Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2016 22:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Ahoj, zaujala mě lodní třída RG65, rád bych začal aktivne jezdit přemýšlím o této lodi:
https://www.graupner.de/Segelboot-GR-65 ... RTR/21009/

Zajímalo by mě, jestli tahle loď muže být konkurence schopná a rád bych také okoukl tecniku zkušenějších jezdců.
Najde se tu někdo, kdo má s touto třídou zkušenosti. Vím že na Slovensku se pořádají závody a občas I u nás, ale zdá se že tu neni velkà základna.
Michal.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 6:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Soutěžně se sice RG-65 na našem území oficiálně rozvíjí až letos, ovšem majitelé těchto plachetnic se najdou.

Po internetu lze inspiraci čerpat klidně ze Slovenska z webu http://rg65.sk, takže předpokládám, že dotaz míří spíše na to, zda někdo s RG-65 nebydlí o vesnici vedle. Pak by ale bylo vhodné doplnit lokalitu.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 10:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Ahoj napadlo mě udělat tohle vlákno proto že jsem jiné podobné u nás nenašel a myslím že tato třída má před sebou zajímavou budoucnost. Částečně máš pravdu, pokud by se našel někdo v okolí rád se potkám u vody a okouknu techniku. (lokalita Praha), ale není pro mě problém zajet k jakékoli vodě. Nečekám že budu mít stejného nadšence za barákem.

Zajímá mě také, zda má někdo zkušenost s lodí od Graupnera viz. můj odkaz a myslím že otázek bude v budoucnu ještě více. Mám praxi s velkou lodí ve světě rc plachtění jsem celkem nováček, tuhle sezonu jsem jezdil s malým modelem spíš s hračkou ale dost mě to chytlo a proto chci zkusit tuhle třídu. Na KLOM.cz se objevila národní pravidla pro třídu RG65 a odhaduji že nebude trvat dlouho než se v této třídě bude pravidelně závodit i u nás.
Pokud je tu někdo, koho tyto lodě zajímají zde je prostor k vyjádření.

MICHAL.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Zatím vím o 3 soutěžích čistě pro RG-65 v roce 2017 - 2 v Olomouci, 1 u Kolína na Vavřineckém rybníku. Ale to jsou jen akce pod svazem, jistě se časem vyrojí další.

Kupříkladu v Praze se letos komunita majitelů RG-65 začala rozšiřovat (asi 6 porovnatelných modelů). Scházejí se tu a tam na Košíku, domlouvají se přes Facebook - v případě zájmu soukromě poskytnu kontakt.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 12:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 33
Zdravím,
Letos byly první závody třídy RG 65 v Olomouci. Podívejte se na stránky KLoM Olomouc. Nestihl jsem dokončit svoji RG 65 a tak jsem za docela dobrý peníz pořídil Hydro Pro Affinity, jen pro tuto soutěž. Tuto jsem nabízel na modelbazaru za 3600,- Kč, zatím bez odezvy. Ve stavebnici jsou k této lodi dvoje kompletní plachty (A, a B). Stačí osadit jen přijímačem a vhodným aku,(pouzdro na 4 články AA je součástí kompletu). Pro první získání zkušeností by se vám třeba tato loď hodila. Mnohem používanější ve světě je RG 65 Dragon Force, v Olomouci byly tři lodě, ale protože jejich majitelé byli na takové soutěži poprvé, jejich umístění dopadlo podle toho, moje loď byla rovněž v Olomouci poprvé na vodě a chvíli trvalo, než se podařilo loď vytrimovat. Závody ovlivnilo též počasí, kdy téměř nefoukalo a tak lodě s profilovými plachtami dopadly lépe. S lodí GR 65 od Graupnera zatím žádné zkušenosti nemám a nevím,zda ji někdo u nás provozuje. Pokud chcete další informace, ozvěte se.
Vláďa Jelínek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 14:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Ahoj, oběma vám děkuji za info, nevydržel sem a Graupner je doma, Hydro Pro mě v inzerci zaujala ale to už jsem měl balík na poště.
Na první pohled po rozbalení hezky zpracovaný model, nicméně třeba zmiňované pouzdro na baterie není součástí, plachty jsou také jen jedny a ani přiložený návod není nic moc.
Na začátek se musím dovybavit potřebnou technikou, oprášil sem starou Futabu na 40Mhz, ale najít dneska u nás na nějakém e-shopu odpovídající přijímač snad nejde, pokusím se podívat tady na foru.. Jelikož nejsem zkušený modelář, tak snad stihnu do začátku sezony loď poskládat a nastavit, rád bych se nějakého závodu zúčastnil, přiznám se že mi jde spíš o jízdu na vítr než o modelařinu, nejvíc by mě pomohlo vidět podobnou loďku v akci a pár věcí okoukat a zároveň se poradit na postupech montáže, co lepit nelepit, jaké komponenty vyměnit hned na začátku atd. Kdyby se někdo z Vás ještě chystal k vodě, i když počasí nepřeje dejte prosím vědět rád se přidám a inspiruji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 33
Zdravím,
Tak to jsem velice zvědavý, jak bude ta GR vypadat na vodě. Co se týká přijímače, nějaký bych doma našel ( MHz) . Nabízím tedy pomoc ,jsem z Kolína a to není daleko od Prahy. Ozvěte se mi tedy,pokud budete chtít. Vláďa Jelínek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 18:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Ahoj, Vláďo děkuji za pomoc, Kolín znám mám tam i pár kamarádů, napíšu ti soukromou zprávu určitě se domluvíme.
Michal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 19:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2011
Příspěvky: 13
Ahoj, díval jsem se na tu linkovanou loď od Graupnera, ale takhle podle obrázku těžko soudit na její konkurenceschopnost vůči soutěžním modelům. Myslím, že by se za ty peníze daly pořídit komponenty od kluků ze Slovenska, ostatně na jejich webu najdeš i nějaké cenné rady.
Pokud jezdíš velké plachetky (my taky), tak je podobná technika řízení lodi i taktika soutěžní jízdy.
My jsme stavěli typ NeKst Round, plány jsou volně na netu, oplachtění máme swing rig. Po úspěchu prototypů jsme postavili flotilu s mírnou modifikací, vidět i tady http://www.mo-na-ko.cz/php/portal/view ... hral-footy
Ono nemá cenu moc psát, lépe je se sejít u vody a porovnat výkony :)
Dokud bylo světlo, tak jsme se scházeli ve čtvrtek odpoledne na Košíku, výjimečně na Lužinách, ale za stávajícího počasí znovu vyplujeme asi až najaře. Nicméně pokud bys něco potřebovat, tak se ozvi. Ivoš Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 17:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Ahoj Ivoši,
děkuji za reakci i za nabídku, už jsem v kontaktu s Vláďou Jelínkem, který také nabídl pomoc, přiznám se že tolik ochoty a vstřícnosti jsem ani nečekal a moc mě to těší, tak věřím že se nám loď povede správně nastavit a bude sní plno zábavy, nicméně se rád přidám pokud někam půjdete jezdit a rád se poznám i osobně, ale podzim zatím moc příznivě nevypadá. Lužiny mám kousek autem, ten Košík je dál, ale to by nevadilo. U nás v Radotíně je celkem novej biotop, tak když vyleze slunce a trochu foukne půjdu asi tam..
Koukal sem na loď co jsi stavěl a přijde mi že tvarem trupu to na první pohled připomíná tvar toho Graupnera, bude zajímavé je vidět vedle sebe na na vodě.
Pokud by se něco chystalo tak prosím napiš sem nebo do SZ rád se přidám.

Michal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 21:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2011
Příspěvky: 13
To základní nastavení je vcelku jednoduché a zřejmě bude i popsané v návodu ke stavebnici. Musíš si ohlídat správnou geometrii - kolmost stěžně, kýlu a kormidla. Je potřeba, aby plachty chodily volně, přehození ráhna mainu i kostky musí chodit na fouknutí. Nastavíš si velikost trysky mezi kosatkou a mainem a zkontroluješ délku otěží - při úplném přitažení by měla mít kosatka výchylku cca 10st, při plném povolení otěží dávám ráhno kosatky na kolmo k podélné ose lodi, main je potom vychýlený zhruba 80st (není to kritické). Výchylky kormidla dávám až 45st, ale používám dvojí výchylky a exponenciály. Na vrcholek stěžně je dobré dát frklík, nebo kousek stužky, aby ukazoval směr zdánlivého větru. No a potom hurá na dostatečně hlubokou vodu! :)
Na vodě uvidíš, jak se loď chová a můžeš ji dál trimovat k obrazu svému. Prý se má zase trošku oteplit, tak by se třeba dalo ještě sailovat. Na Košíku jsou bójky a tak se tam dá jezdit "závod", ale zase je to tam občas větrná loterie. Když budeš mít loď osazenou, můžeme to někde vyzkoušet, ať se potěšíš s novým modelem. Ivoš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2016 20:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Všem děkuji za rady a pomoc, připraveno na první odzkoušení na vodě.


Přílohy:
20161118_195125-1.jpg
20161118_195125-1.jpg
[ 29.42 KiB | Zobrazeno 3508 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RG65 je tu někdo.
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 19:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha Radotín
Dnes proběhla zkušební plavba tady je pár fotek.


Přílohy:
DSC_0038.JPG
DSC_0038.JPG
[ 57.81 KiB | Zobrazeno 3009 krát ]

DSC_0043.JPG
DSC_0043.JPG
[ 50.34 KiB | Zobrazeno 3009 krát ]

DSC_0047.JPG
DSC_0047.JPG
[ 40.73 KiB | Zobrazeno 3009 krát ]

DSC_0029.JPG
DSC_0029.JPG
[ 71.15 KiB | Zobrazeno 3009 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz