Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hacker Super Decathlon alias Bellanca
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2012 16:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Kdyby to někomu pomohlo tady jsem na internetu našel několik videí jak ji postavit a co dokáže zalétnout:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Zdravím létací národ...
Máte někdo zkušenosti s tímto érem od fa. Hacker?
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 40200.aspx
Mělo by to být pro začátečníka, ale něco už s větroněm "nalítal a napadal"
Jen se obávám, jestli nebude moc lehounký a větřík nám jej neodfoukne...
Rádi bychom něco takového i do slabšího větru 2-3m/s
Pomohlo by trochu větší zatížení např. aku 3S -1800mAh myslím že má 140gr a motor Emax XA2212/980kv
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... lusenstvim
Prosím o vaše názory


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Cus, mam ji doma a zacinal jsem na ni: https://www.rcalbum.cz/model/8699-super-decathlon.html
Osobne si myslim, ze pokud jsi uz neco "nalital" na vetroni, tohle ero Te moc neposune. Bellanca ma radeji, kdyz se ji moc "nesnazis" ridit. Je pravda, ze ja v ni mam jeste puvodni motor MIG400 a 2S 1000 Lipol :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 8:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
..."nalítáno a napadáno" ... bylo to myšleno tak, že už si neplete strany L-P :lol:

Větroň je docela velký a vždy není situace to vše naskládat do auta a někam odjet. Ta Bellanca by měla sloužit k poletování "za domem" kam se dojde pěšky.

Motor Emax XA2212/980KV je asi trochu silnější, ale plánuji si to omezit mixem tak 50-70% . Aby se regulátor dlouho nenamáhal ve sníženém výkonu, myslel jsem použít menší vrtuli třeba 8/4 místo původní 9/6 nebo 10/4,7.
Na motoru jsem si teď cvičně přehodil hřídelku, abych jej mohl upevnit za přepážku a nevymýšlet nějakou skopičinu s posunutím přepážky. Mám k tomu motoru aku 2S/1000mAh.
Ale rád bych použil i tuto 3S /1800mAh pokud se tam někam vleze.
Doufám, že ta trochu větší váha by mohla pomoci v zápase s převážně povětrným počasím...
Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Byl to jeden z modelů nakterých jsem začínal,ale pro úplného začátečníka bych ji moc nedoporučoval.je "hodná" a lítá slušně,ale určitě není vhodné lítat s ní ve větru,ten moc ráda nemá.navíc ten "čumák" je velmi slabý a každá menší havárie ma za následek dost velkou destrukci.Slepit se to samozřejmě dá,ale vypadá to hrozně.A taky je dobré vyztužit křídla,originál spojka je moc nedrží a křídla jsou pak pořádně do "V".Dnes bych na začátek asi zvolil jiný model! :(A na větší baterku je tam minimum místa!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 11:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sirka trupu byla dana pozadavkem na spotrebu materialu - kolik trupu se ma vejit do desky EPP. Pak vysel jak tenky cumak tak malo mista pro aku.
Spojka kridla mohla byt delsi, ale zase ten material...
Trup by sel podelne rozriznout a vlozit 5-10mm desku EPP, pak by se mohl cumak zevnitr vyztuzit. Spojku vylepsit svepomoci.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 15:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Jardátor píše:
.Dnes bych na začátek asi zvolil jiný model! :(A na větší baterku je tam minimum místa!


Jaký model by jsi doporučil v této cenové kategorii?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 16:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
V této cenové kategorii bych asi zvolil Flopa od Šad model,ale jako začátečník bych si raději připlatil a koupil Easystara od Multiplexu,popř jeho kopie od jiných výrobců.Ale pokud už je něco málo nalítáno.tak se možná tato éra brzo omrzí! :)Nebo se mrkni na Va models,jejich Bellanca popř.nový větroň jsou taky skvělá éra pro mírně pokročilejší začátečníky.Ta Bellanca od Hackera je malá a je spíše na lítání na okolo hlavy! :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 16:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Jak jsem řekl, hledám éro za pár stovek k poletování "za barák"... tahat se s 2m větroněm se vždy nechce. Doma mi zbyly nějaké drobnosti, tak hledám pro ně uplatnění. Syn bude rád a já také, že nerozmlátí éro za 2-3tis.
Ten otvor pro baterku by asi šel pájkou zvětšit, že? Nebo by šla aku naložit na" centroplán" :-)))
Měkký předek by šel ze stran přelepit 5mm materiálem, pokud by byl "časem" příliš opotřebován...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Rozumím,jako poletovadlo za barák je dobrá.S otvorem pro aku bych moc neexperimentoval,místa je opravdu málo.Je lepší použít pouze 2 čl.baterii a motor s vyšším kv.Je fakt nutné vyztužit křídla a poku s ní nebudete moc mlátit,budete spokojení.Já ji po třetí ráně "pochoval" už nemělo cenu ji lepit.Ale co budu radit,když tu je její "táta",ktarý ji navrhoval a zná ji určitě lépe jako svoji ženu! :lol:Zálet raději proveďte nad vyšší trávou,ať nejste zklamáni hned při prvním letu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 6:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Jardátor píše:
1).....2 čl.baterii a motor s vyšším kv...
2) ...vyztužit křídla...
3)...je její "táta",ktarý ji navrhoval a zná ji určitě lépe jako svoji ženu! :lol:
4)...Zálet raději proveďte nad vyšší trávou,ať nejste zklamáni hned při prvním letu!


1- potřebuji použít "zbylý" motor XA2212/980kv jak jsem psal 17/9 12:12
2- můžeš nějak upřesnit kde konkrétně vyztužit? Náběžku, odtokovku, nebo jinak?
3- ??? - nepochopil jsem :oops:
4- Máš nějaké doporučení z vl. zkušenosti- nastavení výchylek, vyosení motoru ano/ne a pod.?
díky za upřesnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 8:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Už jsou asi 3 roky co jsem ji "pochoval",takže vyosení motoru,výchylky apod.si nepamatuji.Měl jsem tam motor s 1800 kv,takže vrtule mohla být menší a stačila 2 čl.baterie,ty budeš potřebovat asi vrtuli větší,nebo tam nějak dostat 3 čl.aku.Dnes už jsou aku trošku menší,třeba tam vleze v pohodě.Když mi jednou "zatleskala" křídla,udělal jsem úpravu bez vzepětí a celé křídlo vyztužil uhlíkovou pásnicí.A "táta" tohoto éra je/pokud se nepletu/ jyry,určitě ti ochotně a určitě líp jako já poradí!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 9:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Díky za rady a postřehy, snad se mne jyry ujme a utrousí nějakou radu... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Bellanca od Hackera bylo vlastně první letadlo,ktaré jsem poslepoval,osadil a zalítnul.I když je velmi jednoduchá na sestavení,to bylo radosti,že jsem to sám dokázal.Nejsem a nebudu nikdy žádný stavitel,raději lítám,času se taky někdy moc nedostává,moc obdivuju kluky,kteří dokáží postavit složité konstrukční modely.Co se dá dělat,každý holt umíme něco jiného.... :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 10:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Makey píše:
...

Jen velmi matně vzpomínám jak to tam je udělané... je to už 7-8 roků... :?
Křídlo rozříznout v místě nosníku, vlepit nastojato třeba 1mm překližku nebo 2mm balzu, to by tuhosti křídla pomohlo.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz