Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Nedávno sem koupil na polétání bez velkých příprav Hottriggera od Graupnera a byla lehce prohnutá pravá část výškovky, trochu jsem to ohřál horkovzduškou a zatížil. Zpočátku to vypadalo dobře, ale cca po měsíci se to opět začíná ohýbat...
Nevíte někdo co s tím? Je to můj první kuličkolet, takže trochu tápu, být to "dřevo" tak si poradím, ale... :cry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 19:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Udělej to tak jak se opravuje EPP.já jsem nedávno opravoval SKY SUFERA po čelním nárazu do plotu.akorát mi zustala pomerančová kura.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Mrkni sem viewtopic.php?f=119&t=76338&start=15, Vážka s tím taky bojoval, třeba dá radu. V každým případě tenhle problém u modelu za "sedmičku" je docela dost problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkusil bych to znova teplem narovnat, a potom z obou stran zalepit uhlíkové dráty, nebo pásky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 6:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
DXS píše:
Mrkni sem viewtopic.php?f=119&t=76338&start=15, Vážka s tím taky bojoval, třeba dá radu. V každým případě tenhle problém u modelu za "sedmičku" je docela dost problém.


S Vážkou jsem si psal, ten to také nahříval horkovzduškou a srovnal, ale letadla se ihned zbavil, údajně bylo moc "citlivé", takže mi těžko řekne, zda se to opět ohnulo, nebo ne...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Lark píše:
Zkusil bych to znova teplem narovnat, a potom z obou stran zalepit uhlíkové dráty, nebo pásky.


Vlepovat tam nic nechci, myslím, že to bude teplotou nahřátí. Víš jak to s horkovzduškou je, sice mám tří stupňovou, nahříváš a nahříváš, pořád nic a najednou průser... :lol:
Zkusím vroucí vodu a pokud se to znovu ohne, tak reklamace, případně koupě nové VOP.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mám obavu, že když se to po prvním srovnání znova ohnulo, že to pnutí uvnitř neodstraníš jinak než vyztužením, a nebo pak jedině ta reklamace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 13:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
aviatik666 píše:

Vlepovat tam nic nechci, myslím, že to bude teplotou nahřátí. Víš jak to s horkovzduškou je, sice mám tří stupňovou, nahříváš a nahříváš, pořád nic a najednou průser... :lol:
Zkusím vroucí vodu a pokud se to znovu ohne, tak reklamace, případně koupě nové VOP.


No nevím, ale asi bych napřed reklamoval .
Jde o to jak to vzniklo.
pokud to takhle přišlo je to na reklamaci.
Pokud to bylo někde zatížené do průhybu , nebo po ráně , tak to asi není na reklamaci, ale na opravu.

Vzhledem k tomu, že se ti to po narovnání začalo po měsíci znovu kroutit, pomůžou jedině uhlíkový výztuže, jak psal Lark.
Možná ještě zkusit nad párou .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
dudaj píše:

No nevím, ale asi bych napřed reklamoval .
Jde o to jak to vzniklo.
pokud to takhle přišlo je to na reklamaci.
Pokud to bylo někde zatížené do průhybu , nebo po ráně , tak to asi není na reklamaci, ale na opravu.

Vzhledem k tomu, že se ti to po narovnání začalo po měsíci znovu kroutit, pomůžou jedině uhlíkový výztuže, jak psal Lark.
Možná ještě zkusit nad párou .


Ohnuté to bylo již po vybalení z krabice.
Nahřál jsem to tentokrát nad párou, je to rovné, tak uvidím co to bude dále dělat. 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 16:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
Pokud je to ten výrazně slevněný Hottrigger, tak je to 2. jakost a na zkroucenou výškovku upozorňují v popisu (u Lindigera), takže reklamece asi neprojde. Ale v nejhorším se dá výškovka koupit jako náhradní díl asi za 500, takže se to pořád vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
fireball píše:
Pokud je to ten výrazně slevněný Hottrigger, tak je to 2. jakost a na zkroucenou výškovku upozorňují v popisu (u Lindigera), takže reklamece asi neprojde. Ale v nejhorším se dá výškovka koupit jako náhradní díl asi za 500, takže se to pořád vyplatí.


Díky za informaci, kupoval jsem to u Pelikána v Pardubicích za "běžnou" cenu cca 7.100,-Kč. Je pravdou, že někde ho nabízejí za 7.500,-Kč. O "akci" u Lindigera jsem věděl, ale nakupuji ze zásady jen v kamenných obchodech. No nic, ve čtvrtek tak jedu pro nějaké drobnosti, tak se jich na to zeptám. A běda jim... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
aviatik666 píše:

S Vážkou jsem si psal, ten to také nahříval horkovzduškou a srovnal, ale letadla se ihned zbavil, údajně bylo moc "citlivé", takže mi těžko řekne, zda se to opět ohnulo, nebo ne...


Po oprave horkovzduskou to drzelo. Byl jsem s tim dvakrat litat a v poho.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 15:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
chlapi chtěl bych se zeptat jak Hottrigger 1 400 lítá a jak jste s ním spokojeni.
Uvažuji že bych si nějakou bublinu pořídil,ale zatím jsem se nerozhodl jestli Hottrigger
nebo Edge 540 Red Bull,nebo Edge od FMS.Nějaký videa jsem viděl,ale zajímala by mne
nějaká praktická zkušenost.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz