Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 21:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Zdravím,
uvažuji o koupi SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm. Má někdo s tímto motorem zkušenosti. Slyšel jsem z druhé ruky že jde špatně seřídit, ale možná to jsou jen drby. Nikoho kdo ho provozuje neznám. Provozuji 84 R3 a ten běhá super. Za každý podnět díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Z duveryhodneho zdroje mam ze se to hreje vic jak ta 84. A praskaji tomu valce. Osobne bych do nej nesel..do ceho to planujes? ;-)

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 6:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
doubravka píše:
Z duveryhodneho zdroje mam ze se to hreje vic jak ta 84. A praskaji tomu valce. Osobne bych do nej nesel..do ceho to planujes? ;-)


Celkem by mne ten "důvěryhodný" zdroj zajímal... a hlavně příčiny stavu, který popisuješ.


Naposledy upravil aviatik666 dne sob 02.07.2016 7:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 6:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 9
Ahoj, mám ho doma ale zkušenosti zatím málo, jen záběh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 13:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
wato píše:
Ahoj, mám ho doma ale zkušenosti zatím málo, jen záběh.



Jak probíhal záběh ? , Šel motor dobře seřídit ? Slyšel jsem že byl s tím problém , ale možná jen drby :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 13:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
[quote="doubravka"]Z duveryhodneho zdroje mam ze se to hreje vic jak ta 84. A praskaji tomu valce. Osobne bych do nej nesel..do ceho to planujes? ;-)[/quot

Jak byl motor zkoušen, byl v modelu a nebo na stolici ? Nebyl problém třeba jen se špatně vyřešeným chlazením ? Co mazání , nebyl problém s množstvím oleje v benzínu a s jeho kvalitou ?
V 84R3 používám Bel Rey a všechno bez problémů, ale to máš asi stejně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Telemaster píše:

co vim,tak to bylo v modelu. poslal jsem kamosoi odkaz,tak snad to sem napise..
ja jsem udelal takove ucpavky cumaku a vzduch mi jde nucene jen kolem valcu,tak jak by to asi melo byt a urcite to je lepsi nez jsem to mel na zacatku. mazu dost a problemy zatim nemam. :-) chyta na drc a jsem spokojenej. :-)

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
Saito nebude nikdy problém, vůbec bych se toho nebál.

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2016 22:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
TomasTR píše:
Saito nebude nikdy problém, vůbec bych se toho nebál.

Mel jsi nejakej benzin od nich?
Ja mel FG20 a byla to hruza. Zadnej sytic takze startovani des bes. Serizeni bylo veci nahody protoze se to chovalo porad jinak. Nakonec mi prasknul valec a poslal jsem to do Japonska. Jak jsem zjistil, nebyl jsem uplne tak sam komu se to stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2010
Příspěvky: 511
Kup si Gaui 50. Kolega ho má a je to výborný motor.http://www.rcmodelarina.cz/rcmodelarina ... -GAUI-F-50.
Já jsem měl Saito FG 14 C a je mi líto, že jsem ho prodal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
arkudo píše:
Mel jsi nejakej benzin od nich?
Ja mel FG20 a byla to hruza. Zadnej sytic takze startovani des bes. Serizeni bylo veci nahody protoze se to chovalo porad jinak. Nakonec mi prasknul valec a poslal jsem to do Japonska. Jak jsem zjistil, nebyl jsem uplne tak sam komu se to stalo.


To je věc názoru a zkušeností, např. zde http://www.akroforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=1054&st=0&sk=t&sd=a&start=20 jsou názory na maloobjemová benzinová saita a myslím, že pozitivní.
Hlavně se zde ale nejedná o FG20, ale o FG-60R3 60,32 ccm, což je trochu jiná kategorie a nemá cenu někoho odrazovat na základě svých špatných zkušeností s jiným motorem... Příčin tvých problémů s FG20 mohlo být mnoho, ať už nepovedený kus, nebo tvá případná nezkušenost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 8:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
aviatik666 píše:

To je věc názoru a zkušeností, např. zde http://www.akroforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=1054&st=0&sk=t&sd=a&start=20 jsou názory na maloobjemová benzinová saita a myslím, že pozitivní.
Hlavně se zde ale nejedná o FG20, ale o FG-60R3 60,32 ccm, což je trochu jiná kategorie a nemá cenu někoho odrazovat na základě svých špatných zkušeností s jiným motorem... Příčin tvých problémů s FG20 mohlo být mnoho, ať už nepovedený kus, nebo tvá případná nezkušenost.


Jak rikas, je to vec nazoru. Podavam zkusenost s motorem co jsem mel. Jen pro uplnost, ty mas zkusenosti s jakym Saitem, ze zminujes moji nezkusenost? Ta 60tka je 3x ta 20tka. Jako zhavik jsou to paradni motory. Bohuzel pri prechodu na benzin se v konstrukci motoru nic nezmenilo a v miste kde vedou srouby je valec opravdu velmi tenky a taky to tam praska. Je to Nikasil takze zadna vlozka. Valec byl i lichobeznikove vychozenej. Ja Saito nezatracuju, libi se mi a stejne moc alternativ neni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
arkudo píše:

Jak rikas, je to vec nazoru. Podavam zkusenost s motorem co jsem mel. Jen pro uplnost, ty mas zkusenosti s jakym Saitem, ze zminujes moji nezkusenost? Ta 60tka je 3x ta 20tka. Jako zhavik jsou to paradni motory. Bohuzel pri prechodu na benzin se v konstrukci motoru nic nezmenilo a v miste kde vedou srouby je valec opravdu velmi tenky a taky to tam praska. Je to Nikasil takze zadna vlozka. Valec byl i lichobeznikove vychozenej. Ja Saito nezatracuju, libi se mi a stejne moc alternativ neni.


Možná jsi přehlédl slovo "případná" nezkušenost, takže to ber s rezervou... Se Saitem mám zkušenost jen se žhavíkem 20ccma to jen tu nejlepší. Jinak jsem provozoval několik benzinových motorů, ZDZ, MVVS, Roto a 3W, ovšem s nejmenším objemem 35ccm. Do menšího bych asi nikdy nešel, takže asi tak... 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 10:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
arkudo píše:

Mel jsi nejakej benzin od nich?
Ja mel FG20 a byla to hruza. Zadnej sytic takze startovani des bes. Serizeni bylo veci nahody protoze se to chovalo porad jinak. Nakonec mi prasknul valec a poslal jsem to do Japonska. Jak jsem zjistil, nebyl jsem uplne tak sam komu se to stalo.

Se startováním nemám vůbec problém, u 84R3 přicpu prstem sání , stačí dvakrát protočit a pak chytá na první protočením . To je potřeba jen před prvním startem. Pak už v průběhu dne i bez přicpání. Je to můj asi nejlépe startující motor.
Zajímalo by mne kdo 60R3 provozuje jak jde motor seřídit , co volnoběh, a pokud došlo k praskání válců jak motor provozoval. Když jsem motor 80R3 kupoval, byl jsem upozorněn na použití opravdu kvalitního oleje a dobrého chlazení. Tím se snažím řídit a zatím vše super. Připadá mi divné pokud Saito vyrobí motor že by typicky praskaly válce, a nechal by ho v prodeji.

Rád bych 60R3 do Wilgy T35, namlsal jsem se zvukem a spolehlivostí u 84R3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAITO FG-60R3 - 60,32 ccm
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2016 12:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Telemaster píše:
Mel jsi nejakej benzin od nich?
Ja mel FG20 a byla to hruza. Zadnej sytic takze startovani des bes. Serizeni bylo veci nahody protoze se to chovalo porad jinak. Nakonec mi prasknul valec a poslal jsem to do Japonska. Jak jsem zjistil, nebyl jsem uplne tak sam komu se to stalo.

Se startováním nemám vůbec problém, u 84R3 přicpu prstem sání , stačí dvakrát protočit a pak chytá na první protočením . To je potřeba jen před prvním startem. Pak už v průběhu dne i bez přicpání. Je to můj asi nejlépe startující motor.
Zajímalo by mne kdo 60R3 provozuje jak jde motor seřídit , co volnoběh, a pokud došlo k praskání válců jak motor provozoval. Když jsem motor 80R3 kupoval, byl jsem upozorněn na použití opravdu kvalitního oleje a dobrého chlazení. Tím se snažím řídit a zatím vše super. Připadá mi divné pokud Saito vyrobí motor že by typicky praskaly válce, a nechal by ho v prodeji.

Rád bych 60R3 do Wilgy T35, namlsal jsem se zvukem a spolehlivostí u 84R3.

Byl trochu problem pricpat sani prstem kdyz byl motor pod kapotou. Nechapal jsem proc tam neni klapka jako u zhaviku ASP...
Jinak jsem mixoval 1:20 BelRay1...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz