Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 9:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2016
Příspěvky: 4
Máte nějaké zkušenosti s tím to dronem? Xiro Xplorer
Chtěl bych k tomu připojit- FPV 2 Axis Brushless Gimbal With Controller na GOPRO.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 15:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2016
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 8
Xiro mám ... Je super a těch pár korun za něj nelituji. Mám tu verzi s gimbalem a kamerou a nemá to chybu.. Měl jsem před ním několik dronů v ceně pár tisíc a s tímto se to nedá srovnat... Pustil jsem ho 400m daleko, nad moře...

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
s těmi předchozími hračkami bych se bál že o ně přijdu. dá se s ním létat i jen podle kamery, v případě výpadku signálu se sám vrátí odkud vyletěl... jeho stabilita i v silnější větru je neskutečná, obraz je plynulý, bez skákání... jak se dron hýbe, je vidět na videu, kdy se vlivem větru náklání,aby udržel pozici, kamera míří stále na stejný bod, tak se v obrazu občas objeví vrtule nebo rameno....

_________________
na zemi REELY Carbon Fighter 4WD
ve vzduchu DJI Phantom 4 Pro + P4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 18:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 1
Naprostý souhlas s pp1976. Prošel jsem si stejnými etapami. Není to "coptéra s kamerou" ale "létající kamera". Kvalitě záznamu je to celé podřízeno. Jinak občasné záběry vrtulí při silnějším větru se dají eliminovat lehkým skloněním kamery směrem k zemi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 21:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2016
Příspěvky: 43
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 8
no Xiro jsem vyměnil za Phantoma 3... proč? několik citelných rozdílů - max výška 120/500m, dolet 500/2000m, lepší servis.. i když ted i Xira citelně klesla cena, tak se vyplatí si pár tisíc přidat..
už to uchycení gimbalu, i Xira drží jen na tech gumových tlumičích, což při větším otřesu nestačí, gimbal z nich vypadne a tím se přetrhne flexi pásek... a sehnat ho je téměř nemožné.....
navíc P3 má držák na tablet, a koukat na 8 palců nebo 5 na telefonu je rozdíl...

_________________
na zemi REELY Carbon Fighter 4WD
ve vzduchu DJI Phantom 4 Pro + P4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 2:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Aktuálně cena celkem odpovídá parametrům. Když přišel na trh, bylo to nesmyslně přestřelené.

https://www.rcprofi.cz/rc-dron-xiro-xplorer.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2016 21:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Taky mám Xiro, nelíbí se příliš široká ramena a u nich těsně procházejí vrtule. To způsobuje "bombarderovy" hluk a také především ztrátu vztlaku. Cástečně jsem to vylepšil, že jsem motory podlozil špalíky 30mm vysokými. Plánuji použít centrální modul na kříž s rameny z karbonových trubek 12mm. To potom Xiro bude vypadat zcela jinak, tizsi a délka letu by se měla prodloužit.
Jinak tato koptéra není na nějaký sportovní let, na který jsem byl u svých vyrobených koptér zvykly. Xiro je na filmovani.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pát 23.12.2016 10:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
RCprofi.cz píše:
Aktuálně cena celkem odpovídá parametrům. Když přišel na trh, bylo to nesmyslně přestřelené.

https://www.rcprofi.cz/rc-dron-xiro-xplorer.html


Já ti nevím, ale vážně ti cena 12 tisíc za Xiro připadá adekvátní v situaci, kdy Phantom 3 Standard přijde na 13,5 tisíc? Řekl bych, že i tato lowend varianta Phantomu toho nabízí o docela dost více, například kamera v ceně u P3S je velmi slušná a třeba ve fotorežimu přímo vysoce nadprůměrná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pát 23.12.2016 15:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Jo, ta cena cca 12 tis. je za Xiro "holé", tedy bez kamery, gimbalu a jen s jednou baterkou. Já jsem také koupil tu základní verzi a při dokoupení zbytku pro Gopro a druhé baterky jsem se docela prohnul...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 20:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
Teď cena včetně gimbalu na GoPro pod 10k .... https://www.datart.cz/Kvadrokoptera-XIRO-Xplorer-G.html
velice slušné taky uvažuji o koupi .
Nějaké další zkušenosti chci to na natáčení videa !
Holé Xiro 6600kč !!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 11:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Taky mám Xiro, nelíbil se mi hrozný "bombardérový" hluk co vydává. Způsobuje to celkem široké rameno ve tvaru stříšky, kde průchodem listu vrtule těsně nad ní dochází k přetlaku a následného podtlaku vzduchu. Rozhodl jsem se k předělávce koptéry s použitím modulu Xira. Ramena jsou karb. trubky 12mm uchycené do sendvičového rámu s modulem. Podvozek podle obrázku. Světla jsem dal dopředu a dozadu. Odstraněním ztráty vztlaku vlivem širokých ramen jsem dosáhl letového času 30 min. a podstatného snížení hluku. Palubní výškoměr mi ukázal max. dosaženou výšku 120m, výše už nasadilo sw omezení.
Příloha:
Výškoměr.jpg
Výškoměr.jpg
[ 261.86 KiB | Zobrazeno 21432 krát ]



Přílohy:
Předělané Xiro.jpg
Předělané Xiro.jpg
[ 68.89 KiB | Zobrazeno 21452 krát ]

Xiro Explorer.jpg
Xiro Explorer.jpg
[ 61.81 KiB | Zobrazeno 21386 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2017 18:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
Paráda na kolik vyjde takový rám ? kdyby šel sehnat rám ala Mavic pro bylo by to super ..jo a taky jsem někde četl že to SW omezení výšky jde nějak obejit kombinací tlačítek na DO ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 6:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Karbonová deska tl. 1,5-2mm 200x300mm z ebaye na 380 Kč, klemy z HK na 300, trubky z ebaye na 120 a pak už řezat a vrtat...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: XIRO Xplorer
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 18:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.4.2017
Příspěvky: 1
Zdravím, pokouším se rozhýbat Xiro Xplorer V a po celodením zkoušení všeho možného i nemožného ne a ne provést kalibraci kompasu.
Má někdo nějaký nápad ? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 20.04.2017 9:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
Hele, zkoušeli jste někdo ten trik se zvýšenim dostupu u tohohle kousku - plnej plyn nahoru a zároveň tlačítko pro návrat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: čtv 20.04.2017 13:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
tomashr píše:

Já ti nevím, ale vážně ti cena 12 tisíc za Xiro připadá adekvátní v situaci, kdy Phantom 3 Standard přijde na 13,5 tisíc? Řekl bych, že i tato lowend varianta Phantomu toho nabízí o docela dost více, například kamera v ceně u P3S je velmi slušná a třeba ve fotorežimu přímo vysoce nadprůměrná.



to jo... P3 Standard má nepochybně lepší kameru...o tom žádná, možná i o něco lepší letový vlastnosti a možnosti. Jenže Xiro doletí dál a dneska už ho pořídíš za 12,5 tisíc i s baterkou navíc, což je citelnej rozdíl...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz