Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 20:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
já bych MiniTitana nezatracoval, co se týká spolehlivosti a odolnosti nemůžu mu nic vytknout, rozhodně jak tady někdo psal, že něco může prasknout nebo se zlomit, to se mi nikdy nestalo, naopak se spíš co se týká údržby nudim. Pravda je že neznam to bezpádlo mam ještě pádlovou palici, ale co se týká nastavení není s tím žádný problém, všechny táhla se nastaví podle měrky, srovnají se pádla a jediné co se šteluje je stopa a táhla od serv, takže mimo srovnání pádel je to mechanické nastavení stejné jako u bezpádla. Co se týká bouraček tak to hlava vždy ustála kromě horních pák, které jsem nahradil kovovými a není problém. S těmi náhradními díly to asi bude horší - sice jsem dlouho nic nekupoval, lítám už méně a opatrněji a mám kliku, že jsem to už dlouho nezaoral, ale vím, že Pelikán to svým přístupem tak trochu zabíjí. Každopádně pro mě byl MT uplně super vstup do světa 6ch heli, stál mě pár kaček, funguje jak má a když se nebourá tak je prakticky nezničitelnej. Jediné co jsem nahradil je motor ale i ten je pro začátečníka vyhovující.

Jinak zde je popsana přestavba mého MT na 360mm listy
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=225

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 23:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Minititan E325s se bude shánět už asi hodně těžko a je to škoda, protože dle mého je to bezva stroj do začátku. Létal jsem dost helin a jestli s vrtulníky někdy praštím, tak Minititan půjde jako poslední.
Minititan má dle mého pro začátečníka několik velkých výhod:
1/řemínek - při tvrdších dosedech nulová škoda oproti kardanu
2/celková hmotnost - létám Minititana i na 3s 1300mAh baterie a pokud s takovým strojem padneš do vyšší trávy, jen ho oklepeš a letíš znova
3/s odkazem na váhu ještě možnost létat na nižší otáčky což opět minimalizuje škody
4/cena náhradních dílů je nízká
5/výměna dílů je jednoduchá

Dle mého jsou toto důležité faktory pro začátečníka.

Gt5.1 jednotku jsem nikdy neměl ale otázkou je, zdali je tak strašná nebo ne a jsem přesvědčen že není....alespoň NE pro začátečníka co se letového projevu týká. Nastavit ti to stejně bude muset někdo zkušenější. Jediné co bych řešil by byla serva, ale po prvním křupnutí bych místo nich koupil nějakou náhradu z Hobbykingu a ty tě svou cenou z kůže nestáhnou.
Než ti ruce a hlava začnou spolupracovat, bude mít setový motor výkonu dost, až začneš létat hard 3d , bude tvým strojem už něco 10x dražšího než je Minititan....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 11:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Gt5.1 je naprosto normalni jednotka.tak jako brain.kbar dokonce i 3digi.
Lita uplne stejne.jen a to musim priznat .ma nastaveni ktere bez pochopeni zacatecnik neda ani nahodou.. Mam ji na 4 helinach a od trebas brainu nepocituji
rozdil. A posledni verze gt5.2 je nastavytelna i zacatecnikem. Ale pri cene Kbaru a jeho kvalite..neni potreba vyhazovat za drahy verky:)) Kbar nastaveni super.litani super. Doladeni super.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 11:51 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Jen bych doplnil ze kbar je kopie. S ukradenym fw.

Odesláno z mého E2303 a podpis odstraním

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 13:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
error414 píše:
Jen bych doplnil ze kbar je kopie. S ukradenym fw.

Odesláno z mého E2303 a podpis odstraním


Vše prameni z nenazranosti...heliny v cenach ojetejch aut. Elektronika do modelu to same.. K modelarine dnesni mladez netahne a kdyz by jo.tak pri zjisteni co ty
"hracky" stoji. poridej si radsi tablet a kšiltovku.
Vetsina tech veci jsou jen nehorazne predrazeny verky a je smutny ze to jde do kopru. A cina je taky volba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 13:37 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Ja cinu nezatracuju, jen se me nelibi ze nekdo vlozi usili do vyvoje a pak prijde cinan, vezme si to a pak to prodava (ted se bavim o tom kbaru). Chapu ze nekdo ma moralni zasady tak nizko ze mu to nevadi a klidne to kupuje, ale me to prijde divne.

Edit: jen jeste aby si to plne chapal. stabilizacni jednotka do helin se sklada z HW coz je ta fyzicka cas, ktera se da s vyrobit v ruznem rozmezi cen a kvalit, sruha cast je pak ridici program (FW) ktery je drahy mnohonasobne drazsi na vyvoj nez HW. Cinan za levno udela ty fyzickou cast a tu drahou proste ukradne od nekoho jineho.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 15:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
A oč je napr. Jinej vyvoj treba u 3digi za polovicni cenu jinejch jednotek.
Myslim ze i s jejich vyvojem nepotrebujou premrsteny ceny:)
Jinej je potrebuje a pak kde kdo sahne treba po kbaru. Zasady nezasady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 16:08 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Pozadi 3digi moc neznam, ale je mozne ze jim nekdo levne odprodal FW, ze FW udelal nadsenec podobne jako betaflight, nebo se setrilo na testovani. Pripadne jen snaha dostat se na trh. Vetsina bezpadel se pohybuje v rozmezi 200E uplne bezne.

Ty porad operujes s premisou ze pokud nekdo neco prodava draho tak to muzes ukradnout. Kde si na to prisel?

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Myslím si že tohle je už trošku OT. Založte si vlastní vlákno ve kterém budete porovnávat vývoj HW a SW bezpádel. Touto debatou bude toto táma nepřehledné. Neřeší se tu zda někdo krade a co to stojí, ale zda je Mini Titan vhodný a nebo ne.
Pokud bude admin korigovat příspěvky v tomto vláknu, tak ať klidně smaže i tento můj. Děkuji.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 16:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Jinak titana je skoda..dobrej vrtas na zacatek.
Kdyz se celej prekope. Jiz nelita jako titan:). No jako nastupce a o dost povedenejsi bych videl oxy4.


Přílohy:
IMG_20160715_171211.jpg
IMG_20160715_171211.jpg
[ 77.99 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

IMG_20160715_171227.jpg
IMG_20160715_171227.jpg
[ 47.36 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

Oxy4prototype.jpg
Oxy4prototype.jpg
[ 97.32 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 16:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Titan byl supr ze lital za par kacek a hlavne lital dobre.

Odesláno z mého E2303 a podpis odstraním

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz