Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Pani, asi tu z vas lietam najhorsie, ale tiez si dovolim nesuhlasit s tym ze 450ka je naprd: natiahnuta a s 380mm listami je pre moje lietanie velmi super.
A statika na Innove: tiez to bola moja prva prihoda za 120 startov :mrgreen: Myslim ze si za to trochu dost mozem tym blbym umiestnenim anten. Innova urcite lieta lepsie, jak 450ka, ale zase ta cena ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: stř 18.05.2016 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já jsem neřekl, že se na to padá denně, jenom říkám, že díky řemenu tam statika vždycky bude a je to další MOŽNÁ příčina pádu. Proto z OSOBNÍHO hlediska preferuju heli, kde je možnost mít kardan, protože je to naprosto bezúdržbové řešení. Nabídl jsem jenom jiný pohled na věc, nic víc, nic míň :-) Jinak se mi Protos moc líbí, působí ve vzduchu lehce a je krásně tichý.

K mému soudu 450 vs 500 musím dodat, že všechno mám v pádlovce, to je asi dost podstatné, takže ano, rozdíl mezi pádlovou a bezpádlovou verzí může být diametrální a bezpádlová 450tka se může chovat o dost lépe.
Automaticky jsem předpokládal, že když se chce tazatel učit létat a chce nakoupit co nejlevněji, tak pádlo je lepší volba, protože je 1) levnější a 2) nepotřebuje bezpádlovku 3) postaví a nastaví si to i sám. Ale to už je asi přežitek.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: stř 18.05.2016 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Já jsem na tom podobně. Simpatizuji s ddano. Koupil jsem plně funkčního Rexe 450 sport V2 s pádlama. Po seznámení a nastavování jsem začal viset. Pohoda. Pomohl Petrct, který poradil jak nastavit střih vrtulky v normal režimu a pomohl pochopit problematiku gyra. Pak už jsem šel sám. Postupem času přišlo něco málo pádů, za některé jsem nemohl, selhalo servo. Opravovat pádlovku bylo dost drahé. Sebemenší škrtnutí a už se sypala hlava. Minimálně houpačka pádel a ložiska.
Poté jsem nakoupil upgrade od Tarotu jako ddano a přestavěl na 480. S 360mm listím je to uplně jiná heli. Mám řemínek a vydrží ranec. Na to moje lítání... Díly beru z číny a je to o mnoho lacinější.
Ale není od věci jako první začít s pádlem a seznámit se s tím. Pak už to půjde samo.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 8:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Co se týče ceny to už jsem poznal i u té t-45 :D Jsem si vědom že to není levý koníček, dokud jsem byl včesku věnoval jsem se airsoftu, to je taky jak dát si rande s pojištovákem :D každopádně teď žiju v Anglii lidí tady soft moc nehrajou a tak jsem si našel jiný koníček :) Cenově bych to měl vpohodě zvládnout, i když neříkám že to nepoznám :) Přecejen kurz šel dolu :D

K tomu pádlu / bez pádlu. Právě jsem docela hodně uvažoval nad tím bez pádlem, ale nikde na netu jsem nanaše upravdu dobré porovnání pro laika, jako že jaký je v tom rozdíl cena / let vlastnosti / potřeba nějakých dalších uggradu a pod. Jestli to chápu dobře, bez pádlo je na akrobacii a s pádlem to nejde. Jak je to ale s projevem heliny ? je to velký rozdíl ?

Taky všem děkuji za rady, zatím se přikláním k T-Rex 450 s tím že si ho postavím sám :)

U vysílaček váhám na frSky a Turnigy, turnigy je podstatně levnější, myslím že na začátek akorát, ale kamrád mě zrazuje od knyplů tak vubec nevím :( nadruhou stranu snad to bude lepší než ta kitová vysílačka co he u F-45 ne ? :D

taky mám dotaz ohledně recieveru, u kazdeho T-rexe je psano, že potrbuji vysilacku a receiver, ten je obsazeny u kazde vysilacky nebo je to neco co usim dokoupit zvlast? popripade opet bych poprosil o nějaké tipy :)

Všem přítomným i nepřítomným jestě jednou děkuji za pomoc, vážím si toho :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Casari píše:
... Jestli to chápu dobře, bez pádlo je na akrobacii a s pádlem to nejde. Jak je to ale s projevem heliny ? je to velký rozdíl ? ...

Oboje je na akrobacii. Některé bezpádlové systémy mají i aktivní stabilizaci, které pak dovedou držet vrtulník bez řízení i na místě (s GPS). To pak ale nemá smysl pro zábavu a učení. To už je lepší využití záchrany (pokud ji ten bezpádlový systém má), která dovede vyvést vrtulník ze špatné situace, pokud se stihne aktivovat včas. Já jsem s bezpádly moc nenalétal. Podle zkušeností se takový vrtulník oproti pádlu spíš chová jakoby čistěji, protože pádla to trochu ovlivňují. Pádlovky jsou takové "syrovější", ale neřekl bych, že záludné. Akorát, že dnes už se moc "nenosí". Přitom jsou sice mechanicky složitější, ale jak se říká, i blbě nastavená pádlovka nějak poletí, blbě nastavené bezádlo může být neřiditelné...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 9:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
a co třeba tohle jako alterntiva ? :)

https://www.modelhelicopters.co.uk/blad ... basic.html

Jak na to tak koukám napdá mě další otázka....všude píšou doba letu okolo 5min ? !! To jako fakt ? :D Protože to je hoodne málo, chtěl bycj to mít ve vzduchu alespon deset při normálním letu a žádné šílené akrobacii, je to reálné ? :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 10:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Myslím že jsem našel alternativu :D koukám na ten blade 360 a zalibil se mi vic jak ten t-rex :D

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 15:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Ještě otázka trochu off topic, Mohl bych připadně tou vysílačkou (frsky, turnigy...) ovládat muj dosavadní MJX F-45 i přez to že u něj vysilačka byla ? :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 19:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.5.2014
Příspěvky: 102
Mohl, jen bys musel koupit přijímač a gyro na vrtulku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 23:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Nevybírej vrtulník podle vzhledu, ale podle cenové dostupnosti dílů a jejich skladovou dostupnost. Třeba na Trexe jsou totožné díly z Tarotu a ALZRC. Jsou to stejné heliny. Díly za hubičku. Blade 360 je drahá hračka, na kterou pravděpodobně díl z jiný heli nedáš. Za cenu nového Blada360 si koupíš bazarovou 550 heli a jsi jinde. To bych ale až po naučení a omlácení se o zem. Vysílačka jakákoli 6 kanál s displejem. Do letoška jsem lítal všchno s Opticem sport od Hitecu, nyní jsem přešel na Taranis.
Na začátak bych doporučil verzi s řemínkem. Hodně odpustí. Při škrtnutí a že jich bude, vrtulkou s kardanem hned měníš soukolí. Já lítám řemínek a zatím pohoda. Nelítám hard3D.
Ale prvně si obstarej simulátor a trénuj ;)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2016 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2015
Příspěvky: 20
Casari píše:
Myslím že jsem našel alternativu :D koukám na ten blade 360 a zalibil se mi vic jak ten t-rex :D


Já šel po 3 měsících s F-45 do bezpádla Blade 450x v2 (+SIM) a byla to dobrá volba.
Rukama ani jeden pád a servis po 300 letech cca 3500kc(regl, plastový domecek zadního náhonu, jedno servo a ložisko). Regl bych uhádal na záruku, ale chtěl jsem jiný - Talon.

Dneska bych pořídil 360x. Oproti 450x má pár dalších much odchytaných - regulátor Talon, lepší náhon řemenem a lepší kostru. Vybalíš z krabice a lítáš.

_________________
F-49 Blade450x Blade130x
RF 7.5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2016 22:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Zkoušel někdo tuto alternativu ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=Wi8z5f2h_FU

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2016 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Casari : taky se mi líbí... ale IMHO je kravina, pořizovat si na učení heli s kapotáží. Čím méně laminátu, tím lépe. 2ks trubek na ALIGN/klon 450 koupíš za stopade. Kabinu taky do dvou stovek. A že těch trubek a kabin první rok vyměníš... :lol: Tohle mi připadá jako vrtulník na takové hezké polítání. Otázkou je, jak dobrý je to klon. Já jsem k těm klonům už skeptický. Už align je čínský vrtulník. Když číňan kopíruje číňana, je to většinou p*ůser.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2016 11:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
ALZRC a Tarot, netřeba se toho bát. Rexe mám v DFC od Tarotu, prodloužen na 480, taky Tarot. Ta DFC hlava je nezmar! Od Alzrc používám hlavní dfc hřídele. Zpracování na mě působí lépe než origo Align a o DFC se nebudu bavit, tam je Tarot vítěz v poměru cena výkon zpracování. Serva TGY 306HV a lámací páky. Nezbytná věc pro začátečníka!
Nákupy oomodel, gogorc, ali., bangood.
Záčátečníků těžko radit. Těm se vždy líbí víc jejich názor a vybraný model, než zkušennost těch druhých :D Samozřejmě každý si tu cestu šlape sám a záleží na něm kudy půjde... Ale jako každý, až se otříská v začátcích, začne se mu dařit a udělá si zázemí, tak sám začne radit těm panicům, co se tu bodu dotazovat na to stejné :lol:
To je koloběh a tak to prostě je. Přeju ať se daří a co startů, to přistání v celku ;)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2016 17:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
docela se mi zalibil t-rex od ALZRC.

nasel jsem ale i par recenzi kde si lidi stezuji na ty setove serva ze to neni uplne to nejlepsi ze odchazi atp.

Napadlo me co tak si to postavit podle sebe ? ALZRC nabizi jen frame a zbytek bych si dodelal sam. Jenze nevim co vse budu potrebovat a hlavne jak to vybrat !

a tak se naskyta celkem rozhodujici dotaz.... Vyplati se to vubec ? Dokazu to slozit levneji nez kolik stoji cely ten set ?
Nutno podotknout ze do toho zezacatku nehodlam cpat stacisice a nepotrebuji to nejlepsi. :) Vysilacku taky zvolim turnigy prave kvuli vyborne cene a firmwaru. Na to moje politani se obejdu bez telemetrie :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz