Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Devo F7 zobrazuje: PC-Link.
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2015 12:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2015
Příspěvky: 2
[quote="ikas"]Zdravím vás, páni.
Po zapnutí vysielačky (Devo F7) sa na monitore objaví hláška že: "PC-link" vedľa hodnoty napätia akumulátora.
Podarilo sa mi zistiť, že ten istý problém má aj niekto v Kanade, ale bez riešenia. Na Nemeckých stránkach som zase vyčítal, že Devo F7 sa dostane do "devention program update" tak, že pri zapínaní sa drží kláves EXT. Keď pripojím kábel USB, prihlási sa mi ako "STM32DFU"
Stahol som verzie v0.3A a v0.3B. To je zatiaľ všetko.
Vedel by mi niekto prezradiť, aký by bol ďalší postup pre obnovenie software? Akým programom by to šlo?
P.S. program "UP02" na to nereaguje.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera Devo 7E
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 9:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
EDIT: Po aktivaci "EXP" ve swash mixu funguje i servo na vrtulku, takže to je asi ok. :)[/quote]

Ahoj,
mám zřejmě stejný problém - vysílač Devo 7e spolu s přijímačem RX601, swash mix 3-120°, gyro na vrtulce. To nefunguje v Normal modu, jen když přepnu do Akro modu, tak pak funguje.
Nevíte někdo, co s tím, aby gyro vrtulky fungovalo v obou letových módech? Nebo je třeba aktivovat "EXP" ve swash mixu a pak by to fungovat mělo?
Dík za odpověď
Mirek

_________________
Bölkow BO-105 (500) Spirit PRO, EC-135 DRF (500), Spirit, T-Rex 500, Spirit 2, OMP M1 Evo
a éra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2015 16:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.9.2015
Příspěvky: 30
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, vím že moje otázka bude jak od blázna, ale:

Dřív jsem měl obyčejnou pistolovou 40 Mhz a jsem naučen zapnout nejdřív vysílač a až pak přijímač.
Koupil jsem přes internet použitou DEVO 7 + DEVO RX702 ... prý tu sestavu normálně používal ... žádný návod jsem k tomu nedostal.

Když zapnu nejdřív vysílač, chvilku počkám a potom přijímač, tak jen červeně bliká a nereaguje.
Když zapnu nejdřív přijímač (červeně bliká) a potom vysílač, tak přijímač přestane blikat (trvale svítí) a normálně reaguje.

To je normální nebo je něco špatně? Nějaký nápad? Omlouvám se, pokud je to nějaká hloupost a děkuju za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2015 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Nenašel jste někdo zmínku, jak připojit další ovládací potenciometr ?
Pro řízení gyra by se mi hodil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: MINI TX Walkera DEVO 7E
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 8:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Ahoj vespolek, rad bych si poridil mensi (MINI) vysilac (na dovolenou, do ruksaku apod.). Krome Turnigy 5X 5Ch Mini Transmitter and Receiver jsem nasel jeste DEVO 7E. Ten od Turnigy nema moc moznosti nastaveni (velikost vychylek, % mixovani, nulovani trimu, pameti modelu) tek jsem se spise zakoukal do DEVA 7e, ale po precteni (google prekladac ;-) nekolika stranek na rcgroups jsem z vysilace "volaaky zeteny". Tam mi zase pripada vse moc slozite. Mate nekdo zkusenosti s timto vysilacem v rezimech letadlo, zejmena pak v rezimu DELTA kridlo? Pripadne nevite o nejakem "jednodussim" MINI vysilaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MINI TX Walkera DEVO 7E
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 11:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
S devo 7e mám velice dobré zkušenosti. Podle mého jde o nejlepší malou vysílačku na trhu, s kvalitním zpracováním a příjemnými pákami.
Originální firmware je jednoduchý, alternativní fw Deviation pak mocný podobně jako OpenTX (např. více kanálů, lze třeba přiřadit kanály trimům a obejít tak limit jen dvou přepínačů).
Má konektor na simulátor a také usb, s nahraným Deviation se dá používat jako pc usb joystick (zase výhoda pro některé sim). S Deviation zvládá několik protokolů (včetně DSMX) a to bez hardwarových úprav!
A na tak malou vysílačku má (bez úprav) překvapivě dobrý dosah.

Poznámka ke složitosti Deviation: není potřeba programovat nový model od začátku, na webu je spousta konfiguračních souborů pro různé modely, dají se nahrát do TX z PC přes usb. Takto jsem si stáhl nastavení pro malý vrtulník 6kanál a jen lehce upravil...

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MINI TX Walkera DEVO 7E
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 13:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Diky tomyme za reakci. Deviation jsem vcera dlouze procital, prednastavene soubory jsem taky nasel. Dokonce jswm nasel upravu na zvetseni vykonu (dosahu). Hledal jsem cz manual a nasel jsem, ze se na rckingu prodava (anglicky jsem stahnul) a je pekne rozsahly, coz me take trochu vydesilo. Dobry je novy fw (vice systemu). No jen mam obavu abych to se svou inteligenci nastavil ;-) Verim, ze chlapci na foru deviation by snad pomohli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 20:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.11.2015
Příspěvky: 42
český manual pro DEVO 7:
http://markovo.wz.cz/z/Devo7_menu_alfa.html

viz. viewtopic.php?f=38&t=66247&hilit=devo+7+menu#p1118988


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2015 6:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2010
Příspěvky: 133
Tak bohuzel devo7 neni vhodne na fpv racing 250.Letam u zeme a dosah odhaduji kolem 200m.Kamaradum s jinyma vysilacema nepada.Je to fakt sunt.Drzel jsem si ji jen kvuli vrtulnicku.Ted budu jak idiot nosit 2 :oops:

_________________
T-REX 500 DFC PRO, HK 450/T-REX DFC PRO,T-REX 250 DFC PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 17:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Tak jsem si DEVO 7e pořídil. Zpracování mě překvapilo, za tu cenu skutečně pěkný kousek. Flaschnul jsem jí na DEVIATION (dle youtube - brnkačka), abych mohl ovládat ORANGE DSM2 příjmač a jal jsem se jí programovat. Teda, tři dny mi trvalo, než jsem pochopil a mohl aplikovat mixování a to ještě neumím vše. Pořídil jsem si jí jako malou (druhou) vysílačku do auta, ať je při ruce. Nyní je naprogramovaná pro samokřídlo ALULA, ale zaboha jsem nepřišel na to jak naprogramovat diferenciaci výchylek :-(
Je tu někdo kdo by poradil?

Jinak dosah origoš DEVO 7e (7mW) jsem naměřil cca 60m, ale chystám se dle netu výkon zvýšit. Pak by měl být cca 150mW, uvidíme.
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2016 10:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 166
Bydliště: Ostrava
Maco33 píše:
Tak jsem si DEVO 7e pořídil. Zpracování mě překvapilo, za tu cenu skutečně pěkný kousek. Flaschnul jsem jí na DEVIATION (dle youtube - brnkačka), abych mohl ovládat ORANGE DSM2 příjmač a jal jsem se jí programovat. Teda, tři dny mi trvalo, než jsem pochopil a mohl aplikovat mixování a to ještě neumím vše. Pořídil jsem si jí jako malou (druhou) vysílačku do auta, ať je při ruce. Nyní je naprogramovaná pro samokřídlo ALULA, ale zaboha jsem nepřišel na to jak naprogramovat diferenciaci výchylek :-(
Je tu někdo kdo by poradil?

Jinak dosah origoš DEVO 7e (7mW) jsem naměřil cca 60m, ale chystám se dle netu výkon zvýšit. Pak by měl být cca 150mW, uvidíme.
M.


Ahoj, je fajn vidět dalšího modeláře s DEVO vysílačkou upgradovanou na Deviation - jestli ji teda ještě pořád máš. Osobně mám DEVO 10 již několik let a nikdy jsem s ní neměl jediný problém, je naprosto spolehlivá. Zorvna nedávno jsme kamarádovi pořidli Devo 7e a budeme dělat range mod... Jak jsi postoupil s diferencací výchylek? Taky mě to čeká, tak jsem zvědav :)

_________________
Fly & land in safe.
DEVO 10 - Deviation4, Agile 7.2, T-REX 450L, 450 DFC, V120D02S, Cessna 400


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2016
Příspěvky: 6
Ahoj, nasel by se nekdo z Brna, kdo by me za uplatu provedl range mod na 7E? Asi si an to sam netroufnu, a ani na to nemam poradne vybaveni. Diky za pripadne nabidky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 14:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
blackdot píše:
Ahoj, nasel by se nekdo z Brna, kdo by me za uplatu provedl range mod na 7E? Asi si an to sam netroufnu, a ani na to nemam poradne vybaveni. Diky za pripadne nabidky.


Ahoj, není problém. Odkud jsi? Mám to hotové na synové Devo 7e a funguje.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2016 14:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2016
Příspěvky: 6
Burys píše:

Ahoj, není problém. Odkud jsi? Mám to hotové na synové Devo 7e a funguje.


Uz mam tento mod za sebou. Ale dekuji za pomoc,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA DEVO 7 - zkušenosti sem
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 0:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: PO
pre DEVO vysielacky je uz dostupny multi RF modul 4in1,
ktory ma s podporou deviation softu a hlavne komunity deviationtx.com
celkom slusny zoznam podporovanych protokolov/modelov/hraciek
vratane Flysky, Frsky, DSM, S-FHSS a i.
zoznam modelov: http://www.deviationtx.com/wiki/supported_models
protokolov: http://www.deviationtx.com/wiki/supported_protocols

vyhodou modulu je, ze ma plny (nastavitelny v menu) vykon
a v kombinacii s DEVO 7E je z toho skvela vysielacka pre male BNF hracky,
alebo EPP modely, dobre padne do mensich ruk/pre deti.
po mesiaci provozu zatial len v obyvacke, (zparovane tri rozne protokoly) uplna spokojnost

modul:
http://www.banggood.com/CC2500-NRF24L01 ... mds=search


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz