Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Václav Procházka píše:
Srovnávat kameru Gopro 5 z P4 je trochu mimo, obvzlášť když se ještě nikde moc neprodává :-)
Gopro 5 má také možnost ukládat do nekomprimovaného souboru, stejně jako kamera u P4. Nevím v čem by měla být Gopro 5 horší, umí 120 frame /při Full HD, 60 frame ve 4K, použily novou lepší optiku, rychlejší procesor, atd. Zatím to jsou ukvapené závěry, je potřeba počkat až budou zkušenosti z praxe.
Venco, mas pravdu, ze to mozna bylo prilis radikalni prohlaseni, ale pockame. Nekde jsem to i doplnil, ze v tomto nemam na mysli moznosti FPS, vodeodolnost, zruseni system. konektoru a veci typu hlasoveho ovladani apod., jen ciste kamerove vlastnosti, vyuzitelne pro letani... Mimoch. pujde GP5 osadit na SOLO ?
Mimoch. pamatuji i podobna srovnani P3P/I1 proti GP4B :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 16:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
No snad to vylepší, bylo by škoda Mavica zabít takovou kamerou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
mouchanek píše:
No snad to vylepší, bylo by škoda Mavica zabít takovou kamerou

Všade čo čítam sa spomína, že aktualizácia softvéru upraví mäkkú kresbu - zaostrí na oko obraz. Tak snáď :) aj keď pozri komentár pod tým, od Ken Booth... píše, že "Casey you have to tap to focus to get a nice clean image on the mavic, its not fixed focus. Please email me ken.booth@dji.com"

"Please touch to focus on the mobile device. Mavic does not have a fixed focus lens like the p4."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
každopádně GoPro5 bude asi kvalitnější kamera, možná nakonec vezmu tu Karmu, ještě uvidíme co v realu. Dám si jeden z nich k vánocům.
Nakonec osobně ty plusy krom velikosti která je opravdu famozní bych stejně nevyužil.

Vypadá to, že soudím, ale soudím z aktuálních věcí, není to moc hezká reklama od DJI po internetu když se člověk dívá :)
budu doufat, že to vylepší. Ještě škoda, že ten obraz není širší, je to docela dost úzké, až mě to překvapuje když koukám na ty videa

EDIT: pokud to opravdu bude ok, tak vede Mavic :D

EDIT2: Konec spekulacím, prostě uvidíme :D


Naposledy upravil mouchanek dne čtv 29.09.2016 17:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Začínám sledovat tohle vlákno, neb mne Mavic zaujal. S tou kvalitou videa, nebo fotek, se časem uvidí, zda-li to vylepší. Ale co mně štve nejvíc, je to, že dnes ti vývojáři ke všemu musí doslova a do písmene, s prominutím, nasrat dotykáče. To si jako myslí, že mají všichni chytré skleněné prkno na krájení mrkve? Vím, že k tomu existují i brýle, ale ty nechci a plácačku na mouchy také ne. Škoda, že ignorují ať malé procento potencionálních kupců co nemají dotykáče.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
jo display v ovladači u Karmy je pro mne taky lepší věc, i když mám mobil v kapse je to nepohodlný, strkat to do držáku, vybíjet si telefon atp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
mouchanek píše:
jo display v ovladači u Karmy je pro mne taky lepší věc, i když mám mobil v kapse je to nepohodlný, strkat to do držáku, vybíjet si telefon atp.

Správne.. Mavic to mohol poriešiť tiež takto podobne... Azda to jediné plus na tom je, že nejaké údaje sú na ovládači a zbytok cez telefón... To sa mi ako tak páči, že nevypadneš ak zlyhá telefón.. že je to rozdelené.. na P4 všetko vidíš na tablete...


Přílohy:
9642241_orig.png
9642241_orig.png
[ 208.18 KiB | Zobrazeno 1792 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
mouchanek píše:

EDIT2: Konec spekulacím, prostě uvidíme :D

Mne sa Mavic veľmi páči a nevadia mi ani tie muchy čo má.. až na ten obraz :D ak by mal zostať tak zlý ako ho prezentujú, v tom prípade by som čakal ďalej ..možno aj na P5 :D snáď to je tak ako píše Ken Booth.. predsa to testoval taktiež... a že to celé je len nedorozumenie :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
mouchanek píše:
No snad to vylepší, bylo by škoda Mavica zabít takovou kamerou
DominikVF píše:
Všade čo čítam sa spomína, že aktualizácia softvéru upraví mäkkú kresbu - zaostrí na oko obraz. Tak snáď :)
Pánové, už jsem to zde párkrát vzpomenul, berte v úvahu to, že vše, co jste zatím viděli, byly videa z omezené předprodukční série s nějaký FW, vždy to tak bylo i předtím. Žádný kus prodejního MAVICa s finálním softwarem zatím neexistuje. Kamera v MAVICu je skvělá, takřka stejná jako v P4.
mouchanek píše:
každopádně GoPro5 bude asi kvalitnější kamera
To si tedy nemyslím, ale jak jsem již odpovídal Vencovi, ukáže to čas. Na mnoha zahraničních odborných forech GP5ku nehodnotili ti, co jí již mohli vyzkoušet, jako lepší než P4. Byť má mnoho dalších vychytávek.
rampa_mckvak píše:
...Ale co mně štve nejvíc, je to, že dnes ti vývojáři ke všemu musí doslova a do písmene, s prominutím, nasrat dotykáče. To si jako myslí, že mají všichni chytré skleněné prkno na krájení mrkve? Vím, že k tomu existují i brýle, ale ty nechci a plácačku na mouchy také ne. Škoda, že ignorují ať malé procento potencionálních kupců co nemají dotykáče.
To má více vysvětlení:
- umožnilo to miniaturizaci ovladače, která patří k filozofii celého MAVICu, který se vejde do dámské kabelky
- zapomíná se, že ty "chytrá skleněná prkna" dnes mají mnohonásobně vyšší výpočetní výkon, než měl palubní počítač lunárního Eagle modulu, tzn. že výkon smartphonů je využíván na mnoho dodatečných chytrých letových funkcí
- a je to samozřejmě otázka marketingu a trhu, kde výrobce předpokládá již jistou saturaci trhu těmito zařízeními - plus lze připsat za to, že to je multiplatformní, a navíc již poměrně dlouho, Phantom Vision zde byl již před více jak 3 roky...
- ty brýle (s OcuSyncem) k tomu bohužel zatím nejsou, byť o nich DJI mluví, jiné se k tomu nedají připojit, není jak, obraz jde jen do do smartphone

Mě také dost vadí, že mě z kontroleru (vysílačky) zmizely některé ovladače pro přímý přístup k velmi důležitým funkcím, a jsou nahražena smartphonem/tablem, který má nyní jakousi funkci integrovaného "glass cockpitu", velmi bych např. uvítal samostatný spínač pro IOS režimy, kdy v nouzi potřebuji aktivovat HomeLock režim, a potřebuji k tomu aplikaci běžící na "chytrém skleněném prkně", který může být mrtvý :? GoHome tlačítko na kontroleru naštěstí je.
mouchanek píše:
jo display v ovladači u Karmy je pro mne taky lepší věc
To je diskutabilní, KARMA neumožňuje ŽÁDNÉ připojení jiného, většího displeje a nebo HDMI brýlí. A s takovým malinkým a velmi lesklým displejem toho nic moc kloudného kvalitně nenatočíš, potom je zcela zbytečné naříkat nad kvalitou obrazu kamery, o něco (zatím) horšího, než má P4...
DominikVF píše:
Správne.. Mavic to mohol poriešiť tiež takto podobne... Azda to jediné plus na tom je, že nejaké údaje sú na ovládači a zbytok cez telefón... To sa mi ako tak páči, že nevypadneš ak zlyhá telefón.. že je to rozdelené...
Mě se koncepce MAVICu v tomto celkem líbí, až na to chybějící HDMI, ale na to budou jejich bezdrátové OcuSync brýle. U MAVICu je oboustranná redundance, tzn. dá se letět i bez smartphone, volba funkcí je přístupná přes ten nový 5D joystick/spínač, anebo jen s telefonem (!), kdy jsou omezeny dolet, výška, rychlost atd. , a ovládá se virt. páčkami na obrazovce.
DominikVF píše:
To sa mi ako tak páči, že nevypadneš ak zlyhá telefón.. že je to rozdelené.. na P4 všetko vidíš na tablete....
S P4 mohu letět i bez toho tabletu, už mě také jednou selhal, vidím luxusní kompletní telemetrii a další info i v HD brýlích, jen nejsou k dispozici "chytré" a IOS funkce. GoHome tlačítko je na kontroleru, k tomu aplikace na tabletu netřeba.
Jsou ale aplikace jako Litchi, které to umí namapovat i na uživatelská tlačítka zespodu kontroleru

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 18:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
gardenroute píše:
S P4 mohu letět i bez toho tabletu, už mě také jednou selhal, vidím luxusní kompletní telemetrii a další info i v HD brýlích, jen nejsou k dispozici "chytré" a IOS funkce. GoHome tlačítko je na kontroleru, k tomu aplikace na tabletu netřeba.
Jsou ale aplikace jako Litchi, které to umí namapovat i na uživatelská tlačítka zespodu kontroleru


No nie každý kto má P4 lieta aj s tabletom aj s HD brýlami.. Myslel som to tak, že Phantom je od teba ďaleko, stratíš obraz (tablet zamrzne alebo čo) a nemáš k dispozícií žiadne telemetrické údaje.. (akurát Go Home a nejaké volitelné funckie čo píšeš) kde to na ovládači Mavicu vidíš aj tam telemetrické údaje... viď. foto vyššie..
Možno P5 bude mať už aj na ovládači niečo podobné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 18:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
UPDATE ku videu vyššie od blogera:
"
UPDATE: apparently the focus works differently on the Mavic. I played with it this morning and I was able to get much much sharper images. Not super intuitive but the difference is noticeable. i posted a pic here"


https://twitter.com/CaseyNeistat/status ... 5615579136

Takže nebrať vážne to zrovnanie kamier.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
pořád je to hnusný, budu doufat, že je to fakt před seriový kus a udělají nějaký fix :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
mouchanek píše:
...budu doufat, že je to fakt před seriový kus a udělají nějaký fix :-)
Mouchanku, uz jsem tu psal nekolikrat, ze zadne seriove kusy neexistuji, a navic radu zverejnenych videii maji na svedomi ruzni b/vloggeri a podobna chaska, ve vetsine pripadu nemaji nic spolecneho s letanim a postprodukci videa... :(
Byl bych v klidu :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 20:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
No výrobek který člověk musí vybalit a ještě si ho ladit není v mých očích moc dobrej, bo když vzlítnu tak na telefonu obraz bude vypadat velmi dobře a pak může člověk klidně celou dovolenou smazat když to bude vypadat na monitoru takhle..
Ale všude píšou, že se to vyřeší tak ok, uvidíme :) doufám, že to tak bude


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz