Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Trochu ten systém pistole nechápu. Když máš barvu ve stříkačce, tak se v ní přece musí měnit podtlak a tím pádem klesat množství barvy. Jak to teda obsluhuješ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Naprosto stejně, jako když si píchám dávku .... :D :D
Prostě barva neteče sama, ale pod tlakem prstu. chce to trochu cviku, abys tlačil rovnoměrně ( mám na mysli tlačení prstem, jiné tlačení v kombinaci se stříkáním je spíš na škodu ). Má to velkou výhodu v tom, že nezáleží - ve velkém rozsahu - na naředění barvy. Nevýhoda je v tom, že starší stříkačky - po cca 20-ti použití a víc, už nejdou tak lehce. Aceton, který používám na vymývání, způsobí, že píst po stěně stříkačky už neklouže tak lehce. Ale oproti sprejům je to nesrovnatelně levnější záležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Levný to určitě je, ale na to citlivé dávkování barvy asi musí být opravdu hóóódně dobrý cit. Mám ale zkušenost, že ani některé nové stříkačky nejdou úplně plynule, takže riziko "flusnutí" barvy je asi dost velké. Určitě by se to ale dalo nějak vylepšit, třeba sáním barvy z nádobky pod úrovní trysky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 17:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Je to mnohem jednodušší, než si myslíš. Za pár minut cviku to jde úplně snadno. S normální pistolí je daleko větší riziko poškození celého nástřiku - třeba zatlačením kapky barvy při uzavírání jehly. Používám i několik slušných airbrashových pistolek, ale v kvalitě nástřiku není rozdíl - největší výhoda je v čištění - za 10 vteřin hotovo a žádné rozebírání a hlídání těsnění. Nemusíš hlídat hladinu barvy v kalíšku, můžeš stříkat ze všech stran a úhlů - i zespodu, nic nevyteče. Na co je třeba si dávat pozor, tak nenechávat barvu ve stříkačce - ne kvůli barvě, ale kvůli stříkačce, aby píst nevytlačil "drážku" v pouzdru stříkačky. Ale to je otázka několika hodin. Pokud tam ta barva bude bez pohybu hodinu, tak se nic nestane. Hodinu nemůžeš nechat ani barvu v kalíšku, protože už se začne usazovat těžší složka v barvě a na povrchu může zasychat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Určitě zajímavé řešení :) Zkusím to na nečisto a uvidíme .. Boříku díky.

Ještě někde sehnat v malém ty sítotiskové barvy :)

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 23:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Když budeš mít cestu do Brna, můžeš si to u mě sám vyzkoušet.
Jinak sítotiskových barev se dá koupit spousta - různých výrobců za různé ceny. S pár kolegy jsme se domluvili a základní odstíny koupili po těch kilových plechovkách. Pokud je nepotřebuješ často, tak v reklamních agenturách, kde se zabývají sítotiskem, určitě trochu do lahvičky odlijí.
Jejich obrovskou výhodou je velmi jemný pigment - třeba karosérii na náklaďák 1:5 jsem nastříkal stříbrnou se spotřebou 5g. Na auto je to skoro jedno, ale na malá letadla je každý ušetřený gram dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Boříku, díky moc za tvé rady je vidět že se stále je co učit, velmi rád využiji tvé zkušenosti.
Pokud by jsi měl čas příští víkend budu v Brně a rád se seznámím s tou stříkačkovou technikou v praxi :) .
Znáš to jak to bylo ve Smolíčkovi ... jen dva prstíčky,....... :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím sehnáním sítotiskových barev to je dobrý tip. Díky, zkusím se poptat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2016 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Práce na Štorchu finišují :) v podstatě byl připraven na zálet než jsem zkontroloval vyvážení.
Při umístnění baterie pod křídlem to dělalo 40gr. na čumák ... což je nepředstavitelné :evil: .
Tak jsem do něj musel hruběji zasáhnout. Teď už je baterie za motorem a vkládá se do šachty zezdola.
Přesto bylo potřeba ještě dovážit 10gr do čenichu.
Takže pánové kdo jej budete stavět, šetřete na váze ocasu co to jen půjde :lol: :lol: :lol:

Stále u nás panují větry tak jsem si udělal stylové triko vhodné na zálet až dostane vítr rozum :D .
Příloha:
4.No, skoro.... profi.JPG
4.No, skoro.... profi.JPG
[ 78.81 KiB | Zobrazeno 1678 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Dnes i když foukalo více než je zdrávo :lol: jsem Storcha konečně zalétl.
Podotýkám dnes to bylo poprvé co jsem si ero zalítával sám, ale nikdo nebil k dispozici.
Takže to byl docela boj :lol: :lol: :lol: což je vidět :lol: :lol: :lol:
Ještě to neni dokonalé chce to ještě kousek olova do čumáčku a poladit výchylky směrovky.
Ale v podstatě jsem s ním spokojen :) .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pepino,kašli na ladění směrovky. dodělej křidélka-z každé spodní strany křídla miniaturní servo přes Y kabel do přijímače a máš po problémech.Je to fakt jednoduché,levné a ovladatelnost je podstatně lepší.Mě to jen se směrovkou nebavilo,není to ono.Jinak to máš perfektní,v tom by se i Mussollini rád proletěl při útěku z vězení! :DA zdá se mi,že tam máš velké vzepětí,já teměř rovné křídlo a lítá to super! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jardátor píše:
Pepino,kašli na ladění směrovky. dodělej křidélka-z každé spodní strany křídla miniaturní servo přes Y kabel do přijímače a máš po problémech.Je to fakt jednoduché,levné a ovladatelnost je podstatně lepší.Mě to jen se směrovkou nebavilo,není to ono.Jinak to máš perfektní,v tom by se i Mussollini rád proletěl při útěku z vězení! :DA zdá se mi,že tam máš velké vzepětí,já téměř rovné křídlo a lítá to super! :)

Díky díky potěšil jsi mne :) , s tím vzepětím křídel jsem bojoval podle fotek originálu bo jsem neměl pořádný plánek, kluk mi říkal že je to ještě málo.
Tohoto nechám jen tak aby byl na takové to "farářské polétání" kolem hlavy :lol: .
Mám ještě jednoho a na něm si dám více záležet :) z tohoto si beru poučení :) .
Chce to širší rozvor podvozku takhle se to kolíbá jak kachna :lol: .
Posunout serva dopředu úplně k centroplánu (tam měla být původně baterie tak je mám až vzadu).
No a i ty křidýlka tam dodělám.

Jinak fakt spokojenost i ode mne. Vzhledem k tomu že jsem to při záletu měl špatně dovážené musel jsem ho stále tlačit výškovkou a vzhledem k tomu jak fučelo,
tak stačil závan větru a už to pikoval skoro až k zemi :lol: :lol: :lol: .
Teď mne napadlo možná ještě trošku vyosit motor víc dolů, třeba by se taky uklidnil :) .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 21:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Ahoj a dobrý den,

nemáte někdo fotky ze stavby? Pomalu dávám dohromady elektroniku pro fieslera, mám 6g a 4g serva, přemýšlím která použiju, asi 6g, protože 4g půjdou do jiného éra. Motor https://hobbyking.com/en_us/catalogsear ... 50-1680%09 , k tomu prdnu 10A regulátor.

Co mi ale vrtá hlavou jak vyřešit uchycení křídla, asi to všichni máte na gumu a bude to nejjednodušší, že.
Vyztužovali jste křídla uhlíkem? Nemyslím vzpěry, ale po celé délce křídla, myslím, že by to sneslo. Náhon serv k výškovce a směrovce jste řešili tou nití a gumou? Raději bych asi bovden a uhlíkové táhlo nebo tenoučký drát. A co křidélka? Na každé vlastní servo nebo řešeno nějak jedním servem?

Fotky podvozku, taky z jakého materiálu jste stavěli by mi také pomohly.

Jaké baterky létáte? Přemýšlím, že koupím něco kolem 600-800mah 2S.

Tak ať to létá!

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 8:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Brzy se budu pouštět do stavby Storcha.

Chtěl bych poradit, jak jste řešili podvozek. Letadlo chci dělat jako takového bumbrlíčka, resp na každý gram se nehledí, nebude to halák a chci aby mohl lítat i venku.

Podvozek jsem si naivně myslel, že bych pospájel z tenkého drátu, ale to by bylo asi dost těžké.

Takže jsem se rozhodl ho udělat z uhlíkových tyček, které podle mě budou pevnostní dostačovat, budou pružné a lehké. Nenapadá vás někoho, jak tyčky spojovat? Převážně Tčkové spoje? Přemýšlel jsem nad omotáním nití a zalitím vteřiňákem, kdy si myslím, že by se dosáhlo dostatečně pevného spoje, ale třeba máte někdo nějaký lepší způsob.

Případně díky!

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: STORCH od JR MODEL
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 8:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co si vytisknout T-spojky na 3D-čku?
Mensi ranu to vydrzi a po vetsi vytisknes nove...
(podle tveho podpisu jsem usoudil ze tiskarnu mas...)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz