Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 12:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
I to druhé je dvourotor.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=rel&id=73215#rels
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 15:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
OK beru komentář jedno- vs. dvourotor zpět, blbě jsem hledal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 8:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.6.2016
Příspěvky: 1
ja vim ze je to tu uz 1000x ale mozna by mi stacilo nakopnout seznamem eshopu v CR...a ja si vyberu :D
Nebo mozna mensi rada by mi hodne pomohla...
Syn 7 let touzi po RC vrtulniku.A protoze nevim jak dlouho mu to vydrzi tak hledam ...
Uz jsem si i vybral Double horse 9401 a to z jedineho duvodu...vydrz baterky...aspon papirove.
Ale pak jsem narazil na tema ktere se tady timto vrtulnikem zabyva...
Fakt je to tak hrozne?
Cenovej limit mam tak +/-3000,kdyby byla vetsi vydrz nez je 6 minut bylo by to fajn a chtel bych litat i venku...samozrejme vim ze ne ve vichrici :lol:
Takze co jineho?
Neco od MJX radeji?
MJX T640C?
Syma F1?
MJX F45?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
pokud je to pro maliho kluka tak neco odolnyho....takze od MJX.....pak uz je vyber na tobe.....baterka se da dat vzdycky lepsi.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 9:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Ahoj, vrtulníků Double horse 9104 jsme prodali stovky a mohu s klidným svědomím říct, že bych ti doporučil určitě něco jiného. Dají se koupit mnohem lepší vrtulníky ve stejné cenové relaci. V ČR je dost zvláštní situace, že se 9104 prodává opravdu hodně už několik let. Netuším proč. Asi kvůli designu.

Každopádně s dobou letu se to dá vždy vyřešit další baterií. Já to doporučuju každému, protože je to velmi opodstatněná investice. Nikomu se nechce čekat několik hodin na nabití baterie a pak létat 8 minut. Výměna batere je obvykle velmi jednoduchá a trvá obvykle v řádech sekund nebo jednotek minut.

Psal si, že je to pro syna 7 let. Tam bych asi nedoporučoval vrtulník MJX F-45, protože to už je poměrně rychlý model a pokud je syn začátečník, měl by s ovládáním značné problémy. I když je pravda, že tam je možné nastavovat citlivost, takže pokud bys ji dal na minimum, asi by to zvládl. Stejně tak je to u vrtulníku MJX F-49. Pokud bych doporučoval v tomto budgetu dospělému, určitě to bude jeden z těchto zmíněných.

https://www.rcprofi.cz/rc-vrtulnik-mjx-f45-cervena.html
https://www.rcprofi.cz/rc-vrtulnik-mjx-f49-cervena.html

Pro kluka 7 let bych volil nějaký koaxiální vrtulník, který bude sice pomalejší, bude mít omezenou manévrovatelnost, ale to je spíše žádoucí pro kluka začátečníka. Pak je otázka, jestli jít cestou velkého koaxiálního vrtulníku pro začátek, nebo zvolit nějaký koaxiální mini vrtulník za pár stovek a až se to trochu naučí, koupit nějaký zajímavější stroj. Dle mého názoru je to nejrozumnější volba.

Pokud bys chtěl hned velký koaxiál, MJX T-40C by pro mě byla jasná volba. Celkově k MJX koupíš v ČR veškeré náhradní díly, takže i podle tohoto parametru bych se rozhodoval.

https://www.rcprofi.cz/rc-vrtulnik-mjx-t640c-zluty.html

Pokud by ses rozhodl pro mini vrtulník, máme už několik let nejlepší zkušenosti s WL Toys S929. Opět díly nejsou problém.

https://www.rcprofi.cz/rc-vrtulnik-wltoys-s929-cervena.html

Kdyby ses chtěl ještě na něco zeptat, klidně mi napiš SZ a můžeme to více podrobně probrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
rhinos píše:
Cenovej limit mam tak +/-3000,kdyby byla vetsi vydrz nez je 6 minut bylo by to fajn a chtel bych litat i venku...samozrejme vim ze ne ve vichrici
no právě cenovej limit a lítat venku , počítej stím ať si koupíš cokoli dvourotor nebo jednorotor -- nastavený pevný náběh listů-- tak je to fakt do haly venku ti to veme vánek do oblak a je po něm -moc starostí a minimum radosti--
kup klukovy pidi copteru do tý cenovky se vejdeš a jen tak to nerozbije a bude nadšenej


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 18:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha, Český Brod
Ahoj všem,

rád bych se zeptal na pár rad do začátku. Po přečtení zdejšího fóra mám nabitou hlavu informacemi a trochu guláš ve všem :D Pár tipů a rad už jsem pochytil.

1) simulator - mám a učím se

2) vysílač - líbí se mi dva Spetrum Dx8 G2 a nebo Aurora 9

3) Heli - stejný problém. T-REX 450L DOMINATOR 6S vs. MiniProtos - Jelikož jsem úplný začátečník a nemám předchozí zkušenost ze stavbou a výběrem nějakých součástí jako reg. a serva tak by se přikláněl k var. T-REX 450L DOMINATOR 6S TOP Microbeast PLUS RH45E24XW, která obsahuje vše pro začátek a na to učení by výbava měla plně stačit.

4) Byl bych rád, kdyby se našel někdo v mém okolí a mohl bych se přijít podívat jak se lítá a nabrat trochu moudra a dobré rady :D Praha až Kolín jsem kousek od Českého Brodu.

všem děkuji za trpělivost a budu rád za každou radu a odpověd

Dikes Mav

_________________
Gaui X3 (Spirit), T-Rex-550X (Spirit), Goblin Black Thunder 700 T-Line (Spirit), DX8-G2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 15.10.2016 22:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2012
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha východ
ahoj, dominator není špatný vrtulník nejen do začátku ,někdo nemá rád 450 na začátek ale sám jsem začínal na minititanovy tak v tom nevidím problém ,nicméně pokud chceš můžeme hodit řeč J.

_________________
T-rex 550X, MZ-24pro


Naposledy upravil cdman dne ned 06.11.2016 21:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2016 18:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha, Český Brod
Díky poslal jsem SZ

_________________
Gaui X3 (Spirit), T-Rex-550X (Spirit), Goblin Black Thunder 700 T-Line (Spirit), DX8-G2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 21:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2016
Příspěvky: 14
Od kolika let si myslíte že by bylo možné začít s t-rexem 450, nebo 500? (Hodně lidí psalo, že 500 je stabilnější)
Chtěl bych se vejít do 15 000,-. Koupil bych bazarový simulátor a ovladač, něco se na tom naučil, a pak by pořídil bazarového T-rexe 450 nebo 500. Nákladů na provoz jsem si samozdřejme vědom. Chtěl by v budoucnu létat nějakou tu 3D akrobacii, ale zatím se s tím chci jen naučit viset, a trochu se naučit páčkovat. Skoušel jsem 4ch vrtulník, ale jak tu hodně lidí píše, je to opravdu jen hračka, na místě to stojí skoro samo a větčím vrtulníkům se to opravdu nepodobá... Děkuji za jakékoliv odpovědi! PS: je mi 13...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Zdar,
Jak víte, vlastním již delší dobu Rexe500 a úspěšně visím a tu a tam i letím. Mám ale furt strach, že s tím křísnu. Pomůže mi trénovat s quadem nastaveným "do vostra" a bez aktivních vyfikundací ala selflevel, att mode, kompasu a já nevím co ještě? Já myslím že ano. Tedy krom toho že pominu letový režim idle. Ten na koptéře nenasimuluju.
Jo a kluk dostal k narozeninám od dědy koax, IR tříkanál. Má s tím zakázáno lítat doma, ale já si to zkusil a musím říct, že mi to moc nešlo. Ne že bych to naboural, ale je to strašný krok zpět a i já nyní říkám to, co tu padlo už tisíckrát : ovládnout koax, ať už jakýkoliv, není dobrá cesta, jak začít lítat s plnohodnotnou heli.

Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 23:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj,
lietanie s koptérou ti umožní nacvičiť základný let a aj niektoré prvky vodorovného letu, cúvanie a pod. Veď ovládanie v normálnej polohe je identické. Ako píšeš, všetky vyrovnávacie funkcie by mali byť vypnuté, aj keď pre úplné začiatky môžeš "chvíľu" lietať s pomocou pre auto level.
Po neúspešných začiatkoch som odložil heli, lietal som s lietadlami a potom som postavil quad. Stále začínam nové veci s koptérou a potom idem na heli (teraz začínam s cúvaním).
ALE! Pre lietanie s koptérou aj s heli musíš poznať a nacvičiť "koordinovanú zátačku": náklon+pritiahnuť+smerovka(prípadne aj plyn) - všetko naraz.
Pre pomoc mám v quade zozadu zapichnutú tyčku s loptičkou, slúži pre orientáciu a imituje chvost helikoptéry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ticcino píše:
...Jak víte, vlastním již delší dobu Rexe500 a úspěšně visím a tu a tam i letím. Mám ale furt strach, že s tím křísnu...

Jedna z možností je do toho nacpat záchranu (třeba Spirita). Další možnost je víc trénovat sim (nuda). Pak je možnost si koupit otloukánka (obyčejné HKčko450, nebo bazar Rexe 450), kde vyjde (podle dílů, jestli HK, Tarot, Align) crash maximálně na pár stovek Kč. Takhle jsem se někam posunul a kdybych se tomu věnoval víc, byl bych dál. Letos jsem lítal prakticky jen 250 koptéry a jediný vrťas, který mi zbyl, jsem oprášil jen občas.
500 jsem měl taky a už je to rozdíl oproti 450, jak velikostí, letovým projevem, tak i cenou dílů. Proto je sice pohodlnější začít s větším, ale zas je tam větší respekt a strach. Něco za něco.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 19:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.2.2014
Příspěvky: 305
Sim .nuda nieje sim je potrebný

odoslané poštovým holubom !

_________________
VBar Control , Logo 550 SX+Neo, Goblin700 Competition+neo , Icharger 4010duo ,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 23:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Simulátor naozaj pomôže, aj keď reálne lietanie je naozaj niečo úplne iné.

K záchrane (napr. Spirit): Tiež to nie je "samospasiteľné". Musíš určiť/spoznať, že letová situácia je už krízová/riskantná, musíš zareagovať a prepnúť spínač. To je pre vystresovaného začiatočníka úloha navyše. Okrem toho môže spojenie konkrétnej situácie a nastavenie záchrany v extrémnych podmienkach znamenať buď "nedostatočnú záchranu", alebo naopak poškodenie vrtuľníka pokusom o záchranu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz