Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 22:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.8.2016
Příspěvky: 9
Zdravím,
již delší dobu se věnuji na nějakému bastlení v oblasti RC, zatím jsem fungoval tak, že jsem rozebral modely a z nich vzal elektroniku kterou použil jinde. Prostě osazený tištěný spoj a další periferie k němu. Všechno to byly jednoduché DC čínské věci.

Teď bych chtěl posunout svoje možnosti dál a koupit si přijímač a vysílač. Mé požadavky jsou skromné, stačí když bude ovládat motor a servo. Chtěl bych co nejlevnější variantu a nebráním se objednání z číny. Chtěl bych postavit vznášedlo. Hlavní zdvihový motor by nebyl teoreticky ovladatelný, v tom nevidím problém.

Prosil bych o vysvětlení této problematiky a tipy na co nejlevnější elektroniku.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 23:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Třeba tady.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 10:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Z odkazu výše např. HK-T6A za 22€. Na tvé požadavky myslím dobře poslouží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 18:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.8.2016
Příspěvky: 9
Děkuji za radu, vidím, že se musí něco programovat, vůbec netuším, proč a jak. Byl jsem zvyklý že jsem měl desku s dráty, jeden pár na motor, druhý pár na sero, pak nechyběla baterie a anténa. Zde vidím několik pinů a bind kabel. Jak se připojují do tohoto všechny periferie? Není tady něaký návod pro někoho, kdo tohle neviděl? :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 3:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Kosarlukascz píše:
Děkuji za radu, vidím, že se musí něco programovat, vůbec netuším, proč a jak. Byl jsem zvyklý že jsem měl desku s dráty, jeden pár na motor, druhý pár na sero, pak nechyběla baterie a anténa. Zde vidím několik pinů a bind kabel. Jak se připojují do tohoto všechny periferie? Není tady něaký návod pro někoho, kdo tohle neviděl? :)


To tvoje jak píšeš "bastlení v oblasti RC" spočívá v čem? V rozebírání čínských hraček (autíček a lodiček) a kuchání "RC elektroniky" z dosahem max. 15 metrů? To by totiž odpovídalo tomu co popisuješ, deska s dráty k motorku a "servu", plus jeden trčící drát jako anténa... :wink:
Myslím, že nemá cenu se pouštět do nějakých větších akcí, dokud se neseznámíš se základním fungováním a pojmy v RC.
Můžeš začít např. zde http://www.rcnoviny.cz/2011/02/aeroskola-dil-ctvrty-rc-soupravy/, ale určitě se dá najít více zdrojů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Kosarlukascz píše:
Zdravím,
již delší dobu se věnuji na nějakému bastlení v oblasti RC, zatím jsem fungoval tak, že jsem rozebral modely a z nich vzal elektroniku kterou použil jinde. Prostě osazený tištěný spoj a další periferie k němu. Všechno to byly jednoduché DC čínské věci.

Teď bych chtěl posunout svoje možnosti dál a koupit si přijímač a vysílač. Mé požadavky jsou skromné, stačí když bude ovládat motor a servo. Chtěl bych co nejlevnější variantu a nebráním se objednání z číny. Chtěl bych postavit vznášedlo. Hlavní zdvihový motor by nebyl teoreticky ovladatelný, v tom nevidím problém.

Prosil bych o vysvětlení této problematiky a tipy na co nejlevnější elektroniku.

pokud jde o úplný začátek v opravdových modelech hned po překopávkách hraček na modýlky pak by asi stačila pelikánovic Cadet4:
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=68050

pokud by se uvažovalo o vícekanálových potřebách pak má oblíbená Turnigy :
http://rc.305.cz/view.php?cisloclanku=2014110006
kde se dá i programovat či měnit software, ale v podstatě pro běžné používání se nemusí programovat nic......

CO ALE DOPORUČUJI setkat se s někým kdo modelařinu dělá dlouhou dobu a poprosit ho o seznámení se s problematikou na vlastní oči a ruce a na rady z pokecfor dát tak na 30% protože co účastník to názor a křikloun prosazující jen tu svou pravdu (z této definice nevyjímám ani sebe :wink: :lol: ).......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 12:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.8.2016
Příspěvky: 9
Citace:


Přesně tak, rozebírání čínských hraček. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz