Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2016 17:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.banggood.com/ISDT-SC-608-150 ... 57271.html
http://www.banggood.com/ISDT-Q6-Plus-30 ... 03946.html
http://www.banggood.com/ISDT-SC-620-500 ... 60646.html
(a samozřejmě leckde jinde, tady jsem je našel pěkně pohromadě)

Místní kolega pořídil tu 150W verzi, je velmi spokojený. Máte někdo třebas tu 500W? 300W je nejnovější, tu asi ještě nikdo tady nemá.
Mají příjemně malé rozměry při slušných výkonech; pokud nebudou nějaké skryté problémy, vypadá to na zajímavou řadu nových nabíječů...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2016 17:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.1.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Pardubice ČR
Obrázky: 36
Mám taky tu 150ku a jsem z ní docela nadšený,žádný problém se zatím neobjevil

_________________
T-rex 550(Vbar)@LA700(Vbar)@T14SG
Tweaker 180(SpRF3)@ThugPig(SpRF3)@QAV210(SpRF3)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2016 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
mám ji též 150ku a prvotní nadšení opadlo po zjištění, že to ovládací kolečko se občas uklikne. Ale jinak za ty peníze super

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2016 1:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ta 500W verze vypada zajimave. Ale to provedeni na mne nedela dobry dojem. Vypada to jako poutova hracka. Hezke obrazky, barevny displej a oslnive parametry, ale... Kdyz si predstavim ty teploty, co mivam na povrchu Reaktoru 300W kdyz nabijim treba za horkeho, letniho dne, tak si myslim, ze to nebude nic trvanliveho. Reaktor je cely kovovy,ma masivni chladic a jeste ventilator. To kovove sasi se chladi celym povrchem. V tehle plastove nadhere bude muset porad hucet ventilator, aby to vyhnalo to teplo ven. IMHO u nabijecky o takovych vykonech je kovove provedeni vyhodnejsi.

Navic, nekuchal jsem teda reaktor, ale podle provedeni si myslim, ze tam budou vykonove prvky v provedeni ala TO-220. Proste klasika s vyvody zapajenymi do desky a pouzdrem prisroubenym na chladic, ktery se profukuje zevnitr tim ventilatorem a venku se pasivne chladi do prostoru. Kdyz koukam na fotky toho iSDT, tak jo, ten ventilator na chladici bude urcite efektivnejsi, nez ten v reaktoru, takze si myslim, ze to uchladi i vetsi ztraty pri mensich rozmerech. Ale, vypada to, ze je pod tim chladicem same BGAcko. A to je takove kur_itko samo o sobe. Neznam aplikaci, kde by BGAcko + teplo != problem. At uz v zaruce, nebo tesne po ni. At uz jde o graficke cipy, procesory, chipsety v noteboocich, zminovane XBOXy, co se casto nedozily ani konce zaruky, apod. Vsude se proste ten spoj - ta pidi kulicka cinu extremne tepelne namaha, az jednou povoli a bum. Bud odejde, nebo prestane fungovat a musi se prepajet na horkovzdusne stanici.

I takovy icharger 4010 se obcas sam rozletuje. Tech pripadu kdy se to stalo je plny net. A to je nabijecka trochu zvucnejsiho jmena a ma uvnitr dva obri chladice, jako jsou v XBOXU, ktere profukuje ventilator jako prase. Jako jo, kdyby to fungovalo, je to zajimava alternativa k Reaktoru 300W, ale dokud se to neosvedci v praxi (aspon dve sezony), tak bych bych se toho bal. Ta 150W verze bude v pohode, to neni zadny velky vykon, ale tech 500W, kdyz se to nazene nekam k meznim hodnotam, to uz bude pekne topit.

Zase za ty penize... vsak to je mnohdy cena jednoho packu, nekdy i zlomek ceny jedne baterky. To uz se asi vyplati risknout, nakonec na ytb je video, kde se kouri i z reaktoru :wink:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2016 5:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrfm píše:
... dokud se to neosvedci v praxi (aspon dve sezony)...

No však proto jsem založil toto vlákno - sběr dat od odvážnějších uživatelů :wink:

(jinak mám 2x iCh106B+ a 2x Reaktor 300W)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 20:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
tomas1987 píše:
mám ji též 150ku a prvotní nadšení opadlo po zjištění, že to ovládací kolečko se občas uklikne. Ale jinak za ty peníze super


Asi tak, to ovládání je v reálu praktické daleko méně, než by se zdálo, já bych neřekl "občas", podle mě se to ujetí kolečka děje spíš "docela často".
Dál jsou dokumentované docela velké bugy ve firmwaru, je velmi žádoucí si koupit či zbastlit programátor, upgrade by měl situaci o poznání zlepšit (u mne realizováno).
Některé kusy mají prý navíc dost nepřesný balancer, ale můj při kontrole kvalitním měřákem celkem obstál, takže to není u všech (naštěstí).

Za mne bych ironicky shrnul, že to je super malé, což je v některých případech opravdu důležité - mě se třeba vejde do "copter case" k vysílači a brýlím, Acucell či Reaktor tam prostě nedám.
Jinak mě to ale zas tak nebere a popravdě mám Acucell 80W a iCharger 106plus skoro ve všech ohledech raději.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 20:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Mas nejake info jak zbastlit ten programátor,?

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 22:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
tomas1987 píše:
Mas nejake info jak zbastlit ten programátor,?


Google... Tohle je popsané na více místech, ono jde o naprosto normální FTDI, jen se signály připojí na 3,5mm jack v méně typickém 4pin provedení (dá se ale koupit i v GME, zas tak velká exotika to není).

Fakt je, že jsem to koupil celkem nedávno, ale firmware v tom byl docela historický, opravdu o "moc" verzí dozadu proti tomu, co je nejnovější na jejich webu. Buď to flákají a upgrade nechávají na uživatelích anebo jsem narazil na nějaký "uleželý kus", upgrade je určitě vhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 12:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Nemáte prosím někdo odkaz na návod k tomu střednímu nabíječi ( 300 w ) ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 18:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
150 super a 500po roce provozu tez. A jak tu nekdo pise ze to vypada jak poutova hracka a ze to nebudi duveru:))) nejdriv doporucuju poridit a pak delat zavery :)))


Přílohy:
iSDT-SCLinker-Smart-Charger-Updater-for-Update-the-Firmware-of-SC-608-SC-620-Smart-Charger.jpg_640x640.jpg
iSDT-SCLinker-Smart-Charger-Updater-for-Update-the-Firmware-of-SC-608-SC-620-Smart-Charger.jpg_640x640.jpg
[ 72.15 KiB | Zobrazeno 19661 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
sanchez: tak to prosím popiš. Taky o ní uvažuji.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka na LIPOL 4,35V
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 23:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 160
Bydliště: Česká Ves
Blog: Zobrazit blog (1)
juraj.jurej píše:
Aj tu je jedna možnosť, ale zase jej zobrali možnosť nabíjať LiIo.

iMaxRC X150
http://www.modelarstvoimi.sk/nabijacka- ... t/7659/289

Mám podobnou x180, a klasickou lionku to pozná a vypne jak má. to že není v menu li-ion mne taky zmátlo.

_________________
P3A s inovovanou deskou, novými motory a vylepšeným chlazením.+ NVIDIA SHIELD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka na LIPOL 4,35V
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2016 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Na tu ISDT 150W se roji pripady kdy ma problemy s pulsnimi zdroji.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka na LIPOL 4,35V
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 10:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Blurcak píše:
Na tu ISDT 150W se roji pripady kdy ma problemy s pulsnimi zdroji.


Pokud máš na mysli chaotické konce nabíjení, tak to víceméně řeší upgrade firmwaru (zmiňoval jsem v diskusi o iSDT). U verze s prvotním fw to problém bez diskuse je.

Co se týče odpálení ve spojení se zdrojem, tak jsem zatím nějak konkrétněji (tedy ne z několikáté ruky) slyšel jen o jednom případu a ze souvislostí mi to přišlo spíš jako shoda okolností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jinak k té praxi - když dám vedle sebe iSDT150 a iCharger 106 (Reaktor), tak vidím dva body, ve kterých má iCharger docela velkou výhodu.

Zaprvé docela oceňuji regenerativní vybíjení - je hodně velká výhoda, když se dá třeba čtyřčlánek vybít slušným proudem (u i106 7A), zejména při připojení k PC je na grafu velmi jasně vidět, jak si jednotlivé články stojí atd.
Absenci tohoto bych asi omluvil u mrňavé iDST150, ale u větších variant by mi to vadilo docela hodně.

Druhá věc je podle mě závažnější a týká se všech uživatelů - iCharger 106 si rozhodně ví daleko lépe rady s problematičtějšími více rozhozenými sadami, za tímto si plně stojím. Vtipné ale je, že papírově má přitom balanční proud jen 300mA a iDST150 má udáno 500mA - ehm... Buď je u iSDT podstatně horší algoritmus, anebo někdo s parametry slušně kecá :-(

Musím říct, že toto podle mého názoru docela slušně ilustruje to, co jsem mínil tím svým původním komentářem - "barevné, vyloženě roztomilé, to vše sedí. Ale když se začne znalejší uživatel více zajímat o některé funkce, tak to zas takový zázrak není".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz