Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2016 8:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.4.2016
Příspěvky: 3
Bydliště: Nová ves u Frýdlantu nad Ostravicí
Zdravím vás, koupil jsem si Elektro větroně Flop 2 od firmy Sad model, při letu s motorem se hrozně vzpíná i když jsem motor lehce vyosil. Na nějakých stránkách jsem se dočetl že stačí do výškovky namixovat nějakých 10% plynu, může mi někdo pomoct jak na to? Mám Turnigy 9 X s OpenTX, podotýkám že jsem úplně začátečník :-) Děkuji vám moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2016 9:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Určitě nebudeš mixovat do výškovky plyn, ale výškovku do plynu. Tedy docílíš toho, že při přidání plynu bude výškovka potlačená. Jestli to bude 5, 10 nebo 20%, to ti tady nikdo neřekne, to musíš vyzkoušet. Určitě začni s menší hodnotou a pak podle potřeby postupně přidávej, nikdy ne naopak!

Taky můžeš více vyosit motor.

OpenTX neznám, takž konkrétní postup neporadím, ale nějaké manuály by snad měly být dostupné, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2016 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Ano, mixy je třeba se naučit. Pokud je ale éro správně postaveno (hlavně úhel výškovka a křídlo) je v tvém případě potřeba víc potlačit motor (řešení mixy je náhradní způsob když to jinak nejde).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2016 14:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Petik79 píše:
Zdravím vás, koupil jsem si Elektro větroně Flop 2 od firmy Sad model, při letu s motorem se hrozně vzpíná i když jsem motor lehce vyosil. Na nějakých stránkách jsem se dočetl že stačí do výškovky namixovat nějakých 10% plynu, může mi někdo pomoct jak na to? Mám Turnigy 9 X s OpenTX, podotýkám že jsem úplně začátečník :-) Děkuji vám moc.


Vyčerpávající informace o T9X, Open9x, mixování a o všem dalším, co potřebuješ k této vysílačce znát, najdeš tady: http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/turnigy-t9x, kvalitní video tutorialy tady: https://www.youtube.com/watch?v=MKk--EF_Hg4 Richarde děkujeme. :)

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2016 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ako prvé treba dať správne ťažisko (dive test, t.j. zalietať model tak že sa nebude vzpínať - ešte bez motora),
potom vyosiť motor tak že sa bude dať pridávať a uberať, a nebude sa nič vzpínať ani zahryzovať do zeme.
Mixy sú to najhoršie riešenie - nemôžu vedieť ako rýchlo to letí a akým smerom, ani len to či sa motor naozaj roztočil alebo už došla baterka... a dobrý model ich nepotrebuje!

Na tie pojmy že keď pridám A do B, tak to mení to A, a nie to B, tak to je fakt super.. Ešte šťastie že som sa toto nikdy učiť nemusel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 20:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
coro píše:
a dobrý model ich nepotrebuje!

Ešte šťastie že som sa toto nikdy učiť nemusel.


Dovolím si oponovat, že mixy jsou na nic.

a dobrý model ich nepotrebuje!...... V případě větroně ano.
Ovšem, co je dobrý model? Např. u Cessny, která je přemotorovaná, když dáš plnej knedlík, tak bude stoupat hodně nahoru. A to je seřízená dobře. Proč to nezmírnit mixem a nemuset pořád tlačit výškovku?
Mám to i na Šturmoviku. Můžu udělat nízkej průlet bez obavy, že potlačím moc. Prostě naplno letí rovně.
Další- na Cessně 177 při vysunutí vztlaků nemusím hlídat tolik rychlost. Stejně ji nikdy neodhadneš a telemetrii nemám. Prostě vysunu vztlaky a letí stejně dál a nestoupá.
Na Camelu mám na start z ruky zaplej mix na přitaženou výškovku a nemusím s ním házet jak s oštěpem :lol: . Krásně stoupá a jak nabere rychlost, tak to vypnu.

Možná nemám dobrý modely, ale mě se tak lítá dobře. Já bych mixy nezatracoval. Jen bych je necpal jako berličku na špatně vyváženej větroň.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 14:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.5.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha Uhříněves
Ahoj mám stejnou kombinaci! Jestli si to ještě nevyřešil můžu zkusit pomoct! Vzpíná se fakt ukrutně... :D Já začal vyosením motoru dolu podložil sem asi o 4mm a i přesto šel do lopingu, na vysílačce sem si to nastavil na 9 bodové křivce, a spouští se mi to jen na letovej režim kterej sem si nazval "motor" přišlo mi to jako nejlepší řešení. K tomu aby ses v té křivce orientoval ti pomůžou videa od Rimra má to fakt skvěle zpracovaný, díky tomu se už alespoň v mixech nějak orientuju. Rozsah křivky ti můžu pro inspiraci poslat až se dostanu domů k vysílači.

_________________
Turnigy 9x, Bushmaster, Flopík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 20:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

jsou "mixy" a "mixy" - jedna věc je použít mixy abych něco doladil a ta druhá abych udržel model v normálním letu.
Ano, mixy mi umožní si usnadnit řízení modelu. Shorty píše, že je to dobrý protože se model vzpíná atd. - buď je model k ničemu, protože to není normální (pak ho nechci a vrátím jej prodejci) a pokud jsem se s tím smířil nemusím mixovat, ale použít (nejde li to jinak) při přidání plynu např. potlačení výškovky, protože vím, že se mi model vzpíná. Takže každý má svým způsobem pravdu, ale psát začátečníkovi víceméně to, že se nemusí učit ovládat svůj model kniply , ale softwarem je myslím out.
Je to stejný jako, když s modelem vzlítám ze země a on mi "uhýbá" za vrtulí - naučím se ho udržet na dráze a rozhodně nemixuju plyn se SOP.

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Shorty píše:
.....
Proč to nezmírnit mixem a nemuset pořád tlačit výškovku?
Mám to i na Šturmoviku. Můžu udělat nízkej průlet bez obavy, že potlačím moc. Prostě naplno letí rovně.
..
Jen bych je necpal jako berličku na špatně vyváženej větroň.

Ja som to nemyslel tak že mixy a tým aj všetky lepšie rádiá, sú nezmysel.

Chcel som napísať (trochu obsiahlejšie), len presne to čo aj Ty píšeš v poslednej vete:
nie je správne a ani úplne dobre možné, vyriešiť zle vyvážený model nejakým mixom.

A je to podľa mňa jednoducho tak, že možno trochu viac namotorovaný model (a možno v tomto prípade ani nie), by mal mať primeranú ťažiskovú zásobu a len v rozumnej miere stabilizovanú rýchlosť - preto že tú nastavenú "cestovnú" rýchlosť pri motorovom lete prekračuje a stabilizácia kombináciou ťažiska a uhlu nastavenia výškovky, na to samozrejme reaguje - zdvíhaním čumáku - to je predsa jej úloha.
Ak to je moc, je podľa mňa správne naladiť to miernejšie, prípadne viac vyosiť motor - ale nie bastliť do toho nejaký namixovaný pohyb kormidiel.
Ten nikdy nebude vedieť, aká je skutočná rýchlosť modelu, samotné potlačenie výškovky mixom, to nemôže vyriešiť dobre, bude robiť vlnovky pri práci s plynom, alebo tým ešte flákne keď sa pokúsi pridať pred dráhou keď bude "krátky" pri pristávaní a potlačí mu to..

Ale samozrejme, aj vyosiť motor dolu je treba (aj doprava)- ale to hádam výrobca modelu mal odskúšané a napísal do návodu že aspoň približne koľko je pre ten model vhodné.

To vyjadrenie "hrozne se vzpíná", mi proste pripadá že to je prípad, kde treba najprv vyriešiť základnú mechaniku letu, a až potom začať programovať vysielač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 17:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
imagin píše:
Ahoj,
Shorty píše, že je to dobrý protože se model vzpíná atd.


Asi neumíš číst. Kde píšu, že se model vzpíná. Píšu o tom, že na plnej plyn stoupá dost do vrchu. A když chci udělat nízkej průlet, nemusím si hlídat tolik výškovku a na plnej plyn mi letí rovně.

Souhlasím i Corem. A tak jsem to napsal. Mixy mají ulehčit a ne napravovat sprasenej nebo nevyváženej model. V tom je ten rozdíl. Jestliže se mu větroň vzpíná, nejdřív bych řešil příčinu a až se chová rozumně, může si třeba něco přimixnout, když mu to bude vyhovovat.
Takto to bylo myšlený. Myslím, že i ten Šturmovik musí nejdřív umět normálně lítat. A až to umí, můžu si hrát a přidávat mixy, jestli něčemu prospějou, nebo ne.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 17:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
coro píše:
Ja som to nemyslel tak že mixy a tým aj všetky lepšie rádiá, sú nezmysel.

Chcel som napísať (trochu obsiahlejšie), len presne to čo aj Ty píšeš v poslednej vete:
nie je správne a ani úplne dobre možné, vyriešiť zle vyvážený model nejakým mixom.



Musím s tebou jen souhlasit. Takto jsem to myslel i já :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 19:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 418
Shorty píše:

Asi neumíš číst. Kde píšu, že se model vzpíná. Píšu o tom, že na plnej plyn stoupá dost do vrchu. A když chci udělat nízkej průlet, nemusím si hlídat tolik výškovku a na plnej plyn mi letí rovně.



Budeš se divit, ale čtu naprosto přesně tvůj příspěvek kde opěvuješ mixy a to v sekci pro začátečníky, kde nikdo řeší problém špatně nastavenýho modelu.
Mixuješ na všem a všechno - nebudu rozebírat proč. Možná mixuješ i právě ten případ, kdy vzlítáš - mixuj co chceš, ale tenhle případ to nevyřeší.

Např. u Cessny, která je přemotorovaná, když dáš plnej knedlík, tak bude stoupat hodně nahoru. A to je seřízená dobře. Proč to nezmírnit mixem a nemuset pořád tlačit výškovku?
Mám to i na Šturmoviku. Můžu udělat nízkej průlet bez obavy, že potlačím moc. Prostě naplno letí rovně.
Další- na Cessně 177 při vysunutí vztlaků nemusím hlídat tolik rychlost. Stejně ji nikdy neodhadneš a telemetrii nemám. Prostě vysunu vztlaky a letí stejně dál a nestoupá.
Na Camelu mám na start z ruky zaplej mix na přitaženou výškovku a nemusím s ním házet jak s oštěpem :lol: . Krásně stoupá a jak nabere rychlost, tak to vypnu.

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 19:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
imagin píše:


kde nikdo řeší problém špatně nastavenýho modelu.
[/b]


A já měl za to, že řeší právě špatně seřízenej větroň, kam chtěl jako berličku nacpat mix.
Tak jsem jen uvedl, kde se dají využít.
No a že je dávám všude. Vyhovuje mi to a asi nejsem takovej borec jako ty. Nejspíš jsem zapomněl, že v sekci začátečník se smí psát jen o čtyřech základních kanálech na Cadetu.
Nemám co dodat.
Tak mu poraď ty.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 21:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 418
Shorty píše:

A já měl za to, že řeší právě špatně seřízenej větroň, kam chtěl jako berličku nacpat mix.
Tak jsem jen uvedl, kde se dají využít.
No a že je dávám všude. Vyhovuje mi to a asi nejsem takovej borec jako ty. Nejspíš jsem zapomněl, že v sekci začátečník se smí psát jen o čtyřech základních kanálech na Cadetu.
Nemám co dodat.
Tak mu poraď ty.


:)

Já mu radil. Radil mu i Coro - hledej problém v seřízení modelu a necpi tam mixy, protože na to doplatíš. (říkal si to víceméně i ty - jen jsem chtěl, aby to vyznělo jasněji :))
Pokud nelze model seřídit (těžistě, osa výškovky apod)a nechová se standardně - vrať ho.
Nevím, konkrétně ten model neznám - možná se tak chovat má (pochybuju), ale prostě a jednoduše - model je třeba seřídit, vyvážit, zalítnout, vytrimovat a pak , až dělat závěry.
K leteckému modelářství si myslím patří i to si umět model připravit k letu, popř. se to naučit.
Nic víc jsem tím říct nechtěl.

EDIT - ještě dodám, že já nemixuju - ale ne proto, že jsem větší borec, než ty, nebo kdokoliv jinej, ale spíš z lenosti - takže to raději nějak "uknipluju" .

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 22:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
V tom jsme, myslím, za jedno :) . Tak jsem to taky myslel a ty mixy jsem uváděl jako snad trošku rozumně použitý, ale nestojí to na nich. Jak jsem psal, jen si s nima zpříjemňuju řízení. Určitě by neměly sloužit jako berlička špatných letových vlastností. Ono holt občas, když se něco napíše, tak to pro někoho vyzní jinak. Stačí párkrát zažhavit klávesnici a je jasno :lol: .
Osobně si myslím, že je špatně i co píše mikymikes. Pokud takto vyosenej motor nestačí, je chyba jinde. Jednou jsem omylem na větroni podložil silnějším papírem motor na opačný straně (zmenšil vyosení) a to bylo ródeo. Byl jsem rád, že sedl bez poškození. Dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, že nesmím přidávat plyn. Potom jsem malinko posunul těžiště a byl klid. Řekl bych, že větroň je na přemotorování háklivější, ale nevím. Byl jedinej a už ho dlouho nemám.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz