Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kompeltuji svou novou tří metrovku. Vektorra XXL a docela je mi ho líto s ním vyjít na pastvinu a alespoň si ho hodit. To kolega viewtopic.php?f=118&t=76868&start=30 ho už letěl a celkem mu závidím .
Mamina mě říká kup si něco úplně hotového a běž už ven.Ale až se nám to vleze do obýváku.
Tak,mi sítem všeho možného propadly úplně odlišné koncepce poletadel :
Rozum mi říká kup si bublinoid https://www.google.cz/search?q=funglide ... 0&bih=1040

Ale narazil jsem i na http://hobbyarena.cz/Models/Tukan/index.php


Tak jsem z toho ,,Jelena,,. Už jste byli někdy takto na vážkách?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 17:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Oba dva jsou zřejmě na špici svých konstručních možností. Funglider je dotažený do dokonalosti v kategorii,, bublinkáču,, a Tukan je zase krásná zmenšenina vytuněného F5ječka.
Oba dva hodím do batohu či na zadní sedadlo a frrrrk na kopec.
Tukan bude křehouš , ale při své váze doufám v nerozbitnost.Funglider je odolnost sama. Tukan je F-jednička
, Funglider dělník vzduchu ,ale svým způsobem moc účelný a taky krasavec .
:?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Samozřejmě, kolikrát jsem uvažoval mezi různými modely, četl recenze, kontaktoval vlastníky.
A nakonec, když jsem je pořídil, tak mnohdy po prvních letech jsem věděl, zda budeme kamarádi nebo zda půjde za nějakou dobu do světa. A u těch, u kterých to tak jasné nebylo rozhodla irá statistika a množství prachu, které se na modelech po čase usadilo.
Ale k bublinkám vs klasické éro - je to samozřejmě filozofický problém a nebude mít jednoznačné řešení. Za sebe, pokud bych mohl doporučit: Pokud si kompletuješ větší éro a moc se Ti s ním nechce v ne zcela ideálním počasí ven, pak pořiď bublinky - budeš je mít na polétání, když nechceš lovit moc termiky, je mlha, fouká apod. - prostě se s ním nebudeš bát proletět a případně spadnout. Zase o tolik hůře to létat taky nebude. A navíc si vždy Vektora užiješ kvůli rozdílu třídy.
V případě, že pořídiš další konstrukční letadlo, tak nebudeš mít důvod brát Vektora (nebo to éro).

No a v nejhorším je tady modelbazar :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ano Jidřichu díky za odpověď. .Tak to je pravda, nemusím mít vždycky všechno na věčné časy.
Je pravdou ,že Funglider je více model o blbnutí .
Tucan zase takové chlubítko o naplnění dětských snů o motorizováném házedlu na vysílačku.Něco jako Vekova Vosa ale HIFI.
Ono samozřejmě existuje mnoho druhů radosti z něčeho. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
to prvni je hazedlo pro děti ? na blbnuti na hristi nebo v praci dobre ale skarede
za me konstrukcni ridit asi umíš...
a nebo celokomposit co to vydrží je neskytecne a kam to poslel tam to leti a jak po kolejich a opravuje seto lip jak dřevaky....
litat s bublinka ala vetron je ....
prome je do skaredeho pocasi nejlepsi ero nejaky hotliner treba dion optima vitr tomu nevadi a lip se stim pristava


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 20:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
udrzuju si vzdy aspon jednoho bublinkace a to z jednoho duvodu - prdim na nej :-) takze ho hodim do auta jak to jde (treba kdyz jedu na dovcu a neni moc mista), vemu na letiste kdyz neco chci ale vim ze bude hnusne a nehezky (proc riskovat hezky stroj) atd... proste spotrebak ktery v pripade nejake kolize (dvere od vytahu, viko kufru v aute atd....) spravi ctvrt litru vterinaku a jde se znova na vec.

Vysledek je ten ze s nim litam vic nez s "hezkyma" protoze abych tahnul ven 3.4 minimou proste vyzaduje tu spravnou naladu a cas. EPPcko zahodim do kufru a valim, na nejaky kamen ci strniste v pristavaci zone neni potreba brat ohled.


btw : a vic si pak clovek uzije to spravne/hezke ero :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
netreba lestit je treba litat - lestenky litaj blbe boje nemaji v ruce :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 20:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
SKAY

Nemam rád hotlinery.Líbí se mi tvary ale ne letovým projevem.
Snažím se v modelařině nezalévat si mozek adrenalinem .Měl jsem a mám ho v životě víc než je zdrávo. :) Tak proto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
pokud mohu doporučit pak EPP větroň je k nezaplacení - viz předchozí příspěvky, sám mám A200 a po 4 letech má ca 90letových hodin ať už na rovině nebo na svahu... na vyblbnutí úžasné, akorát se už nedělá, tak bych volil GAMA 2100, nebo Heron či Solius. Uvidíš, že budeš spokojený a pokud chceš i akrobatit, pak nový FOX 2,3m. A vidíš, že na bazar to ani po letech nedáš. na našem letišti s EPP a se stejným názorem lítá více kluků a jsme fakt spokojení.
Jo a ty leštěnky máme taky... :-)

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
honzik 22 sak toje na kazdem co komu vyhovuje /adr v rachote/ prome je vetci adrenalin litat s akrobatem nez s ,, rychlym ostepem,, bo vykruty do kruhu se asi zaboha nenaucim.....
A kazde ero a metarial ma neco.
zamě proste konstrukcni era ale lisovane epp /MPX/ taky jde.... hlavnije at mapilot radost :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 22:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Skay: Vždyť jo . Pakliže lítáš s akrobatem kolem pylonů tak tě nějaký,, bublinový tanečník v bublinách..nemůže rozhodit. Ale jsem rád , že jsi přistoupil na existenci EPP,MPX . Ja na ni přistupuju právě teď.
Doposud jsem ty materiály toleroval pouze obalené dýhou. :)

AVALON57: .Děkuji za doporučení ,koukám že mě směřuješ do krapet většího rozpětí. To ale už nebude tak skladné. Maximálně bych ještě toleroval EASY GLIDERA PRO. To je takový napěněnější Funglideřík. Strasně se mi líbí ta jeho směrovka, to je tedy poctivá klapa! :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=8749sFwX_D4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 23:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
ještě to zvaž! větší model lépe lítá, je lépe vidět a tu dvoumetrovku uvezeš na zadním platu asi každého auta - zkušenost lidí co lítají více jak 30 let....

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 11:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak chlapi moc Vám díky za nasměrování do odpočinkových bublinek.
Ustoupil jsem tedy od Tukana . Nikdo mi ho tady neschválil. :)
A je fakt , že alespoň jedny bublinky by doma být mohly.
Přilepil jsem se hodně k nové edici Easyglidera blue edition . Oproti Fungliderovi je tedy větší a použiju do něj 3S baterky z Vektoru XXl.
No a to video mě taky docela chytlo, je to létavé tedy fest.
https://www.youtube.com/watch?v=PSAECD65ab0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AlešM a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz