Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 18:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Díky všem za reakci i za vyplnění.

Výsledky budou veřejné a tudíž se dají následně využít k různým účelům různými subjekty. Nicméně na zakázku to pro nikoho nedělám a ptám se na věci, které už legislativa nějakým způsobem upravuje.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 13:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 354
ST píše:
K čemu Ti to bude, S čím lítám může být každýmu těžce u prdele. :evil:


+1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 13:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2016
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 8
přijde mi to jako dotazník pro ÚCL. ted ještě dát adresu kam mají poslat pokutu :-)
no je fakt, že doplněk X toho řeší dost, ale pro ty obyčejné nadšence, jsou všechny vzdálenosti DOPORUČENÉ. A největší trest za chybu je havárie nebo ztráta stroje. Osobně jsem měl dvě havárie, jednu u strejdy na zahradě, kdy jsem si couvnul, abych lépe viděl jeho chalupu a zarazil se o dub. Pád z 20 m dopadl katastrofálně, ulomený gimbal, zohýbané tělo.. raději jsem to dal pryč. A druhý mi asi uletěla vrtule. 330m vysoko, v Itálii nad jablečným sadem. Zde to odnesl pouze držák gimbalu a propojovací kabel, sám jsem čuměl... Raději jsem pak investoval do P4, následně i P4 Pro, tak ted mám doma tři. Přece jenom ty senzory u té poslední mají něco do sebe a rychloupínací vrtule taky.
Jako problém vidím spíš ty hračky za pár tisíc, tam stačí rušení signálu, fouknutí větru a letí to kdo ví kam, sám jsem si s tím užil svoje v začátcích . Ale ten pocit když jsem se s tím podíval přes náš panelák.. Jenže kvůli takovým hračkám bývají průsery a pak kvůli blbcům, co létají kolem letišť a podobně. Stalo se mi, že jsem létal v přírodě a najednou se objevil vrtulník. Letěl docela dost nízko, přistát rychle nebylo kde, tak jsem drona vyhnal do bezpečné výšky, aby ho ten vrtulník podletěl.. A maximální povolená výška??? taky jak kde. v Alpách mezi kopci na letadlo nenarazíte a zjistíte, že i 500m výšky je vám málo...
jinak létám u nás i v zahraničí, jediný problém jsem měl s ochrankou hradu Dover, kdy na mě cosi řval, tak jsem raději vyklidil pole.. jinak nikde problém nebyl, lidi jsou spíše zvědaví, ale když jim řeknu cenu tak je to přejde :-D

_________________
na zemi REELY Carbon Fighter 4WD
ve vzduchu DJI Phantom 4 Pro + P4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 14:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mam pro tebe bohuzel spatnou zpravu. Spatne jsi si precetl Doplnek.X

Pokud je na coptere GPS (coz je pripad Phantomu) tak je povinosti dodrzovat ustanoveni Doplnku.X . Ano, neni potreba registrace ale jinak musis dodrzovat prislusna jeho ustanoveni. Kdyz koukam na tvoje videa tak vidim ze si s tim hlavu fakt nedelas.

Z meho pohledu porusujes nekolik ustanoveni, primarne pak vzdalenost (letani nad zastavenou plochou je zakazano, letat mas v bezpecne vzdalenosti ktera se podle UCL jedna dvojnasobku letove vysky) a takove poruseni je mozne sankcionovat az 5 miliony korun.


Nedelam si iluze ze to muze neco zmenit, vetsinu pilotu vyleci prvni pad, pak si uvedomi ze copter nahoru muze ale dolu musi a podelat se muze cokoliv. Clovek ktery zazije pad (viz tvoje italie z 330m) a stejne ma pocit ze je v pohode poslat Phantoma nad Plzen je neco co nikdy nepochopim.

Ale tak nejak citim ze neni dobre tady nechat nesmyslnou informaci o "doporuceni"

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Rovněž jsem vyplnil i když dotazníky nemám příliž v oblibě. Měla by tam být možnost vyplnit více druhů, protože sám lítám 3,4 i 6 motorů. Lítám na oči a tam je těch 300 m ve všech směrech hraniční pro bezpečné ovládání. Zásadně se snažím nikoho neohrozit a mám názor, že nad komunakacemi, městem, obcí, případně nad dálnicí může lítat jenom pitomec, i když i toho jsem byl už bohužel svědkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Výklad doplňku X se řešil již několikrát a při "lámání chleba" je otázkou, jak by to nakonec skončilo. Já se při vyhodnocování těch otázek, kterých se D.X týká nebudu držet pouze a jenom doplňku X, ale i dalších informací uvedených na webu ÚCL - ve FAQ, sekci letadla bez pilota na palubě, apod.

Díky za vyplnění, chápu že jsou dotazníky nezáživné, také bych to raději udělal jinou metodou, ale možnosti a zdroje jsou omezené a v tomto případě jde hlavně o tu kvantitu. Možná tedy někdy příště :)

Taky díky za připomínku, hold pokud se výrazně liší způsob létání s různými tvými stroji a na otázky bys odpovídal jinak, byla by potřeba dotazník vyplnit znovu pro jiný stroj.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Coptery - Jak s nimi létáte?
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2017 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Také jsem vyplnil, ale přesto dotazník považuji za nedodělaný a závadějící. Dle mne je to spíše namířeno na ty dražší "hračky", než na ty co mám já a co vyletí tak max. 50 - 60 metrů vysoko a obraz z kamery je na poblití jako u všech těchto krámoidních hraček. Nekoupil jsem to proto abych filmoval, ale proto abych poznal jaké to je pilotovat. No pilotovat je silné slovo...
Ale, co ty pidi coptérky do obýváku co sice také mají nějakou tu pidi kamerku na kterou mohu také nafilmovat při průletu kolem okna kohokoliv a cokoliv. Tedy v případě pokud se to povede a bude z toho obrazu vůbec něco poznat.
Navíc název vlákna je dost divný a také zavádějící. Coptery - Jak s nimi létáte? Pod tímto názvem si spíše předsatvím kdo má jakékoliv zkušenosti s lítáním a jak mu to jde a jak je spokojen či nespokojen apod. Nikoliv dotazník. :wink:
Takže moje odpověď zní. Blbě s ním létám.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz