Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 21:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Ahoj, řekněme že bych si chtěl pořídít t-rex 450, Je mi jasné že bych musel pořídit vysílačku, řekněme dvě baterky, (nabiječku mám) a co dál ? :) Zajímá mě co všechno musím koupit abych mohl rovnou zacit litat, Chtel bych tu verzi co uz je poskladaná. A taky na kolik takový základ se vší všudy výjde :) Mám ted F-45, nehorázně si tu užívám, uvažuju že ho nechám přítelkyni a zkusím něco zajímavějšího :D

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 21:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 166
Bydliště: Ostrava
Ahoj, zkus mrknout na modelbazar.cz nebo na aukro... Rex se dá sehnat kolem 5000, vysílač- záleží co máš za preference (počet kanálů, co s ním všechno chceš litat) - můžeš Turnigy, Spektrum, FrSky, Walkera s Deviation.... je toho mraky.

Osobně mám Rexe 450, 450L a Agile 7.2 a vysílačku Walkera Devo 10 s Deviation (projdi si deviationtx.com). Vysílačka mě přišla na cca 3000 a jsem nadmíru spokojen.

Nevím, jestli jsi někdy lítal 6-kanál helinu, určitě nejdřív doporučuji simulátor- Phoenix nebo Next, jinak to budeš mít celkem drahé...

A taky doporučuji si heli spíš složit, než koupit a hned lítat-ono poznáš, jak a kde a co a proč a to je víc, jak tisíc rad, nehledě na to, že se budeš moct spolehnout na stav heliny...

Na létání ti stačí helina+pár baterek+vysilacka+balanční nabíječ.

Hodně štěstí!

_________________
Fly & land in safe.
DEVO 10 - Deviation4, Agile 7.2, T-REX 450L, 450 DFC, V120D02S, Cessna 400


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Už je to pár let co sem koupoval heli od prochymodel (ani nevím zda ješte funguji ) a komplet T-Rex 450 pádlo z Dx6i +5 kousku baterek, nabiječka, měrka a šroubovaku mě vyšla na 17 tis.. dnes je ale vše jinak.. (nostalgie) Koupil bych teda toho T-rexe, vysílačku podle možností ovšem minimum je 6 kanál.. ze zbytek se musíš poprat sám

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 4:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Díky za tip:) ale s pravděpodobně ještě budu mít pár dotazů. jinak simulátor si určitě pořídím, jinak jediné co jsem zatím lítal je f-45 a pár dílů padlo :D určitě mě to ale pořád láká jít výše :)
á
Teď ty dotazy :Dd

1.Jaký je rozdíl mezi verzemi 450 , 450L a 450PRO, našel jsem sposuty nabídek a žádné pořádné vysvětlení. Zajímá mě hlavně odobní názor na jednotlivé edice, pripadne serazeni od nejlepšího po nejhorší a hlavně proč preferujete zrovna daný kus, upřímně me ta nabídka na netu trochu mate.

2. Předběžně jsem vybral toto, + baterky samozřejmě, jsem schopný se odlepit od země nebo ještě neco potřebuju?


3. Vsiml jsem si že u te vysilacky je napsano mode 2. dá se to změnit ? chtěl bych plyn na pravou ruku.
http://www.ebay.co.uk/itm/RC-Turnigy-9X ... 3641.l6368

4. Proc je ta turnigy levnejsi nez Dx6i ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Free-Shipping ... Sw5L9XDeQr

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, nejlépe uděláš když se zajedeš podívat na nějakou heli akci, tam se podíváš, poptáš a dovíš se vše co tě bude zajímat. Nejbližsí je tady:
http://www.mkunicov.wz.cz/

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Kdybych dnes znovu začínal, pořídil bych si T500 a simulátor. 450tka je všechno možné, jenom ne heli na pohodové lítání a začátky. Naučíš se s tím viset, to jo, ale pak je ta křivka učení mnohem horší, než s heli 500. To, co jsem se se 450tkou učil měsíc jsem s 500 uměl za dvě odpoledne.

Rozdíl v ceně rány už dnes není tak markantní. Dnes to vnímám tak, že se musím prvek naučit s 500 nebo 600, než si na něj troufnu se 450tkou. 450tka prostě neodpouští chyby. To je chyba a hned rána. S 500 máš na vše mnohem více času, má to letový projev jako 600vka a né jako kelímek od jogurtu s vrtulí, jenom je to o dost hbitější, než šestikilo, umí to být hodně splašené a přemotorované už s combo pohonem, ale dá se nastavit jako hodný autobus na učení.

Za starší 500 dáš o 3-4 tisíce více, ale je to úplně jiné kafe. Baterka je taky o něco dražší, ale k čemu ti je vrčet celé odpoledne a nic se nenaučit? Se 450tkou jsem vybíjel baterky jednu za druhou a nic jsem neuměl.

Co mám 500, tak 450tka visí na hřebíku. Je to vyložená otrava s tím lítat.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 14:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
S tou akcí to není tak jednoduché, v čr jsem taky tyden v roce :D

koukal jsem ještě na tohohle nevypadá to zle ale píšou tam že musím dokoupit nějaké další věcičky, a jak jsem koukal na ty serva taky to není levná záležitost. ty prachy za helinu + vysilačku bych dal ale aby mě to nestalo pomalu jeste jednou tolik na tech "drobnostech"

dá se k těmhle věcem sehnt nějaká alternativa ?

●Receiver(7-channel or more)
●Digital Pitch Gauge
●Flybarless System X1 set
●DS515M Digital servo X3
●DS525M Digital servo X1

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 14:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jen si dovolím reakci na to co napsal petrfm... Samozřejmě větší heli je lepší heli o tom žádná, ale rozhodně bych netvrdil že 450 heli je na prd a že je s tím otrava létat (je pravda ze co jsem měl T-rexe 450 tak to otrava opravdu byla)... Pokud se to dobře naladí tak to létá stejně jako vetší heli jen s tím rozdílem že tam chybí setrvačná hmotnost ale to určitě neznamená že by se s tím nedalo létat nebo že by to bylo nějak složitěji ovladatelné.. V dnešní době FBL jednotek už to prostě neplatí, a i malinkatá heli se dá vyladit tak že bude krotká jako beránek.. Dá se s tím zaletět to samé jako s velkou, na druhou stranu je to malinkaté což znamená levnější provoz, dá se to vozit všude sebou atp., na druhou stranu se na to blbě kouká a občas je problém rozeznat polohu v prostoru, ale to se časem samo zažije. Třeba já začínal na prťavém LaHeli Ricco (menší než 450) a taky to létalo.. Pokud jde o rychlost učení s menší heli tak osobně v tom nevidím rozdíl, začal jsem na Riccu, pak byl Rex 450, dále Sniper II, pak Rex 600, dál MiniProtos a nakonec Goblin 500.. Z tech co jsem jmenoval zbyl Ricco, MiniProtos, Sniper a Goblin.. Aligni šli z domu.. Jinak učení v mém podání vypadá takto: nejdřív natrénovat na simu, pak to nacvičit na 450 a pak už není problém to samé zaletět se vším ostatním co mám.. Nejvíce jsem se ovsem naučil s MiniProtosem.. Ono to je taky o tom, že každému sedí něco jiného a co člověk to názor...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Jestli vyloženě netrváš na Rexovi 450 tak si dovolím poradit :mrgreen: jdi do Protose, ceny dílů převážně levnější než u zmíněné 450-tky, jednoduchá konstrukce a skvělý na lítání, jediný cenový rozdíl je v ceně baterky a případně pro rychlejší nabíjení vykonnější nabíječky

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já se taky vždycky zamilovaně koukal na protose. Od té doby, co všichni kolem řeší statiku jako v dobách FM přijímačů si říkám - díky bohu za kardan. Dnes to s řemínkem na 2.4GHz nekope do řízení, ale pro změnu se to celé statikou restartuje :-)
IMHO je řemínek velký krok zpátky a protos je jeden velký řemínek. Zase to má díky tomu krásný zvuk, to se musí nechat. ALIGN je koncert vrzání a kvílení :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Uzemění ocasní trubky vůči držáku motoru toto vyřeší :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Neřeší to ale příčinu, jenom to skryje projevy. Pak je dobré nastříkat řemen a kola antistatikem, ale musí se to pravidelně obnovovat. Myslím že ddanoo007 tady popisoval příhodu s restartem těsně před dosednutím a připisoval to zřejmě přeskočení jiskry vůči zemi. myslím že u KDS? Já měl úplně stejný zážitek, který jsem připisoval náhodě, ale projevilo se to naprosto stejně - zvířený prach nad zemí, sucho a hned po dosednutí úplně tuhý přijímač, naštěstí se nic nestalo. Mám totiž 450tku s řemínkem. 500 i 600 s kardanem a tam žádný problém není. Kardan někdy potrápí vibracemi, ale na to se nepadá. Mi se tím protos zošklivil. Navíc většinu dílů, co nejsou na funkci, ale "na ozdobu" objednáš na ALIGNA z číny za zlomek ceny ND protose.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
petrfm píše:
Neřeší to ale příčinu, jenom to skryje projevy. Pak je dobré nastříkat řemen a kola antistatikem, ale musí se to pravidelně obnovovat. Myslím že ddanoo007 tady popisoval příhodu s restartem těsně před dosednutím a připisoval to zřejmě přeskočení jiskry vůči zemi. myslím že u KDS? Já měl úplně stejný zážitek, který jsem připisoval náhodě, ale projevilo se to naprosto stejně - zvířený prach nad zemí, sucho a hned po dosednutí úplně tuhý přijímač, naštěstí se nic nestalo. Mám totiž 450tku s řemínkem. 500 i 600 s kardanem a tam žádný problém není. Kardan někdy potrápí vibracemi, ale na to se nepadá. Mi se tím protos zošklivil. Navíc většinu dílů, co nejsou na funkci, ale "na ozdobu" objednáš na ALIGNA z číny za zlomek ceny ND protose.


Tak s rexem 500 s řemenem mám asi 400 letů, a zatím žádný problém se statikou. Logo mám pospojované, také bez problémů.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Já už se nevyjadřuju :mrgreen: s Protosem cca 1000 baterek a statika jen jednou, ale má chyba :mrgreen: - sklotextitové bočnice a zapomněl jsem ukostřit ocasní rouru s držákem motoru
Ale to už jsme mimo téma, já osobně bych místo do rexe šel do TAROTA

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena T-rexe 450
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 20:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Mam T-rexe 450pro, puvodne padlo a ted po dvou letech litani, predelano na bezpadlo. Prechazel sem taky z mjx f45 a musim rict, jde to i bez simulatoru. :-) Mam prez 500 startu a za celou dobu jen 4 pady a vzdy jen lehci... Mozna je muj postup pomalejsi a trpelivejsi, ale me to staci...Proste zalezi co od toho clovek ceka... No ale koupil sem bazarovku slozenou, zalitanou a musim rict, ze je lepsi si to slozit sam. Dost se tim clovek nauci. A pri opravach po rane jde vse rychleji. No ale proc pisu, pisete tady o t-rexech, protosech, ale co treba ALZRC Devil 380 me osobne dost zaujal a vazne o nem premyslim. Ale kazdopadne za sebe muzu rict, ze jak do toho clovek spadne stoji to opravdu spousty penez... Jeste kdyz chce mit clovek hlavni dily jako nahradni doma... Takze spis pocitej,ze pocatecni investice je to nejmensi. Kdyz mi tohle nekdo tady napsal kdysi davno,tak sem tomu neveril, ale je to tak. Stale je co vylepsovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz