Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2009 20:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2008
Příspěvky: 277
Bydliště: Poprad
Ja som zatial nelietal s kridelkami,len smerovka a vyskovka .Lieta sa mi s tym dobre.Uz sa ale blizi den,ked si to vyskusam aj s kridelkami,len musi dojst potrebna elektronika.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2009 16:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava Dubina
Mně osobně (začínal jsem s wildhavkem pouze vop a sop) se lítalo lépe s křidélky když jsem si je dodělal. Dokonce některé kolizní situace jsem vyřešil jen díky křidélkům. Pouze se směrovkou bych byl v pr......

_________________
Jdi do toho s vervou!
"1.stíhací peruť Ing.Jana Kašpara"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2009 7:11 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Z letu na chrbáte napríklad WILDHAWKA otočíš v pohode plnou smerovkou na jednu stranu, proste sa ti zhúpne cez krídlo a vyrovná sa, takto to aspoň robí mne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ahoj,
měl bych trošku dotaz. 3ch letadlo sem nikdy neřídil. Proto sem si stáhnul EasyCub kterej má pouze motor, výškovku a směrovku. Zkouším s tím lítat a příde mi to takové nepřirozené. Pořád tahám za páku křidélek, která samozřejmě nic nedělá :D
Ale jak mám udělat prudší zatáčku? Když jí udělám trošku ostřejší, tak se mi letadlo nakloní a pak bojuju s tím jak ho srovnat. Musím po zatočení tlačit směrovku co to jde na druhou stranu, aby se chvili nic nedělo a pak se letadlo začalo pomalu rovnat. Nebo musím dělat mírné zatáčky.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 8:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Hezky je ovládání modelu popsáno a vysvětleno ve starých Modelářských listech. Kromě teorie je tam i graf ovládání ostré zatáčky o 180 st. ve variantě křidélka nebo směrovka. Ke stažení např. na http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/Modlist3/Modlist3.pdf .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ahoj, díky. Jen škoda, že je to tak nekvalitní scan. Než bych to přečet, tak by mě z toho rozbolela hlava.
Ale zkusil sem v simulátoru model SlowStick a ten se chová o dost lépe. Není problém jen za pomocí výškovky a směrovky udělat ostřejší zatáčku a pak ho srovnat do roviny.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
dracekvo píše:
Pořád tahám za páku křidélek, která samozřejmě nic nedělá :D


Máš to špatně na vysílači. Když nemáš křidélka, napoj na ten kanál směrovku. Funguje sice jako směrovka, tedy trochu jinak než křidélka, ale "hlavní směrový knipl" budeš mít pořád ten stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
dracekvo píše:
Ahoj, díky. Jen škoda, že je to tak nekvalitní scan. Než bych to přečet, tak by mě z toho rozbolela hlava. ...

Lepší scan jsem na webu nenašel. Vlastní provedení zatáčky je na http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/Modlist3/3-20.png , to je čitelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
zdzd píše:

Máš to špatně na vysílači. Když nemáš křidélka, napoj na ten kanál směrovku. Funguje sice jako směrovka, tedy trochu jinak než křidélka, ale "hlavní směrový knipl" budeš mít pořád ten stejný.

Špatně to není. Musí si zvyknout a myslet na to, že má jen směrovku. Až bude mít křidýlka, tak si bude muset zase zvykat jinak. Alespoň já to tak dělám a nepřehazuji nic. Vše dávám kam to patří.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 13:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
rampa_mckvak píše:
Špatně to není. Musí si zvyknout a myslet na to, že má jen směrovku. Až bude mít křidýlka, tak si bude muset zase zvykat jinak. Alespoň já to tak dělám a nepřehazuji nic. Vše dávám kam to patří.

Inu, když na tom trváš, špatně to není. Je to ale nevhodně.
Když budeš éro řídit jenom dvěma povely (ať je to výškovka + směrovka nebo výškovka + křidélka), je vhodné dát tyto funkce na dva kniply, aby každá ruka obstarávala jen jednu funkci. Jestli je to na té jedné ruce směrovka nebo křidélka není zásadní rozdíl. Dalek větší rozdíl je, jestli řídím jednou rukou nebo dvěma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Rozdíl to je, ale mě to takhle nikdy nevyhovovalo. Bez křidélek v modu 1 prostě vlevo směrovka a výškovka a v pravo plyn. Když mám jen křidélka a výškovku, tak to mám zase zapojené klasicky - vlevo výškovka , vpravo křidélka a plyn.
Ono to bude asi individuální. Pokud tu někdo dostane radu jendou zapojené tak a podruhé jinak, tak ať si to prubne a sám zjistí jak mu to vyhovuje.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Já to tak mám. Ve vysílačce 2 profily. 3ch a 4ch. na 3ch mám směrovku navedenou místo křidélek. Jen mě překvapila ta neochota letadla k návratu do roviny po ostřejší zatáčce. Proto sem se ptal, jestli nedělám něco špatně.
Asi je, prostě to bude vlastnost letadla bez křidélek.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smerovka vs kridielka
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 14:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
A abych to zamotal ještě víc, tak já to mám nastaveno tak, že směrovku mám současně na obou kniplech. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz