Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filastruder
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ampere,
rozuměl jsem tomu správně, že jsi "naznačil" že bys napsal pro Uno těch pár funkcí, co by bylo potřeba na řízení navíjení struny? Já bych to napsal v A51 pro Atmela 89C2051 ale naposled jsem v něm něco psal před cca 4 lety, (převodník PC klávesnice na paralelní ASCII pro starou CNC frézku kde zničili původní klávesnici s paralelním výstupem). Takže by to pro mě byla "vzpomínková akce".
Funkce 1:
vstupy ze dvou optosnímačů polohy struny, aktivní L. Pokud je zacloněn spodní, tak se musí vystavit do L výstup pro řízení motoru navíjení. Struna začne stoupat, odcloní se spodní opto, stále se navíjí. Když se zacloní horní opto, tak se vypne motor, tedy výstup pro řízení motoru do H. Po resetu se předpokládá, že navíjení stojí a že struna pojede k spodnímu optu.
Funkce 2:
Navíjecí cívka má 5 magnetů po 72 stupních, co jedou přes hallovku, tedy 5 impulzů na otáčku. Krokáč Nena17, 200 impulzů na otáčku v full móde. Každej impulz od hallovky pošle na krokáč 200/5 = 40 impulzů STEP najednou (nevím co je doporučeno za délku a střídu). Dále tam jsou vstupy dvou dorazových mikrospínačů vodítka pro navíjení struny aby se rovnala závit vedle závitu. Po resetu je potřeba, aby krokáč najel na jeden doraz (čelo cívky) a dokud nedojede, tak se taky nemůže točit motor navíjení.
Ale pro případ pokračování na rozdělaný cívce by to chtělo možnost tohodle najetí přeskočit, tedy bude potřeba aby se ukládal příznak DIR do EEPROM. Ovládalo by se to L/H na jednom vstupu Uno od přepínače.
Po najetí na doraz po resetu se změmí signál DIR pro driver, povolí navíjení a čeká se na impulz z halovky. Ty asi budou chtít časově ošetřit proti zákmitu opakovaným čtením po cca 50mS. Rozepnutí halovky vy se taky mělo hlídat časovou necitlivostí. Pak UNO vygeneruje impulzy Step.
Po najetí na opačný doraz (druhý čelo cívky) se zreverzuje DIR krokáče ale další jednu otáčku navíjení, tedy 5 impulzů z halovky, (tedy přechod struny na cívce o jednu vrstvu výše) zůstane krokáč stát a teprve potom se zase začnou generovat STEP při každým hlášení z hallovky. To je tak asi vše. Možní že by to šlo i na nějakým menším Arduinu.
Vstupy:
1- opto spodní
2- opto horní
3- halovka
4- doraz cívky (po resetu)
5- doraz cívky protějšek
6- přepínač vyblokování najetí k dorazu po resetu
Výstupy:
1- spuštění motoru navíjení
2- krokáč DIR
3- krokáč STEP
Pokud na to samozřejmě nemáš čas, tak to nějak v tý A51 zplichtím ale asi to bude trvat podstatně dýl. Dej mi případně vědět do SZ jak to a čím srovnáme.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Filastruder
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Aha, tak ty děláš Foam Cutter :) Tak to nebude čas a jdu si rovnou malovat vývojáky pro A51. :cry:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filastruder
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 16:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jj, zacal jsem pracovat na foamu (krome jineho) a dneska si jedu pro motory a hlazenku. Cekal jsem ze pujde pouzit neco z thingi ale to co tam bylo je nepouzitelne a musim to namalovat komplet. No a pak zacnu resit ovladani a soft.

tak sorry

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filastruder
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Víš, jak je to s tím naznačováním? :)
Třeba dostaneš inspiraci, už jen přidat odměřování a vydrátovat do finálu. :mrgreen:
Pár nových fotek.
Jirka

edit: tak jsem k tomu večer na 3 hodiny zasedl a mám asi 2/3 programu v asembleru napsanýho. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz