Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 9:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
tomashr píše:
Shorty - tamto bylo konkrétní reakce k dotazu, která samozřejmě sedí. Že je celý projekt poměrně pochybný už tu padlo, já sám bych radil to viz výše.


Neber to osobně. Asi jsem to měl rozvinout. Šlo mi o to, aby si uvědomil, že na naučení to není nejvhodnější. Zbytečně by do toho cpal peníze a odradilo by ho to.
I když nemá moc peněz, je lepší varianta koupit nějakej palckolet z bazaru a potom ať staví.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 12:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.12.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Francie ,okolí Toulouse
Díky moc všem za rady, uvědomil jsem si že to není teda nejlepší na naučení.
Nechci tím říct že mě to odradilo ale že teda v tom budu pokračovat jen že až budu mít veškerou elektronikou tak ji posadím prvně na nějaké delta křídlo ,vyzkouším očem vlastně to lítání bez počítače je a pak to přesunu do toho Mezka. Jinak co se týče toho motoru výš tak jsem ho zahodil a budu teda kupovat tenhle http://www.ebay.com/itm/N2830-1000KV-Outrunner-Brushless-Motor-For-Quadcopter-Drones-Aircraft-Airplane-/291965065109?hash=item43fa795795:g:qbgAAOSwB09YR8sT k tomu tohle http://www.ebay.com/itm/20AMP-20A-SimonK-Firmware-Brushless-ESC-w-3A-5V-BEC-for-RC-Quad-Multi-Copter-KL-/112190840219?hash=item1a1f185d9b:g:ybkAAOSwcLxYGVKb a jako serva jsem našel tohle http://www.ebay.com/itm/9G-SG90-Micro-Servo-motor-RC-Robot-Helicopter-Airplane-Control-Car-Boat-/172420250871?hash=item28250c3cf7:g:jtgAAOSwiDFYNyL8 ....omlouvám se za předchozí odkazy :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovladač z dronu Syma pro Letadlo
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 12:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.12.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Francie ,okolí Toulouse
Ahoj díky moc ,nakonec jsem našel ještě jiný motor http://www.ebay.com/itm/N2830-1000KV-Outrunner-Brushless-Motor-For-Quadcopter-Drones-Aircraft-Airplane-/291965065109?hash=item43fa795795:g:qbgAAOSwB09YR8sT je sice menší než píšeš ale je to 1000kv a píšou že je to pro 10x6 vrtuli ... tak to už by mohlo stačit a s cenou 10 dolaru to jee pohoda jinak si myslíš že ty serva 9g z ebay budou stačit ? jinak jsem ten dotaz hodil do nového tématu aby v tom byl pořádek http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=79529&p=1337705#p1337705


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 12:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A zkus ten pohon (a osazení vůbec) prosím řešit jen v jednom vlákně... Píšeš do dvou to samé...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovladač z dronu Syma pro Letadlo
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jo, to téma jsem zaregistroval. Ohledně pohonu tam psal myslím jyrry a v podstatě píše to samé co já.

Motor, který jsi našel, má nižší otáčky na volt, což je v pořádku, ale pořád je malý a má malý výkon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 13:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.12.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Francie ,okolí Toulouse
u toho motoru ještě budu zvažovat ten silnější jak psal jyrry . Uvidím jak to vyjde teda cenově.
jyrry píše:
A zkus ten pohon (a osazení vůbec) prosím řešit jen v jednom vlákně... Píšeš do dvou to samé...
omlouvám se jen nevím jak to předešlé uzamknout ,už jsem tam dával odkaz na tohle. tam jsem řešil ten ovladač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
"Tlačítko" na spojení vláken, resp uzamčení jednoho z nich tady nenajdeš. Ale existuje taková aplikace, jmenuje se SZ. Přes ní napíšeš adminovi dané sekce a požádáš o spojení či zamčení. Pokud stále nevíš, co to je za apku, je to soukromá zpráva :wink: .
A jen pro tvou vzpruhu, na stránkách Lindingera jsou papundeklové modely a myslím, že jdou vybavit jak elektronikou, tak eletrikou, tedy elektromotorem. Blíže jsem se o ně ale nezajímal. A jak už zde bylo řečeno, 3D Mezek je zhovadilost, něco jako superbike na galuskách, jezdící na motokrosové trati. "Čťy" po sobě a dej vědět, jak tvé snažení pokračuje. Něco hodnějšího na začátek by bylo lepší - bubliny a lépe hornoploch, než dolno, a raději osvědčená konstrukce, než experiment, ale bylo zde víc průkopníků slepých uliček. Třeba jednou jeden z nich prorazí 8) .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DAF píše:
"Tlačítko" na spojení vláken, resp uzamčení jednoho z nich tady nenajdeš. .

Ale Jirry ho v moderátorskom paneli vidí. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 15:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tiež sa pridávam k názoru, že maketa WWII stíhačky nie je dobrá na učenie. :roll:
Mám veľmi veľa odlietané s 3D akrobatmi, ale aj s vetroňmi, cvičnými motorákmi. A mám malého 860mm PS Mezka od AlfaModelu, ktorý váži len 450g. Napriek tomu značnému náletu hodín, vždy keď lietam s ním, je to pre mňa adrenalín a nie som si nikdy na 100% istý ako to dopadne. Zatiaľ čo s 3D akrobatom sadnem vždy v pohode, aj núdzovky s vysadeným motorom.
Ak ho bude stavať z lepenky, tak sa obávam, či udrží plošné zaťaženie v rozumných medziach. A nie je nič horšie na ovládanie než ťažká WWII maketa. :(
Jediný typ, čo by som "omilostil" je F4U Corsair - ten mi pripadá celkom použiteľný aj pre menej skúsených pilotov. Ale treba si kúpiť najprv bublinkový. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
LV píše:
Ale Jirry ho v moderátorskom paneli vidí. :wink:

Chceš snad naznačit, že si neplní své moderátorské funkce??? On kolegu upozornil, aby své dotazy činil v jednom vlákně a kolega reagoval + uvedl, že neví, jak vlákna spojit, či jedno uzamknout. Podle počtu jeho příspěvků je zde poměrně krátce, takže ještě nezná veškeré nuance fóra. Jyrry zatím na tuto jeho myšlenku nereagoval, zřejmě buduje kapitalismus, či má jinou, ještě důležitější práci. Věřím, že prosbu vyslyší. A když v rámci slučování odmázne i tyto naše dva pseudopříspěvky, které jinak nemají s dotazem nic společného, vůbec to nebude vadit, ba naopak.
Klučisko má jinak zajímavý nápad, určitě jde z kartonu něco zbastlit a mohlo by to i nějak fungovat. Ale souhlasně s kolegou VTjr a dalšími, zřejmě to bude těžší, než by bylo zdrávo, model stíhačky si přináší dost vlastností své předlohy a jako učednicky není nejvhodnější. Podobné "nápady" jsme zde v minulosti už řešili. Byl tu exot, který nedržel v ruce zatím nic, chtěl si koupit F-16 na dmychadlo a když jsme mu to rozmlouvali, ještě byl sprostý. Tenhle aspoň nějak rozumně diskutuje, snaží se dát na stůl argumenty. Jestli jsou správné, rozhodne čas. Možná dá něco dohromady a třeba je i šikovný, že to v luftě udrží a nerozbije na první pokus. Svůj názor na jeho konání jsem už vyjádřil výše, jen mu držme palce, aby zbytečně nevyhodil víc peněz, než je nezbytně nutné a neodradilo ho to od dalšího počínání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DAF píše:
Chceš snad naznačit, že si neplní své moderátorské funkce???

Samozrejme. On to fláka a miesto upozornenia to už mal dávno zlepiť dohromady. Ale on ako sa u nás hovorí, mončiči... :)

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 22:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
LV píše:
... Jirry ho v moderátorskom paneli vidí. :wink:

Ano vidí. Když visí na diskuzi.
Jyrry po O šel makat na dílnu v práci, pak vytrpěl hodinový nákup (předzásobení než začne konec světa), následovaly hrátky s vnučkami, pak hoďka frézování, večeře, porcování kapra, sprcha.
Udělal jyrry něco špatně? :mrgreen:

P.S. Tak jak je to teď slepené je to kouzelně promixované; ono se to dá v hlavě vyfiltrovat podle původních názvů vláken ale je to přece jen segedín.
Tomu jsem se chtěl vyhnout. No nic.

Post P.S. Už mlčím (vidím kdo slepoval) :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 22:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2016
Příspěvky: 98
Bydliště: Nitra, SK
jyrry píše:
Udělal jyrry něco špatně? :mrgreen:


To je tazko posudit ako vyzeraju tie vyfrezovane diely a ci je spravne naporcovany kapor

_________________
Taranis+,
Alpha 1500, Crack Pitts, Cessna 185


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 22:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.12.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Francie ,okolí Toulouse
Přesně jako psal DAF tak jsem úplným nováčkem nejenom v modelařině tak i v používání jakéhokoliv fóra. Takže se omlouvám za nedostatky v obou směrech... A díky za podporu a sloučení témat. Čekal jsem že mě tady všichni hned odsoudí že je to blbost a ať se do toho radeji bez zkušeností nepouštím. No jde vidět že jsou tady rozumní lidé kteří když můžou tak poradí a když né tak nezhazují. Díky moc všem lidi a později teda přidám téma jak se práce vyvíjí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motorizace Mezka +- 1kg
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 23:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Až se naučíš a potom zkusíš toho mesouna, uvidíš, že měli pravdu. Už jenom proto, že musí lítat rychleji než cvičný. :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz