Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

kterou?
HITEC OPTIC 6 SPORT 10%  10%  [ 2 ]
FS-i6 57%  57%  [ 12 ]
jinou 33%  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 8:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2016
Příspěvky: 7
Dobrý den, prosím o radu při výběru nové RC soupravy. Měla by mít limit 2500,- Kč. Za mlada jsem měl starou dvoukanálovou Rc soupravu Acoms 27MHz a používal jsem ji jen na auto a loď. Teď jsem za pár peněz sehnal letadlo se spalovákem a 4ks serv (výškovka, směrovka, křidélka a plyn).
Takže požadavek na soupravu je aby se stím dalo řídit auto, loďka a letadlo. Pravděpodobně bych příjmač předělával, ale v případě že by se daly sehnat levné čínské příjimače tak bych je do všech samohybů nakoupil. Ve výběru mám dvě soupravy a to: Hitec optic 6 Sport http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... rt-2-4-ghz a Graupner MZ-10 http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... c-souprava

Zajímá mě Váš názor ohledně kvality, rádiového dosahu (letadlo) apod. Pokud by jste měli návrh na jinou RC Soupravu v podobné cenové hladině tak sem s ní. :) Předem mnohokrát děkuji za pomoc při výběru!


Naposledy upravil nino555 dne úte 26.07.2016 14:35, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 9:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Co takhle FS-i6? Na emotors.cz stojí 18 stovek, přijímače za babku, základní telemetrie...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Pokud vyloženě netrváš na novém, tak bych mrknul na toto. Je to o nějaký ten "level" výše, než u těch co uvádíš... :wink:

HITEC Eclipse 7 PRO

Citace:
RC souprava Hitec Eclipse 7 PRO je pokročilá moderní 7 kanálová počítačová souprava 2.4GHz AFHSS s podporou telemetrie, vycházející ze staršího osvědčeného vysílače Hitec Eclipse 7. Spolu s vysílačem je dodáván i přijímač Hitec Optima 7.

Nový RC vysílač Hitec Eclipse PRO má pevně vestavěný VF díl 2,4 GHz (díky čemuž odpadl vnější kabel k anténě), podsvícený LCD displej s velkým a snadno čitelným menu, nový software s pamětí pro 16 modelů s množstvím vylepšení, jako je možnost přiřazování mixových přepínačů, volba ovládání plynu u větroňů přepínačem nebo křížovým ovladačem, mixy pro větroně se 4-klapkovým křídlem s nastavitelným offsetem, mix pro výškovku ovládanou 2 servy, programovatelné mixy se zapínatelným přenosem trimu, nebo zobrazování telemetrie na displeji vysílače. Vysílač Eclipse 7 PRO má také zcela přepracovaný je program pro vrtulníky.

Po mechanické stránce potěší na nové RC soupravě Hitec Eclipse 7 PRO nové přesné křížové ovladače uložené v 8 kuličkových ložiscích s možností volby módů 1 až 4 nebo otočné ovladače/trimy, které se přesunuly z původní těžko dostupné pozice na zadní stranu vysílače, kde je vaše ukazováky najdou opravdu poslepu. Prostě - za dobrou cenu dostanete výborné rádio pro pokročilejší rekreační modelařinu všeho druhu.

Základní funkce a popis vysílače Hitec Eclipse 7 PRO:



Sedmikanálová RC souprava s telemetrickým systémem 2,4 GHz AFHSS
Programy pro tři typy modelů - ACRO (motorová a akrobatická letadla, GLID (větroně a motorové větroně) a HELI (vrtulníky)
Upgradovatelný software vysílače i VF dílu
Paměť pro 16 modelů
Přesné křížové ovladače uložené v 8 kuličkových ložiscích
Jednoduchá volba módu křížových ovladačů 1, 2, 3 nebo 4
Digitální trimy s nezávislou pamětí pro každý letový režim
Snadno dostupné otočné ovladače/trimy s mechanicky aretovaným středem (a zvukovou signalizací) na zadním panelu vysílače
8 přepínačů (2 třípolohové, 5 dvoupolohových a 1 dvoupolohový mžikový spínač Učitel-Žák)
Přiřaditelné mixové přepínače
Dobře čitelný podsvícený LCD displej
Zobrazování telemetrie na displeji, zvuková signalizace nízkého napájecího napětí přijímače
Párovací tlačítko na předním panelu vysílače
7 programovacích kláves
2 tlačítka pro uzamčení ovladače plynu a zhasínání motoru
Zásuvka Učitel-Žák (jack 3,5 mm)
Datový port pro aktualizaci softwaru a připojení zařízení pro zobrazení telemetrie
Nabíjecí zásuvka
Napájení 7,2 V (6-článkový akumulátor NiMH 1300 mAh)

Základní programové funkce vysílače Eclipse 7 PRO

Jméno modelu (až 7 znaků)
Kopírování paměti modelů
Mazání paměti modelu
Volba módu křížových ovladačů
Volba typu modelu
Časomíra (2 nezávislé časovače do 60 minut spouštěné talčítkem)
Měření provozní doby vysílače
Nastavení prahové úrovně pro signalizaci nebezpečného poklesu napájecího napětí přijímače
Volba typu telemetrického snímače proudu
Volba počtu listů vrtule pro telemetrický otáčkoměr
Letové režimy (3 pro letadla a větroně, 4 pro vrtulníky)
Nastavitelná velikost výchylek (EPA) ve všech kanálech
Nastavitelný smysl výchylek ve všech kanálech
Dvojí výchylky (křidélka, směrovka výškovka) - dvě hodnoty přepínatelné přepínačem pro každý letový režim
Exponenciální výchylky (křidélka, směrovka výškovka) - dvě hodnoty přepínatelné přepínačem pro každý letový režim
Subtrimy ve všech kanálech
Uzamčení ovladače plynu stiskem tlačítka
Přiřazení mixových přepínačů

Programové funkce pro motorová letadla (ACRO) vysílače Eclipse 7 PRO:

Motýlkové ocasní plochy
Elevony
Flaperony s nastavením diferenciace křidélek
Mix křidélka-směrovka
Mix výškovka-klapky
Mix klapky-výškovka
Trim klapek
Mix přistávací konfigurace
Mix Ailevator (výškovka ovládaná 2 servy a mixovaná jako křidélka)
5 volně programovatelných mixů s vypínatelným přenosem trimu
3 letové režimy
Zhasnutí motoru stiskem tlačítka

Programové funkce pro modely větroňů (GLID) vysílače Eclipse 7 PRO:

Motýlkové ocasní plochy
Elevony
Flaperony s nastavením diferenciace křidélek
Diferenciace výchylek křidélek
Mix křidélka-směrovka
Mix výškovka-klapky
Mix klapky-výškovka s nastavitelným offsetem
Mix klapky-křidélka s nastavitelným offsetem
Mix křidélka-klapky
Trim klapek (pro čtyřklapkové křídlo)
Trim křidélek (pro čtyřklapkové křídlo)
Crow (butterfly) mix s nastavitelným offsetem
5 volně programovatelných mixů s vypínatelným přenosem trimu
Volba ovladače plynu pro motorové větroně - křížový ovladač nebo přepínač
2 letové konfigurace (přednastavené vychýlení klapek) přepínatelné přepínačem letových režimů
3 letové režimy

Programové funkce pro modely vrtulníků (HELI) vysílače Hitec Eclipse 7 PRO:

4 letové režimy (visení, 2x Idle-up, autorotace)
4 typy desky cykliky - normal (s mechanickým mixováním a elektronicky mixované CCPM 120°, 140° a 180°
Revomix
Řízení zisku gyra
Autorotace
5-bodová křivka plynu
5-bodová křivka kolektivu
Mix bočení-plyn
Trimování plynu a kolektivu při visení
2 volně programovatelné mixy s vypínatelným přenosem trimu
Zhasnutí motoru stiskem tlačítka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 11:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2016
Příspěvky: 7
Ten Eclipse 7 PRO pán pravděpodobně prodává bez příjimače. To bych měl + cenu za příjmač. Můžete mi prosím někdo polopaticky jak pro blba vysvětlit co je to ta telemetrie? a na co se používá? Dřív když jsem sledoval modeláře lítat, tak lítali třeba ještě na starém tříkanálu a lítali...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Telemetrie je přenos dat z modelu do vysílačky (tedy k pilotovi na zem, ale většinou je to přímo na displej vysílačky). Přenáší se např. napětí akumulátorů, odběr z aku, výška, otáčky, poloha podle GPS atd. Každý systém to má trochu jinak, kompatibilita skoro neexistuje.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
nino555 píše:
Ten Eclipse 7 PRO pán pravděpodobně prodává bez příjimače. To bych měl + cenu za příjmač. Můžete mi prosím někdo polopaticky jak pro blba vysvětlit co je to ta telemetrie? a na co se používá? Dřív když jsem sledoval modeláře lítat, tak lítali třeba ještě na starém tříkanálu a lítali...


Určitě to prodává bez přijímače, ale to bych neviděl jako problém. Na přijímači se nevyplácí nějak extremně šetřit a litr za přijímač není zase taková darda, hlavně se nenech uvrtat do nějakých laciných čínských šmejdů...
Navíc to rádio užijěš i do budoucna, když tě to chytne a po čase přejdeš na nějakého toho obříka, tak postoupíš zase o nějaký ten "level" výš. :wink:

Pokud se rozhodneš např. pro Optic 6 Sport za 2.478,-Kč, stejně budeš muset koupit přijímač tak jako k tomu Eclipsu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
nino555 píše:
Ten Eclipse 7 PRO pán pravděpodobně prodává bez příjimače. To bych měl + cenu za příjmač

To mi ten FS-I6 příjde lepší, je to za 2 tis. i s přijímačem a další přijímače stojí cca 500,- Kč. V RC revue 5/2016 si na něj můžeš přečíst celkem příznivou recenzi.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
abegin píše:
To mi ten FS-I6 příjde lepší, je to za 2 tis. i s přijímačem a další přijímače stojí cca 500,- Kč. V RC revue 5/2016 si na něj můžeš přečíst celkem příznivou recenzi.


V čem je ta laciná ludra FS-I6 lepší...? Jen v ceně, že :?: :lol: Když ho to létání nechytne a bude se toho chtít zbavit, za kolik myslíš, že ten zázrak prodá, za 500,-?

Sakra chlapci "nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat laciné věci a lepší lžička medu, nežli kýbl hnoje..." Už si to uvědomte. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
aviatik666 píše:
Sakra chlapci "nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat laciné věci a lepší lžička medu, nežli kýbl hnoje..." Už si to uvědomte. :wink:


Nevim kde na ty nazory chodis. Mam doma Futabu FX-30 a pokud nejdu litat vetrone s 4 servovym kridlem, tak litam vse ostatni s FS-i6. Nakonec jsem poridil i druhou pro syna a Futaba dlouhodobe zahali v regalu.

Nakupni cena FS-i6 je max 1200kc vcetne postovneho a prijmace!!!

Kecy o kyblu hnoje by sis mohl laskave odpustit. China uz neni to co si predstavujes ty....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2016
Příspěvky: 7
No mám pocit že na eshopech v té sadě OPTIC 6 Sport za 2500 je vždycky i přijímač...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Snek píše:

Nevim kde na ty nazory chodis. Mam doma Futabu FX-30 a pokud nejdu litat vetrone s 4 servovym kridlem, tak litam vse ostatni s FS-i6. Nakonec jsem poridil i druhou pro syna a Futaba dlouhodobe zahali v regalu.

Nakupni cena FS-i6 je max 1200kc vcetne postovneho a prijmace!!!

Kecy o kyblu hnoje by sis mohl laskave odpustit. China uz neni to co si predstavujes ty....


China je pořád China a zachovej klid... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
nino555 píše:
No mám pocit že na eshopech v té sadě OPTIC 6 Sport za 2500 je vždycky i přijímač...


Ano, některé to mají.

http://www.jino.cz/optic-6-sport-2-4-ghz-mode-1-2-prijimac-optima-6-3603.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 13:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
[/quote]V čem je ta laciná ludra FS-I6 lepší...? Jen v ceně, že[/quote]

Podle té recenze (kterou jsi nejspíš nečetl), je to za ty peníze dobrá volba. Nemám ho, benchmarking s jinými soupravami jsem nedělal, ale na rozdíl od jiných si nemyslím, že když je něco dražší, tak je to automaticky i kvalitnější. Chtěl soupravu za 2,5 s případnou možností dokoupit ne drahý přijímače, tak ať se rozhodne podle sebe.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 14:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Mohu potvrdit. Měl jsem Eclipse deset let, pak Ecli
pse Pro a pak Auroru. E PRO je na dnešní dobu morálně zastaralá. Má chyby v mixech, nepřenáší trimy do mixů atd. Navíc ta moje byla taky čínský kvality. Nejprve jí odešel pípák, pak zlobil display a jeho segmenty.
Když už, tak Auroru, ta je někde jinde.
Já bych řekl Eclipsu nebrat, vzít třeba tu tg6, na rok i víc to stačí a až poznáš co a jak, tak koupíš něco na míru.


Naposledy upravil von boberov dne pát 22.07.2016 14:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 14:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Snek píše:

Kecy o kyblu hnoje by sis mohl laskave odpustit. China uz neni to co si predstavujes ty....


souhlas


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz