Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 21
Co se týká barvy, měl bych dotaz, doposud co jsem četl si používal polyuretanové barvy, tahle vínové je akryl, jaký je rozdíl co se stříkání a hlavně době vytvrzení obou barev. TM stříknutého ve vínové původní barvě jsem nikdy na vlastní oči neviděl, ten stříknutý akrylem bez vrchního krycího laku vypadá bombově.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 24.09.2016 20:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
lukáš.G píše:
Co se týká barvy, měl bych dotaz, doposud co jsem četl si používal polyuretanové barvy, tahle vínové je akryl, jaký je rozdíl co se stříkání a hlavně době vytvrzení obou barev. TM stříknutého ve vínové původní barvě jsem nikdy na vlastní oči neviděl, ten stříknutý akrylem bez vrchního krycího laku vypadá bombově.


... rozdil je predevsim v cene a vlastnostech barvy. Doba vytvrzeni je dana predevsim druhem pouziteho tuzidla ( kratke stredni, dlouhe) a je jedno v kterem systemu(u akrylatu pouzivam stredni).

Vsechny barvy co strikam na povrch, prochazi cca 6-10 hodinovou temperaci v peci , pri teplote 47-57 st C.

Barva strikla do formy se vsak v uvedenych teplotach vyskytuje nasobne delsi dobu ... je to zavisle na konkretnim dilu.

Nejdele se vypekaji barvy ve formach ,ve kterych jsou vyrabeny sendvicove vyrobky.

Nejdrive je v peci pouze nastrikana forma.

Pote do formy naskladam vrstvy skla,uhliku a sendvicove vlozky,vse strcim do pytle, odvakuuju a vytvrzuju v peci min 6h.

Po vytvrzeni, oriznuti vlepeni vsech vnitrnich dilu a slepeni( sesroubovani) polovin , forma opet skonci na 6 a vice hodin v peci.

No a pokud na vyrobek jeste strikam dalsi barvy, tak vytvrzovani opet urychluji zvysenou teplotou.
Tak si spocti, kolik hodin se prvni ( zakladni) barva vypeka. 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Mustang Voodoo Chile zkončil u mě, tady je pár fotek těsně před dokončením. http://makyk.rajce.idnes.cz/Mustang_Voo ... Vekamodel/

Ono toho moc na dokončování není. Jediné co jsem udělal trochu jinak než dělá Peter je osazení serv. Díky tomu, že je doma fréza, tak jsem si nakreslil rámečky pro serva do křídel. Rámečky jsou podlepeny 1 mm překližkou a následně i se servi vše zalepeno do křídla. Ještě tam přijde z horní strany dobrousit z herexu klín.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 11:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To se tak někdo má, když se mu vejde servo do křídel.
1750

Ale primárně proč píšu je zkušenost, že když se přežene zatížení serv při lepení, tak se servo propíše na vrchní stranu křídel. Ale já má pod servem už povrchový uhlík a tady asi bude kompletní sendvič.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 12:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Ono to není jen o zatížení serva při lepení. Má zkušenost je ta, že pokud se lepí rámečky pro serva do křídla bez podlepení, nebo bez nasazeného serva. Tak následné nasazení serva do rámečku ten potah zdeformuje. Někdy více, někdy méně. Je to o tom, jak "těsné" jsou rámečky. Proto podlepuji překližkou, tím jsem se tomuto defektu vždy vyhnul.

Tvůj seriál osazení F5D, jsem využil při osazení F3K. Tam také není místa nazbyt a hlavně se šetří každý gram.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 23:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
... tak se na chvili vratime zpatky k barvickam. 8)

Vytvrzena metaliza chytla nehezky malinovy lesk. Ten spravny odstin cerveneho vina jsem ziskal az nastrikem dalsiho vzorku se stribrnym ( sedym) zakladem... bohuzel,tu je zaklad bily :(

Toz jsem se poskrabal za ouskem,popadl kusisko oboustranky,poslepoval par ctverecku brusneho papiru zrnitosti 2000 a o celovecerni zabavu bylo postarano.

Příloha:
mustang_drumsara pinot_7.JPG
mustang_drumsara pinot_7.JPG
[ 78.24 KiB | Zobrazeno 1476 krát ]


Příloha:
mustang_drumsara pinot_12.JPG
mustang_drumsara pinot_12.JPG
[ 68.84 KiB | Zobrazeno 1476 krát ]



Po prebrouseni skorepiny do koukatelneho matu, prisla ke slovu brusna pasta ,molitan a vrtacka.

Příloha:
mustang_drumsara pinot_11.JPG
mustang_drumsara pinot_11.JPG
[ 83.52 KiB | Zobrazeno 1476 krát ]


Příloha:
mustang_drumsara pinot_13.JPG
mustang_drumsara pinot_13.JPG
[ 70.97 KiB | Zobrazeno 1476 krát ]



Vysledek ma sice drobne vady,ale je to prvni zpracovani, pro me doposud nezname barvy.Vypada pouzitelne tj. za me spokojenost. Prikoupim dalsi odstiny. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz