Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, nemáš sice vyplněné bydliště, tak nevím jestli to máš daleko nebo blízko, ale nejvíc by ses dověděl právě tam :mrgreen:

Heliburčák 2016

30 září – 2 říjen
30 září 12:00 do 2 říjen 0:00 v UTC+02

Aeroklub Břeclav z.s. Letiště 3486/2 690 03 Břeclav

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 10:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Malagar píše:
Ohledně vysílačky DX6i - jak je to s podporou novějších standardů? Někde jsem četl, že je nekompatibilní např. s WL Toys. Nebude pak potenciální problém v budoucnu? Ten zmíněný Taranis zvládne všechno? Přemýšlím, zda pro mě má aktuálně smysl rádio za 6 000 kč.

Vrťasy WL Toys V911 a V912 se dají spárovat pouze s vysílačkou Turnigy t9X nebo s HK T6A (mají stejný protokol), oba se dají za pár korun koupit i bez vysílačky, s V912 se dá lítat i venku.
http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH ... 45113.html
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-pro ... 87454.html
T9x koupíš novou max do 3.000,-, nebo použitou do 2000 Kč. HK T6A je sice plasťák, ale lítat se d ní dá, ta by použitá měla být do 500,- Kč.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 11:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
aviatik666 píše:
"Radit začátečníkovi Taranis s Open Tx by mělo být trestné :-D."

Naprostý souhlas, a k tomu ještě ty bláboly v jiných vláknech o kompatibilitě s příjímači jiných značek. :lol: Některé rady jsou zkrátka k nezaplacení... :wink:


No klucí to že někdo začíná s modely, neznamená, že není počítačově gramotný :D .

A to že někdo s něčím začíná také neznamená, že nic neumí.

A napípat fbl jednotku stejně musí ať začíná nebo ne.

Takže bych mírnil slova jako trestné a nezodpovědné .

Za mně je lepší se pořádně naučit slušný rádio a nakoupit k tomu přijímače a mít ho dlouho, než pořád něco kupovat a prodávat
a nikdy se nic pořádně nenaučit.

Vytrvalost a cílevědomost a trpělivost jsou pro modelařinu podmínkou , bez těchto vlastností nemá smysl vůbec začínat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
To platilo dřív, dneska můžeš v poho lítat a nemusíš nic moc vědět, což asi (mimo jiné) stojí za velkým úspěchem Bladů a ubezpečuju vás, že těchhle lidí je výrazně víc než šťouračů. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno. Ale pozor, neznalost neznamená nezodpovědnost. Může mi být šumák, jak je to udělané, hlavně, že to funguje - pro ty je Spektrum, pro ty, kdo se v tom chtěj vrtat je Taranis. To je rozdíl mezi modelářem a pilotem. Nebo snad ti, co je nezajímá, jak to funguje heliny a vůbec modely lítat nesmí? Možná za socíku.
Jak funguje v autě to a ono už je mi taky fuk a to jsem to dřív znal a všechno řešil, prostě na to nemám čas, není možné obsáhnout vše. Když se něco vysype, nechám si to opravit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Jde o to, kdo jaké rádio považuje za "slušné"... :wink: Tím končím, nebo se to opět zvrhne k porovnávání kvalit. Za mě Taranis a vůbec rádio s Open TX doporučovat začátečníkům NEEEEEE... :wink:


Naposledy upravil aviatik666 dne čtv 29.09.2016 12:29, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 12:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
czpredseda píše:
To platilo dřív, dneska můžeš v poho lítat a nemusíš nic moc vědět, což asi (mimo jiné) stojí za velkým úspěchem Bladů a ubezpečuju vás, že těchhle lidí je výrazně víc než šťouračů.


Nevím jestli si rozumíme. Úspěch Bladů máš na mysli modely E-flite ?
Netuším jaký mají úspěch ale za mne nikdy víc.
MSR,130,400 3d -- vše na (nechci být sprostý).

A šťourač je člověk , který se něco chce naučit a dělat vlastníma rukama ?

No lidí který nic nechtějí vědět a chtějí jenom lítat přibývá - s tím bych souhlasil . Já k ním nepatřím a ani patřit nechci !


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 12:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
aviatik666 píše:
Jde o to, kdo jaké rádio považuje za "slušné"... :wink:


To je jednoduché :D .
Slušné je to, které nebude v budoucnu brzdit moje ambice .

Pro každého něco jiného samozřejmě . Proto jsem napsal, že přes zimu může nastudovat. Teď nemá smysl cokoli kupovat
kromě draka :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
czpredseda píše:
... To je rozdíl mezi modelářem a pilotem. Nebo snad ti, co je nezajímá, jak to funguje heliny a vůbec modely lítat nesmí? Možná za socíku.
Jak funguje v autě to a ono už je mi taky fuk a to jsem to dřív znal a všechno řešil, prostě na to nemám čas, není možné obsáhnout vše. Když se něco vysype, nechám si to opravit.

Já osobně se za modeláře nepovažuju, jsem spíš létač, nicméně pádlový 6k. vrtulník jsem měl kvůli opravám po pádech rozebraný mockrát a to čeká každého. Možná v době záchran ve stabilizačních jednotkách už třeba tolik ne, ale nejspíš s tím dřív, nebo později pleskne a umět si to sám opravit se bude určitě hodit. A vědět, jak to funguje, taky není na škodu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 12:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Já osobně se za modeláře nepovažuju, jsem spíš létač, nicméně pádlový 6k. vrtulník jsem měl kvůli opravám po pádech rozebraný mockrát a to čeká každého. Možná v době záchran ve stabilizačních jednotkách už třeba tolik ne, ale nejspíš s tím dřív, nebo později pleskne a umět si to sám opravit se bude určitě hodit. A vědět, jak to funguje, taky není na škodu.


On předseda má asi hodně peněz , aby vše nechal opravit někomu jinýmu.
Tohle štěstí asi mít nebudem :D .

Ty záchrany jsou určitě výborný, ale musíš stačit cvaknout a helinu, která vystřelí nahoru zase dál řídit a přistát.
Takže pro začátečníka taková pomoc - nepomoc :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 14:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Díky moc za rady. Postupně nastuduju ty vysílačky. Koukal jsem, že mezi DX6 a tou i10 není až tak výrazný cenový rozdíl (180 vs 220 $). Nejspíš bych si vystačit s jakoukoliv z nich. Za "top level" aktuálně považuji 6CH se kterým (v budoucnu) zalítám nějakou tu 450. Ideálně kdyby to zvládlo i nějakou menší srandu teďka, ať nemusím kupovat něco dalšího a rovnou si osahám tuto.

Dotaz ohledně zmíněných 3 módu (začatečník, pokročilí, plné 3D) - to je předpokládám otázka přijímače, je to tak? Je na trhu něco malého co danou funkcionalitu má a dalo by se ideálně ovladat nějakou ze zmíněnách vysílaček? Nebo je to jen domény Blade heli?

Do Blade 230 se mi moc jít nechce. Ze zkušenosti s mSR byly ty díly (v ČR) dost nastřelené. Ačkoliv by se jich možná velká část nechala objednat z Číny za pár korun.

Tu Břeclav tento víkend bohužel nestihnu, už mám jiné plány. Bývá v okolí nějaká podobná akce? Jsem z Brna.

Díky,
Malag


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 16:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
1, Neviem, kde si zobral tie ceny ( na EU HK vidím samotnú TGY-i10 za 165E), ale ak si ochotný dať 220E za vysielajdu a si z Brna, skús cez SZ RCStudio a môžeš si skočiť pozrieť aj toho zatracovaného Taranisa :mrgreen: Tých pár E by som si na Taranisa určite priplatil...
2, Ak chceš silou - mocou nejakú hračku na lietanie dovnútra, skús hodiť dotaz do vlákna o TGY-i10, či sa nedá spárovať s nejakou V911kou, alebo niečím takým. Taranis s tým určite spárovať nejde, ale možno že TGY-i10 áno - ale to si len vymýšľam. Keď som pred pár rokmi mal V911ku a TG9x tak to spolu išlo. Ale úprimne: pre 6-kanál ti to moc nedá...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 18:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Malagar píše:
ódu (začatečník, pokročilí, plné 3D) - to je předpokládám otázka přijímače, je to tak? Je na trhu něco malého co danou funkcionalitu má a dalo by se ideálně ovladat nějakou ze zmíněnách vysílaček? Nebo je to jen domény Blade heli?



Ne tak docela . Rozhoduje nastavení fbl jednotky. A přepíná vysílač. Přijímač jen poslouchá.

potíž je, když ti odejde drahá krabička, v které jak FBL tak přijímač.

Jinak ačkoli 6 kanálů vypadá jako hodně, tak můj osmikanál , pokud budu používat tracing fpv brýlí, tak je to na helinu
bez rezervy . Nemohu už dát nic dalšího (podvozek, světla, naviják a podobně :) )
no a letadlo ?
počítej - křidýlka, klapky, podvozek,výškovka, směrovka - na šestikanálu už nic nepřidáš (odhoz bomb(onů),fpv tracing, druhý motor....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
No tak ono - křidýlka, klapky, podvozek, výškovka, směrovka - to už je u slušnějšího éra 7 kanálů (alespoň křidýlka a klapky mají v optimálním případě zvlášť kanál pro levé a zvlášť pro pravé křídlo) a zapomínáš na plyn, tedy celkem 8 :mrgreen:

Ale abychom to zase nepřeháněli s těma kanálama, jako bychom stavěli obří maketu. Na standardní vrtulník typu TRex 450, který chce v budoucnu provozovat tazatel, je 6 kanálů dost a to na pádlo i bezpádlo. Důležité spíš je, hlavně u případného pádla, aby vysílač uměl rozumným způsobem napípat ovládání vrtulníku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 22:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Věřím, že mi 6CH bude stačit. Letadla zatím neplánuju a i kdyby, tak jenom něco jednoduššího. Na hraní s nějakým navijákem moc nejsem :D

Z těch vysílaček jsem zatím zmatenej. V dané cenové relaci (okolo 200 dolarů) jsem na amazonu našel akorát DX6, SkyFly i10 a Futuba T6J. Jo a taky ten zatracovanej Taranis.. Nějak mám zafixované, že Spektrum a Futuba jsou kvalitní značky. Zbylé 2 neznám.

Ještě jsem koukal na levnější vysílačky (50 - 80 dolarů) od stejných výrobců. Předpokládám, že u nich budou chybět nějaké důležité funkce. Např. DXe má též 6 kanálu. Popř třeba SkyFly i6. V čem je to ošizené?

Ještě bych tu otázku otočil - je možné připojit rádio s nějaké takové hračky (např V911) na sim?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 22:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
DXe nemá displej, ale má 7 nebo 9 právě aktivních kanálů - musí se programovat přes PC (ukončeno v nových verzích firmware) a nebo přes telefon (funguje hlavně na Applu, na andr. to pořád zlobí) Je to vícekanálový rádio hlavně do RTF setů, na sim, nebo jako náhradní či žákovský
Pokud jdeš po ceně, podívej se na zmíněnou DX6e - má stejný firmware jako vyšší řady, ale nemá výstup na sim a audio. A kup si to u nás, ne na amazonu, v případě problémů to za pár ušetřených stovek opravdu nestojí - to se týká všech značek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz