Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2016 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Dnes mě můj SheetCam upozornil, že je ke stažení další update verze 6.0.17, tak jsem si tu novou verzi stáhl, nainstaloval a už jsem koukal 8O . Tato nová verze má takovou funkci, že se nemusí přiřazovat hladiny k tomu jestli se má frézovat zevnitř, nebo z venku, SW to pozná samo. Stačí už jenom nakreslit kompletní díl i s vnitřnímy otvory v jedné hladině, zkoušel jsem ten SW oblbnout tím že jsem nakreslil další díl s otvory a ten umístil do stavajícího vnitřního otvoru již nakresleného dílu. Ale SW jsem neoblbl, postupoval, jak má postupovat jako první vyfrézoval nejmenší otvor, pak jeho venkovní tvar, pak se pustil do toho vnitřního otvoru toho hlavního dílu, a nakonec vyfrézoval ten venkovní tvar. Já už jsem si myslel, že ten SheetCam už je skoro dokonalý, a nic se na něm nedá zlepšovat, ale pořád asi to jde - díky vývojářům v té firmě - samo že ty updaty jsou zadarmo :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Takže on si asi kontroluje jestli má tvar v tvaru...
Jak si s tím poradí když obrys i ta díra bude mít můstky? A třeba ještě navíc rovnou úsečku mezi dvěma můstky?
A co když budeš mít ve větším otvoru přepážky umístěný další malý díl, navíc taky s otvory? Zkus mu to podstrčit :)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
jyrry píše:
Takže on si asi kontroluje jestli má tvar v tvaru...
Jak si s tím poradí když obrys i ta díra bude mít můstky? A třeba ještě navíc rovnou úsečku mezi dvěma můstky?
A co když budeš mít ve větším otvoru přepážky umístěný další malý díl, navíc taky s otvory? Zkus mu to podstrčit :)


Přečti si znovu, co jsem napsal - ten postup o kterým píšeš Ty, jsem vyzkoušel, za účelem jestli se mě podaří ten SW oblbnout, nepodařilo se to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 10:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A jooo :-)
Ale co ty můstky, jak si poradí s nima?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
U hodně členěných tvarů bývá problém i u profesionálních CAMů a nevyhneš se tomu aby si vybíral oblasti ručně, nebo je dodatečně editoval, protože ty softy se většinou snaží řadit dráhy za sebou, aby byly co nejkratší přejezdy, což nemusí být vždy nejvhodnější, ale u těch můstků by to nemuselo vadit. Navíc u neuzavřených křivek se těžko dokáže správně rozhodnout ze které strany jí má obrábět. Jsem zvědavý jak se SheetCam bude chovat. Jen zběžně jsem procházel manuál a vypadá dost schopně. I ta možnost úprav postprocesorů je hodně užitečná. Jen jsem nikde nenarazil na toleranci při obrábění křivky, nebo kružnice, ale prolít jsem to jen zběžně, takže jsem to asi někde přehlídnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
jyrry píše:
A jooo :-)
Ale co ty můstky, jak si poradí s nima?


Můstky, pokud tedy jsem je zadával ručně, tak se správně usazovali, tak jak to má být tj. do frézované dráhy, a je jedno jestli se jedná o frézování vevnitř nebo venku :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajímavé update SheetCam
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Lark píše:
U hodně členěných tvarů bývá problém i u profesionálních CAMů a nevyhneš se tomu aby si vybíral oblasti ručně, nebo je dodatečně editoval, protože ty softy se většinou snaží řadit dráhy za sebou, aby byly co nejkratší přejezdy, což nemusí být vždy nejvhodnější, ale u těch můstků by to nemuselo vadit. Navíc u neuzavřených křivek se těžko dokáže správně rozhodnout ze které strany jí má obrábět. Jsem zvědavý jak se SheetCam bude chovat. Jen zběžně jsem procházel manuál a vypadá dost schopně. I ta možnost úprav postprocesorů je hodně užitečná. Jen jsem nikde nenarazil na toleranci při obrábění křivky, nebo kružnice, ale prolít jsem to jen zběžně, takže jsem to asi někde přehlídnul.


Já sám ještě tento CAM neznám do mrtě, takže nevím, kde se má hledat tolerance při obrábění křivky a pod. Já jsem na tento CAM kdysi kápl vyloženě náhodou, a víceméně za odpoledne jsem se v nim dokázal jakž-takž orientovat ( a to anglicky téměř neumím, a i kdyby tak ta anglická strojařská terminologie je i tak trochu obtížně přeložitelná) Já pouze obrábím uhlík, sklotextit, překližku, atd. takže mě ty případné tolerance obrábění v kruzích atd. netrápí. A hlavně cena tohoto SW je cca 110 liber = cca 4000Kč. Ale když jsem tento SW kupoval, tak mě prodejce říkal, že si ho u nás v ČR kupují také majitelé plazmy a vodního paprsku, případně plamene.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz