Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To máš sice pravdu a vůli budou mít určitě všechny, ale tou dlaní nezjistíš kolik a jestli hlavička nehází. Navíc laik bez zkušeností to nedokáže ani odhadnout. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 17:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nejaky kolik s sebou, upnout, tocit a cloumat.
Jedna vrtacka za 18, druha bez dvou za 20 ... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
je jedno akú značku ma uvedenú na štítku všetko je to lacný čínan, tu je tuning takej vrtačky zaujemca o taku vrtačku nech si prečíta na tomto linku http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=23&t=15225
staršia poctivá liatina vo velkosti V6, V10 tak 200€ sa určite oplatí viac.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 18:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2016
Příspěvky: 8
Vážně asi nechci nic přebastlovat. To co hledám, je osobní a pozitivní reference na nějakou konkrétní značku nebo model vrtačky, která by splňovala parametry, které hledám (menší velikost, OK přesnost - nejde mi o jednotlivé desetiny milimetru, nejsem hodinář, relativní tichost provozu, dobré uživatelské zkušenosti)... nic víc.

Uvědomil jsem si, že čím menší věci vrtám (pod 3 mm vrták, tím větší potřebuji přesnost). Čím je to větší, tak tím mi o ni jde celkem méně.
Možná si pořídím jednu menší, přesnou vrtačku od Proxxonu, třeba tuto: http://www.vo.gme.cz/cz/index.php?product=732-077

A na větší kusy budu používat to, co do teď - obyčejnou starou Narex vrtačku ze 70 let v masivním stojanu, který sice není přesný, ale s trochou šikovnosti se s ním dá slušně pracovat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Já jsem hledal stolní vrtačku víc jak rok... některé mají vůli hned, zbytek při vysunutí hlavy na max. Nepoužitelné. Přitom kolegy má Promu starou cca 10 let a ta je naprosto bez vůlí.... současná Proma má vůli jak prase.

Ale narazil jsem na vrtačky firmy Gude (přehlasované "u"). Vůle nepatrná i při plném vysunutí. Jednu mám objednanou, má přijít teď po novém roce. Pak poreferuji jaká je.

Bez osobního "osahání" bych nekupoval nic... Ta Boshka mě zklamala velmi a podobné názory o ní jsem zaregistroval i jinde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jaký konkrétní typ Gude to prosím byl?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jaká je kvalita a přesnost těch vrtaček GÜDE, ale ta GTB 13 za 3575,- je provedením a konstrukcí némlich to samé co jsem před asi 4 roky koupil v LIDLu za 1700,- Kč, pod značkou Zipper ZI-STB13-8N. V obchodě jsem vybral tu s nejmenší vůlí pinoly. Při sestavování jsem musel vypodložit sloup aby byl kolmý, zabrousit stolky, protože byly ofrézované do lavóru, pak mi shořel motor (převinutí mědí stálo 900,-Kč), a jako poslední praskla plastová deska dorazu, kterou jsem měl možnost nechat udělat novou a menší z duralu na fušku, aby tolik nepřekážela. Od té doby se dá říct, že pro modelářské potřeby naprosto dostačující.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Taky jsem váhal, nakonec jsem pořídil Promu - vix tady
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=40497&hilit=vrta%C4%8Dka&start=30

Výhoda - je mnohem tišší než běžná ruční vrtačka (převody řemenem), má malou vůli
Nevýhoda - velikost - není to 200 kg stroj, ale do malého kamrlíku si to neummím představit

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 23:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Díval jsem se po GTB13 ale má malý výsuv pinoly... 40mm je dost málo. Pak jsem koukal po GTB16 ale ta má velký kužel a sklíčidlo od 3mm takže taky nic a tak jsem skončil u GTB 16V... jaká bude uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 1:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kde si vzal u GTB-13 zdvih 40mm? Já tam vidím 50mm. Čeho jsem si ale všimnul až teď, je ten výkon motoru jen 180W. To je opravdu býda. Ta moje z LÍDLu má 300W a klidně by snesla alespoň o 100W víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
troufám si říci že tuhle http://www.gude.cz/naradi/vrtacky/stolova-vrtacka-gtb-13.html mám i když nemá ten nápis Gude:-) Je to nepoužitelné, výkon žádný, vůle velké, ochranný kryt překáží, celé se to klepe. Je to prostě brutální čínský výkovek. Já jsem jí podědil a kdybych potřeboval více místa na stole tak jí hned vyhodím;-)
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten kryt se dá přece demontovat. Já jsem ho na tu mou Zipper vůbec nemontoval už při sestavování. Je to ale asi předpis, takže je to jen na tobě. S 300W motorem ale tyhle vrtačky už použitelné jsou, jen se musí při koupi vybrat kus s minimální vůlí pinoly. Myslím, že tyhle vrtačky jsou všechny na jedno brdo, bez ohledu na firmu. Proto si myslím, že je zbytečné za ní dávat tolik peněz, když to samé se dá pořídit podstaně levněji, při stejných vlastnostech. Jen se musí vybírat konkrétní kus.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Staré precizní vrtačky, dvočata. Jsou opravdu malé, Cca 40-50cm vysoké. Škoda že nejsou moje.

Příloha:
dvojčata.jpg
dvojčata.jpg
[ 79.37 KiB | Zobrazeno 1618 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to Golfista: Co jsi tím chtěl říct? Obrázků i kvalitních vrtaček se dá najít hromada, třeba tady nebo tady. Autorovi vlákna jde ale o to jakou koupit. Možná by se dala koupit nějaká kvalitní i na bazarech.

Edit: Třeba tady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 16:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2016
Příspěvky: 8
Pánové díky, já to s dovolením opět trochu nasměřuji na začátek, pokud se neurazíte...

- bazarovku nechci, nemám zkušenosti si ji sám přizpůsobit a opravit.
- navíc jsem mezi bazarovkami nenašel nic do bytu, tichého, menšího
- jde mi osobní zkušenosti (klidně i negativní) s některými značkami.

Udělal jsem si trochu obrázek a zatím jsem rozhodnutý následovně:

- na nejmenší vrtání si koupím Dremmela se stojanem, nebo malý Proxxon, případně tu frézku, co doporučujete výše
- na střední vrtání asi časem pořídím Proxxona, stolní malou stojanovku + křížový stůl
- na velké vrtání si prostě nechám narexku, co mám se stojanem, tam mi už o tak velkou přesnost nejde.

Holt nenajdu jednu vrtačku na vše. Dělám nejvíc drobné hračky, malé truhlářské výrobky pro vlastní potěšení a vlastní malonákladové stavebnice pro žáky, měl bych si snad vystačit.
Teď mi jde o to, jestli mi někdo napíše - tohle určitě nekupuj, udělal jsem to a pláču (takové názory jsou užitečné), případně mi řekne - hele tohle jsem slyšel / viděl / zkusil, že je dobrá značka. Případně mi klidně napište - tvůj plán je blbost a mám pro tebe lepší nápad.

Btw včera jsem byl v Hornbachu se podívat na tu doporučovanou BOSCHku a jsem hodně zklamaný, je tam vůle a celkové zpracování se mi prostě nelíbí. Musím si ještě někde osobně osahat toho Proxxona.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz