Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
po zkušenostech s mými pokusy s depronovými éry jsem došel tomu,že jiný lepidlo než UHU por není na depron potřeba.
Tavné lepidlo jsem taky zkoušel,ale většinou to dopadlo tak že lepený díl brzo upadl nebo se uvolnil a to se s modelem nemuselo ani prásknou o zem.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Tavné lepidlo od 3M, Low-Melt, má teplotu tavenia 130°C. S tým by to možno šlo.
http://www.g3.cz/katalog/lepidla-3m/tav ... m-jet-melt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Já používám tavku jen na přichycení kabeláže nebo pojištění serva v křídle.
Na lepení celýho modelu bych si s tím netroufl.

Pěnový materiály lepím sekunďákem a dřevěný purexem nebo epoxydem.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 19:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.1.2016
Příspěvky: 14
Podle téhle tabulky: http://www.bea-cs.cz/download/tavna_lep ... tovane.pdf jsou mezi tavnými lepidly docela velké rozdíly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Sedlčany,Brandýs nad Labem,Dobříš
Depron jsem vždy lepil UhuPorem... naprosto dostačující a pružné...
Jinak Flite tesťáci lepí tímhle http://www.ebay.com/itm/HOT-MELT-GLUE-G ... 1054282834
a tady

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz něco k tomu i řeknou.
Já tavnou tyčku používal jen vyjímečně; spoj byl tvrdší než po UhuPoru a časem povolil. Kromě toho lepení tyčkou zbytečně přidá na hmotnosti... jediná výhoda je rychlost a snad cena když nepočítáš nákup pistole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já tavkou taky běžně nelepím modely, ale spíš kabely, serva, a podobně, a u mé staré pistole z GM používám taky ten "ruční termostat" s vytahováním ze zásuvky, ale hrozně mě to otravuje a každý spoj je pak jiný. Když jí zapomenu včas vypnout, tak lepidlo začne chytat i nahnědlou barvu a teče skoro jak voda. Ta Corona PC0851 vypadá hodně dobře a je na 11 tyčky. Takže zatím je ve výběru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 0:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Ja to vzdavam :-C
Me se tou tavnou pistoli proste blbe dela. Vsude se tahnou nite, spoj mi pripada nerovnomerny a cely letadlo je takovy nehezky voblemcany :-C
Na tech videiich Flite Test to vypada tak jednoduse a ciste! Ale to bude velkou merou pistoli za 1.200, urcite maj jine lepidlo a hlavne! maj ten Depron potazenej papirem.

Me se to strasne libilo jak to rychle tuhne a nesmrdi to (rozlozim se v obyvaku a musim se zas sklidit).
Koupim lepidlo. Ten Uhu Por asi schne pomalu co? A ty vterinaky zase smrdej a budou cenove narocnejsi?
A kam v Praze na lacinej Depron me bez hledani asi nebude chtit poradit? Ten Decor Floor z Obi je sice super lacinej, ale z jedne strany vroubkovanej a desive se krouti, takze ho dorovnavam izolepou ...

Diky! Diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 0:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20831
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mech1 píše:
... kam v Praze na lacinej Depron me bez hledani asi nebude chtit poradit? ...

viewtopic.php?f=18&t=69490

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vterinak ktery lepi depron nesmrdi, aj na baleni je napsano "Odorless"
UhuPor trochu smrdi ale zadna traga, lepil jsem s tim kdysi i v obejvaku

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 10:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Neco jsem cetl o UHU Poru.
Dily musi presne licovat, nevyplni spary, nanaseni v tenke vrstve, cekat na zavadnuti, jeden jediny pokus na spoj ...
V tomhle je ta tavka milosrdna :-C

Je ten vterinak v tomhle smeru lepsejsi?
A kdyz, ktery koupit? Pelikan radsi ne-e?
Dekuju ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Se vteřiňákem a XPS nemám dobrou zkušenost. Bylo jedno, jestli to je Pelikán, Hobbyking nebo nějakej jinej.
Občas to leptalo míň, občas to leptalo víc.
Dobrou zkušenost mám se Styrolepem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
mech1 píše:
Neco jsem cetl o UHU Poru.
Dily musi presne licovat, nevyplni spary, nanaseni v tenke vrstve, cekat na zavadnuti, jeden jediny pokus na spoj ...
V tomhle je ta tavka milosrdna :-C
Dekuju ...

Stejne jako tavka povoli lihem (respektive ztrati adhezi) tak UHU by mel (nemam osobni zkusenost) bezproblemove povolit technickym benzinem.

Jinak ja tavku pozivam jenom na rozebiratelne spoje. Docela dobre drzi a rozebira se paradne lihem. Takze serva, usporadani kabelaze apod.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
To video Flite Test | Hot Glue Tricks jsem videl driv, ale teprve ted po zkusenostech jsem si par veci uvedomil ...
Predevsim je rozdil cistej material (Depron) a polepenej z obou stran (Kapa Deska, Foam Board). Debaty ohledne Kapa ale nevedli k produktu, ktery by mel stejnou hmotnost. (o cene nemluve)
Dalsi je podle me lepidlo. Urcite pouzivaj jinej typ tycek (mimochodem v tom videu lejou horke lepidlo na Depron a neneleptava se, to naleptava ta spicka te pistole).
Posledni v poradi bych uvedl tu jejich pistoli. Tady neni co rozebirat.

Shrnuto:
Jestli si mam vybrat mezi experimenty s objednanim FT stavebnic pres Graupner, nebo Kapa deskou, nebo polepovat Depron, nebo shanet tavnou pistoli za 1.200 a tycinku z USA ... asi sahnu po UHU Poru :-C
Vterinak bych radsi, ale ten Styrolep zas nikde nemaji rozume v dosahu a asi i cena bude dost jinde. Pokud mate ale nejaky osvedceny?
Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 13:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pouzivam BSI SuperGold+ odorless a neprijde me ze by lepidlo neco leptalo. Ale pozor na pouziti urychlovace - stare ve spreji (tlakove) obcas lehce naleptavali a nove s mechanickym rozprasovacem zase urychluji dost razantne. Takze pokud to clovek prezene s lepidlem a foukne tam urychlovac tak dojde k poskozeni. Ale nikoliv kvuli chemii ale kvuli tomu ze spoj se razantne zahreje a teplo udela to same co tafka.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
Já jsem ti psal, ať to polepíš. Sice to není tak hezký, ale je to pevný a když se to v ohybu naleptá, tak to neva. Kroutit se ti bude i nezpevněnej depron... Potažení papírem je otrava. Potažení lepící páskou je v pohodě a je to hned.
Jako lepidlo jsem dlouho používal no-name tyčky z železářství. Pak jsem ale koupil balík od firmy Lobster(číslo art.102527), protože to je o hodně výhodnější. Samozřejmě, když to nechám přehřát tak taky rozpustí XPS.

Podle mě je tvůj problém vtom, že to děláš z jednotlivých dílů a nemáš to ani na jedný straně ničim vymezený. Proto to může cestovat a to lepidlo z toho všude teče a tahá se. Tahání omezuju tak, že tu trysku jakoby utřu, ze začátku mi taky připadalo, že jsou ty vlásky všude, teď už se mi to tahá akorát když do toho šáhnu prstem.(jako s chemoprenem...). Zkus si schválně udělat kousek polyše polepenej, vyříznout tam tu drážku jako je na plánech, pak to zkus ohnout jako A/B fold, případně uprav šířku, aby to šlo akorát do pravýho úhlu a pak to zkus slepit. Je to nebe a dudy a minimálně me to funguje přesně jako v těch videjích na YT. Začal jsem s modelařením tak před rokem, a to rovnou Explorerem(docela velký letadlo) a jako zdroj informací jsem měl z 90% jen ty flitetestí videa a letadlo jsem postavil a letělo napoprvé(sice jen asi 2 vteřiny, ale letělo). Je možný, že jsem měl jen štěstí na lepidlo a pistoli, ale přijde mi to přinejmenším zvláštní....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz