Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Vyuzit Ceskou postu jako hlavniho dorucovatele bezencu po aplikaci prerozdeleni? to je vskutku prelomovy napad v oblasti dorucovatelskych sluzeb, troufam si tvrdit ze snad i vyznamnejsi nez dorucovani pomoci polniho delostrelectva, jak navrhoval Cimrman..
Pulka z nich zmizi nekde v cerne dire (presne dle hesla dnes podate - zitra ztratime), druha pulka zavrena ve sklepe proclivaci posty na Praze 120, protoze celnik nenajde v tabulkach polozku " bezenec" a rozhodne, ale rozhodne neuzna na fakture napsane "Gift"..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ahoj,
poprvé sem objednával z číny větší balík od rctimer. Cena na naše včetně poštovného lehce přes 2 tisíce. Poznám nějak ze sledování zásilky české pošty, že mi to zadrželi celníci?

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
dracekvo píše:
Ahoj,
poprvé sem objednával z číny větší balík od rctimer. Cena na naše včetně poštovného lehce přes 2 tisíce. Poznám nějak ze sledování zásilky české pošty, že mi to zadrželi celníci?

Když to bude na na vyměňovací poště Praha 120 více než dva dny, tak počítej s tím, že to pošta asi odchytila.
Záleží i na velikosti balíku, pokud je to něco v obálce, tak to většinou projde i když je hodnota více než cca 22 €.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Před chvilkou mi vyskočil update. Dneska ráno převzala vyměňovací pošta a teď kolem oběda tam přibylo výstup z vyměňovací pošty. Takže to asi prošlo :)

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 17:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
On ten problém začíná malinko bobtnat. Pošta úmyslně poškozuje (pozměňuje) poštovní zásilky a teď je ČTÚ kde? Možná by mohl začít konat svoje povinnosti.
http://zpravy.idnes.cz/ceska-posta-samolepka-postak-neni-pojistovak-fan-/domaci.aspx?c=A160802_081009_domaci_ale


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 18:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
V patek mi tracking ČP napsal, jak se mi snazili dorucit zasilku Číny a to dokonce 2x.. jednou kolem 11 a po druhy v pul 8... Adresat nezastizen.
Jednak jsem byl doma a v 11 mi prisel jinej balik a za druhe ma posta do 7...
Ale uz vim, ze nema cenu to resit.. Baliky ze zahranici u nas proste nevozi, obcas se uraci dat listek do schranky, ze je neco na poste... Stiznosti jsem vzdal, nemaji zadny efekt...

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Celeron píše:
Teda Česká se zase vyznamenala! A to není doprava do ČR od protinožců ale z Opočna do Novýho Bydžova, pouhých asi 42 km. Balík DR (do ruky), dobírka 620 kaček odeslán v pondělí v 14.12 dle blábolů pošty by měl být druhý den doručen. V úterý nepřišel tak jsem kouknul na sledování. Ležel na SPU Pardubice. To samý ve středu, zase SPU Pardubice. Ve čtvrtek tam stále ležel, tak jsem reklamoval, nelze, musí odesílatel a "Stejně by to nešlo, protože paní vedoucí pošty má dovolenou". Tak jsem zavolal odesílateli ať to vyřídí. Dnes ráno se ve sledování konečně hnul směrem k doručovací poště. No a před chvílí do dovezl nasranej doručovatel a ještě mě vyhrožoval, že za to jak je prudím, pokud bych vyšel z domu o 15 sekund dýl, tak si pro to půjdu na poštu.
To jsou poštovní služby, co?
Jirka


Tak dnes přišla reakce na moji stížnost na nedoručení v termínu:
Dobrý den, pane,
velmi lituji, že nejste spokojen se službami České pošty, s. p.
Bohužel z dostupných datových záznamů nelze zjistit skutečný důvod nedodání Vaší zásilky ve stanoveném termínu, a proto Vám mohu pouze doporučit, abyste na Vaší poště uplatnil tzv. jinou reklamaci (pozdní dodání zásilky), případně kontaktoval odesilatele a dohodnul se s ním, aby s podacím lístkem reklamaci uplatnil sám.
Za případné způsobené nepříjemnosti přijměte, prosím, omluvu.
Hezký den


Takže přiznali, že maj v doručování bordel a s mým dotazem, kde mám uplatnit škodu, která vznikla pozdním dodáním, se ani neobtěžovali zabývat.
Co jim vyčíslit pár desítek tisíc škody za ty 3 dny nad 24 hodinový doručení, která vznikla prostojem výrobního zařízení? To by mě docela zajímalo, co by se dělo dál. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 11:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Prefabrikovaná odpověď.
Dostal jsem cca stejnou odpověd jako reakci na to, že jsem seděl o dovolené doma na zahradě, uslyšel zvonek a než jsem se dobral ze zahrady (cca 20m) ke zvonku, viděl jsem už jen zadek auta.
Rezignoval jsem, mají to na háku. To by musel být extra velký průser, aby se u nich něco změnilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 12:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Trochu humoru do vážného tématu.
http://www.frekvence1.cz/zabava/tohle-musite-precist-cim-se-bavime-na-socialnich-sitich-14799.shtml


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Nevíte někdo jak je to s balíky ze Švýcarska? Platí se CLO a DPH? Švýcarsko není součást EU, ale mám takový pocit, že s EU mají nějakou dohodu "jako že jsou v EU". Bohužel teď mám k dispozici jenom telefon a na něm se mi nedaří najít rozumnou odpověď...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
malé zvíře píše:
Nevíte někdo jak je to s balíky ze Švýcarska? Platí se CLO a DPH? Švýcarsko není součást EU, ale mám takový pocit, že s EU mají nějakou dohodu "jako že jsou v EU". Bohužel teď mám k dispozici jenom telefon a na něm se mi nedaří najít rozumnou odpověď...

Platí se clo i DPH. Osobně vyzkoušeno :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
novfra píše:
On ten problém začíná malinko bobtnat. Pošta úmyslně poškozuje (pozměňuje) poštovní zásilky a teď je ČTÚ kde? Možná by mohl začít konat svoje povinnosti.

Zatím je na to ještě příliš brzo. ČTÚ v tomto ohledu není žádný extra rychlík. Otázkou taky je jestli k tomu někdo podal podnět na ČTÚ. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
j.s píše:
...a po druhy v pul 8... ... ma posta do 7...

Baliky často rozvážejí z poštovního depa a rozvážející řidiči mohou mít jinou pracovní dobu než pošta, na které jsou pak nedoručené balíky k vyzvednutí a kam je pak z depa předají třeba až další den.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 7:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Celeron píše:
Co jim vyčíslit pár desítek tisíc škody za ty 3 dny nad 24 hodinový doručení, která vznikla prostojem výrobního zařízení? To by mě docela zajímalo, co by se dělo dál.

Reklamovat bys to měl u dodavatele, u kterého sis příslušné zboží objednal. S ním jsi uzavřel kupní smlouvu. Pokud bylo dodání zásilky tak časově kritické měl jsi o tom dodavatele předem informovat a požadovat takový způsob dodání, který zajistí dodání v termínu s pojištěním na zmíněnou škodu při zpoždění dodání. Česká pošta neposkytuje služby s pojištěním, které by mohlo při opožděném dodání podobné škody pokrývat.

Odesílatel má šanci uplatnit maximálně vrácení části ceny jak to vyplývá z níže uvedeného, ale nic víc dle mého názoru nemá šanci získat i kdyby se soudil, protože podmínky jsou předem dané a pokud nevyhovují pak měla být zvolena jiná služba jiného dopravce s jiným vhodnějším pojištěním nebo osobní odběr zboží přímo u dodavatele.

Zdroj: viz tento odkaz

Citace:
Můžeme reklamovat i pozdní dodání zásilky? A máme v takovém případě nárok na nějaké odškodnění?

Pozdní dodání zásilky lze také reklamovat. Zjistí-li se, že při dodání nebyla dodržena lhůta, sjednaná v poštovních podmínkách, vrátí pošta cenu dle platného ceníku. Poštovné se vrací vždy tomu, kdo ji podniku při podání uhradil, což je ve většině případů odesílatel.

Podle tvého předešlého popisu šlo o službu Balík do ruky. Ceník služby Balík do ruky je viz tento odkaz. Podmínky s nároky na vrácení peněz jsou tam popsány na str. 5. Uplatnit by to měl odesílatel na libovolné jemu nejbližší poště.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Balíky do ruky dodané pozdě běžně reklamuju. Ale dostaneš akorát rozdíl ceny mezi balíkem do ruky a obyčejným balíkem. Takže asi tak 20-30 Kč. Ale reklamuju to už z principu, dvacka na pivo dobrá :D

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz