Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 7:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
lze pouzit i nejlehci fasadni polys ? Myslim ze je to 50tka

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 7:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Pro profil nad 12-14% tloušťky bez problémů. Moje zkušenosti jsou z konstrukce pro tuto technologii ideální - akrobat, profil symetrický, tloušťka 14-18%. A měl jsem takovéto křídlo i vnitřně vylehčené (pod papírem zůstalo jen cca 15mm polyše), ale to už bylo z hlediska tvarové stability hodně na hraně.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 12:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
k hnědé lepící pásce a podobným věcem.

Je to podstatně pracnější než práce s epoxidem a sklem.
Páska se musí důkladně promočit a nanést na povrch.Olepit se to musí z obou stran, zafixovat proti prohnutí a nechat
důkladně vyschnout do druhého dne - minimálně .
Stejně se může křídlo zkroutit.
A pevnost je dost relativní. Při nadměrném průhybu se povrch nakrabatí a zůstane tak.Při dalším namáhání se zlomí. Prostě na tlak to nic nevydrží.
No a musí se to povrchově upravit , aby to nevlhlo. Jakékoli drobné navlhnutí zapříčiní naprostou ztrátu pevnosti
a riziko zkroucení.

Je to zastaralá technologie a při dnešních cenách,rozmanitosti a dostupnosti laminovacích materiálů ji nevidím jako rozumnou.

Myslím, že ji používají modeláři, kteří nemají zkušenost s laminováním a bojí se toho.
Asi se najdou vyjímky , ale tam budou jiné důvody, proč tuto technologii použít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 13:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ja mam dotaz k laminovani. Napadla me takova technologie a nevim na kolik je realna :-D

Myslite ze by se dal durofol 0.2 (nebo tlustejsi) prehnout pres nabezku ?

Ja mam totiz hruzu z toho ze kdyz olaminuju rovnou polys tak to nabere hmotnost (protoze L285 je jak voda, ta tam zatece jedna dva). Kdyz to budu delat na skle/plastu tak zase musim rezit nabezku.

No a tak me napadlo todle : Vzit 0.2 durofol, dat tkaninu na nej - bud jednu 80tku nebo 2-3 30tky krizem. Na prostředek dat o par prouzku vic. Na kridlo natupnout uhlikove pasnice na potrebna mista , natáhnout rowing nebo vlepit nosnik podle vypoctu. Kridylka idealne orámovat rovnou v jadru. No a pak to jadro tim durofolem i se sklem "obalit" a zatížit ve forme. Pokud jsem to dobře pochopil tak když striknu ten durofol autolakem tak se prenese a durofol se nemusi separovat.

Co vy na to ? Uplna blbost nebo jen je blbost to delat v jednom kuse a je lepsi proste to vzit tak ze se udela nejdriv nabezka zvlast a az pak se na to priplacnou z hora-dola plachty s durofolem ?

Ten durofol je me sympatickej vyslednym povrchem a tim ze na nem rozvaleckuju-roztupuju epoxy rozumne a nebudu mit tendence aby se me to pretezovalo.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 13:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
http://cz.rcportal.sk/arkady-2-am3231-1

koukam ze minimalne rozdelene to jde v pohode

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 13:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak to pujde, zkusim rozdelene protože pokud to pujde tak udelam stejne kridla i na Havoca kterého uz mam par let rozdelaneho

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tohle splnuje výdrž ohromnou :D
http://www.bearospaceindustries.com/aircraft.html

Ber to pouze jako inspiraci.
Až dokončím projekt xj 470...tak už mám něco podobné co plánuješ ty,nakreslené. Stačí mi výdrž přez dvě hodiny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 19:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Amper píše:
ja mam dotaz k laminovani. Napadla me takova technologie a nevim na kolik je realna :-D

Myslite ze by se dal durofol 0.2 (nebo tlustejsi) prehnout pres nabezku ?

Ja mam totiz hruzu z toho ze kdyz olaminuju rovnou polys tak to nabere hmotnost (protoze L285 je jak voda, ta tam zatece jedna dva). Kdyz to budu delat na skle/plastu tak zase musim rezit nabezku.


L285 je poměrně hustá. Používám ještě řidší epoxi LH 385.
a i ten bych maličko ředil.
Jde o to jak si s tím chceš pohrát a jaký čekáš výsledek.

Já bych si pohrál s vybroušením polystyrenu. Pak bych na to položil tkaninu a tu přilakoval naředěným epoxy (methylem).
Ona do polystyrenu nezateče, ale rychle prosytí vlákna.
Nechat chvilku odvětrat a pak dát do pytle a vakuovat . Lze i bez vakuování.


Jde o to jak připravíš povrch.
Pokud to uděláš jak popisuješ, v jemných prohlubních se to nepřilepí a budou tam dutiny.

Není nad to, vzít kousek polystyrenu a udělat pár vzorků a vyzkoušet si to.
ten polystyren můžeš i vytmelit šlehaným tmelem a udělat tak lepší povrch bez direk.
možností je řada. Jde o to si nepřidělat práci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re Amper

Přemýšlel jsi nad stylem přistání? Tím myslím..budeš létat jen na letišti (tzn velké ploše) nebo vyžaduješ extremní STOL či VTOL charakteristiku?
Já si pohrávám myšlenkou přistát padákem. Protože to co si kreslím bude mít skoro 3M rozpětí a ohromnou plochu křídla Ale potřebuji přistát na ploše 25x25m. :-)
Tohle vypadá vcelku zajímavě.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 20:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
rezanie PS drotom mi ide celkom dobre a uz niekolko lietadiel+samokridiel mi lietalo z mojho pohladu velmi dobre bez ekejkolvek povrchovej upravy .. nebolo vynimkou ze som bol s erom vyse hodiny v termike s kridlom z cisteho PS ! (ano uznavam niekedy bol chtic ist lietat silnejsi ako dokocit povrchovku PS kridla .. ).. ak naviazem na zadanie projektu :"FPV letadlo s maximalni vydrzi ve vzduchu" .. mozno odvazna otazka :do akej miery je to meratelne v "amaterskych" podmienkach ci to alebo ono FPV ero vydrzi s tym alebo onym kridlom s tou alebo onou povrchovkou tolko alebo tolko vo vzduchu.
Budem a vzdy samozrejme akceptujem nazory inych modelarov .. za seba tvrdim : mal som era s cistym PS a era s PS+purex+baliaci papier + potiahnute foliami .. - okrem narastu hmotnosti som nezistil ako amater nic podstatne ..

M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
graup15 píše:
Já si pohrávám myšlenkou přistát padákem.


.. myslienka nie az tak zla :) ja som do sachty na parasutistu pred dvoma rokmi dal padak z metrovej modelarskej rakety ..nebolo to tak sofistikovane ako na uvedenom videu, ale fungovalo to :) (deti z toho mali najvasiu radost)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Amper píše:
vratime se na zem, ano :-D

ad kamera - jo, neco maleho akcniho (GoPro/RunCam) tj. i s gimbalem to bude furt lehci nez DLSR :-D Mas pravdu ze pokud se daj baterky do/za teziste tak by to melo jit vyladit i s lehkym ocasem.

Kdyz se me povedlo nacpat dvouosej gimbal na RunCam2HD na 280 copter tak nevidim duvod proc ho nenacpat i na letadlo :-D Na druhou stranu je fakt ze kdyz jsem lital se Skysurferem na FPV tak letadla proste ten gimbal az tak zasadne nepotrebuji, mrskaj se mene nez copter. Ale rad bych mel gimbal propojeny s headtrackerem na brejlich.

Manzelka me zakazala ultralight tak hledam aspon nahrazku a rozhlizeni po krajine k tomu proste patri :-DDDD


teda ptát se na poletuchu a napsat tohle je fakt ,,podifne,,....
,,vratime se na zem,, kdybys dal alespon velké ,,Z,, to bych chápal...na to jsem zvyklej...... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2016 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
To byla reakce na ten obrázek ale pokud jsem se te tim dotknul tak sorry, jen jsem nechtěl aby jsme skončili u nereálných stroju

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
:lol: sranda musí bejt :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Amper píše:
To byla reakce na ten obrázek ale pokud jsem se te tim dotknul tak sorry, jen jsem nechtěl aby jsme skončili u nereálných stroju

jen se optám : co je to nereálný stroj???? nějak to nevím ty co všem fungují mě nezajímají to je šílená nuda, proto se ptám :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz