Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1916 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 128  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 7:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 45
Aj Orange aj FrSky fungujú normálne - používam ich. Ten Orange je akurát o 10 euro drahší - keď porovnávam na Hobbykingu, kde FrSky stojí cca 22 eur. A stabilizácia na bežné polietanie s bežnými érami ti je nanič - radšej páčkuj o dušu - aspoň sa nenudíš :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 10:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Mám dve Corony R6FA v EPP akrobate a v Filipovi 600 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23329__Corona_R6FA_2_4Ghz_FASST_Compatible_Receiver.html
a dve Corony R4FA v F3Káčkach http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24225__Corona_R4FA_SB_2_4Ghz_FASST_Compatible_S_BUS_Receiver.html a zatial žiadny problém.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 10:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Mám prijimač Frsky TFR6 FASST 7-kanál asi 2 roky ako alternatívu k drahým originálom- cez 60 eur a som veľmi spokojný. Dosah vynikajúci a prijimač bezproblémový. Odporúčam
Vlad


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 13:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Mám Orange FASST v Piperovi na elektro a Quick.sky (prodává Kostka) v EPP akrobatovi a oba fungují bez problémů, za třetinovou cenu jak origo... Ve větších letadlech mám ale origo Futabu...

_________________
Honza Kohout, Futaba FX-36, Django, Libelle 4m, Mini Corado, a tak dále


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
I já mám několik přijímačů Frsky TFR6 FASST několik sezón. Mám i Orange Fasst. Žádný problém jsem nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
dakujem vam za informacie

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 7:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jen nesmíš dát v 8FG upgrade na poslední firmware, hodně klonů totiž přestane po aplikaci nastavení podle poslední EN normy chodit. U nejnovějších FrSky to začíná být ošetřeno, ale pořád se při nákupu můžeš setkat "se starými", které v lepším případě vyžadují upgrade firmware, v horším případě je to velký problém :-(
Navíc to naznačuje, že "kopie FASST" asi bude trochu volná, protože staré přijímače přímo od Futaby se touto změnou nemají problém a nic se měnit nemusí, člověka to zpětně trochu znervózní...

Nicméně ale v praxi z hlediska kvality a dosahu jsem problémy nepozoroval, sám jsem podobných RXů měl více a celkem spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 6:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
Jen nesmíš dát v 8FG upgrade na poslední firmware, hodně klonů totiž přestane po aplikaci nastavení podle poslední EN normy chodit. U nejnovějších FrSky to začíná být ošetřeno, ale pořád se při nákupu můžeš setkat "se starými", které v lepším případě vyžadují upgrade firmware, v horším případě je to velký problém :-(
Navíc to naznačuje, že "kopie FASST" asi bude trochu volná, protože staré přijímače přímo od Futaby se touto změnou nemají problém a nic se měnit nemusí, člověka to zpětně trochu znervózní...


Ahoj Tomáši,

ač jsi promne takovej větroňářskej vzor :D tak v tomto případě si dovolím s tebou nesouhlasit :wink:
Tady si trochu pleteš poslední upgrade T8FG s (před)posledním upgrade T14SG...

T8FG - nikdy neměla firmware s poslední verzí vysílání LBT platnou od roku 2015 už jen z jednoduchého důvodu a to že poslední verze firmware 5.0 pro tento vysílač vyšlo už v roce 2012 a od tédoby futaba tento vysílač nepodporuje... Tedy T8FG funguje bez problémů se všemi FASST přijímači FrSky a to jak nové tak i staré verze.

T14SG - ano s firmware 5.0 (neplést s 5.0 pro T8FG!) které toto Futaba pro tento vysílač vydala někdy v roce 2015 tam problém s původními Frsky a jinými čínskými přijímači byl. Frsky toto ale ošetřilo a nové přijímače pro FASST už umí přijímat vysílaní Futaba jak starší verze před 2015, tak zároveň i nové vysílání LBT, které futaba používá od toho firmware 5.0 (T14SG/FX32) a tyto přijímače označují samolepkou s kulatým štítkem roku 2015 (viz vložený obrázek).
Problém měl jen ten, kdo upgradoval T14SG (FX32) na firmware 5.0 a vyšší a měl staré čínské přijímače

Souhrn:
- Přijímače Frsky bez samolepky 2015 fungují jen s vysílači Futaba FASST bez LBT přenosu (T8FG, T12FG, FX20, FX30 a starší rádia s FASST vysíláním - před příchodem LBT v roce 2015)
- Přijímače Frsky se samolekou 2015 fungují úplně se všemi vysílači FASST


Pro úplnost informace sám vlastním T8FG s posledním firmware a prvními Orange FrSky FASST přijímači a lítám roky na dohled viditelnosti bez jakéhokoliv problému a jsem s těmito přijímači naprosto spokojen.

Snad tohle lidem pomůže se v tom konečně vyznat :wink:


Přílohy:
TFR6_2015.jpg
TFR6_2015.jpg
[ 252.68 KiB | Zobrazeno 2940 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 6:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Člověče, teď jsi mě dostal, já sice doma mám i 8FG, ale byl jsem přesvědčen, že poslední fw přináší LBT taky a proto jsem ho ignoroval (u 14SG to moc nejde, protože tam LBT fw přináší i řadu podstatných vylepšení). Ale koukám, že jsem se v tomto sekl... Sorry :-(

Jinak co se týče podpory u FrSky, tak tady si naopak jsem zcela jistý, že se skutečně občas pořád dá narazit na něco nekompatibilního a dost RXů upgradovat nejde. Hodně záleží na prodejci, třeba české zastoupení RCSTUDIO je v pohodě a nejen vědí co prodávají, ale dokonce mohou pomoci i s upgradem, u zahraničních to bývá ale horší, zejména mimo EU. Ono se to totiž firmwarů pro jiné regiony netýká.

Co se týče kvality, tak jsem byl spokojen s 8ch Orange, naproti tomu 8ch Corona (podle mě prakticky identická jako Orange, jen v jiná krabičce) měla s dosahem trochu problém. Dnes bych se asi držel FrSky, připadá mi, že to, co dělá přímo pod svým logem, je asi největší jistota.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.05.2016 23:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
este raz dakujem za info, a chcem sa opytat ci ked urobim upgrade fw na T8FG tak sa mi zvecsi pocet kanalov z 8 na 12-14? cital som ze Futaba T8FG Super ma od zakladu az 14kanalov

takze uz som neake info nasiel aj tu:
viewtopic.php?f=38&t=26611&hilit=T8FG&start=1605

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 12:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2013
Příspěvky: 173
Bydliště: Pardubice
Mám k Futabě T8FG připojenej příjimač R6308SBT a do koptéry posílám signál přes SBUS skrze CPPM Sbus konverter. Koptéra je Immersion Vortex 285, tedy jiný způsob připojení použít nemůžu. Pro případ, že mi Vortex někde padne do trávy jsem si koupil Turnigy pípák - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20578__Turnigy_Be_Found_Lost_Model_Beeper.html který se napojí na jeden kanál nebo u letadel se pověsí na servo kabel a v případě ztráty signálu vysílačky, začne pípat.

Ale zde je problém. Pokud používám SBUS, tak ostatní kanály na přijímači mi přijdou mrtvé, nebo nevím jak je aktivovat, protože když do kteréhokoli zapojím ten Turnigy pípák, tak napájení funguje, ale při vypnutí vysílačky už nejde. Na SBUS ho připojit nemůžu, tam nefunguje.

Dá se nějak používat SBUS pro CPPM přenos a zároveň ještě využít jeden kanál pro tento pípák?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A je na tom výstupu přijímače v případě vypnutí vysílače opravdu chybějící signál PWM? Tyto pípáky, které reagují na ztrátu signálu, můžou být nepoužitelné s přijímači, u kterých se nedá vypnout fail safe. Zrovna jsem si teď vyrobil co nejjednodušší pípák, který reaguje na určitou hranici šířky impulzů.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 13:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Vortex preci ma pipak sam o sobe, nebo to s necim motam? Nebo je tam aspon vystup.
Primo z RX to bude hodne velky problem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 14:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2013
Příspěvky: 173
Bydliště: Pardubice
Pravda, nějaký pípák v sobě má. Ještě jsem to nezkoušel crashnout. :D Určitě ho má na pokles baterie a při nastavování mi už dvakrát začal z ničeno nic pípat SOS v morzeovce, to by mohlo být ono.....jdu to zkusit......je to tak. Když dám plyn nad 50%, myslí si že letí a když plyn poklesne pod 25% začně pípat SOS. Takže tím je problém vyřešen a svůj příspěvek mohu změnit na ...Nemá někdo zájem o Turnigy pípák? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2016 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Po šesti letech bezproblémového používání originalní baterie jsem si řekl že už ji vyměním.Použil jsem tohle jako 2s lion.Jsem s nima dlouhodobě spokojený v e-cigaretě.
http://www.ecigareta-shop.cz/baterie/70 ... 0-mah.html
Moc spokojený ale nejsem.Ukazatel na vysilači ukazuje menší stav voltů než je skutečný.Asi o 3 desetiny než nabíječka nebo externí měřák.Takže plně nabitá v t8fg ukazuje 7.8-7,9v.No a potom rychlost vybíjení.Po dvou hodinách provozu jsem na 7,6V a to už jsem zvyklý dobíjet(v t8fg-skutečná je o něco vyšší).Nevím co je špatně ale asi se vrátím k té staré baterce.Ta vydrží 3x déle.Používá někdo original déle než já?


Přílohy:
IMG_20160909_194423.jpg
IMG_20160909_194423.jpg
[ 107.58 KiB | Zobrazeno 2334 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1916 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 128  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz