Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 21:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2016
Příspěvky: 14
Od kolika let si myslíte že by bylo možné začít s t-rexem 450, nebo 500? (Hodně lidí psalo, že 500 je stabilnější)
Chtěl bych se vejít do 15 000,-. Koupil bych bazarový simulátor a ovladač, něco se na tom naučil, a pak by pořídil bazarového T-rexe 450 nebo 500. Nákladů na provoz jsem si samozdřejme vědom. Chtěl by v budoucnu létat nějakou tu 3D akrobacii, ale zatím se s tím chci jen naučit viset, a trochu se naučit páčkovat. Skoušel jsem 4ch vrtulník, ale jak tu hodně lidí píše, je to opravdu jen hračka, na místě to stojí skoro samo a větčím vrtulníkům se to opravdu nepodobá... Děkuji za jakékoliv odpovědi! PS: je mi 13...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 7:25 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Ahoj, s vrtulníky můžeš začít i dříve než ve 13ti :D
Největší překážky jsou asi dvě:
1) schopnosti modeláře - ne každý se naučí s vrtulníkem létat.
2) finanční náročnost - před asi třemi léty jsme "odhadli" sumu 20 000Kč
pro první sezonu létání s vrtulníkem velikosti 450. Lze samozřejmě ušetřit.
Vrtulník, RC souprava, několik accu, nabíječ+zdroj, náhradní díly a základní nářadí.
Vrtulník z druhé ruky je tak trochu loterie, nekupoval bych určitě od neznámého
modeláře. Nadměrně olétaný vrtulník znamená další peníze navíc do nutných
oprav a pro začátečníka je velmi důležitá funkčnost a spolehlivost vrtulníku.
450 nebo 500 ? Záleží na financích. Pokud bych na to měl, začal bych 500.
Napiš si sem bydliště a nejlépe nakontaktuj vrtulníkáře poblíž.
Zajdi se také poradit přímo na létání a současně sám uvidíš, kdo s čím a jak létá.
Toto vše je zde mockrát probráno na jiných vláknech.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
První investice - koupit simulátor a naučit se ovládat heli od startu až do přistání . Ušetří to spoustu peněz - heli není kvadrokoptéra , která při neřízeném letu zastaví .
Pak určitě T REX 500 - je stabilnější a pro létání venku optimální velikost .

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 12:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ja bych uz dneska skoro radil lepsi heliny.
Nez T500, tak bych vzal treba Devil 380. Kluci okolo to maji a funguje to dobre. I s komponenty v kombu.
Sam ho mam zatim jeste v krabici. Stavet se bude za mesic. Komplet kombo vyslo i se clem a DPH na cca 13 tisic.
Mechanicky velmi jednoducha helina a je uz dost velka na to aby byla pekne videt.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 7:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Za seba by som na začiatok 500ku nedával, radšej predĺženú 450ku
Inak na BG majú v akcii za veľmi zaujímavú cenu nejakú superkombo 450ku... Heli samotná mi nič nevraví, nemal som, neviem posúdiť ale osadenie nevyzerá zle: regulák poľa vzhľadu programovacej karty bude nejaký prenálepkovaný YEP, motor na 6S, servá niež zle nevyzerajú, listy síce nemajú napísané, ale podľa náhradných dielov sú 360mm. Podobné osadenie mám v Tarotovi a lieta to veľmi fajn...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 22:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Prostějov
paveld píše:

Největší překážky jsou asi dvě:
1) schopnosti modeláře - ne každý se naučí s vrtulníkem létat.
...

Já bych nikoho neodrazoval tím, že ne každý se s vrtulníkem naučí létat. Je to s prominutím hloupost. Naučit se to může úplně každý, záleží jen, kolik času a peněz tomu chce člověk obětovat. A ty peníze už v dnešní době simulátorů taky nemusí být tak strašné.
Ve 13-ti letech bych jako hodně důležitou viděl spíš podporu v rodině.
... a myslím že 450-ka na začátek stačí (i velikost listů 325).

_________________
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 9:11 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
To Habe:

...,, Je to s prominutím hloupost"...

To není hloupost, to jsou zkušenosti. A buď, prosím Tě, opatrnější ve volbě slov.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
https://youtu.be/pLQhU1cKkx0
Já umět ve čtyřiceti to co on ve čtyřech...

Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Chtel jsem tím říct, je to o talentu, podpoře rodičů, tréninku a penězích (v tomto pořadí)
S věkem se pořadí mění.
U mě je to strach, prachy, čas a prostata :-) ;-) :-)

Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jo, když mu bylo 7 let...
https://youtu.be/JHJs1gBLiuQ


Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Myslím si, že člověk by měl kousat jen tak velká sousta, která zvládne sežvýkat.
Nedá se říct, v kolika letech začít s tím a tím.
U mě je důležité, aby rodinný život nebyl na úkor mého koníčku. Ať už jde o čas nebo o peníze.
U dětí - a mám tři - dbám na to, aby si plnily sny a někam to dotáhly. Některé cesty jsou slepé, ale jsou to jejich cesty. A nejvíc mě těší, že za mnou nechodí jen s nataženou prackou a slovy "táto dej, já chci", ale přijdou s "tati, chtěl bych a udělám pro to..."


Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2016 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Prostějov
paveld píše:
To Habe:

...,, Je to s prominutím hloupost"...

To není hloupost, to jsou zkušenosti. A buď, prosím Tě, opatrnější ve volbě slov.

Říkáš zkušenosti, jo? Takže běžně potkáváš lidi, co se chtějí naučit lítat s vrtulníkem, udělají pro to vše - trénují na simulátoru, makají na sobě do roztrhání těla, nechají si poradit od zkušenějších,... - a stejně se to ani po dlouhé době nenaučí a co let, to pád?
A mimochodem, moc nechápu, proč se hned urážíš, kvůli takové kravině.

Jinak proč je Justin Jee špičkový pilot modelů vrtulníků (i letadel)?
Neříkám, že by nebyl talentovaný pro danou aktivitu. Ale talentovaných lidí je spousta, a ještě to neznamená, že budou špičkový. Jeho odlišuje to, že už v tak útlém věku na sobě dokázal pracovat. Zatím co většina dětí nevydrží u jedné aktivity tak dlouho (to jsou zkušenosti :wink: ), on ano. V tom spočívá především jeho talent a genialita.
Takže obecně, i když je někdo podprůměrný, tak to může dohnat pílí a ve finále může být mnohem lepší, než někdo s talentem (ale to je známá věc).

_________________
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
habe píše:
...Jinak proč je Justin Jee špičkový pilot modelů vrtulníků (i letadel)? ...

Má dar od Boha (i když nejsem věřící :D ). Kolik je takových Justinů, kteří v jeho věku takto lítají? Pochybuju, že kdyby někdo vzal 100 dětí ve věku, kdy on začínal, a začal je učit lítat, tak věřím, že nikdo z nich se mu nevyrovná. Na určité věci musí mít člověk shůry dáno. Třeba já skončil po roce a něco málo u invertu čumákem k sobě s nějakými přesuny. Teď už skoro nelítám (prakticky jen FPV 250). Simulátor mne nebaví a i kdyby bavil, tak NEVĚŘÍM, že bych se pílí a vytrvalostí dostal do stavu, že bych lítal 3D na závodech. Na to musí mít člověk opravdu v hlavě a rukách. V okolí neznám osobně nikoho, kdo 3D lítá, takže se nemůžu zeptat. Třeba bych se dozvěděl, že na tom není vůbec nic složitého :lol: Ale je zajímavé, že už jsem viděl mraky inzerátů na prodej vrtulníku, kde dotyčný zůstává u letadel apod. Lítat by to chtěl skoro každý, ale ne každý na to má (a tím teď nemyslím peníze). To je můj názor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Marek_Km píše:
Má dar od Boha (i když nejsem věřící :D ). Kolik je takových Justinů, kteří v jeho věku takto lítají? Pochybuju, že kdyby někdo vzal 100 dětí ve věku, kdy on začínal, a začal je učit lítat, tak věřím, že nikdo z nich se mu nevyrovná. Na určité věci musí mít člověk shůry dáno. Třeba já skončil po roce a něco málo u invertu čumákem k sobě s nějakými přesuny. Teď už skoro nelítám (prakticky jen FPV 250). Simulátor mne nebaví a i kdyby bavil, tak NEVĚŘÍM, že bych se pílí a vytrvalostí dostal do stavu, že bych lítal 3D na závodech. Na to musí mít člověk opravdu v hlavě a rukách. V okolí neznám osobně nikoho, kdo 3D lítá, takže se nemůžu zeptat. Třeba bych se dozvěděl, že na tom není vůbec nic složitého :lol: Ale je zajímavé, že už jsem viděl mraky inzerátů na prodej vrtulníku, kde dotyčný zůstává u letadel apod. Lítat by to chtěl skoro každý, ale ne každý na to má (a tím teď nemyslím peníze). To je můj názor.


Vypilovat sa da takmer vsetko. Vsetko je to o tom chcet. Nemoze niekto cakat vysledky ked spravi s heli 10 startov za mesiac. A preto je aj tolko inzeratov lebo vsetci cakaju ze kupia heli a zacnu lietat 3D.
Ja lietam asi 6 rokov s heli a lietadla som lietal odkedy som vedel chodit a len posledny rok sa to ako tak zacina podobat na 3D. Lenze u mna je to tak ze ja lietam pretoze ma to bavi, pretoze to je pre mna relax, pretoze sa pri tom citim dobre a keby som lietal hoci aj len osmicky a vysenie tak mi je uplne jedno co si kto lieta pretoze v prvom rade mi to musi prinasat uspokojenie.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky s 450-500
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
IgorGSM píše:
.....
Ja lietam asi 6 rokov s heli a lietadla som lietal odkedy som vedel chodit a len posledny rok sa to ako tak zacina podobat na 3D. Lenze u mna je to tak ze ja lietam pretoze ma to bavi, pretoze to je pre mna relax, pretoze sa pri tom citim dobre a keby som lietal hoci aj len osmicky a vysenie tak mi je uplne jedno co si kto lieta pretoze v prvom rade mi to musi prinasat uspokojenie.



přesně tak .... lítám jak dlouho už nevím, ale celou dobu se snažím o osmičky a kolečka a zatím mne to pořád baví. A dálší pravda, která je naprosto trefná a přesná je čas. jakmile jej nemáš, a jdu létat po delší pauze - bojím se udělat i to kolečko a na osmičku ani raději nepomyslím. Ale co, baví mne to. :-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz