Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2015
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Napíšu svůj názor a pohled na věc, určitě se najdou lidi co budu tvrdit že je to blbost, ale zatím takto vyhází moje zkušenosti s 5 dalšími letci. Několikaletí zkušení RC letci letadel co chtějí zkusit vrtulníky, někteří už lítají 3D akrobacii, jiní v režimu učitel žák zkouší viset s 3D vrtulníkem.
Všichni za sebou mají postup MJX F-47 na doma + F49 ven -> Blade 200SRX -> Blade 300CFX, Blade 450X.

Momentálně zaučuji dva nové piloty vrtulníkáře, a vidím jak snadno zkušený pilot sklouzne k názoru "to je přeci snadný, to zvládneš bez problémů", ano pro zkušeného pilota můžou některé věci připadat snadné. Také každý člověk má jinou rychlost učení a toho co zvládne. Jsou lidi kteří vzlétnou s 3D vrtulníkem a za 14 dní lítají osmičky, a jsou lidi kteří budou celí život lítat s MJX F-49 a bude to vrchol jejich kariéry. Takže obecný návod prostě není.

Popisuješ že jsi 200SRX "jakž takž" udržel v modu 1 a 2. To je dobrý začátek, takového stavu dosahují studenti po řekněme 2 měsících lítání. Další 3-4 měsíce trvá než zvládnou 100% vrtulník ovládat (režim 1,2). Potom přijde mod 3 a je problém, vrtulník se přestane sám vyrovnávat a omezovat náklony a žák je na začátku, a další 2 měsíce trvá než si na to zvykne. Další 2 měsíce trvá než začne spolehlivě ovládat mod 3. Jsou to časové průměry někoho kdo létá 2x-3x do týdne 2 baterky.

Z toho mi vychází že 200SRX je pro tebe ještě na nějakou dobu ta správná volba. Až zvládneš 100% kontrolovat 200SRX v režimu 3 myslím že jsi připraven si koupit 3D akrobatický vrtulník, nějakou 230-tku nebo klidně i 450. Do té doby její 3D možnosti stejně nevyužiješ. Naopak bude tě to svádět předčasně testovat něco na co nemáš zkušenosti a bude to stát hodně peněz v opravách. Píšeš "je to budoucnost" ale je třeba se na to podívat zda je to budoucnost dalšího měsíce nebo příštího roku?

230 je vrtulník pro někoho kdo chce cvičit 3D akrobacii a nechce aby ho případný pád stál tolik jako s velký 600,700 vrtulníkem, nebo chce lítat 3D na zahradě před barákem kde je málo prostoru, a nemusí s velkým vrtulníkem jezdit někam dál.

Závěr :)
Pokud si myslíš že do půl roku zvládneš 100% mod 3 na 200SRX - kup si 230 a lítej v režimu 1 do 100% zvládnutí, a potom zkus mod 2 a 3.
Pokud si myslíš že do roka zvládneš 100% mod 3 na 200SRX - zůstaň u 200SRX douč se za ten rok 100% zvládat mod 3, a potom si kup větší 3D vrtulník (450X, 300CFX).

_________________
Heli: Blade 450X, 230S night, nano CPS, CPX, Lama V3
Vysílačky: DX6, MLP6DSM
Nabíječ: ImaxRC X200


Naposledy upravil Fox50 dne úte 26.04.2016 17:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
200 a 230 nejsou od sebe prakticky vubec vzdaleny v 1 rezimu.....oba se chovaji jako 4 ch s omezenejma vychylkama......
Takze v tomto si nepomuzes....bude to stejny.....az pak jak prepnes dal tak je rozdil
Sel bych rovnou do te 230.....lita fakt lip a myslim ze ti poslouzi hodne dlouho nez budes chtit vetsi akro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 18:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno
Děkuji všem za dosavadní rady a nazory. Pokud by 200 SR X nemela problem s regulatorem (mmj. výrobní konstrukční vada) tak bych ji vzal nejradeji ale pokud musim ihned prikoupit regulator 230 za 1550 Kč tak uz zvazuji radeji 230 S rovnou ...cena RTF tak u obou stejná .

3D akrobacaie nebo let s vypnutou stabilizací mě nezajíma (dlouho nebude) . TZN velmi budu létat u 200 v 1. nebo 2. stabilizovanem a u 230 v stabilizovanem 1. modu .
Že bych použil 6ti kanal a bez stabilizace ...vyloučeno dokud maximalne neovladnu let se stabilizaci ve vsech aspektech. Ano u coptery je na vše více času ... :-)

Právě u 200 SR X jsem velmi uvital uplne 1. režim kde byl omezen na jen 15 stupnu naklon a 2. stale stabilizovany (naklon omezen na 30) mod jsme daval jen pri letu ve vetru nebo rovne na delsi vzdalenost.

Kdyz jsem mel loni 200 SR X tak me bavilo stejně spíše letat kolem sebe nez nekde v dálce .. V heli jsem uplny zacatecnik, ze 6 měsíců co sem 200 SRX mel byla 3 mesice na reklamaci ( vynechavani zadní rotoru s naslednou neovladatelností a pádem, či uplné vynechaní elektroniky s nasledným pádem a shoření (opravdu plamenem) regulatoru. V té době jsem si myslel že jen špatný kus . Az ted vim nevhodný regulator a 230 uz ma toto OK. Takže neměl jsme moc casu se jako zacatecnik s Heli rozletat a ani simulator trenovat po dobu zaručních oprav .. vždy sem byl i bez vysilačky.


Pravděpodobně vezmu 230S a doufam ze 1. mod stability nějak zvladnu a že nebude o moc živější nez 200srx a že třeba někdy pokročím tak že budu rad ze muzu (po dukladnem treningu na simulatoru ..coz me nebude delší dobu simulator bavit) prepnout na 6.ti kanal bez stabilizace a jištěn aspon jen Panic funkci. Baterie přikoupene k 200 srx pouziji i k tomuto a zbylé díly z 200 sr x co jsme mel v zasobe ruzne převody serv, hlavni oz kola atd prodám .

Pokud by na trhu byla Heli s DJI NAZA H ...tak ihned koupim ...pro me zatim neni nic lepšího nez letat a mit moznost prepnutim packy dat RC model do samostatneho visu a kor GPS stabilizovaneho a nasledne zase model převzit a pokracovat v samostatnem letu se stabilizací nebo bez . O samostnem návratu nebo pristani na Home point ani nemluve.

Piloty Heli bez jakekoliv asistence velmi obdivuji ale ten stres ze stačí 1 sekunda chybicka z minuty a nasledny pád v soucasne dobe neni pro mě. A kor nekonečné třeba pulroční létaní jen na simulatoru není pro mě proto ta asistenční podpora abych mohl hned jen se zkušenosti z copter s heli opatrne do vzduchu a tam trenovat.
Ani pri autoškole jsem neměl možnost napřed simulatoru a hned byl na parkovisti a po hodine v realnem provozu .. :-) .

Takže musim udelat rozhodnutí 200 SR X + regulator z 230S nebo 230S rovnou :-( :-)


Na vyblbnutí zvažuji copterku Traxxas Aton (kamarád ji má , vse jsem si ve vsech rezimech vyzkousel , parada a vrele doporucuji, pro kazdeho kdo nenatačí videa a let s DJI Phantom už mu nestačí) kde mod SPORT je senzace a mod expert uz prijemny adrenalin ... :-) , vzdy jištěn tlačítkem panika kdy model je ihend v nouzi převzat "autopilotem " a po uvolnění návrat do adrenalinu ... . Samozřejmě režim Film s plnou podporou autopilta a gps stabilizace je zde take pro oddych a relax a pro uplný začátek než se člověk "otrká" .. .
Také se mě velmi líbí možnosti Rc letadla Glasair Sportsman SAFE+ take se stabilizaci a ruznou GPS podporou .... :-) ..ten bych si rad vyzkousel, urcite si ho pak koupil jak se me zalibi) ale nemam moznost .. . Pro zacatek asistence a do budoucna nebo jen na chvili ji vypnout senzace ...

_________________
Coptera Traxxas Aton, Letadlo BETA 1400 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 14:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
kup 230S a uz nic nemusis resit....na zacatek dobrej vrtulnik se zachranou.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2016 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.5.2016
Příspěvky: 7
Podarilo se mi odpalit regulator na 200 srx... Mam si rovnou objednat reg. Na 230ku jak pisete vise?nebude problem se zapojenim sem zacatecnik a nikdy sem to nemenil?

_________________
Phantom 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2016 22:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
objednej na 230ku, az budes pajet tak si jen pohlidej barvu dratu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 21:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2015
Příspěvky: 25
Moje zkušenost po cca 12 měsících s Blade 200 SRX.
Asi sem měl hned od začátku nějaký vadný kus, ale záchrana mě nikdy nefungovala jak má.
Létal jsem na začátku na začátečníka, ale při silnějším větru ten vrtulník nemá šanci. Takže s rozvahou ale klidně létat i na pokročilého. Můj poslední pád byl na experta max. možné výchylky a cca metr nad zemí sem dostal takový poryv větru, že sem s tím nic neudělal.
Rozhodně doporučuji zvýšit výkon motoru na 200% i tak to je s porovnáním např. s Trexem 450, slabounké. A ten výkon se při vybírání nechtěných poloh hodí. 4 kanál reaguje pomaleji než kolektiv. A je více citlivý na prosedání při různých pohybech letu.
Ze začátku mě dost odcházeli při pádech převody serv. Teď tam mám rám rotoru s hlavním kolem přilepený vteřiňákem a při každém pádu se vyrve celý rotor v lepených spojích. Od té doby jsem nemusel měnit ani jeden převod. Pozor ale na preciznost při opakovaném lepení. Nesmí vibrovat za letu. U 3D vrtulníku bych si tohle nelajznul.
Dále s vyrovnávací vrtulkou není dobré létat, když je pod cca 10 stupňů C. Ten plast je dost křehký a často se rozstřelí jen třeba o trávu. V létě úplně v pohodě. Já na zimu létám s doma vyrobenou plechovou 2listou vrtulkou s lindapu a v pohodě.
Osobně jsem problém s regulátorem na ocasní motor nikdy neměl, ale co jsem měl problém s vynecháváním zadního motoru, tak to bylo v konektorech v ocasní trubce. Stačí pořádně zajistit a vše OK.
Ze začátku jsem stále zkoušel vrtulník ladit pomocí trimovacích letu apod. Ale pak sem se nas… a v rámci možností vrtulník seřídil klasicky mechanicky pomocí táhel a vrtulník byl najednou za mírného větru a malé rychlosti stabilní téměř jako 450 ka s HC3.
Závěrem za mě. Pro začátek tato 200 jo. Ty pády se dají (po drobných úpravách) ekonomicky docela dobře dávat. Doteď s ním rád létám, ale na blbosti to prostě není. Stejně si většina lidí koupí později nějakou slušnější 6ch. 450+. Popř. nějaký maličky 6ch. na blbnutí doma nebo pro odreagování v práci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Jedním slovem blázen, vteřiňák, plechová vrtulka :)

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 21:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2015
Příspěvky: 25
pheek píše:
Jedním slovem blázen, vteřiňák, plechová vrtulka :)

A můžu se zeptat proč blázen?
Protože snad trochu umím lepit a používám u toho hlavu, nebo proto, že si umím vyrobit vrtulku.
Trochu to nechápu, tak se nechám rád poučit.
Myslel jsem, že tady jsou MODELÁŘI.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Ahoj, rozhodně jsem se tě nechtěl nijak dotknout. To v první řadě. Pokud budeme brát že je to v celku "nebezpečná" hračka a nahrazovat šroubový spoj lepeným je čirý nerozum. Výrobce na vrtulník deformační zóny udělal. To samé platí o servech. Copak asi udělají lepené spoje při těch vibracích které na vrtulníku všeobecně jsou. Jsou tam ať se sebevíc snažíš, jsou větší a nebo menší. Nikdy žádné na vrtulníku mít nebudeš. Potom je ten lepený spoj namáhaný už při samotném letu.
Plastové vrtulky jsou navrženy aby při kontaktu s předmětem praskly, slouží jako další deformační zóna na vrtulníku. Plechová jen tak nepraskne, dokáže nadělat na vrtulníku víc škody než užitku. Nechci ani pomyslet pokud přijde do styku s člověkem. To už taková sranda nebude. Neříkám že plastová praskne, ale je větší pravděpodobnost že se tak stane.
Ani jedna z těchto věcí co na vrtulníku děláš mi nepřijde bezpečná jak pro tebe, tak ani tvé okolí. Asi můj komentář do tohoto vlákna nepatří. Ale pevně věřím že si tě nikdo nevezme jako příklad a nezačne nahrazovat šroubový spoj sekundovým lepidlem a plastovou vrtulku plechovou, na už tak dost nebezpečném lítacím stroji, jako je RC vrtulník.
Toť vše k tvému dotazu.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2016 8:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2015
Příspěvky: 25
pheek píše:
Ahoj, rozhodně jsem se tě nechtěl nijak dotknout. To v první řadě. .

Aha, tak potom když to vidíš takto, tak sem asi blázen.
Jinak možná by stačilo číst pozorněji můj původní text + něco doplním.
1) Nikdy jsem nenapsal, že nahrazuji šroubové spoje za lepidlo. To bych si na primárních částech opravdu netroufl.
2) Deformační zóny draku vrtulníku. Tady bych byl trochu opatrný, tyhle levné vrtulníčky rozhodně žádné extra deformační zóny nemají (kromě klasiky).
3) Servo S60 vyrobené v číně má nějaké konstrukční deformační zony. No to je pro mě novinka.
4) Plechová vrtulka. Mám ji nalepenou na střižným náboji a náběžka má větší poloměr než originál. Já mám raději, když mě všechny listy na vrťasu drží pohromadě. Líp se to řídí.  !!!!Originál, se mě už jednou v mrazech rozpadl za letu!!!! A několikrát při přistání do trávy.
Jen chci upozornit, že vrtulníky se kompletně stavěly a staví i doma (amatérsky), jen už to v dnešní době je vzácnost. Stačí u toho používat hlavu, studovat materiály a nemít úplně levé ruce. A vrtulníček velikosti 200, není žádný stroj na zabíjení, ale rozhodně se nesmí podceňovat.
Rozhodně pro ty, co si chtějí kupovat originální náhradní díly, klidně pokračujte. Je to model splňující prohlášení o shodě tak by neměl mít papírově žádné konstrukční vady viz. zkušenosti uživatelů z tohoto vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ahoj,

ja ted polozim stupidni dotaz a poprosim at mi na nej odpovi racionalne jen ten, co ma chut a silu. Dekuji ;-)

Mam Blade MCx uz par let, mozna tak 6-8. Na ven jsem zkousel EasyCopter V6, ale to moc neslo. Lezi doma v krabici a neodlepi se od zeme ani po vymene motoru.
Jsem obcasny modelar, coz znamena ze treba litam 5x do roka, jen nakupuju baterky a dily. Jindy litam treba 5x do tydne :-)

Blade 200 SR X se me zalibil velikosti a rezimy. Vim ze bych lital jen na 1 nebo 2ku. I tak se me tyka ten problem s regulatorem?
Mam Spektrum DX5e, ale starou verzi s 2 polohovym prepinacem. Muzu ji predelat na 3 polohovou? Sparuju to s Blade 200 SR X vcetne Panic? A kdyz ji mam nastavenou na MCx a mam nektery vychylky obracene, musel bych si napsat na samolepku co na kterej papirek, anebo to uz dnesni elektronika ve vrtulnicich umi otocit?

Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 18:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Regl na 200ce občas odpojil zadní motor a pak nastala pirueta smrti.
Proto nová verze 200ky už má regl z 230ky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Takze 200, co ted koupim u Pecky, uz bude mit regulator vporadku? To bych mel vyhrano :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 21:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Jo, Pecka už má novou verzy, ale já bych dal přednost 230ce.
Je to akrobat a cena je skoro stejná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz