Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2016 13:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ak memas nieco taketo, tak sa ani nepokusaj

http://www.zvaracky-brusivo.sk/kategori ... 2000-flex/.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2016 13:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Celeron píše:
O skladování vůbec nejde, jde hlavně o provoz. :wink:
Jeden můj známej zapálil kuličkou od svářecího trafa garáž v družstevní řadovce. Sice to hasičákem za minutu uhasil ale škoda na motorce kolem 30 tisíc. ČP nedala ani floka, v rodinným domě nemá co svářecí zařízení pohledávat. Kdyby to věděl tak by to tlačil na zkrat v elektrice motorky.
Pokud provedeš při sváření nějakou škodu třetí osobě a nemáš svářečský papíry na konkrétní použitou svářečku (elektriku nebo autogen) tak máš na krku policajty a může z toho být až obecný ohrožení. Pokud nemáš průkaz na svářečku a nedoložíš osobu s svářečským průkazem, nemůžeš si ji dát do nákladů. Takže bacha.
Jirka

Vsetci zvaraci, co pri zvarani zapalili cele fabriky, mali k zvaraniu aj papiere. ... Len im asi tak trochu chybal aj zdravy rozum


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2016 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono se dá bez papírů dělat ledacos, ale jen do doby, než se stane prů... A ani to nemusí být tvojí vinou, stačí když nebudeš mít dílnu označenou, že tam máš hořlaviny, autogen a podobně a při požáru tam něco křápne. Pak jsou ti k prdu i ty papíry a pojišťovna nic nezaplatí. To samé je s neodbornou elektroinstalací. Důležitý je používat hlavu, ale někdy člověk žasne do čeho různí kutilové bez vědomostí pustí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 16:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Vratme sa povodne k teme:
Ako otvorili u nas OBi, tak sa daju tieto veci kupit podstatne lacnejsie. Miniautogen Rothenberg za 105€ a kyslik za 19€, zatial najlacnejsie v tejto verzii. Ale to najpodstatnejsie uz som nasiel aj kontakt kde sa da kupit 8l flasa kysliku pre sukromnu osobu, 100€ aj s naplnou a dopravou. vymena, 15€ +8€ doprava , to je uz podstatne ina cena. avsak v tejto verzii treba este ratat s redukcnym ventilom cca 50€. Ak to myslite s tvrdym spajkovanim vazne , tak jedine cestou 8l flase , za dva roky som ja na tie tri kovove modely minul 10ks jednolitrovych flias. Cca 270€. A to som spajkoval striebrom , aby som setril kyslik a peniaze z kyslika usli do elektrody.
K tomu 8 l kysliku tento horak

http://aukro.cz/horak-pajeci-svarovaci- ... 99722.html

Odoslané z Lenovo A5500-F a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 21:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Kdo se chcete pokochat, tak mrkněte jak mi s miniautogenem Rothenberg odsejpá můj tajný projekt. Podotýkám že jsem s autogenem absolutní začátečník, tak prosím o shovívavost. Ale mám z toho radost, jde to dobře od ruky. :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 21:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ci som sa z chuti zasmial, to si ty ten "kopirak". Nic si z toho nerob, pokial oni o tom len hovoria, tak ini konaju. Kolko kysliku si zatial minul?

Odoslané z Lenovo A5500-F a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 21:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dneska jsem sdělal první flašku (kartuš) kyslíku. Těsně před koncem šichty - poslední spoj - (zatím tři odpoledne cca po 3 hodinách) jsem jí musel vyměnit. Ale byl v tom i čas, kdy jsem s miniautogenem trénoval - řezal jsem si 2 - 3 centometrové kousky trubiček a pájel je dohromady - dvě odpoledne. Odhaduju že na celé letadlo padnou dvě nebo tři flašky kyslíku a jedna plynu.
Ohledně kopírování :lol: - jestli se to podaří a bude to lítat trochu k světu (a si pište že bude :lol: ), rád komukoliv poskytnu podklady i know-how. S kopírováním nemám problém, moje éro je originál - dělám to za pochodu, jak to vyjde. Snažím se o co nejjednodišší stavbu (složitou bych ani nezvládnul). Je tam pár snad zajímavých nápadů - až to začne vypadat jako letadlo, tak zde na RCM uveřejním projekt. Původně jsem plánoval, že to poletí až příští rok, ale pěkně to odsejpá a možná že vyletím už letos???

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 22:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Ohledně pájky - vyzkoušl jsem zatím 4 druhy stříbrné pájky:
Nejlépe se mi pájí s pájkou ESAB BO672 - pouze 25%stříbra, tedy je relativně levná, a pak na dostečné spoje růžová ESAB BO680 - drahá jako svině!!! (s nižší teplotou tavení, takže se původní spoj netoztaví). Avšak ESAB má větší průměr, 2mm - trochu menší půměr by byl pohodlnější.
Ceny - orientačně - ESABBO672 - cca 250,- kus(zatím jsem sdělal dvě) - a BO680 cca 450,- / ks (zatím jsem sdělal jednu)

Pájka Castolin Ecobraz 38240F 40% Ag - je tenčího průměru (nevím - snad 1,5mm? ---> snadnější dávkovní) - se jakoby hůře taví. Ze začátku jsem jí neměl rád, tvořila takovou mokrou strusku - šťávu (a hodně), ale ke konci jí přicházím na chuť, jak se učím.

A pak mám nějakou NoName, průměr asi 2mm, myslím že taká vyšší obsah stříbra (44%?) - s modrým obalem tavidla, s tou jsem se učil ze začátku a moc mi to nešlo. Časem jí vezmu na milost a možná bude vynikající ;-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne pát 22.04.2016 8:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 22:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Po spajkovani to treba co najskor ocistit, obrusit a najlepsie hned zvar aj natriet nejakym zakladnym naterom, staci aj vodou rieditelny/,strieborne spajky maju agresivne tavidlo, ktore ti zvar znici ak to neocistis

Odoslané z Lenovo A5500-F a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Díky za upozornění, to o té agresivitě jsem nevěděl. Po každé šichtě to vždycky omyju vodou, zdá se mi že to tavidlo je vodou smytelné. Cvičně jsem zkusil spoj vyleštit gumovým brusným kotoučkem, jde to krásně, ale dostanu se k tomu pouze zvenku.
Také prý existují nějaké přípravky na očištění (viděl jsem i videa elektrolytického čištění s kyselinou fluorovodíkovou - to vypadalo luxusně).
Zkusím o těch přípravcích (nějaké kapaliny???) něco pohledat.

K tomu lakování - když pod lakem zůstanou zbytky tavidla, tak se mi to pokazí stejně ne? A když to budu mít dobře očištěné, tak není důvod lakovat - je to tak?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Nejake informacie su tu,
http://www.mo-na-ko.cz/php/portal/view ... vrdo-2-dil
Ja to len brusim, flexkou od proxonu ,
http://www.abcnaradie.sk/index.php?rout ... ct_id=3227

potom striekam farbou na disky kolies.

Ale ja pracujem so zeleznymi rurkami

Odoslané z Lenovo A5500-F a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 9:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dočetl jsem se, že to tavidlo z dnešních obalovaných pájek se skutečně omývá vodou (lépe horkou), případně trochu kyselou (např. s octem).

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Zatial som neskusal ani ja vodou, ale ak to ide , tak to treba pomocou zubnej kefky.

Odoslané z Lenovo A5500-F a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Woita píše:
Kdo se chcete pokochat, tak mrkněte jak mi s miniautogenem Rothenberg odsejpá můj tajný projekt. Podotýkám že jsem s autogenem absolutní začátečník, tak prosím o shovívavost. Ale mám z toho radost, jde to dobře od ruky. :D


Chalan tak to to je iná šupa... Ak poskytneš plány budem len rád. Veľmi sa mi ten eroplán páči spravený presne touto metodou :) Super :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 20:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Jestli to bude lítat (je to podobné Piperu, tak doufám že bude), tak plány dám k dispozici. Křídla jsem chtěl vyrábět, ale pak jsem zjistil, že skoro přesná jsou na Piperu o rozpětí 2240mm, tak použiju zbaběle hotová, jen dodělám klapky a potáhnu je Solartexem. Původně jsem chtěl ještě hlubší (370mm), to by už bylo jako padák. Ty křídla z Pipera beru jako zjednodušení pro prototyp, abych se s tím nepáral dva roky.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz