Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.4.2013
Příspěvky: 22
Dobrý den, měl bych dotaz, mám Easy Star 1. bez křidélek, a stejn.motor Permax 400.
Někde sem četl, že je dobré vyplnit tu trubičku co spojuje křídla, že se zlepší těžiště
celého letadla. Moc děkuji za info. Michal


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 22:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To mi přijde jako ptákovina. Spojka křídel je obvykle zhruba v těžišti, takže výplň podélně těžiště nezmění. Výplň spojky maximálně přidá na hmotnosti a možná trochu příčně stabilizuje model ve větru, ale neznám nikoho, kdo by to na EasyStaru dělal. Někdy se dává u větší větroňů zátěž na svahové létání, ale to je něco jiného než motorové poletování s EasyStarem I.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Jo jo, to je blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 23:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2010
Příspěvky: 2
Přesně, je to kravina. Easy Stara mám a nic takového nepotřebuje.

Odesláno z mého Lenovo P1a42 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 4:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ovocid píše:
... že se "zlepší" těžiště...

Už tato formulace je nesmyslná. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Já jsem akorát dovažoval 20g. Narval jsem je až dopředu do čumáku. Do vzdálenosti asi dvou třetin od kořene křídla jsem dal dva malé vruty na dovyvážení v druhé ose. Trochu se převažoval na jedno křídlo. Už si nepamatuji na které.
Žádné dodělávání křídélek, nebo zvětšování směrovky, popřípadě nahradit původní motor nějakým stříďákem, jak to dělali někteří, se nokonalo.
Směrovku jsem měl normálně zapojenou na kanále co je určen pro směrovku, což považuji za logické. Na letišti jsem dostával rady, že si ji mám přehodit na kanál do křidélek. Což považuji za blbost. ES I naučil létat mě a pak i mého syna.
Už to tu zaznělo. Dát závaží téměř do těžiště je kravina. Akorát tím zbytečně zvedneš váhu. Dovažuj co nejdéle od těžiště. Nebudeš pak potřebovat tolik závážího. Ale v první řadě se to snaž dovážit posouváním baterky.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 16:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.4.2013
Příspěvky: 22
Moc díky za informace. Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 23:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
rampa_mckvak píše:
Já jsem akorát dovažoval 20g. Narval jsem je až dopředu do čumáku. Do vzdálenosti asi dvou třetin od kořene křídla jsem dal dva malé vruty na dovyvážení v druhé ose. Trochu se převažoval na jedno křídlo. Už si nepamatuji na které.
Žádné dodělávání křídélek, nebo zvětšování směrovky, popřípadě nahradit původní motor nějakým stříďákem, jak to dělali někteří, se nokonalo.
Směrovku jsem měl normálně zapojenou na kanále co je určen pro směrovku, což považuji za logické. Na letišti jsem dostával rady, že si ji mám přehodit na kanál do křidélek. Což považuji za blbost. ES I naučil létat mě a pak i mého syna.
Už to tu zaznělo. Dát závaží téměř do těžiště je kravina. Akorát tím zbytečně zvedneš váhu. Dovažuj co nejdéle od těžiště. Nebudeš pak potřebovat tolik závážího. Ale v první řadě se to snaž dovážit posouváním baterky.


No nevím, ... jestli máš v jedné ruce výškovku a směrovku...tak to je náročný pro začátečníka. Určitě bych doporučil řídit jednou rukou výškovku a druhou "směr"... a je jedno, jestli řídíš křidélky nebo směrovkou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
2952 píše:

No nevím, ... jestli máš v jedné ruce výškovku a směrovku...tak to je náročný pro začátečníka. Určitě bych doporučil řídit jednou rukou výškovku a druhou "směr"... a je jedno, jestli řídíš křidélky nebo směrovkou...

To je úhel pophledu a to co ti vyhovuje. Doporučuji to vyzkoušet na obě varianty. Já to tak udělal a rozhodně jako začátečník jsem si byl jistější jak jsem psal a nebylo to náročnější. Jen jsem se takto v řízení cítil jistější. Směrovka a výškovka vlevo a plyn vpravo. Lépe jsem se soustředil na ovládání plynu vzvlášť. Syn když se učil, také se rozhodl pro variantu jako já a nic jsem mu "nevnucoval" co je lepší a co horší. Má-li člověk na výběr, vždy pak rozhodnutí je nakonec jenom na něm.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 10:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
rampa_mckvak píše:
...
Žádné dodělávání křídélek, nebo zvětšování směrovky, popřípadě nahradit původní motor nějakým stříďákem, jak to dělali někteří, se nokonalo.
Směrovku jsem měl normálně zapojenou na kanále co je určen pro směrovku, což považuji za logické. Na letišti jsem dostával rady, že si ji mám přehodit na kanál do křidélek. Což považuji za blbost.

Je dobré si hned na začátku zvyknout na křidélka :wink: , i když já jsem taky začínal jen se směrovkou a výškovku. Jenže to byla jiná doba, serva byla šíleně drahá (>500Kčs byla 1/5 bežné výplaty a pro chudého studenta to byl majlant). Takže mé důvody byly zcela jiné. :roll:
Ale dávat směrovku bezkřídelkového modelu s velkým vzepětím křídel na pozici kde bývají křidélka blbost není :P , protože ovládaní ní je podobné. Po přechodu na model s křidélky i směrovkou se stejně řídí především křidélky a směrovka se jen přidává v malé míře aby byly zatáčky plynulejší a bez změny letové hladiny. Samozřejmě pak v akrobacii se používá, tam je to nutnost, ale u běžného cvičného modelu se dá při řízení obejít i bez ní.
rampa_mckvak píše:
...
Dát závaží téměř do těžiště je kravina. Akorát tím zbytečně zvedneš váhu. Dovažuj co nejdéle od těžiště. Nebudeš pak potřebovat tolik závážího. Ale v první řadě se to snaž dovážit posouváním baterky.

Kravina to není, někdy je to potřeba. :P Ale pokud se učí létat, což se doporučuje za bezvětří nebo jen slabého větru, tak to samozřejmě není třeba.
S ostatním co píšeš souhlasím. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Také vodím ES 1. Nejsem sice už začátečník, ale naskytla se výborná koupě tak jsem ho koupil. Používám ho většinou jako nosiče kamery Mobius, kterou mám pomocí suchého zipu přidělanou na čumáku....hned před kabinou. No pokud někam jedeme tak ho dám do auta a nemusím mít strach, že se mi při převozu poškodí jako klasický větroň - je prostě skladnější.. Nemám tam žádné úpravy jako zvětšování směrového kormidla, nebo přidělávání křidélek. Směrovka je dostatečně účinná...odpovídá dané kategorii tohoto modelu. Nevím jak někteří přišli na to, že je neúčinná :roll: .Jedinou úpravu, kterou jsem provedl byla výměna stejnosměrného motoru za "střídavý". Létám s ním jak termiku ( což mne velice překvapilo, že to ES1 dá, protože dle čtení různých recenzí, prý se s ním nedá termika létat :lol: ...problém je asi mezi zemí a vysílačem :lol: ) tak na svahu. Je to prostě děvečka pro všechno. :wink:
Ovládání:
- levý knipl: motor, směrovka
- pravý knipl: výškovka

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 10:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ZIPP píše:
...Nevím jak někteří přišli na to, že je neúčinná...

Za sebe (ale i za jiné), tohle jsem přece nikdy netvrdil! :P
Říkám jen to, že naučit se hned pilotovat s křidélky je lepší. :mrgreen:
Začínající pilot velkého letadla přece taky nevyfasuje na první lety letadlo bez křidélek. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
VTjr píše:
Za sebe (ale i za jiné), tohle jsem přece nikdy netvrdil! :P
Říkám jen to, že naučit se hned pilotovat s křidélky je lepší. :mrgreen:
Začínající pilot velkého letadla přece taky nevyfasuje na první lety letadlo bez křidélek. :wink:


Jejda....jak můžeš porovnávat velké letadlo a model?? A když jsme u toho, velké letadlo se zatáčí jenom pomocí křidélek a směrovka se skoro nepoužívá? No to je mi novina. Myslím, že kdyby se takto létalo tak máme všude u letiště na ose přistání a vzletu hromadu popadaných letadel. :wink:
"Nevím jak někteří přišli na to, že je neúčinná..." já nepsal, že jsi to tvrdil ty :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 13:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
rampa_mckvak píše:

To je úhel pophledu a to co ti vyhovuje. Doporučuji to vyzkoušet na obě varianty. Já to tak udělal a rozhodně jako začátečník jsem si byl jistější jak jsem psal a nebylo to náročnější. Jen jsem se takto v řízení cítil jistější. Směrovka a výškovka vlevo a plyn vpravo. Lépe jsem se soustředil na ovládání plynu vzvlášť. Syn když se učil, také se rozhodl pro variantu jako já a nic jsem mu "nevnucoval" co je lepší a co horší. Má-li člověk na výběr, vždy pak rozhodnutí je nakonec jenom na něm.


Rozumím, každý ať se rozhodne , ale pokud chce PORADIT - za mě-nikdy NE výškovka +SMĚR na jednom kniplu.
U začátečnického letadla a prvních pokusech jde o to, dostat model do rozumné výšky , stáhnout plyn a o "něco " se snažit :-)...v tu chvíli si "plynovou " ruku můžeš dát do kapsy. A druhá se bude potit a zejména současně nechtěně sahat do druhé funkci na kniplu.
Ze mně tedy NE :-) A už vůbec se nesnažit zkoumat, jak mi to bude vyhovovat...Buď jdu cestou rozbíjení letadel, nebo na letiště mezi kamarády a pak se řídím jejich draze získanými zkušenostmi :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace okolo Easy Star 1.
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2016 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Svatá pravda 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz