Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 13:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Chtel bych zkusit postavit FPV letadlo s maximalni vydrzi ve vzduchu s nalozenym gimbalem a kamerou.

Aktualne me napada tato technologie :

- rozpeti nekde kolem 2m , rovne kridlo, profil E205 nebo C-Y
- kridlo z fasadniho polyse potazene folii na auta/reklamy
- trup za kridlem dve 12mm uhlikove trubky, dve smerovky, vejskovka mezi nima, ze 7mm depronu s rameckem ze dreva, potazeni normalnim solarfilmem
- tlacny motor s vrtuli 12-14" APC SF a motor s nizkym kV
- trup riznuty z EPS, se zalepenyma drevenyma vyztuhama, potazeny folii.

Tvarove hornoplosnik se zvedlym cumakem ala Global Hawk aby se tam dal povesit gimbal. Podvozek pevny, pridak za kamerou


Cilem je maximalni rychlost/jednoduchost stavby a zaroven rozumne parametry

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 13:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
folie je těžká. Lepší je papír , ideálně tenké sklo.
Otázkou je, jestli potahovat celoplošně, nebo pouze klíčová místa (pevnostní, nebo náchylná na poškození)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 14:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
proto jsem psal ze cilem je i rychlost stavby, nechci z toho mit dalsi dlouhy projekt ale neco co bude casove blizko ARFu od HK :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 14:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Zajímavý nápad.
Jestli C-Y znamená Clark Y, ten asi extrémně dlouho ve vzduchu nevydrží. Má krásný vztlak, ale velký odpor a musí se stále krmit energií z motoru. Tedy aspoň si to myslím. Pro maximální dobu letu bych hledal nějaký profil s vynikající klouzavostí.
A vrtule - možná bys mohl zvážit použití sklopky, když poletíš nahoře, můžeš plachtit zadarmo a pevná vrtule je pak na obtíž.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 14:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, sklopka je v potencialnim planu

ad profil - no, ja vim ale zase nemuzu jit do moc tenkeho profilu kvuli pevnosti kridla. Takze asi E205 nebo (pokud) Clark-Y tak nejaky snizeny

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Amper píše:
FPV letadlo s maximalni vydrzi ve vzduchu s nalozenym gimbalem a kamerou.


rozumím tomu dobře, když si myslím, že jde o nástřel jakéhosi optima poměru náklady/doba ve vzduchu při zachování FPV s gimbalem?

Protože pro co největší výdrž ve vzduchu (pominu-li sluneční články pro průběžné dobíjení baterie) platí, čím aerodynamicky čistší a pomalejší eroplán, tím méně energie na udržení se ve vzduchu a tím delší doba letu (při stejné velikosti baterky). Z tohoto hlediska už samotný gimbal, pokud nebude pod průhledným krytem, je problém. A protože nepředpokládám jeho jakékoliv zakrytování (kvůli nákladům na kryt a jeho zapuštění do trupu modelu) a také podvozek bude ze stejného důvodu pevný, tak vidím cestu maximálního zpomalení cestovní rychlosti, tj. snížení plošného zatížení až kam to půjde. A protože "užitečné zatížení" je dané (gimbal, kamera, palubní část RC, baterie, motor), tak zbývá jen cesta zvětšení nosné plochy. Takže se nesnaž o štíhlé křídlo, ale klidně přidej pár (a třeba i hodně) cm na hloubce oproti představě o rozumných tvarech křídla. Já bych viděl štíhlost křídla někde kolem 4 až 5 (pro 2m rozpětí 50-40cm hloubky). A nebo křídlo zvětši přes uvedené 2m rozpětí. Tam se ale pak začne projevovat vyšší náročnost na transport na/z letiště.

p.s. rozumím těm 2ma metrům - jsou to přesně 2 desky polyše.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 15:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
....kdybych musel, resil bych to porizenim starsiho elektrifikovaneho F3b,F3j F3f poletadla ( 3-4m rozpeti, vicedilne kridlo) s podvesenou snimatelnou gondololou, osazenou pohonnymi accu a potrebnym fpv vybavenim .

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 15:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Amper píše:
proto jsem psal ze cilem je i rychlost stavby, nechci z toho mit dalsi dlouhy projekt ale neco co bude casove blizko ARFu od HK :-)


To je k pochopení.

Pokud se nebudeš tmelit s povrchem a jen přilakuješ náběžku a odtokovku s tkaninou a naředěným epoxidem, tak to jde skoro rychleji než folie.
Ale váha a pevnost se nedaj srovnávat.
folie je "gumová" a polyš moc nevydrží. Tahle kombinace fakt nemá smysl.

Kdysi jsem zkoušel taky z fasádního polystyrenu něco dělat a to co jsem polepil nažehlovací folií jsem vyhodil kvůli váze - a to ty polepy jsou o mnoho těžší.
A udělal jsem to tak jak doporučuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 15:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Premejslel jsem jeste o dvou moznostech - purex+hnedy balici papir jak ma popsane Veka na strankach pripadne polyurex a sklo

Ale oboje proste o dost zveda casovou narocnost prace proti te autofolii. Jiste, neni to moc ale ono se to nascita

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 18:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
Pokud se nebudeš tmelit s povrchem a jen přilakuješ náběžku a odtokovku s tkaninou a naředěným epoxidem, tak to jde skoro rychleji než folie.
Ale váha a pevnost se nedaj srovnávat.
folie je "gumová" a polyš moc nevydrží. Tahle kombinace fakt nemá smysl.


Kolikatku tkaninu pouzivas ?


Hodil jsem ted telefon s Vekou takze me nasadil par brouku do hlavy a musim to vsechno tak nejak rozmyslet. Asi bude zalezet na tom jak hnusne bude :-D :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 18:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
50g nebo 80g
s tou 50tkou se hůř dělá a nedá se řezat kolečkem. Musí se nožem.
Dělal bych spíš 80tkou . výsledná váha záleží jak moc to prosytíš .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 19:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dik, zajimava informace s tim koleckem. Ja rezal 30tku (myslim) a olfa kolecko na jejich zelene podlozce s tim problem nemelo. Akorat jsem musel opatrne prenaset, melo tendence se to rozpadat kdyz toho byl malej kousek

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 20:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
já to řežu na plastové desce a ta 50 tka se mi do ní zachytává (sem tam) , ale kudlou jde skvěle.
ono asi taky záleží na jemnosti vlákna, z čeho je to udělané. Pravdou je že kolečko jsem neměnil ani nepamatuju :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 20:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Pro lepší obtékání křídla je lepší tažná vrtule před křídlem ( co největší ), než tlačná za křídlem. Pokud to nebude problém ohledně kamery. To by už byly lepší dva motory - i když je třeba posoudit, co je těžší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endurance FPV letadlo
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 20:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dva motory (nebo jeden, to je jedno) pred nabezkou maj zasadni nevyhodu v tom ze jsou zaroven pred tezistem. Kamera s gimbalem by byla tak pred tezistem (a idealne i pred rovinou vrtuli) takze by se vyvazeni muselo zvladnout jen baterkama.

Hodne husty by bylo to udelat ve stylu B&V 237 :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz