Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 18:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
4 a 7cka je stale k disposici v Hornbachu v tapetach (koukal jsem na ne v Plzni pred vanocema)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 10:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak sorry to jsem zase ja v jinem vlakne :-C Jak koukam do eshopu tak mi bastliri jsme na ustupu co? Neni divu kdyz se da koupit coptera, drona, Blade ci FunCub XL.

Poctive jsem si to procetl.
Chapu spravne, ze ten Saarpor Bohemia v Modranech uz neni? Stejne by me neprodal jednu desku? (skoda jezdim okolo)
Ten Noon Filmtechnik jeste funguje? Ale ma jen 3 a 6mm?
Jak jsem to meril, tak ta Flite Test Kappa deska ma tak 4mm. Ten by se dal mozna v Hornbach v tapetach za vyssi cenu? Neb ani Pecka/RC King ho nema?
Myslite, ze ty era FT muzu stavet z 6mm? Casem bych chtel jejich vetsi, jako Guiena Pig ...
Diky! Diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Dneska sem si přivezl dva balíky 5mm a jeden balík 3mm tohoto http://eshop.unihobby.cz/stavba-podlahy ... m/131046p/
Drážky z jedné strany jsou, ale fakt úplně neznatelné.
O víkendu se bude vyřezávat Eddie, už se těším :)

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2016 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Mam to taky, ale nesedi mi.
Vadi mi ty drazky, prijdou mi vic nez neznatelne (mozna jina varka? :-)).
Hodne se to krouti. Je treba to dohanet paskou a kolikrat se mi stane, ze to prekroutim na druhou stranu. Pak odlepit a druhy pokus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2016 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
dracekvo:Hlavně to polep, jinak ti to fakt neustojí ohyby a osobně bych se i bál, že to přístání do trávy bude huntovat víc než je potřeba.

mech1:Dělám to tak, že polepuju vždycky tu hladkou stranu a plány přikládám na tu vroubkovanou, ze který potom i vyřezávám drážky a díry. Takže se ta strana schová dovnitř. Pokud to je "pohledový" díl jako VOP a SOP, tak následně po vyříznutí polepím i vroubky. Krásně pak panty a všechno vychází jako v návodech :-)

Jinak já už rozřezal dva balíky 5mm a na obou byly drážky téměř neznatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kam pro Climapor/Depron/xps/..... ?
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
Přišly dlouhý zimní večery a já oprašuju letech svoje vybavení a mam choutky si něco postavit. Jenže když jsem prolezl všechny hobby markety zjistil jsem, že to asi nebude tak jednoduchý, jak jsem si myslel. Kde se dneska sháněj bílý 3mm desky Climaporu, nebo jak se to jmenovalo ? Deset let zpátky to měli v Bauhausu u podlah. Teď neměli vhodnýho vůbec nic. V ostatních marketech jsem sice našel nouzovku, ale jen barevnou a vroubkatou. Vim že to má v nabídce Pecka a ostatní modelárny, ale taknějak z principu se mi to tam nechce kupovat za trojnásobek, pokud existuje jiná možnost....? Jedná se mi hlavně o ty 3mm desky, ale i silnější mě zajímaj.
Díky za rady
PS: Vim že se to tu už řešilo několikrát, fórum jsem se snažil prolézt, ale všechno je několik let starý a k ničemu jsem se nedobral.

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam pro Climapor/Depron/xps/..... ?
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 17:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Barny píše:
... fórum jsem se snažil prolézt, ale všechno je několik let starý a k ničemu jsem se nedobral.

search.php?keywords=kde+koupit+depron&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
:wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Barny, kdyby ti to stálo za to přijet si do Písku, mám tady hladké bílé depronové desky 3mm, ze kterých myslím že už dělat nebudu (nadšení mě přešlo), tak ti je věnuju. Nevím přesně kolik jich mám, ale možná tak 10 ks. Velké obdélníky, zpaměti odhaduju 100 x 70cm. Pokud budeš mít zájem, tak je změřím a spočítám.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
jyrry : pardónek, že tohle téma neni až tak neaktuální jsem zjistil až když jsem to postnul :oops: :D
woita : No určitě bych nepohrdnul, ale nejdřív bych chtěl zkusit zjistit, kde se k tomu dostat normální cestou. Píšu si tě a kdyžtak bych se ozval...

Zkusim ještě ten noon filmtechnik... Ale to ta 3mm vážně neni k sehnání někde normálně v krámě ? Měla ideální vlastnosti, co pamatuju...

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 22:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Barny píše:
... to ta 3mm vážně neni k sehnání někde normálně v krámě ? ...

Co Saarpor Bohemia ukončil tuhle bohulibou činnost (dovoz toho bílého extruďáku 3 a 5mm) je to k sehnání jen za děsné peníze v modelářských krámech a/nebo individuální dovoz přímo od výrobce v SRN - to si nechává posílat místní kolega. Cena příjemná, jen musí vzít celý balík.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
A je možno místního kolegu jmenovat ? :)

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 20:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
memberlist.php?mode=viewprofile&u=12998

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 18:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2018
Příspěvky: 2
Bydliště: Třeboň
Aktuální situace s Depronem, Starlonem a Climaporem v Českých Budějovicích:

Depron - kupuji u pana Turka v Hobby Modelu na Žižkovce. Cena 229,- za tabuli 6 x 800 x 1250 mm
Starlon - mají v Uni Hobby. Oranžové, na povrchu lehce vroubkované tabule. Cena - 219,- za balení 5m2 - 10 ks 6 x 500 x 1000 mm. Zkušenosti se stavbou nemám.
Climapor - skladem v Bauhausu. Tloušťka 7 mm. Na pohled vypadá daleko kvalitněji než Starlon. Povrch hladký, barva šedá. Cena 449,- za 4m2. V balení je tedy 8 kusů 7 x 500 x 1000 mm.
Jen pro info - v Německých Bauhausech mají Climapor v rozměru 6 x 800 x 2500 ca. 7 Euro (178 Kč) za kus.
Fotky dodám později.
Honza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
muz009 píše:
Starlon - mají v Uni Hobby. Oranžové, na povrchu lehce vroubkované tabule. Cena - 219,- za balení 5m2 - 10 ks 6 x 500 x 1000 mm. Zkušenosti se stavbou nemám.

Moje zkušenosti s 3mm Starlonem z UniHobby:
FT Mini Scout
Samokřídlo ITA
FT Mini Arrow
Hydrofoam

Z výše uvedených ještě létají jen první dva - Mini Arrow by chtěla vyztužit okolo středu a udělat povrch z laminovací fólie místo barevných lepicích pásek; Hydrofoam by chtěl nějak líp vyřešit vodotěsnost plováků (ale asi místo něho postavím něco jiného, stejně je tady v okolí vodních ploch pomálu).

Celkově: použitelné to je, zvlášť pokud se udělá povrch z nažehlovací laminovací fólie na dokumenty. To celou konstrukci výrazně zpevní.

Ještě je tady o materiálech tohle související vlákno: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Depron 3mm 6mm - kde koupit
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 5:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Já bych určitě upřednostnil Climapor Energiespar-Dämmplatte XPS před Starlonem. Starlon je výrazně křehčí, tento Climapor je skoro jako Depron.
http://www.kolmanl.info/index.php?show= ... s=MN_XPS_1

Otázka je, jestli koupě Depronu v modelářské prodejně je až tak velká cenová darda oproti Climaporu nebo Starlonu. Myslím, že u malého modelu ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz