Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 13:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ahoj,
prosel jsem si zde vlakna venujici se tavne pistoli a tycinkam do ni.
Chtel bych poprosit o radu/nazor.

Vracim se k RC po detech a snazim se o letadlo od Flite Test Tiny Trainer. Je zde cele vlakno Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest venovane vyberu materialu a ja jsem pro cenovou nenarocnost vybral Decor Floor z Obi.
Tycinky mam cire z Obi s napisem hobby a obrazkem modelove zeleznice.
Mel jsem doma starou tavku, ktera je ale 120W bez regulace a kdyz se nahreje lepidlo doslova projde celym trupem (zkousel i na zbytky Depron co mam se stejnym vysledkem). Pak jsem skusil sousedovu 80W a ta byla lepsi, ale po case se narahala taky a stejny problem.
Tak jsem koupil v Obi 60W, jenze ta zase lepidlo nenahreje dostatecne, takze nez ho natahnu na dil tak na zacatku uz je suche a nelepi.

Priznavam, ze se snazim usetrit, takze bych rad vybral nejakou pistoli okolo 500Kc co by udrzovala konstatni teplotu, ale nechce se mi ji kupovat na vyzkouseni (nikdy to uz nejde vycistit tak, aby sla vratit).
Nemate prosim nekdo vyzkousenou nejakou konkretni na Depron/Decor Floor/XPS ci jak se tomu rika?
Na netu jsem jich v dane cene moc nenasel a hlavne se ten popis dost lisi, takze je to slozite porovnat.
https://www.obi.cz/search/tavna%20pistole/?isi=true
https://www.mall.cz/tavne-pistole?o=_price
https://www.gme.cz/tavne-pistole?sort_m ... =1#filters

Moc dekuju!
mech1


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tady jsou pistole s dvojí teplotou a u té Dremel 930JA jsou i uvedené teploty. Docela se mi líbí, že je na slabé tyčky. Zkušenost s ní ale nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Mě spis přijde že amici maji nejake jine tyčinky co tak rychle netuhnou a staci jim nižší teplota........
dremel je fajn :)


Naposledy upravil SKAY dne stř 07.12.2016 14:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
ja lepim nejakou random china shit za 39,- na velky a maly tycky a pohoda. Lepidla kupuju kuudy chodim a kdy si vzpomenu a nikdy jsem problem nemel. Ale je pravda, ze treba lepidla, kteryma lepi FLITE TEST vydrzi roztavena o dost dyl. Kdyz jse vidim, jak nakydaj lepidlo a pak povidaj, povidaj a povidaj a pak prilepi, to uzt muzeme nahrejvat po treti :P

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak to sem asi fakt exot :-C Ja dopadl takhle http://imgur.com/a/pBgef
Mno a vcera s tou 50W mi to zase neslo k sobe, uz to bylo tvrde.
Ach jo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
V cem je vlastne problem? :D z toho obrazku moudry nejsem

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Mno to lepidlo se uz pri aplikaci "nasaklo" do toho Depronu, jak to bylo horky. Zdeformovalo ho a "sezralo" material a kdyz sem pak prilozil bocnici, uz se to nemelo k cemu prilepit. Soused mi pujcil 70W a ta sla ze zacatku paradne, ale jak se pak rozpalila, tak to deformovalo material taky. Mene ale taky.

Tak jsem vcera sel a koupil 50W misto 120W a chrochtal si, jak to je super. Jenze kdyz jsem pak lepidlo natah na celej vrsek, tak nez jsem to prilozil k bocnici, tak jsem zjistil ze na zacaku uz je to suchy a nelepi to :-C


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
stahnout vykon urcite pujde triakovou regulaci do zasuvky stejne jako se reguluje treba vrtacka. Ale teplotu to drzet presne nebude.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
SKAY píše:
Mě spis přijde že amici maji nejake jine tyčinky co tak rychle netuhnou a staci jim nižší teplota........
dremel je fajn :)

Máš s tou Dremelkou 930JA nějaké zkušenosti?

Jinak v těch tyčinkách jsou opravdu velké rozdíly. Většinou ale taky kupuju na co kde narazím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Kdyz tech 7mm u Dremla me prislo malo. V Obi ji meli v nejakem setu za 900Kc penez tusim. Kolikrat je ale treba aplikovat lepidla vic, treba na FT Guinea Pig :-)

Stanley 6-GR25 ma taky dve teploty. Ja se nebranim nejake drazsi, co bude umet drzet teplotu, ale z tech popisu nejsem moudrej a obsluha v bau taky moc ne.
Koupil bych i tycinky, kdyz bych ale vedel ktere budou fungovat. Neni mym snem mit doma sadu tavnych pistoli, ani pistoli za 1.000Kc :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Lark : Jo dremel funguje lepil jsem stim jen serva to MPX udelal jsem si radosat ,ja to moc nevyuzivam tak težko soudit
Jinak nejaky extool za 120Kc a jede tez furt /jednou za rok/

a lepit letadlo tavnou pistoli mi prijde divne ale asi jimto funguje bezvadne jen u nas v cr to nejak nafakci jak jim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
http://lepici-pistole.heureka.cz/corona-pc0851/#

pistole s plynulou regulaci od 140 do 220 stupnu za 400,- Osobni zkusenost nemam, jen hledat umim o neco lip :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
mam zkusenost s proxonem a tou dvoustupnovou dremelkou. Dremelka ma tu vyhodu, ze kdyz ji zapomenes zapnutou pres noc, tak se neroztece a radostne funguje dal. Proxonka se mi takhle rozpustila hned po prve co jsem ji zapomnel vytahnout po skonceni prace ze site. Dremelka to prezila opakovane. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Já to řeším, tak, že už tak nějak odhadnu, jak hodně je pistol nahřátá, popř. vyzkouším na kousku polyše, zda mi ho lepidlo už taví a pak to vypnu ze sítě, polepím, co potřebuju a při ochlazení, nebo pak pro další práci zase nahřívám, je to jen o cviku a zvyku.
Pracuju s tím takhle už dost dlouho a jde to. Pokud je lepidlo moc horké, tak chvilku počkat, nebo nedávat ho moc na jedno místo, někdy mi taky začne tavit a pěnit depron, ale hned přiložím druhý spojovaný kus a je to v poho.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavna pistole na Depron
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 15:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
A) Měla by být známá (změřitelná, pájedlo s nastavitelnou teplotou) Td teplota měknutí/tavení tvého Depronu.
B) Používané tyčky (tavného lepidla) by měly být dostatečně tekuté při teplotě menší jak Td.
C) Teplota Tt=tavení tyček. Na tyčky by měla být použita tavná pistole (nejlépe regulovatelná) s teplotou Tt .

- Je to jen teorie. Avšak je zřejmé, že lepidlo s teplotou nad Td Depron propálí-rozežere.
- Tavné pistole kde teplota je rovnováhou mezi příkonem topení a vyzářeným+spotřebovaným teplem
_nemusí vždy vyhovovat. Zejména při potřebě většího množství lepidla, je nutno jisté větší množství
_lepidla převést z tuhého do tekutého stavu. Skupenské teplo tání je větší, než ohřev bez změny skupenství.
_Tavné pistole s regulací, si při přísunu tuhého lepidla do komory (ochlazení) zvednou příkon/výkon topení.

U01
Jde to obejít citem a cvikem. Jak popisoval "honzaop". Využívá se při tom tepelné setrvačnosti tavicí komory.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz