Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 11:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
Na zábavu jsem pořídil tohle: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _ARF_.html Bohužel při prvním motorovém letu hned od začátku jde do levé vývrtky a v podstatě neřiditelný...

Těžiště je dle údajů výrobce, stranově se jeví taky vyvážen, vlastní "výstřik" trupu a křídel se jeví nezkroucen, motor je "rovně" v ose trupu, tedy tah směřuje do těžiště. Napadá někoho, co by mohlo být příčinou?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Samokřídlo jít po startu do vývrtky jít nemůže (z principu), takže lépe popiš co se děje a pokud by byla pravda co je v druhém odstavci tak zbývá jen nestejné vychylky ale to asi nebude ono, spíš tipuji těžiště, u samokřídla je pár mm kritických a už to nejde řídit.

Tak jsem ještě koukl do recenzí

The CoG is shown on the front of the box - it was with mine anyway. I found that it was incorrect and flies brilliantly with the CoG about 8mm ahead of the forward CoG position that the manufacturer gives.

Takže těžiště 8mm kupředu od původního o mělo by to být ok.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 12:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
prvních několik metru po hodu z ruky přímo pod úhlem cca 45 stupňů letí přímo ve směru hodu, následně se začíná naklánět na levé křídlo, přímý směr se změní na obrat doleva, křídlo jde postupně po levém křídle na záda... těžiště jsem dodržel, podle ohlasů na webu ono rozmezí udávané výrobcem - 160-170mm je správné, při pokusu o "zaklouzání", jak to jen s létajícím šutrem jde, se jeví mírně těžké na čumák....točí stejně, jen to bez motoru není tak patrno... moc pokusu jsem tomu včera nedal, přeci jen omlacovat špičku, když nemám ponětí kde je problém jsem nedělal...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 12:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
zajímavé, kde jsi na údaj o 8mm narazil?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 12:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mas urcite spravne kormidla ? Pri bezicim motoru je mozne ze to zacne vic tocit ke strane vlivem jeho pohybu ale melo by to jit srovnat kniplem. Nejak se me nezda ze by se to proste nedalo pretlacit resp. ze by to nemelo vubec snahu neco delat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 12:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ted na to koukam - ty ho hodis jako 45 stupnu nahoru ? Doporucil bych ho hodit vic rovne, klidne to muze byt tak ze ten motor nema takovy tah aby to roztlacil do kopce takze dojde po par metrech rychlost a jde dolu na pretazeni.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
8mm - máš to napsaný v předešlém příspěvku, přečti si to v recenzi pod modelem na hobbykingu .
Jinak motorový model házet vodorovně a spíš mírně k zemi aby model nabral rychlost a začala fungovat aerodynamika, pokud to házíš jak píšeš tak ti to možná padá na strátu rychlosti.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 14:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
kormidla - jak jsem psal, vše vypadá ok, nevypadají zkroucená, nemají vůli, vše chodí podle všeho ok... případně, co vše bych měl zde zkontrolovat?
motor - výkonu je dostatek, je tam DYS 1806 2300KV na 3S, 1000mAh baterie, pro získání správného CoG mírně dováženo
těch 8mm, já jsem fakt asi slepý :-( nevidím to tam...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 14:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vysokootackove motory blbe zabiraj od nuly. Zkus to hodit rovne

ad kormidla - no hlavne o smer a tuhost nahonu - aby jsi mel jistotu ze kdyz za to zaberes tak to opravujes (a nepridavas) a ze servo je schopno kormidlem opravdu hejbat a ne ze se treba struna prohne/vyhne a zadna zmena pozice kormidla se nekona.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
pokud zasáhnu do řízení, jsem schopen to korigovat, ale takhle se to rozumně ovládat nedá... co se týče tuhosti strun, na zemi je vše ok, ve vzduchu nevím, můžu jen usuzovat že taktéž...

díky za tipy ohledně hodu, rozhodně to pomůže, ale jako hlavní příčina onoho nepěkného chování se mi to nezdá...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ted moc nechapu. Ty ocekavas ze to letadlo poleti samo ? To ze jde na jednu stranu muze byt trimem nebo reakcnim momentem motoru/vrtule. Je prece normalni ze musis let korigovat.

Todle neni hornoploch ktery ma teziste pod trupem a tudiz se tak nejak srovna sam.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 15:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To: "shadow10" Když nevidí oči, tak dej Ctrl + F a kopírováním vlož do okénka text "CoG about 8mm"
Jasně že bez těch uvozovek. Prohlížeč ti místo(-a) barevně vyznačí.

- Jinak předpokládám, že hážeš téměř vodorovně a těch 45 ° nahoru je tahem motoru?
- Zkus nejdřív zaklouzat bez motoru - mírně šikmo k zemi. Ve vyšší trávě to nos přežije.
- Autostailizační vlastnosti má i zcela primitivní papírová vlaštovka. Hozena pomalu,
_sklopí nos, a po nabrání rychlosti (při dobrém vyvážení) přejde do plochého klouzání.
_V přímém směru nebo v zatáčce, dle nastavení (řídících ploch).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 16:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
po změně skladiště na international už to moje oči vidí :-D
zkusím polaborovat s těžištěm...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Dej sem fotku svého stroje srovnaného na stole. Samokřídlo potřebuje mít mírně natažené elevony, aby bylo stabilní.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2016 6:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 9
Obrázky: 1
foto přidám večer, přiznám se profil křídla, zda je autostabilní jsem nestudoval ani v nejmenším...
zkusil jsem dovážit 30g na špičku, čím už jsem se dostal přes 300g (udávaná letová je 270g) abych těžiště posunul na cca 155mm, pro jistotu jsem nahradil přichycení servou páskou dvě kapkami vteřinového lepidla, jen na pořádné vyzkoušení už nebylo dostatek světla, nicméně se jeví že křídlo se chová výrazně mravněji...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz