Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 12:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... je mi daleko milejší baterka, která má skutečnou kapacitu o 10% menší než deklarovanou, ale zato tato menší hodnota je opravdu reálně využitelná při létání, než baterka, která má kapacitu 100%, ale je natolik měkká, že v reálném provozu s 10C a víc naopak vyjde hůře ...

Obávám se že o toto tu jde, jen to někteří nechtějí pochopit :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 12:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
jyrry píše:
Obávám se že o toto tu jde, jen to někteří nechtějí pochopit :roll:



Jojo, oběhneme globus a jsme zase na začátku :lol:

No a tvrdost baterky poznáme nejlépe podle číslice před C
Protože energie je přece jen sprosté slovo :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 13:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
tomashr píše:
Nemáš asi žádnou zákonnou normu, která toto definuje a proti reakci prodejce ve stylu "podle nás je OK 10%" , nehledě ke mnou zmíněnému faktu, že pokud se vejdu do 5-10% při vybíjení 1C/3,2Včl, tak z toho při vybíjení 0,2C/2,8Včl těch 5% navíc vesměs dostanu a deklarace je tedy OK a klamavou reklamu z toho neuděláš.

Ta výrobní tolerance a případná odchylka by ve skutečnosti měla být "+/-" a nikoliv jen "-". Pak už to není výrobní tolerance, ale trvalé nesplnění daného parametru. Změřím určitý počet ks daného výrobku, odchylka od normovaného stavu by měla být 0 a nikoliv pouze a výhradně -5 či více % . Obecně vzato na to výrobci a následně prodejci bohužel dost často hřeší a tvrdí že sledovaný parametr je OK a je to v normě. Jako jednotlivec se tomu těžko bráníš a do sporu většinou nejdeš, pokud nakupuješ ve velkém a jsi důsledný, tak si to líbit nenecháš.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 14:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
... a po deseti letech se z toho stane dogma, nepsané pravidlo..
Na rcfórech každého, kdo by se oháněl specifikací stádo doslova ušlape.
A výrobce si může dovolit zase o chlupek lehčí, či výkonější baterii.
Těším se za 10 let až budete povídat, že 5000mAh je 2500.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 14:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Zákoná norma ? Pokud by prodejce prodával opravdový šmejd a nechtěl na reklamaci přistoupit, tak možnost se určitě najde. I pro tento obor existuje soudní znalec a ten, podle technického listu, baterku otestuje a napíše posudek. S tímto je pak třeba se obrátit nejdřív na prodejce a pak až případně na soud.
Chápu, že je to docela náročná a zdlouhavá cesta, ale je to jeden z mála způsobů, jak toho prodejce donutit chovat se seriózně a případ řešit s výrobcem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 14:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
abegin píše:
.... odchylka od normovaného stavu by měla být....


Ty ale pořád míjíš podstatu - totiž to, že žádný normovaný stav tady prostě není. A jak jsem psal výše - už docela dlouho jsem nepotkal modelářskou LiPOL, ze které bych udanou kapacitu "nějak" nedostal. Extrémní podvody, jako se objevují u AA NiMH článků s udanou kapacitou třeba 4000mAh (skutečná 2000mAh) nebo třeba u 18650 LiION, se kupodivu u alespoň trochu normálních dodavatelů modelářských LiPOL prakticky neobjevují.

A o tomhle je tento thread fóra, tedy že se někdo rozčiloval, jak je nutno reklamovat baterku, u které jedním konkrétním způsobem dostal jen asi 90% kapacity. Kdyby někdo narazil na podobné faky jako to, co zmiňuji u AA NiMH, tak není co dodat a doporučení reklamovat a škodit prodejci je bez diskuse na místě, ale ta diskuse byla o něčem trochu (spíš dost) jiném.

A poznámka na okraj - modelařím bez nadsázky desítky let, navíc jako koncesovaný radioamatér mám znalosti z elektroniky docela slušné. Přesto ale poctivě přiznávám, že vůbec nemám jasno v tom, jak zcela korektně značit LiPOL, zejména v oblasti udaných C, ale částečně i zde debatované kapacity. Existují různé orientační návody, celkem pěkný je třeba ten ze známého webu cevaro, ale vše je to skutečně jen orientační v řádu v nejlepším případě tak 10%. Proto docela "obdivuji", když někdo suverénně tvrdí, že jak je něco pár procent pod udanou hodnotou, tak je to podvod. Asi nemám na podobné výroky dost odvahy :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 14:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2016
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
:roll: Dovolím si připomenout situaci z vymazaného vlákna.
Zakoupil jsem aku, očekával jsem deklarovaných 5Ah +- 10% mě opravdu nedělá problém.

Po prvním nabití, vybalancování a otestování vybíjením bylo naměřeno 3500mAh (25st.C), což mě trochu zamrzelo. Ale vím, že kapacita se ještě malinko zvedne prvním provozem.
Začal jsem tedy aku cyklovat 4,2 až na 3,5V, kapacita opravdu vzrostla téměř k 3900mAh, když jsem se rozhodl, že takovou aku rozhodně nechci, šel jsem s posledním vybitím až na 3,2V co to tedy dá. Aku se ihned odvděčila změnou tvaru a nedostal jsem ani 4200mAh, což je odchylka min -20%. Tuto aku jsem však nereklamoval.

Místo toho jsem blbec zakoupil stejnou aku a už nic netestoval. Po dvou vybitích první na 11,5 V, druhé na 10,48 V jsem aku připojil k nabíječce a ta hlásila connection break.
Napsal jsem tady na fórum jestli se to stává běžně a jak třeba postupujete vy, 5 lidí tady na fóru mi tvrdí, že můj akumulátor má nekonečný odpor z důvodu, že jsem článek dostal na 3,5V/čl. Až na dva lidi, děkuji za jejich existenci tady, jsem byl zesměšněn :lol:
To, že pravděpodobně prostě upadl silový v čajně špatně připájený norohs spoj na tišťáku, nikomu nedošlo.
Tolik připomenutí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Omlouvám se, jestli jsem urazil s dotazem, jak jsem se ptal, jestli si děláš srandu.
Prostě k těm baterkám přistupuju jinak a podle mě i většina jejich uživatelů. Řídím se napětím asi tak, jak je popsáno ve 4. příspěvku ve vláknu viewtopic.php?f=42&t=56604


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 15:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jurawood píše:
:roll: Dovolím si připomenout situaci z vymazaného vlákna.
Zakoupil jsem aku, očekával jsem deklarovaných 5Ah +- 10% mě opravdu nedělá problém.

Po prvním nabití, vybalancování a otestování vybíjením bylo naměřeno 3500mAh (25st.C), což mě trochu zamrzelo. Ale vím, že kapacita se ještě malinko zvedne prvním provozem.
Začal jsem tedy aku cyklovat 4,2 až na 3,5V, kapacita opravdu vzrostla téměř k 3900mAh, když jsem se rozhodl, že takovou aku rozhodně nechci, šel jsem s posledním vybitím až na 3,2V co to tedy dá. Aku se ihned odvděčila změnou tvaru a nedostal jsem ani 4200mAh, což je odchylka min -20%. Tuto aku jsem však nereklamoval.

Místo toho jsem blbec zakoupil stejnou aku a už nic netestoval. Po dvou vybitích první na 11,5 V, druhé na 10,48 V jsem aku připojil k nabíječce a ta hlásila connection break.
Napsal jsem tady na fórum jestli se to stává běžně a jak třeba postupujete vy, 5 lidí tady na fóru mi tvrdí, že můj akumulátor má nekonečný odpor z důvodu, že jsem článek dostal na 3,5V/čl. Až na dva lidi, děkuji za jejich existenci tady, jsem byl zesměšněn :lol:
To, že pravděpodobně prostě upadl silový v čajně špatně připájený norohs spoj na tišťáku, nikomu nedošlo.
Tolik připomenutí.


Ano, tohle mi jako důvod k rozpakům celkem smysl dává... Mé poslední reakce se týkají vyloženě aktuálního vlákna (které už se tebe přímo netýká), to původní mě minulo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 15:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
tomashr píše:
Proto docela "obdivuji", když někdo suverénně tvrdí, že jak je něco pár procent pod udanou hodnotou, tak je to podvod. Asi nemám na podobné výroky dost odvahy :(

Kilo cukru, nebo litr vína si běžný spotřebitel celkem snadno zváží nebo změří a když to nebude sedět, tak se ozve. Kapacitu 5000 mAh si běžný spotřebitel změří zcela přesně podstatně hůř. Navíc se to dá vždycky zpochybnit metodikou provedeného měření, nebo použitých měřících přístrojů. A na to někteří výrobci hřeší a vědomě dost často uvádějí nereálné a tím i nepravdivé údaje. Na nás spotřebitelích je, abychom se bránili, navzájem si sdělovali relevantní informace a chtěli za své těžce vydělané peníze výhradně zboží, které svými parametry odpovídá deklarovaným údajům. V tomto případě 5000 mAh a ne 4500. :D

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Nechápem čo tu stále riešite. Každý kupuje najlacnejšie čínske akumulátory, láduje to najlacnejšími čínskymi "nabíjadlami"... Riešil už niekto či je nameraná kapacita jeho nabíjadlom pravdivá aspoň na +-30%?
Reklamujte, súďte sa... Príjemnú zábavu.
Ja sa idem baliť na leteckú dovolenku. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 17:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2016
Příspěvky: 45
Ja pristupujem k LiPol ako k inému tovaru,ak ma sklame výrobok jedného výrobcu-viac nekúpim.som len začiatočník,a z aku nemám veľa skúsenosti.mal som dve sady 3s 2200 mAh 35 C.kúpil som ďalšie dve sady iného výrobcu podobnej kapacity a zaťažiteľnosti a sklamali ma.v modeli mám senzor merania jednotlivých článkov a dávam si hlásiť najnižšie napätie článku sady,každých 0,1 V.sady čo sklamali sa javia mäkšie,pretože ak prejdem z motorového letu do klzu napätie skočí na najslabšiom článku aj o 0,3 V.napätie klesá celkovo rýchlejšie ako na prvých dvoch sadách,a aj motorový čas je kratší.dajú sa použiť,ale kúpu som oľutoval.stále sa len učím.presné údaje niesú pre mňa až tak podstatné,či -10% alebo -15% kapacity.nedisponujem ani vedomosťami,ani ociachovanými laboratornýmy prístrojmi aby som to dokázal posúdiť.toto je len môj pohľad na vec


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 18:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
LV píše:
Nechápem čo tu stále riešite. Každý kupuje najlacnejšie čínske akumulátory, láduje to najlacnejšími čínskymi "nabíjadlami"... Riešil už niekto či je nameraná kapacita jeho nabíjadlom pravdivá aspoň na +-30%?


Krutá pravda! :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pokryschin píše:
Ja pristupujem k LiPol ako k inému tovaru,ak ma sklame výrobok jedného výrobcu-viac nekúpim.som len začiatočník,a z aku nemám veľa skúsenosti.mal som dve sady 3s 2200 mAh 35 C.kúpil som ďalšie dve sady iného výrobcu podobnej kapacity a zaťažiteľnosti a sklamali ma.v modeli mám senzor merania jednotlivých článkov a dávam si hlásiť najnižšie napätie článku sady,každých 0,1 V.sady čo sklamali sa javia mäkšie,pretože ak prejdem z motorového letu do klzu napätie skočí na najslabšiom článku aj o 0,3 V.napätie klesá celkovo rýchlejšie ako na prvých dvoch sadách,a aj motorový čas je kratší.dajú sa použiť,ale kúpu som oľutoval.stále sa len učím.presné údaje niesú pre mňa až tak podstatné,či -10% alebo -15% kapacity.nedisponujem ani vedomosťami,ani ociachovanými laboratornýmy prístrojmi aby som to dokázal posúdiť.toto je len môj pohľad na vec

Neboj. Ak sa dostaneš na pohony nad 6,5kW tak pokles pri odbere 160A o 0,3V nebudeš vnímať. :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 20:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
LV pon 11. črc, 2016 18:41 píše:
:mrgreen:

To už máš za 2 hodiny zabaleno? :roll:
:lol: :lol: :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz