Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 10:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Majky007s píše:
To Veka:Vosa je moc pěkná jen si nejsem jist v jakém větru je možné s ní lítat přijde mi spíš jako model do podvečerního klidného nebe


... pak jaky smysl by melo, vubec navrhovat? 8O Staci 8m/s? Mam vyzkouseno,ze bez motoru a bez nalozeni pronika do cca 5m/s. Pro silnejsi vitr je potreba dolozit cca 50-70g do teziste ,nebo prisroubovat jednim sroubkem pylon s motorem.
Vzhledem k tomu, ze nejde o model srovnatelny napr. s F3k poletuchou, nebo hotlinerem ,vykony jsou nekde uprostred ( stoupani podle pohonne jednotky 7-10m/s, rychlost bezmotoroveho stremhlaveho letu cca 28-31m/s , opadani kluzaku bez termiky cca 0,4-0,7m/s a s namontovanym pylonem 0.6-1m/s.

Pri navrhu jsem se drzel myslenky,stvorit model historickeho vzhledu se soudobymi vykony.Konstrukcne je kompromisem mezi rozsypem a ARF.

Mj.umoznuje staviteli vyzkouset starsi stavebni postupy ( konstrukcni kridlo,potah, lak , siti kormidel ....) ktere doplni lehkou zkusenosti se zpracovanim a zastavbou kompozitovych dilu do draku (hlavice, nosnik trupu,variabilni ocasni plochy,uhlikem paskovana zebra ...)

Dulezita byla i viditelnost modelu ve vetsich vzdalenostech a vyskach ( zachovana velkoplosna hlavice a rozpeti 1m zvetseno na 1300mm) obratnost, schopnost zakladni akrobacky , dobra skladovatelnost a opravitelnost.

Z venci to vypada,ze dva roky provozu prototypu mi potvrdili splneni stanovenych cilu. :)

Detaily konstrukce prototypu:

http://veka1.rajce.idnes.cz/Vosa_2015-t ... i_plochy./
http://veka1.rajce.idnes.cz/Vosa_2015-p ... e_kridlo./
http://veka1.rajce.idnes.cz/Vosa_-_hlav ... erzi_2015/

Pozn. Cejku o rozpeti 1600 mm nenabizim , protoze rozsyp nechces a 2 m Fakir 2016 je ve hlubokem stadiu rozpracovanosti. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
tak to je mazec ta vosa s aramidem.......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
zame nejaky konstrukcni a spis 2m
epp navetroni prijde divne
top model, lsmodel,,,
kamaradmaeco od ls model a ltato paradne s vybavou z ciny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 16:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Popravdě koukám na etalona od lsmodel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
ls model se muzes domluvit coa jak chcesnainstalovat....... a dela krasne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 17:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Jo to se mi líbí právě myslím že nebude problém domluvit i barvu atd. navíc je to český výrobce


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2016 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
ja sem chtel svuj dyzajn aneni problem s nicim samo roste trochu cena ale jeto zbytecne naspodek cerne pruhy navr reflexni usi aje jeto jen ucelovka nic ,,pekneho,,......
jina nevim jaky mas rozpocet ale neco k 2,5m sklapkami at zjistis co je zakrivenia brzdeni atd.... by bylo asi lepsi motor a baterkytam nebudou nejak drahsi a serva tezne.... a mataminejake doporusenesetupy / jaten mezernik rozsekam/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2016 3:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No to jsem s tou barvou takto myslel účelovka no ten etalom má rozpětí 2200 a brzdy/ klapky bych si nechal udělat


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2016 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SKAY píše:
...jaten mezernik rozsekam/
Koukam ono to neni jen mezernikem... :mrgreen:
SKAY píše:
ja jsem stamy nikdy nic nekoupil kamarad mito objednava z hb mel jsem 35/36 a 9/5 vrtuli na samokridle celkme sranda ale spotreba strasna
zaty kacky tose neska modelari
... a tak podobne leckde jinde... :roll:

Chtelo by to trochu ohleduplnosti ke ctenarum a pred odeslanim to po sobe precist a zredigovat...

P.S. nijak te nesleduju, jen jsem si po ranu prosel par vlaken se zajimavym nazvem a tenhle styl prispevku docela padne do oci...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2016 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
jerry :
jo, bo neni cas, jedu s robu pro kocarek :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2016 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
007 myslim žejeto super ero ajak jsi rikal z cr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.08.2016 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Pánové, hledám jednoduché, levné, ale hlavně na lítání opravdu hodné a na začátek i pomalé letadlo. Nejlíp větroně s pomocným motorem. Postavit bych to uměl, ale nechci tím ztrácet čas. Je to pro malého kluka na naučení.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.08.2016 15:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Golfista píše:
Pánové, hledám jednoduché, levné, ale hlavně na lítání opravdu hodné a na začátek i pomalé letadlo. Nejlíp větroně s pomocným motorem. Postavit bych to uměl, ale nechci tím ztrácet čas. Je to pro malého kluka na naučení.


Tak pokud pro malého kluka na naučení doporučuji modely od vekamodel a jeho dřeváky. Měl jsem tu čest je vidět osobně i si s nimi zkusit zaletat. Bezzáludné krásné poletání to by bylo pro klučíka. Moc nerozumím totiž tomu proč jako první letadlo celokompozit. První letadlo by mělo umožnit domácí opravy bez potřeby původních forem. Když rozbijete kompozit nikdy ho doma pořádně neopravíte. Já rozhodně doporučuji dřevěne modely. Sám si řekl že není případně letadlo postavit to znamená že bys ho dokázal i opravit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.08.2016 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
celokompozit je super perfektne to lita kamto posles tam to leti jsou to nejhodnejsi era a sravit jdou i bez forem rozsekal jsem ventuse atd a spravit to slo jen musis vedet co a jak


nebo nejaky dvou metrovy drevak s treba i s lam trupem a kridlo na gumu

ale zame na uceni neco z epp ale easystar od mpx spravis to zadeset minut a +simulator at vi kdeje v pravo vlevo....
jinak tadyna foru v jinemtematu letadla zacatecnik tam pohledej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 7:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Zdravím,
mám EPP RELAX II, létám s ním již druhou sezonu.
Chci se posunout někam kousek dál, tak hledám skoro universál, nebo spíš termický větroň s lepší pronikavostí.

Vybral jsem Etalon XL, abych ho ve 200m viděl, pořád by to mělo být snad "hodné" éro, ve větru by to mělo lépe létat než to EPP.

Kdo máte Etalon, nebo něco podobného...
Chtěl bych zkonzultovat výbavu, přečetl jsem příspěvky tady, ale ty motory co tam osazují (1000W) se mi zdají přehnané.
Díky

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz