a chápu že přd lety možná dron byla nevhodná formulace pro model ale aktuálně je dron oficiální termín používaný i ÚCL pro modely.

Popravdě se mne celkem komentář je jsem buďto podnikatel nebo hlupák celkem osobně dotkla protože ano jsem pilotem dronu, mám na to i pilotní zkoušky ale lítám i nekomerčně s dronem a protože bych pak spadal leda podle popisu pod kategorii špion což taky nejsem tak tam zbylo leda hlupák, a to se domnívám nejsem.

ve slovníku cizích slov se pod slovem Dron objeví = malý bezpilotní letoun a to je to co opravdu Dron je ... a tím je i podle ÚCL ...

děkuji za vysvětlení

Milan

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Protoze se takto rozhodl majitel serveru. Pokud te to urazi tak muzes diskutovat na jinem serveru ktery te urazet nebude. My, co nas to neurazi, jsme v pohode a pouzivame korektni modelarske oznaceni ktere rekne i neco vic nez ze se jedna o neco s ridici jednotkou na palube.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Aha a ono jsme v době totality takže diskuse je nepřípustná? Mám pocit že už je doba trochu dál ... teda nevím v čem žiješ ty ale já se snažím o věcech diskutovat ...

Jestli pro tebe ÚCL není autorita pro určení korektního modelářského termínu tak budiž ... :) na to se těžko něco argumentuje, na manii jsem asi 8 let a nemám důvod končit, určitě ne kvůli Tobě :-d a kvůli Tvému názoru tu taky určitě nejsem ....

PS. hlavně že jste v pohodě s používáním diakritiky :-d

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 21:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
Ja len za seba - fórum tu bolo skôr ako som sa prvýkrát prihlásil. Akceptujem ho tak ako bolo nastavené, prípadne ako ho správca ( majiteľ ) priebežne upravuje. Či sú texty čierne alebo modré, či sa koriguje gramatika alebo nie, či pomenovanie koptéry je "okomentované" alebo nie a spústu iných vecí za ktoré ja nezodpovedám neriešim. Sú tu vlákna ktoré sledujem pravidelne, sú také ktoré ma nezaujímajú, a keby boli také, ktoré by ma poburovali tak si ich nebudem otvárať. No a ak by mi fórum nevyhovovalo ako celok tak tam nebudem chodiť podobne ako nechodím na fóra dúhové, extrémistické, komunistické a kadejaké iné " ... istické". SZ je myslím súčasťou fóra a platia tam rovnaké pravidlá. Toš tak to vidím ja 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
OK chápu názor ale prostě mne zaráží to že terminologie se za ty roky co tohle bylo napsáno změnila a dneska je to jinak, tak proč to neupravit ....

jako tady na foru jsem se toho hodně dozvěděl, myslim si že jsem i dost lidem pomohl a něčim přispěl - tak nevím proč se neozvat s dotazem .... a vím že nejsem sám komu toto přišlo divné, jen někdo musí být první :)

jsem na manii od doby co ještě nějaké coptery s gps byly opravdu jen sen nebo vojenská hitech technologie ...ale doba se mění ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Nevím, proč se tu rozčilujete, když už nám páni z EU už téměř zakázali blbé vzduchovky, není daleko doba, kdy dojde nejen na -dron y-, ale i na bublinkolety.
Je třeba rychle začít účinně bojovat proti všem stupidním zákazům a hlavně proti jejich předkladatelům a schvalovatelům. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 22:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Milan Nes píše:
Aha a ono jsme v době totality takže diskuse je nepřípustná? Mám pocit že už je doba trochu dál ... teda nevím v čem žiješ ty ale já se snažím o věcech diskutovat ...

PS. hlavně že jste v pohodě s používáním diakritiky :-d


Diskuse na toto tema se vede pomerne casto a opakovane a vzdy skonci stejne - TomasC rekne ze to tak chce a tim diskuse konci :-D Ja osobne beru kazde internetove forum jako neci dum kam chodim protoze jeho majitel me to povoluje. Pokud majitel rekne ze neco bude nejak tak mam dve moznosti. Bud to akceptuju nebo k nemu na navstevy chodit nebudu. Nejsme v dobe totality takze diskuse je pripustna ale je taky potreba si uvedomit ze i webove stranky maji sveho majitele ktery si s nima muze delat co on chce, urcit pravidla jaka chce, povolit pristup komu chce a stejne tak vyhodit koho chce. V posledni dobe dost casto sleduju jakysi trend kdy ma spousta lidi ze web je prece zadarmo a tak je vsech.

Netvrdim ze to je tvuj pripad a stejne tak netvrdim ze mas odejit. Tvrdim pouze ze pokud nepresvedcis Tomase tak to tu proste bude a hotovo :-) Muzeme to diskutovat horem dolem ale to je asi tak jedine co muzeme delat :-D Pak si stejne musi kazdy rozmyset zda mu to nahrazovani vadi tak ze odejde a nebo proste bude pouzivat jine slovo.

ad diakritika - ano, resili jsme to na zacatku s Tomem a po tom co jsem mu vysvetlil ze diky pouzivani pocitacu bez ceske klavesnice (tim myslim bez popisek, lepit samolepky na Surface Book fakt nehodlam a zase tak dobre abych to daval bez popisek nepisu) je to pomerne problem jsem se s tim stal jaksi akceptovanym. Ale beru to ve smyslu prvniho odstavce - az tim nekoho nakrknu tak muzu vyfasovat kazensky trest a pak se holt uvidi. Moznosti budou opet jen dve - bud budu psat s diakritikou a nebo odejdu. Pro me bude prvni verze skoro stejna jako ta druha protoze ceskou klavesnici mam na jednom complu ze 3.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 22:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
....
....
....
....
....
.... diky pouzivani pocitacu bez ceske klavesnice ...

Až u tohohle textu jsem si uvědomil že to je bez nabodeníček :lol:
Do té doby jsem to prostě četl... no normálně :mrgreen:

Je to něco podobného jako když slyším slovenčinu; prostě poslouchám, (většinou) i rozumím. Náš mladej se na Slovensku (když tam byl prvně) ptal po návštěvě trafiky "jakou řečí ta paní vlastně mluvila?" ... :roll:

Někteří pisálci ovšem sice píší s nabodeníčky ale věta občas nedává moc smysl a gramatika někdy pláče. O obsahové stránce tu a tam ani nemluvě. Tak co je lepší?

Jinak abych nebyl OT :mrgreen: - sám od sebe místo toho "DR0N" používám "vrtuloid" (samoljoty s procesorovým samostatně operujícím pajlotem na paubě tak nějak ignoruju).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Už se to tady probírá po sté. Myslím, že jediný problém je neústupnost admina, daná jeho povahou. Zkrátka si tvrdě stojí za svým. Beru to tak jak to je, ale absolutně žádné plus v tom nevidím, ba právě naopak - je to prostě rušivé při čtení. Dron je běžně používané slovo, téměř v nikom nevyvolává ty modré asociace, tak by mě docela zajímal výsledek případné ankety mezi RcManiaky, jestli jim víc vadí to samotné slovo nebo spíš ten podivný modrý text.
A diakritika? Mně osobně se text bez diakritiky a hlavně interpunkce o hodně hůř čte, čtu zkrátka pomaleji. Ale to je věc doby :roll: . Víc mi v poslední době vadí, že hodně lidí za sebe nechává psát automatické korektory (nebo jak se to jmenuje) a úplně zkomolený text si nejsou schopni ani dodatečně opravit.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Amper píše:
Pro me bude prvni verze skoro stejna jako ta druha protoze ceskou klavesnici mam na jednom complu ze 3.

Nebo je tu třetí verze. Dát si českou klávesnici ke všem třem compům :lol:
No, já mít těch kompů třeba i deset, dal bych tam jen ty klávesnice s našima háčkama a čárkama.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
A diakritika? Mně osobně se text bez diakritiky a hlavně interpunkce o hodně hůř čte, čtu zkrátka pomaleji. Ale to je věc doby :roll: . Víc mi v poslední době vadí, že hodně lidí za sebe nechává psát automatické korektory (nebo jak se to jmenuje) a úplně zkomolený text si nejsou schopni ani dodatečně opravit.

I já mám se čtením bez diakritiky jisté problémy. A co se týče těch automatů, bude hůř. Lidi jsou lenivější a lenivější a vše svádějí na moderní technologie, že prý to umožňují. Za chvíli se nebudou umět ani podepsat a nedej bože aby byl ve jméně háček, nebo čárka. Hezky to raději nadiktujeme a robot to napíše za nás.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 9:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
JosefSvejk píše:
Už se to tady probírá po sté. Myslím, že jediný problém je neústupnost admina, daná jeho povahou. Zkrátka si tvrdě stojí za svým. Beru to tak jak to je, ale absolutně žádné plus v tom nevidím, ba právě naopak - je to prostě rušivé při čtení.

Při vší úctě k provozovateli serveru a adminovi, jedná se skutečně o prapodivný a rušivý vrtoch. Každý jazyk je živý organismus, který se v čase vyvíjí a mění. Asi se shodneme, že v současné době má slovo "dro n" pro 99,9 % české populace (včetně nezanedbatelné části modelářské obce) jiný význam, než jen bezpilotní letadlo pro zabíjení, špionáž, výdělek, výzkum, obtěžování atd."

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
Nebo je tu třetí verze. Dát si českou klávesnici ke všem třem compům :lol:


Comp je napr. notako tablet s velmi kvalitnim touchpadem s multitouchem a navic displayem s multitouch a podporou pera. Klavesnice je tudiz zasadni krok zpet v usability. Ale jak jsem napsal, pokud to Tomovi bude vadit tak se prizpusobim. Aspon budu mene casu prokrastinovat na foru a vic casu stravim modelarenim.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tak to jó. Tablety nemám, tak se zeptám, jen taková technická. Na děch dotykových klávesnicích to v cz není? Asi to záleží na operačním systému, nebo tak nějak, nebo na výrobci?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Vsechny OSy muzou do onscreen klavesnic dodat cestinu. Ale ja pouzivam trochu neco jineho

Obrázek

A v tom utrzenem stavu to pouzivam hlavne na letisti (resp. utrhnu display a placnu ho zpet takze mam k disposici USB porty, nehrozi ze si urvu nejakou klavesu o dziny nebo koberec v aute) kdyz nastavuju coptery. Pak je super pero protoze je digitizani takze presnost je na pixel.

Kdyz delam tak to mam v ntb modu.

Uznavam ze je to kapanek overkill ale ten Surface Book je takova vysilacka od Jeti mezi notakama :-D Dokonce i telo je udelane stejnou technologii - vyrejpane z bloku materialu :-D :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz