Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: čtv 15.09.2016 21:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Moje brzdící štíty na větroni 3,5m a hmotnosti 7,5 kg se mi zdají ne tak, účinné jak bych si představoval.
Zkoušel někdo z vás použít křidélka vyklopená směrem nahoru současně s brzdícími štíty. Než to odzkouším sám, zajímají mne vaše zkušenosti


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: čtv 15.09.2016 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
smyk1111 píše:
Moje brzdící štíty na větroni 3,5m a hmotnosti 7,5 kg se mi zdají ne tak, účinné jak bych si představoval.
Zkoušel někdo z vás použít křidélka vyklopená směrem nahoru současně s brzdícími štíty. Než to odzkouším sám, zajímají mne vaše zkušenosti

Pri hmotnosti vetroňa 7,5kg na 3,5m (ak to teda nie je maketa historickej 10metrovky) bude účinnosť akýchkoľvek štítov mizivá.
Kombináciu štíty krídelká používam bežne. Pozor zvýši sa výrazne opadavosť a rýchlosť sa nezníži.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
No hlavně ta váha je strašně velká, dle mého by měla být snad až poloviční ne? Co to máš za éro?

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 10:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
pro ZZ.
Je to omotorovaný GROB TWIN ACRO od Reiharda. Ta váha je opravdu taková i když se podivuješ. Jen trup je trochu více zpevněn. Plošné zatížení se pohybuje kolem 100g. Ale jinak to létá nádherně. Výborná klouzavost, minimální opadání, výborná obratnost. Sice jsem se ještě neodvážil na akrobacii krom klasického lopingu a nízkého rychlého průletu nad ranvejí, ale jednou snad. Reaguje i na poměrně malé náznaky termiky, ale problém je , že ho neutočím v malém poloměru. Chce svoji rychlost a tomu odpovídá poloměr zatáčky.
Ovšem když je ta termika široká tak jde jak po schodech.

Nakonec mně ty štíty tak netrápí , letiště máme nádherné, spíše jsem pro zajímavost chtěl znát jak se chová při přistání kombinace štíty + křidélka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 11:50 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Přistávám s pyloňákem se zatížením 65g/dm2. Moje zkušenost je takové, že použití křidélek vychýlených nahoru funguje velmi dobře. Model si zvedne úhel náběhu, který je bez vychýlených křidélek nahoru nedosažitelný, model by bez toho spadl po křídle, ale s tak velkým negativem na konci to zvládne. Jen je třeba udělat podrovnání ve správná výšce, pokud model vyplave těsně nad zemí, tak zasunutí křidélek není řešení, model se stejně propadne.
Tedy to není o souvislosti mezi štíty a vychýlení křidélek ale spíš obecně o varování nad takovým chováním modelu. Modely s malým plošným zatížením se chovají totiž odlišně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 16:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mozna by bylo vhodne zminit kolik stupnu to kdo zvedate. Protoze moje zkusenost rika ze je zasadni rozdil v par milimetrech (= negativ) a v tom kdyz to nekdo pojme jako klapky a zvedne to treba o 20/30 stupnu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
smyk1111 píše:
Moje brzdící štíty na větroni 3,5m a hmotnosti 7,5 kg se mi zdají ne tak, účinné jak bych si představoval.
Zkoušel někdo z vás použít křidélka vyklopená směrem nahoru současně s brzdícími štíty. Než to odzkouším sám, zajímají mne vaše zkušenosti


zkoušel, nejvíc učinné vyklopení křidélek nahoru se mi osvědčilo--vyklopit křidélka nahoru--model tlačit s křidélky nahoru a vyjetými štíty k zemi--, pak ještě dostatečně nad zemí podrovnat už s křidélky v nule a model stále při vysunutých štítech trochu přibrzdit před dosednutím křidélky nepatrně dolu---bude záležet na modelu--křidélka dolu rádi při velikém zpomalení uvedou model do vrtáku--ale dá se.

nic méně při podrovnání před dosednutím křidélka nahoru jen znemožnují udržet náklon, ale už vubec nebrzdí---pokud je model podrovnaný--křidélka nahoru v uplavu.

já se rozhodl , že těm dvou modelum-- kompozitový FOx 3m ASW 28 4,2m---křidélka štíty nemilosrdně odfiknu klapky, bo na štítech a křidélkách je přistání peklo a už bych nikdy do modelu bez klapek nešel--bez štítu se obejdu u modelu v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 20:16 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Asi nejlepší budou fotky z srpnového mistrovství světa, které mi poslali.
Na jedné je docela vidět, jak jde model před přistáním natáhnout.
Na druhé cca úhel vysunutí.

VOP mám nastavenou tak, že pokud na plno dotáhnu, tak model začne "chodit po schodech", ale po křídle nespadne.


Přílohy:
P8162196.JPG
P8162196.JPG
[ 107.24 KiB | Zobrazeno 2433 krát ]

P8162181.JPG
P8162181.JPG
[ 56.94 KiB | Zobrazeno 2433 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 23:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Pepine , nerozumím co jsi chtěl sdělit :

tvoje citace : já se rozhodl , že těm dvou modelum-- kompozitový FOx 3m ASW 28 4,2m---křidélka štíty nemilosrdně odfiknu klapky, bo na štítech a křidélkách je přistání peklo a už bych nikdy do modelu bez klapek nešel--bez štítu se obejdu u modelu v pohodě.


na druhé straně uvádíš.
zkoušel, nejvíc učinné vyklopení křidélek nahoru se mi osvědčilo--vyklopit křidélka nahoru--model tlačit s křidélky nahoru a vyjetými štíty k zemi--, pak ještě dostatečně nad zemí podrovnat už s křidélky v nule a model stále při vysunutých štítech trochu přibrzdit před dosednutím křidélky nepatrně dolu---bude záležet na modelu--křidélka dolu rádi při velikém zpomalení uvedou model do vrtáku--ale dá se.

Takže jakýsi rozpor , na jedné strane dá se a na druhé už nikdy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdící štíty + křidélka
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
smyk1111 píše:

Takže jakýsi rozpor , na jedné strane dá se a na druhé už nikdy


----------------------------------------------------------

kombinací brzdících štítu a křidélek--nahoru--dolu dojdeš určitého výsledku, ale je to stejně diametrálně vzdálené možnosti sednout--přistát pomalu za pomoci dolu sklopených klapek--na štítech ero opadá, ale na rychlosti, to samé na křidélkách nahoru--při podrovnání jsou jak štíty, tak i křidélka v uplavu a ero fofruje dopředu jak divý--jen má zm,enšenou nosnou plochu křídla--klapky dolu ale v podrovnání brzdí a to je zásadní rozdíl.

Dá se,---- jsem myslel, že jsem tady s takovými modely--štíty--křidélka létal a sedal, ale bylo to o nervy lonbi jsem na zkoušku u jednoho foxe odfiknul nemilosrdně klapku--puvodně jsem mohl pouze zvedat křidélka, ted je to přistání konečně neskutečná pohoda na melé dosedové rychlosti.

jinak rozpětí 3,5m a váha 7,5 kg mi přijde taky šílená kombinace--teda pokud nejde o stingree a nelétáš v alpách.

http://pepin65.rajce.idnes.cz/saiser_20 ... ser129.jpg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz