Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Conscendo S SAFE
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 10:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno
Cau,
chci si koupit svoje první RC letadlo ...máte někdo zkušenost s tímto modelem Conscendo SAFE od Horizon Hobby ? Jako druhou možnost zvažuji BETA 1400 ale uvítal bych pro UPLNY začátek assistenci elektroniky a PANIK tlacitko . Měl jsem SAFE u vrtulniku a paráda .

Pro začátek bych to koupil RTF a časem vyměnil setovy ovladač za plnohodnotný na více modelů.

Zatím mám zkušenost jen s copterou DJI PHANTOM (GPS,ATTI režim , s Vrtulnikem Blade 200 SR X (první 2 SAFE stabilizace režimy ze 3 režimů - Začátečník, Pokročilý ) a Coptera Traxxas Aton první 2 stabilizované režimy Kamera a SPORT, pravě sport režim absolutní paráda)

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/hobbyzone/conscendo-safe-rtf-mod-2-p40705.html

Právě bych uvítal SAFE stabilizaci ... v současné době se nechci vystavovat stresu navíc ... kterou u BETA, EASY STAR atd mít nebudu ... .

Na simlulatoru mě ale nejmene vyhovuje vetron a nejvice klasicky hornoplosník ...ale pro zacatek bude asi vetron nejlepsi řešeni ...nejpomalejsi na reakce ..

Uplně nejvíce se mě libí SPORTSMAN S+ od horizont hobby ale tam uz skoči cena moc a neda se jednoduse pristavat na "českém trávníku a poli" .

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/hobbyzone/glasair-sportsman-safe-rtf-mod-1-p38169.html
a u toho bych musel ručně rozmontovat a přehodit na DX4e na mode2 v kterem se neprodava .



BETA v RTF u CADET4 bohuzel nema moznost napojeni ovladace na simulator, což je také pro me mínus v rozhodovani .


Takže vybírám z CONSCENDO S a BETA 1400 RTF s Velkým důrazem na CONSCENDO ...

Případně vlastníte ho někdo z BRNA a okolí? (Conscendo S nebo Sportsman S+ )


Děkuji

_________________
Coptera Traxxas Aton, Letadlo BETA 1400 .


Naposledy upravil crossfirej dne čtv 30.06.2016 15:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo S SAFE
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 14:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Zdravím!já jsem začal na simulátoru a pak Sky Surfer 1400mm a paráda!Beta je také dobrá na začatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo S SAFE
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

už se to tu probíralo mockrát. Projdi si dané téma a navrhované modely. Pro začátek bych doporučil něco s tlačnou vrtulí, popř. zajdi v Brně k Reichardovi http://www.reichard.cz/ a tam se podívej na Elektrotrenéra. Ten lítá sám, i bez panického tlačítka.
Toto sice vypadá hezky, ale při první ráně ( a že jich pár bude ) odejde vrtule. Taky mezi námi, za sedmičku je to na učení docela luxus. Že bys pak kupoval další rádio. To už se podívej na 5-ti kanál Optic a nebo teď nový sedmikanál Hitec Flash 7. S přijímačem za čtyřku. A na začátky to bohatě stačí. Doporučím vyhledat v Brně nějaké modeláře a nechat si poradit.
Letu zdar.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo S SAFE
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 20:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Já bych se větroně se sklopkou nebál.
Ze začátku velmi pomáhá na motor pozvolna přímo vystoupat a bez motoru kroužit dolů. V rozumné výšce znovu zapnout motor a vše opakovat.
Pro pilota (a někdy i model) může být rychlost na motor směrem dolů celkem nebezpečná.
A před "nehodou" stáhnout plyn, ať nedojde ke zničení vrtule. Pokud na to bude čas :wink: .
Petr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz