Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 0:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
Bat 1.jpg
Bat 1.jpg
[ 35.36 KiB | Zobrazeno 3077 krát ]

Příloha:
Bat 2.jpg
Bat 2.jpg
[ 28 KiB | Zobrazeno 3077 krát ]

Příloha:
Bat 3.jpg
Bat 3.jpg
[ 72.06 KiB | Zobrazeno 3077 krát ]

Zdravim pánové letci koptér a jiných podivných strojů...

Dostala se mi do ruky tato baterie do drona a chtěl bych ji použít na pohon něčeho zcela jiného (nelétajícího) Jelikož má nějaký takový podivný silový konektor a taky žádný balanční konektor nevidim, tak se chci zeptat, jak ji využít. Nerad bych brutálně zlikvidoval celou nástavbu
s elektronikou a indikátorem napětí, jen abych se dostal přímo k silovým vývodům. (Pokud by však nebylo zbytí, nedalo by se tomu vyhnout asi) Zdá se, že je nepoužitá v orig. balení.

Taky by mě pak zajímalo, jak ji event. nabíjet. Pokud tam zustane ta elektronika, stačí "normální" nabiječka na Li-Po ? Momentálně je už asi dost vybitá, protože ani ten indikátor už nic neindikuje. (donedávna údajně ještě ano) Tak Vás prosím o radu, jak na ní.

Děkuji za radu - rakos :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Bez balančáku nevim jak budeš nabíjet... Já bych to rozebral na prvočinitele, vybral jen články a sestavil z toho pack se silovými konektory a balančákem. Bacha na prohřátí při letování, moc tepla baterku poškodí...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 7:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Ja bych ti baterku zkusil prodat na bazaru a za utrzene penizky koupil takovou co potrebujes. Asi to bude jednodussi a jistejsi volba nez neco kuchat a pajet.

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to zz - jasně, to jsem měl na mysli, ale je mi to skoro líto kuchat, jinak něco jsem už takto upravil (né odpravil :-)) tak to bych asi zvládnul.

to seltino - to je také rozumný nápad, ale asi bych ji nejdřív nechal v heli servisu otestovat, abych neprodával zajíce v pytli, přece jen to není levná baterka....

Dík za odpovědi - rakos


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2016 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
.... tak přátelé a je to vyřešené..."kam s ní".... v Telinku mi ji chtěli otestovat - a nebylo co, baterka nekomunikuje a je zjevně po smrti.

Odpoledne ji jedu vrátit, tak snad uspěju... baterky z druhé ruky, to je vždy riziko :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2016 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Malá poznámka - to, že baterka nekomunikuje taky může znamenat jen a pouze k.o. řídící elektroniky, bohužel toto je u podobných chytrých packů dost obvyklé. Vlastní LiPOL mohou být klidně v pořádku a po vykuchání a vytažení klasických balančních kablíků funkční.

Neznám pozadí toho, kde se zde diskutovaná baterka vzala a za kolik, takže to nemyslím jako přímé doporučení, spíš jen jako takovou obecnou radu. Za sebe to vidím tak, že kdyby mi nějaký uživatel Inspire strčil podobně mrtvou sadu "za odvoz" či symbolické pivo, tak bych to otevřít zkusil, už jen pro poučení. Naopak nějakou vyšší cenu bych za to určitě nedal, na to je to moc nejisté.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2016 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to tomashr - musim se usmát :) přesně tak to dopadlo, baterku jsem jel vrátit ( koupená přes Aukro) a prodejce to akceptoval,

tal jsem mu udělal nabídku, která se neodmítá a nabídl 50.- Tak mám baterku zase doma a uvidim, co uvnitř najdu. Když tak se

potom podělim o zkušenost (teda pokud nevyhořim) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz